Бременна съм

  • 11 079
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 24 839
Мъжа ми е много притеснен за мен .Казва ,че го е страх да не ми се случи нещо .
Иначе ми повтаря да се успокоя и да изчакаме няколко дни .
Говорих с приятелка акушерка . Тя казва ,че заради рентгена положението е сложно .
Мисля си, че не бива да рискуваш.
Стисни зъби и направи аборт.
Според мен, да рискуваш, когато няма необходимост, е излишно и безотговорно. Hug

# 16
  • Мнения: 54 746
Мъжа ми е много притеснен за мен .Казва ,че го е страх да не ми се случи нещо .
Иначе ми повтаря да се успокоя и да изчакаме няколко дни .
Говорих с приятелка акушерка . Тя казва ,че заради рентгена положението е сложно .
Мисля си, че не бива да рискуваш.
Стисни зъби и направи аборт.
Според мен, да рискуваш, когато няма необходимост, е излишно и безотговорно. Hug

Много точно казано! Peace

# 17
  • Germany
  • Мнения: 7 990
Според мен 3те рентгена са най големият проблем в създалата се ситуация... Аз лично не бих рискувала да задържа бременност след такова сериозно облъчване в началната фаза. Като добавим всички останали фактори, смятам, че аборта е най доброто решение във вашият случай.

# 18
  • Мнения: 2 850
Аз ти желая здраве, много подкрепа от съпруга ти и да се оправят децата. Ти трябва да се погрижиш ти да си добре, за да можеш да се грижиш за тях. Колкото и да ти е тежко, аз също не мисля, че има друг вариант.

# 19
  • Мнения: 1 283
Доста единидушно мнение, моето е същото. Прекалено голям е риска! Hug

# 20
  • Мнения: 4 569
Мадам Тиква, ти искаш ли трето дете? Защо?

# 21
  • Мнения: 679
Съжалявам, аз също мисля, че рискът е голям. Също така мисля, че ако искаше да станеш майка за трети път не би питала тук. Виновна ли се чувстваш, мъчничко ли ти е? Много емоции ти се насъбраха тея дни... Изчакай да се приберете в къщи, пък ще ти олекне и ще се поуталожат нещата, и по-трезво и спокойно ще погледнеш на положението, и ще решите.
Ето например, ако аз забременея сега ще направя аборт, защото финансово не можем да си позволим второ дете. Иначе мечтая за пет. Но за съжаление... всеки според чергата си. Други жени пък рискуват здраве, финансова стабилност, ако мога така да се изразя, и раждат.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 606
Мама Тиква, момичетата преди мен са писали достатъчно изчерпателно. Аз просто силно те прегръщам и ти пращам много сили.  Hug

# 23
  • Мнения: X
Мадам Тиква, направили са ми впечатление доста от нещата, които споделяш в други теми за себе си. Не от любопитство към живота ти, а тъй като те помня с добро, заради съвети, които си ми давала на лични относно мои колебания за жилище в Изгрев.Оттогава си ми много симпатична и винаги ми е приятно да срещам ника ти. Беше ми мъчно като съм попадала на твоите терзания относно това, че се разкъсваш между отдалеченото място, на което живееш, училището на сина ти, работата ти, болестите...Затова най-искрено, с цялата си симпатия към теб те съветвам-не си усложнявай повече живота! Децата са радост, но не при всякакви обстоятелства. Човек има предел на възможностите си, на нервите, на физиологията си, на психиката си. Лошо е, тежко е, да избереш едно същество да не се роди, но мисля, че много по-важно е, двете ти вече родени и отгледани деца, да имат една, здрава, стабилна, спокойна майка и да живеят в хармонична, здравословна среда.
Не на последно място, освен за децата и семейството, помисли и за себе си!Ти си много добър, свестен, грижовен, отзивчив човек и заслужаваш да си щастлива и спокойна. Прекалено много преживя, за да продължиш да живееш в стрес. И моля те, спри да се обвиняваш за всичко, не си виновна нито за неочакваната бременност( била си подведена, че не може да се случи), нито за болестите, нито за работата, нито за това че нямаш време за много неща, че живееш далеч.
Заслужаваш да живееш по друг начин, силен човек си, ще се справиш! Прегръщам те и ти желая да вземеш най-правилното за теб решение и да си щастлива! Hug


# 24
  • София
  • Мнения: 5 197
Мадам тиква,  това е твоят живот.  Твоят избор!  Чувството за вина винаги го има, просто погледни от другата страна и не си причинявай сама страдания. Всички решения са трудни,докато не ги вземеш. Правилно е това, което ти казва сърцето.

# 25
  • Мнения: 9 805
  За трите рентгена може да се консултираш в болницата. На мен ми обясняваха последно в Пирогов, че при тях ползвали ново поколение, което не било толкова опасно. Обаче, в този начален етап, наистина рентген .. звучи сложно.
Като оставим това настрана, тези 4 операции звучат много притеснително, но нямам представа доколко са фактор. Според мен, консултирай се с АГ.
Предвид семейната ситуация, ако решите, че не искате по каквато и да е причина трето дете, просто няма какво повече да го мислиш.
Бързо да оздравявате и да се прибирате вкъщи.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Tикве, съжалявам за трудностите, през които преминаваш в момента  Hug
Най-напред стискам палци децата бързо да оздравеят и лошото да остане скоро зад гърба ви  Praynig
Относно бременността: и друг път съм те усещала, че идеята за трето дете не ти е никак чужда, но с оглед на рентгените и всичко останало има едно правилно решение за момента и ти го знаеш. Не бива точно сега да рискуваш здравето си, а и да рискуваш да родиш дете с увреждания след рентгени, изпити лекарства и прочие.

# 27
  • София
  • Мнения: 402
Мадам, каквото и да решиш съм сигурна, че ще е правилното решение. Пожелавам ти бързо да излезеш от този омагьосан кръг, всичките ти притеснения относно теб и децата да отминат бързо и да се радваш на здрави дечица.

# 28
  • Мнения: 10 998
Според мен най-правилното нещо е аборт. И аз съм с две деца и ако бях в твоята ситуация дори нямаше да се замислям. Живота е достатъчно труден да си го усложняваш излишно. Не страдай, не правиш убийство. Гледай малко да си починеш, разходи се по брега на морето.

# 29
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 439
Мадам Тиква, имаш и моите силни прегръдки. Приберете се в къщи, успокой се и вземете единственото решение, което е разумно при създалите се обстоятелства. Не се самоизмъчвай с мисли.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт