Дайте идея за диета

  • 10 644
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 126
Със сиропа свалих 15 кг и
Скрит текст:
Познавам се и нямам волята да пазя дълги диети като 90 дневната, предпочитам по-бързичко да се свършва и да си ям каквото си искам Simple Smile с едно наум разбира се
Това е "идеалния" начин да си на диети, докато си жива.    Laughing
Гладуваш, отслабваш, почваш да ядеш, дебелееш....и пак, порочния кръг отново.

На ВМ НВХ съм.
Скрит текст:
Хареса ми, лесно е за спазване, доставя удоволствие, не гладувам (днес например закусвах бъркани яйца, резен свинско филе, малък домат, 1/2 краставица, половин авокадо).Не се лишавам и от плод, ако ми се прияде, нещо сладко при повод, по 2 сг на месец си заминават твърдо.
Хареса ми, защото е начин на хранене, даващ възможност да се следва дълги години, дори до живот.
Общо взето, е начинът, по който са се хранили бабите ни, които нямаха наднормено тегло, диабет, високо кръвно или сърдечни болести.
Краси bouquetотлично казано Peace
за съжаление вървят само диетите "минус 5 кила за 3 дни" Joy и пак отначало с бонус плюс 5-10 кила

МОЙ СЪВЕТ е да си избирате режим по вкус ,а тук има за всякакви вкусове
и незабравяйте:краткотрайните диети са и с краткотраен резултат,ако не си промените храненето


Не съм съгласна, със сиропа отслабнах 15 кг и не качих нито 1 за три години. След това забременях и естествено че качих ... но това не йойо ефект на сиропа
Майка ми, която е на години също пиеше сиропа и ефекта е същия, въпреки по-забавения метаболизъм от възрастта. Не си е върнала никакви килограми а минаха 5 години....

# 31
  • Мнения: X
Започнах нещо подобно на НВ ВМХ. Това е моето хранене и не ми тежи, както другите диети досега.

Само, че аз не обичам мазно и сланина и т.н, абе не съм много по месото.
Ще хапвам салати с млечни, яйца и понякога месо. Без ВГХ.

Макар да си мечтая за едно тлъсто парче пица.
 Mr. Green

# 32
  • Мнения: 61
Започнах нещо подобно на НВ ВМХ. Това е моето хранене и не ми тежи, както другите диети досега.

Само, че аз не обичам мазно и сланина и т.н, абе не съм много по месото.
Ще хапвам салати с млечни, яйца и понякога месо. Без ВГХ.

Макар да си мечтая за едно тлъсто парче пица.
 Mr. Green
Препоръчвам ти ядки, по възможност да не минават топлинна обработка Grinning Също така натурално фъстъчено, бадемово масло, бадемово мляко, авокадо към салатите, сирене и.т.н.

# 33
  • Мнения: X
Благодаря, сирене хапвам всеки ден, не мога без сирене. Авокадо обаче не обичам.
Ядките разрешени ли са, не знаех, а ги обожавам?

# 34
  • Мнения: 493
Като човек с доста богат опит в диетуването  Simple Smile идвам да изкажа своето мнение  Laughing Минала съм през 90 дневната ( свалих с нея 18 кг за 2 врътки), Зоната ( много добър режим, но ми дотежа постоянното мерене), ВМ-НВХ ( също много добър режим, но доста ограничаващ, а аз съм лакомник  Embarassed) , Система -60 и д-р Папе.
За мен най-правилния вариант е да се създаде собствен хранителен режим съобразен с начина на живот, любими продукти и възможностите на дадения човек. Всяко краткотрайно диетуване + сваляне на Х килограма и връщане към старите навици не води до нищо добро.
Лично за себе си вече сама си изградих режим на хранене като комбинация от различни диети. Основното е , че избрах да се храня разделно. Сутрин закусвам с любимите ми въглехидрати( като само тук си позволявам някоя неразделна комбинация, но много рядко). Обяда ми е строго Разделен . Следобедна закуска от някой плод. А вечерята ми е задължително до 18 часа( от Системата)  и задължително само Протеинова ( от Папе). За сега този режим действа при мен. Вече свалих за 10-ина дена 2 кг от излишни 5-6  Blush

# 35
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Браво Дани, страхотен резултат.  bouquet
Реших, че няма да правя 90-дневната, започвам здравословно хранене, като наблегна повече на протеини, зеленчуци и плодове и огранича въглехидратите. Няма да смесвам храните, това ще го взаимствам от 90-дневната. Известно време карах така и имаш ефект, не ме отегчаваше, защото си ядях от всичко. Смятам веднъж седмично да си позволявам въглехидрати.   Rolling Eyes Ще видим дали този път ще има ефект.

# 36
# 37
  • Мнения: 2 687
а като протеинова вечеря как разнообразявате? това предимно ми звучи месо, сирене и салата, нали?

# 38
  • Мнения: X
а като протеинова вечеря как разнообразявате? това предимно ми звучи месо, сирене и салата, нали?
риба със салата
агнешко с аспержи
свинско с грах
пиле с броколи
дроб на фурна, салата
патешки сърца на тиган, с тиквички и салата
телешко печено, с печен патладжан
сирене по шопски и салата
сирене/кашкавал на тиган и яйца на очи, салата
салатка миди и бяло вино    Laughing
пълнени калмари със зеленчуци, салата
омлет с котидж, салата
бъркани яйца с гъби, салата
шотландски яйца, салата
Това са моите варианти, на първо четене....сигурно ще се сетя и още.

# 39
  • Мнения: 493
Аз черпя идеи от тук - от разделите за месо, риба, яйца . Има доста богато меню  chef

# 40
  • Мнения: X
Бяло вино може ли? Аз прегреших с 2 чаши бира.  Embarassed

А грах може ли? Не е ли към бобовите?

Аз днес ще правя свинско със зелен боб, лук, доматки. Май зелен боб не е препоръчително много, но ще сложа малко.

Сваляте ли кг, похвалете се? Аз съм 1кг надолу за 3 дни. Ама и в лице малко съм отслабнала и в корем.

# 41
  • Мнения: 2 856
Аз съм изключително доволна от 90ДД. Благодарение на нея свалих всичките излишни килограми от себе си, научих се да ям разделно и здравословно. Именно с тази диета се преборих и с обсебването от тестените и сладки храни. Отделно от това се образовах по въпросите за храненето, изчетох много статии и блогове за здравословното хранене, гледах филми в тази връзка  Peace

Промяната трябва на първо място да започне от мозъка. Да се научим да слушаме стомаха, когато сме гладни, а не мозъка, който ни казва например - Искам да изядеш тази баничка! Сега!  Mr. Green

От 90 ДД запазих принципа на разделност в храненето. В момента ям основно плодове, зеленчуци, бобови и зърнени храни. Тестено си позволявам много рядко - на едно хранене седмично например.

Като такъв тип диета, Sisi може да прегледаш темата за диетата на д-р Гайдурков  Peace

И както са казали по-горе: диетата не трябва да ни натоварва и затормозява. Не трябва да мислим за нея като ограничение и да чакаме крайния срок на мъчението, за да можем след това да се нахвърлим отново над вредните храни, които са ни докарали до етапа Диета. Това ще бъде един порочен кръг.  Peace

# 42
  • Мнения: 237
И аз ще повторя момичетата, казали го преди мен, но всеки човек трябва да си намери диетата, която му "понася" най-добре, защото ще я приеме за начин на живот.
Лично за мен най-подходящи се оказаха диети от типа на Зоната, НВ и Южен бряг (или Маями)... като ги редувам според това какво искам. Ако имам застой и искам по-бързичко да сваля, правя за няколко дни Маями (протеини+зеленчуци без млечни и повечето плодове). В периоди на силен глад минавам на НВ с повечко мазнини. За по-ежедневно хранене и поддържане - зоната. Общото в тези диети е смесването на протеини и въглехидрати от една страна (зеленчуците са въглехидрати) и почти пълното изключване на бързи въглехидрати - хляб, зърнени, бобови  и прочие...
Много хора обаче не обичат да смесват храни, за тях тези диети са тежки и мазни и нарправо изпитват погнуса от тях. Те предпочитат разделно или 90Д.

За тях яденето на картофи цял ден е полезно, за мен е върха на простотията, защото такова хранене качва инсулина, който води със себе си лоши последици за здравето - не само ИР,  Сега на високите стойности на инсулин се приписват всички съвременни болежки - диабет, сърце. рак, алцхаймер... Защо зорлем да си ги докарваме с ядене на тестяно цял ден!?
Та попрочети здравословна литература и избери сама. В никакъв случай не ти препоръчвам Дюкан и всякакви фазови диети - ефекта йо-йо е по-лош и от най-лошата диета.

# 43
  • Мнения: X
Благодаря!

# 44
  • Мнения: 8 163
На ВМ НВХ съм.
Хареса ми, защото ... е начинът, по който са се хранили бабите ни, които нямаха наднормено тегло, диабет, високо кръвно или сърдечни болести.
Може би твоите баби са били аристократки, щом са можели всекидневно да си позволят подобно меню:

риба със салата
агнешко с аспержи
свинско с грах
пиле с броколи
дроб на фурна, салата
патешки сърца на тиган, с тиквички и салата
телешко печено, с печен патладжан
сирене по шопски и салата
сирене/кашкавал на тиган и яйца на очи, салата
салатка миди и бяло вино    Laughing
пълнени калмари със зеленчуци, салата
омлет с котидж, салата
бъркани яйца с гъби, салата
шотландски яйца, салата
Но ако се погледне начинът, по който са се хранели масово българите през XVIII, XIX и XX-ти век, картината е съвсем различна (за справка четете историците доц. Стефан Дечев и доц. Иван Лазаров).

Като начало, в по-голямата си част населението е живеело по селата (тя и София в основни линии си е била далеч от това да е град), имало е изключително ниски или никакви доходи и се е изхранвало предимно с това, което е давала земята. Да, болшинството семейства са имали я прасе, я няколко кокошки, я козичка или овчица. По-заможните са можели да си купят даже крава. Какво е означавало това? Че прасе се е колело по Коледа, кокошка - веднъж-дваж на година, агне и яре - веднъж годишно, а крава - на няколко години.

Следователно животинските подукти на традиционната българска трапеза от онова време са били предимно домашните мляко/млечни и по някое друго домашно яйце на ден-два. Останалото и основно количество храна е идвало от бобови, зърнени, зеленчуци и плодове.

Помня много добре с какво ме хранеха моите баби в края на 70-те и през 80-те. Едната (шивачка) живееше в къща с двор на ръба между София и тогавашното село Горубляне, сега софийски квартал. С другата (докторска съпруга), дядо ми и родители ми живеехме на пъпа на София.

Въпреки сериозната разлика в доходите, и на двете трапези преобладаваха растителните продукти: зърнени, бобови, зеленчуци, плодове. Месо се сервираше рядко и в малки количества. Шунка и луканка се купуваха веднъж на месец, по 100-200 грама.

Баба ми на "село" нямаше сърце да заколи някоя от кокошките си, та молеше съсед веднъж на година да стори това. След това от тази една кокошка се готвеха (през сълзи) 3-4 гозби. Никому не се падаше цяло бутче или порция пилешки гърди. Веднъж годишно баща ми, взимащ високата по онова време шефска заплата от около 200 лв, ни водеше в ресторант "Златното пиле" на "Граф Игнатиев" и получавахме по 1/4 пиле.

Така че, моля, достатъчно с този мит как българите и през турско, и през царско, и през комунистическо са яли основно животински продукти. Бабите и дядовците ни дължат дълголетието и здравето си на преобладаващо растителното си хранене, по-голямата си близост с природата, всекидневната си физическа активност, по-малкото стрес и по-ниското еко замърсяване по онова време.

Общи условия

Активация на акаунт