Бременна съм

  • 11 077
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
                          Въпросните три рентгена на децата ли са или твои?Ако си била в близост с рентген и няма пряко облъчване,никакъв не е проблемът.Затова ако все пак искаш това дете,консултирай се със специалисти и тогава решавай.

# 31
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 564
Аз много исках още едно дете , но след хормоналните изследвания  лятото , ми беше ясно,че няма как да стане  .
Според мъжа ми , трета бременност ще ме .... довърши чисто физически .То  освен 4-те коремни ,имам и една операция на гръбнака и една на гърлото ....Всяка следваща пълна упойка е страшна .За секциото с дъщеря ми ,специално от Пирогов ми пратиха Тиопентал ,като по-подходяща и пак малката е била критична  като са я извадили .
Бясна  съм , на АГ-то , на мен , на всички .....
Сега лекарите,  които лекуват децата , казват ,че няколко месеца ще трябва да ги пазя много .Да следим бъбреците ,сърцето и черния дроб на баткото.Малката не знам какво да я правя и нея - от 1-ви до 5-ти март бяхме в болница и сега пак .Лекуващите казват , да не ходи  на градина  2-месеца поне . Кой  ще ме търпи на работа ? Вярно е имам страхотна подкрепа от шефовете ми , но не мога да искам от тях 2-3месеца да не съм на работа .
Сега мисля - да ги помоля да ме освободят лятото и ако имат нужда на есен  пак да се върна ... не знам ....
И това бебе сега ... ужас ...

# 32
  • София
  • Мнения: 17 342
Аз мисля, че тук няма въпрос, има отговор.
Късмет ти желая и се погрижи за себе си и децата си.

# 33
  • София
  • Мнения: 9 850
Мадам Тиква, не рискувай. Просто недей. С тези 3 рентгена и лекарствата... А като сложим и здравните проблеми, финансите също... Разбира се, това е моето мнение.
От мен една голяма прегръдка, и подкрепа, каквото и да решиш. Hug Praynig

# 34
  • Мнения: X
Скрит текст:
Аз много исках още едно дете , но след хормоналните изследвания  лятото , ми беше ясно,че няма как да стане  .
Според мъжа ми , трета бременност ще ме .... довърши чисто физически .То  освен 4-те коремни ,имам и една операция на гръбнака и една на гърлото ....Всяка следваща пълна упойка е страшна .За секциото с дъщеря ми ,специално от Пирогов ми пратиха Тиопентал ,като по-подходяща и пак малката е била критична  като са я извадили .
Бясна  съм , на АГ-то , на мен , на всички .....
Сега лекарите,  които лекуват децата , казват ,че няколко месеца ще трябва да ги пазя много .Да следим бъбреците ,сърцето и черния дроб на баткото.Малката не знам какво да я правя и нея - от 1-ви до 5-ти март бяхме в болница и сега пак .Лекуващите казват , да не ходи  на градина  2-месеца поне . Кой  ще ме търпи на работа ? Вярно е имам страхотна подкрепа от шефовете ми , но не мога да искам от тях 2-3месеца да не съм на работа .
Сега мисля - да ги помоля да ме освободят лятото и ако имат нужда на есен  пак да се върна ... не знам ....
И това бебе сега ... ужас ...
Каквото и да решиш, знам, че ще се справиш.     Hug
Чела съм други твои теми, чела съм те и в други теми, въпреки "мрънканията" ти, ти си силна жена.А и знаеш "лафа":"Господ ни дава само толкова, колкото можем да понесем!"
Знам, че ти се струва нечестно, нелогично, гадно, но ...случило се е.
Аз лично не вярвам в случайностите.Всяко едно събитие в живота ни ни се случва, за да ни научи на нещо.
Стискам ти палци и те    Hug   с цялата си подкрепа, да преминеш И през това.
И не забравяй, "най-тъмно" е преди "зазоряване".      Hug

# 35
  • Мнения: 39 509
Подписвам се под мнението, че за трето дете не си заслужава риска. Аз съм рискувала с бременост, но ми беше първо и много дълго чакано дете. Втори път не бих го направила.

# 36
  • Мнения: 18 611
Въпросните три рентгена на децата ли са или твои?Ако си била в близост с рентген и няма пряко облъчване,никакъв не е проблемът.

 Peace Ако не са те облъчвали теб, а децата, би трябвало да си била и облечена с предпазна дреха.

Само лекар може да ти обясни рисковете и доколко са сериозни. Една бременност и раждане могат да те довършат, а може и да си се възстановила напълно след последната операция. Успех, каквото и да решиш.

# 37
  • Мнения: 2 809
Готова ли си да се подложиш на месеци колебание и въпроси без отговор:"Дали всичко ще е наред?, Какво ли е станало след рентгените?..."
И ако наистина има увреда за бебето - тогава ще имаш ли силата да живееш с вината?С грижите по евентуално усложнено здраве на детенце?
Да, може и нищо да няма на пръв поглед, но с годините проличава всичко, което е дало своя лош ефект от бременността до  след раждането - от личен опит говоря.
Имаш деца и дори сега не ти е лесно.А психически и физически можеш ли да понесеш още страдания - и твои , и на децата...?
Извинявай, отговорът ми е повече въпроси, но предполагам,че накъде из тях се крие и твоят отговор.

# 38
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
                     Не плашете излишно жената.Тя е голям и разумен човек и заедно със съпруга си ще вземат най-правилното решение за тяхното семейство.Успех,каквото и да решат.

# 39
  • Мнения: 559
"Аз много исках още едно дете ....."

Ако желанието ти все още е такова и съвпада с това на съпруга ти, бих те посъветвала да вземете информирано (ама много информирано!) решение. Т.е. консултирайте се със специалисти (и то по повече 1 в дадена област), за да разберете какви са евентуалните рискове за теб, за бебето и възможностите за една нормална бременност. Всичко това- само ако сте решили, че при благоприятни отговори ще задържите детето. Ако проблемите ти с гръбнака позволяват слагането на спинална упойка не е задължително секциото ти да е с пълна. Ако финансовото ви състояние позволява, може би едно излизане в болнични по време на бременността и след това ще помогне да закрепиш другите деца. Но пък ако се наложи да влизаш в болница- трябва да имате някакъв резервен вариант (баба?). И въобще- дали ще можеш да се справиш бременна  с 2 болнави деца?
И след всичко написано- ако беше моя дъщеря, бих стискала палци да решиш да НЕ задържиш детето Cry. Абортът изглежда логичното решение, въпросът е да не съжаляваш за избора си. И то не защото е "убийство" (не е!), а защото искаш това дете.

# 40
  • Мнения: 4 785
Мадам, помислете добре с мъжа ти щом имаш колебание и си искала още едно дете. Поговорете с лекари, за да може да решите окончателно. Ако има възможност плода да е увреден (рентгените са на теб) по-добре действайте сега, защото в ранна седмица може да се предизвика медикаментозен аборт, който е по-щадящ във всяко едно отношение. Ако се установи, че плода е увреден в по-напреднала бременност, знаеш че вече нещата са по-тежки, а ти имаш достатъчно операции. Не го мисли от негативната страна, понякога просто се налага и се случват такива неща  Hug.

Това, което бих направила аз е да реша с мъжа ми, ако преценим, че го искаме, да взема информирано решение на база експертно мнение от няколко лекари (и за лекарствата, и рентгена, и за моето състояние след операциите) и след това, каквото е решила съдбата. В крайна сметка трябва да се научим да приемаме нещата, над които нямаме контрол. Успех!

# 41
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 564
Ценя всяко  едно  мнение! Страшно сте ми от полза ,  усещам подкрепа и разбиране,  което  в момента ми идва като приятелско рамо от което имам огромна нужда  .
Взехме решение :  ще направя аборт . Ще напусна работа юни месец , за да се погрижа за децата .Ще взема всички епикризи и ще намеря добър педиатър в София (може да ми дадете насоки  за това на лични ) .Идеята ни е септември децата да са здрави напълно и да тръгнат на училище и градина , а аз отново на работа .
Надявам се това да е правилното решение ....

# 42
  • Мнения: 1 844
Ценя всяко  едно  мнение! Страшно сте ми от полза ,  усещам подкрепа и разбиране,  което  в момента ми идва като приятелско рамо от което имам огромна нужда  .
Взехме решение :  ще направя аборт . Ще напусна работа юни месец , за да се погрижа за децата .Ще взема всички епикризи и ще намеря добър педиатър в София (може да ми дадете насоки  за това на лични ) .Идеята ни е септември децата да са здрави напълно и да тръгнат на училище и градина , а аз отново на работа .
Надявам се това да е правилното решение ....
Откъдето и да го погледнеш, това е най-правилното решение, оттърви се от всяко чувство на дилема, вина, колебание. Желая здраве на теб и семейството ви, и много хармония!

# 43
  • Germany
  • Мнения: 7 984
И аз смятам, че взехте правилното решение! Стискам палци децата да се възстановят бързо и много скоро всичко лошо да е зад гърба ви!  Hug

# 44
  • Мнения: 3 031
Решението ви е правилно.
Пожелавам бързо оздравяване на децата ти!

Общи условия

Активация на акаунт