Определение за трудно дете

  • 30 794
  • 184
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 66

Благодаря за съвета, аз така и правя, но явно не съм достатъчно последователна, това с алармата ми харесва  Peace Дъщеря ми в момента е във фаза "не". На всяка моя дума, въпрос, подканване, отговорът е не. Дори когато всъщност иска да каже да, пак е не  Mr. Green Питам я "искаш ли банан?", тя казва не, и посяга да го вземе  Mr. Green От вчера ми прави впечатление, че започна да казва и да. Значи има светлина в тунела. Само да са ни здрави нервите Tired

# 76
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 390
И аз да се включа тук за сверка на моят бандит,който от бяс и инат не може да мръдне от 14кг  Mr. Green

Ние сме ол инклузив с тръшкане,мрънкане,инатене и продължително безутешно сърдене  ooooh!

Това обаче май е масово явление и така като гледам няма оправяне,всеки родител действа според ситуацията и решенията са моментни и краткотрайни Mr. Green

Баба ми като дойде на гости за 2 дни и си тръгна с главобол,каза ,че такива циркове, панаири и толкова пищящи и "лоши" деца на село нямало, каквито в нашите квартални паркове и градинки Grinning
Там си ги пускали по улиците и дворовете на воля и си гледали пашалъка,търсели се комшийчетата,оставяли ги сами да се оправят и да си вземат решения ,не се дразнели постоянно ....с 2 думи на село било супер и децата по-добрички Confused

# 77
  • Мнения: 30 802
Аз отдавна казвам, че 95% от проблемите с децата са заради отглеждането в град. Заради нуждата да го качиш в кола, да го свалиш, да се движиш по график и часовник. Ако имаш село и поляна, не се грижиш много за дрехи и хигиена или за режим, всичко се нарежда само.

# 78
  • Мнения: 1 782
Съгласна със Сирен на 100 процента! Ако може да дадете идеи как се справяте когато детето само не знае какво иска. Примерно гладно е, но обръща чинията с храна. Иска да го гушнеш, но като го гушнеш, се дърпа и разтройва, иска пак на земята. Оставяш го и пак отначало - тръшка се да го вземеш... как процедирате?

# 79
  • Мнения: 931
Съгласна със Сирен на 100 процента! Ако може да дадете идеи как се справяте когато детето само не знае какво иска. Примерно гладно е, но обръща чинията с храна. Иска да го гушнеш, но като го гушнеш, се дърпа и разтройва, иска пак на земята. Оставяш го и пак отначало - тръшка се да го вземеш... как процедирате?
Като е гладен, но блъска, взимам чинията с храната и го оставям да реве. Дори може и да изляза от стаята. След няколко минути предлагам храната пак. С гушкането зависи от ситуацията - най-често по същия начин - като се тръшне и го оставям да лежи и да се търкаля по земята няколко минути и после го взимам, но понякога може и просто да го хвана по-силно и да настоя, за да го гушна здраво и да се успокои.

# 80
  • Мнения: 30 802
И аз ги оставям.

А храната я давам на малки порции. Оставям й на една масичка и като изгладнее, ходи сама и хапва.

# 81
  • Мнения: 1 782
Благодаря ви много за съветите ! Това с масичката при мен не работи , защото тя си играе с храната ако не е гладна , а на мен ми е жал да си играе с храната (не е от бедност , просто ми е съвестно) и затова и давам само когато огладнее

# 82
  • Мнения: 46 565
Аз отдавна казвам, че 95% от проблемите с децата са заради отглеждането в град. Заради нуждата да го качиш в кола, да го свалиш, да се движиш по график и часовник. Ако имаш село и поляна, не се грижиш много за дрехи и хигиена или за режим, всичко се нарежда само.
Не, не е от населеното място, а от разбиранията на родителите.
Отгледала съм детето си в София, без график и часовник. Нито съм гледала дрехи и т.н.

# 83
  • София
  • Мнения: 5 197
Имаме проблем ние ...
Малкия ,е започнал да бие децата в детската. Всеки ден ,тича при мен някое дете и казва " К***** ме удари,настъпи ми ръката,удари ме в корема"
Дори и момиченце.
Днес е ударил дете с камък по главата.
Не знам вече какво да му говоря.
За наказание ,го лишавам от нещо любимо. Всяка сутрин преди детска му обяснявам "ако някой го дразни,просто да не общува ,да не удря,защото другите ги боли,че е лошо да удря. Да бъде приятел с децата"
Дори и това да е първосигнално от негова страна ,да удари,не би ли трябвало на 4г.и 7месеца ,вече да разбира кое е лошо и кое добро.
Много ми е трудно да намеря подход към този проблем, моля най - искрено за съвети.

# 84
  • Мнения: 1 091
Да се включа и аз с едно много рогато овне,което отговаря на всички условия на трудно дете.Защо не съм ви открила по-рано за да разбера,че проблема не е в мен и да има на кой да си излееш душата.

Дъщеря ми е на 2г и е много инатливо и опърничево дете.Тръшка се,хвърля се по земята,все нещо не иска и тя не знае какво иска.Все да става нейното,а ако не стане започва един истеричен рев до хълцане.Спането за нея е загуба на време и явно я е страх да не си проспи младините.А за яденето е тотална катастрофа.Злояда та злояда.Ако нещо не и хареса плюе където и падне.За да станем сутрин-уговорки,да ядем-уговорки,да излезем-уговорки.....за всичко трябва уговорки,молене,убеждения и т.н Иде ми да се запиша на една плоча и да я пускам от сутринта да не си хабя нервите и приказките.Та не стига това,ами и чувствителна до безобразие.Даже и казвам,че е "Многострадалната Геновева".Като излезем гледам други деца си играят кротко,майките си говорят и си пият кафе,аз съм на ролкови кънки и постоянно се чува НЕ,ЩЕ ПАДНЕШ,НЕ ХВЪРЛЯЙ ПЯСЪК,СПРИ! Понякога се чувствам направо луда.

Но установих,че просто характера си е такъв и трябва да го приема и доколкото мога да я пречупя.Пробвах с наказания,забрани,разговори и обяснения и рано или късно си постига нейното.Аз съм пълната противоположност на нея и това явно още повече ме дразни,но както казва майка ми " рекламации не се приемат".

# 85
  • Мнения: 1 782

Дори и това да е първосигнално от негова страна ,да удари,не би ли трябвало на 4г.и 7месеца ,вече да разбира кое е лошо и кое добро.
Много ми е трудно да намеря подход към този проблем, моля най - искрено за съвети.

Уфф, нямам опит с деца , уви ! Моето е само на 2. Но можеш да питаш абсолютно всички роднини за съвет или някой педагог ако познаваш . Би трябвало добър педагог да знае възможно най-добрите подходи при различните деца.

# 86
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Дори и това да е първосигнално от негова страна ,да удари,не би ли трябвало на 4г.и 7месеца ,вече да разбира кое е лошо и кое добро.
Много ми е трудно да намеря подход към този проблем, моля най - искрено за съвети.


имаме две момченца в приятелското обкръжение с подобен проблем. едното удряше леко, но другото - доста силно.
трябва постоянно да му обясняваш, че трябва вербално да се изрази, а не да удря. на тази възраст не вярвам да е проблем говоренето.
при едното от нашите познати удрянето беше с цел да привлече внимание. правеше го нарочно. незнам при вас как е... иначе е важно да има строги граници да не се прекрачват (те децата тестват редовно дали могат да ги прекрачът, та родителят трябва да е нон стоп нащрек).
другото познато дете, което удряше сега не удря, но взе да плюе  Rolling Eyes
когато се видим навън, ако не се държи както трябва и майката го прибира и го оставя сам да се занимава вкъщи. общо взето е на периоди.

Като излезем гледам други деца си играят кротко,майките си говорят и си пият кафе,аз съм на ролкови кънки и постоянно се чува НЕ,ЩЕ ПАДНЕШ,НЕ ХВЪРЛЯЙ ПЯСЪК,СПРИ! Понякога се чувствам направо луда.

промени начинът на изразяване:
НЕ,ЩЕ ПАДНЕШ - бъди внимателна, когато се катериш. ако детето падне не се казва "аз казах ли ти?!", а нещо от рода: този път не беше внимателна и падна, следващият път ще е по-добре.
НЕ ХВЪРЛЯЙ ПЯСЪК - не ми харесва поведението ти. как ще се почувстваш, ако аз започна да хвърлям по теб пясък?
и т.н.
избягвай негативно формулирани изречения, формулирай ги позитивно. напиши си на един лист какво обикновено казваш и си измисли положителни изречения когато имаш време. няколко дена на площадката постоянно ще трябва да рефлектираш какво да казваш, но после става лесно.

# 87
  • София
  • Мнения: 5 197
Когато сме навън ,рядко си позволява да удря. Само в детската е така.
Госпожите в детската,казват, че е период ,момче е и т.н.,стандартни приказки.

# 88
  • Мнения: 46 565
Не съм имала проблем с агресия, но профилактично сме говорили. На тази възраст е достатъчно голямо, за да разбере последствията. Обяснявала съм с подробности, до какво може да доведе едно нараняване и да си представи, че й се случва на нея.

Освен наказания, нека има и поощряване. Ако спазва правилата - награда.

И не на последно място - учителката. Майка ми е бивша детска учителка, казва, че такива деца винаги ги е държала около себе си. Ела да ми помогнеш за еди какво си, защото си силен, или защото го правиш много добре, или... някаква др. положителна причина. Така го стимулира да се държи добре, детето придобива самочувствие и вижда, че доброто води до добро отношение, в същото време е около учителката и има контрол, ако се случи нещо.

Sweet_Dreams@, на тази възраст при нас само игнорирането помагаше. Освен ако не става дума за нещо опасно или е намесено друго дете. Тогава отстраняване от мястото и пак игнор. Всякакви обяснения и др. подобни водеха до истерия.

# 89
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Когато сме навън ,рядко си позволява да удря. Само в детската е така.

ами явно нещо го притеснява там. говори с детето.

Майка ми е бивша детска учителка, казва, че такива деца винаги ги е държала около себе си. Ела да ми помогнеш за еди какво си, защото си силен, или защото го правиш много добре, или... някаква др. положителна причина. Така го стимулира да се държи добре, детето придобива самочувствие и вижда, че доброто води до добро отношение, в същото време е около учителката и има контрол, ако се случи нещо.

това е много добър подход.

Общи условия

Активация на акаунт