Дайте идея за диета

  • 10 650
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Не ми се спори, но:как се е хранела баба ми, родена 1910 г. и живяла цял живот на село.
Всяка година гледаха с дядо ми прасе, имаха по около 40-50 кокошки и естествено, градина.
Всичко готвеше с мас, олио само месец-два през лятото, като свърши маста.
Пиле са яли доста по-често от ведънж годишно.
Закуска-обикновено препечена филийка хляб, обилно намазана с масло,с някакво домашно месо, това през зимата.Лятото-зеленчукова закуска, пак с филийка.
Ястия, без значение постни или с месо, готвени с мас.
Плодовете се свеждаха до наличните дървета в двора-круша, две череши, ягоди, ябълка.Сезонни.
Зимата-компоти, ошаф, 1-2 пъти седмично.
Леща баба ми не съм я виждала да готви, боб-да, защото си го отглеждаха на бостана.Лятото рядко ядяха боб, да не кажа хич, той беше зимна храна.
Супа-колкото и пъти да е правила, винаги пилешка, не помня баба ми да е готвила зеленчукова супа.
Правеше и баници, тиганички, питки....
Никакви сокове, никакви безалкохолни (чак към 1985 година почнаха да купуват лимонада, да си разреждат виното зимата    Laughing   ), никакви захарни простотии, никакво похапване час по час, ядяха си три пъти на ден, ако случайно поогладнеят през друго време, някоя хапка хляб/плод през лятото.Като цяло обаче не бяха много-много по плодовете, помня баба ми хапваше две тънки резенчета диня или половин круша, или шепа череши, за деня.
Гледала ме е до 6 годишна възраст, после до към 13-14 ми година всяко лято бях при нея, и почти всяка неделя.
Да, не са яли телешко и аспержи, но "постите" им бяха основно лятото, когато така или иначе прАсето е свършило и като цяло тялото няма нужда от "силна" храна.
А, да, и пиле с ориз, и агнешко с ориз е готвила, ама рядко, щото и ориза, и агнешкото се купуваха.
А те залагаха основно на домашната си продукция.

# 46
  • Мнения: X
Фея  Hug

От 2-3 седмици съм на протеини + зеленчуци, изключвам 2 дни, в които ядох ориз и леща, понякога прегрешавах с малко черешки, чаша бира, 1 филийка.
-4,5кг съм надолу.

Много ми липсва това, че няма тема, в която да си обсъждаме режим и кой какво хапнал и колко свалил..
Включих се във ВМ НВХ, но се отписах, че там не ми харесва обстановката, а и много се набляга на здравните въпроси, не толкова на отслабването..

Love! Откога се храниш ВМ НВХ, прегрешаваш ли, сваляш ли кг?

# 47
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Аз пък и от двете си баби знам, че без месо на маса се сяда само на Бъдни вечер.  Joy Joy Joy И не са аристократки, в никой случай.
Това постна супа, постен боб? Дядовците ми отде да вземат сили за работа в полето???
Кокошки и пилета си се колеха редовно, прасе- верно по- рядко, но пак не беше екзотика. Яйца- хапваха се стабилно също, ползваха ги и за други ястия, не е било като да няма. Ама това сигурно, защото действието не се е развивало в София, затва.  Laughing

*Sisi**, а тази тема "Дневникът" нещо- си прегледа ли я? Там май не се спазва никаква конкретна диета, само се споделят резултати и менюта.  Peace Иииии браво за резултата.

# 48
  • Мнения: X
Umma, мерси, ще я погледна. bouquet

# 49
  • Мнения: 2 687
Фея  Hug

От 2-3 седмици съм на протеини + зеленчуци, изключвам 2 дни, в които ядох ориз и леща, понякога прегрешавах с малко черешки, чаша бира, 1 филийка.
-4,5кг съм надолу.

хубав и с ползи режим Simple Smile протеини какви практикуваш? аз благодаря за онзи списък, чета го, чета, и когато помисля за протеинова вечеря: пак опирам до филе/колбас, сирене, кашкавал. пфууу не мога да разнообразя и това е. за съжаление, колбас не купувам почти, защото имат нитрити и т.н. та съвсем не знам. тези неща ми се виждат с много готвене, но явно ще трябва да се понапъна да видя някои по-лесни варианти

# 50
  • Мнения: X
Love! Откога се храниш ВМ НВХ, прегрешаваш ли, сваляш ли кг?
От началото на март някъде, 7 или 8-ми.До днес, надолу с около 10 кг.Пиша около, защото в началото нямах кантар, та не знам точно колко съм била.
Аз прегрешения нямам.    Laughing   Просто не съм си поставила стриктни ограничения.Не помня в коя тема точно писах за "прегрешенията" от началото:
два пъти по няколко хапки торта, за РД
козунак за великден
италиански сладкиш, на 24.05
плод почти всеки ден
Вчера например доста солидно "подпрях" една стена с колелото (да предпазя един щур тийн-колоездач    Mr. Green  ), в резултат цял ден по доктори-хирург, очен, нищо не ядох.Прибрах се към 17, мъжа ми купил някакви бисквити, че му се прияли (сега почти не правя у дома), изядох две.Не го смятам за нещо кой знае какво, случва се веднъж месечно или по-рядко да си позволя изкушение.Но като цяло не ме влекат вече ....не и както преди.

# 51
  • Мнения: X
Добре ли си?

# 52
  • Мнения: X
Да.Само дето в лицето изглеждам като боксьор първа категория.    Laughing   Мъжът ми ме бъзика, че направо мога да го осъдя за побой, като ме гледа една такава синьо-лилава....    Mr. Green

# 53
  • Мнения: X
Милата
 Hug

 Wink

Общи условия

Активация на акаунт