Издръжка на бебе?

  • 14 686
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • РУСЕ/ПЛОВДИВ
  • Мнения: 309
Нашите разходи:
 - количка - 300 лева, нова, сега за второто ще взема втора употреба
 - кошара - 90 лева нова
 - комплект чаршафи + олекотена завивка - 30 лева
 - комплект за изписване - 30 лева
 - дрешки - дадоха ми приятелки за първите 2-3 месеца, за следващите купихме нови, но и втора употреба запазени или с етикети
 - шише - 5 лева
 - биберони - 5 лева
 - помпа за кърма - 20 лева
 - мляко - безплатно, кърмех до годинка Simple Smile
 - шезлонг - подарък от приятели
 - корито за къпане - подарък от приятели - към 10-15 лева са
 - козметика за първия месец - измивен гел - 10 лв; олио за след баня 10 лв; крем п/в подсичане 2 лв;
 - кошче за кола - 20 лева втора употреба
 - памперси - зависи от марката, но след 3тия месец ми излизаха към 70 лева за месеца

Каквото можех вземах от приятели, понеже някои неща се ползват само 2-3 месеца и няма никакъв смисъл да се купува.

# 31
  • София
  • Мнения: 629
Относно мястото, на което ще живеете, съветът ми е да отидеш при приятеля си и там да се изнесете на квартира. Така ще сте заедно, той ще участва активно в живота на малкото човече без да се налага да пътува дълго и да му тежи пътя от работа. Предложенията на майка ти ми се струват неудачни за млада, интелигентна и поправка двойка. За майчинството - по-нагоре са ти описали какво да направиш, за да получаваш поне от един момент насетне.

# 32
  • Мнения: 4 708
Скарлет, моля те обясни ми защо бебешкото пране не бива да стои вечер на простора? Grinning Нещо свръхестествено ли е замесено или е чисто практично - пушеци, мъгла...
Свръхестествено беше нещо, ама съм забравила какво беше  newsm78 нещо дяволи ми се мотат. Иначе детето голямото е родено май месец, какви пушеци и мъгли  Laughing

# 33
  • Мнения: 2 850
Скарлет, моля те обясни ми защо бебешкото пране не бива да стои вечер на простора? Grinning Нещо свръхестествено ли е замесено или е чисто практично - пушеци, мъгла...
Свръхестествено беше нещо, ама съм забравила какво беше  newsm78 нещо дяволи ми се мотат. Иначе детето голямото е родено май месец, какви пушеци и мъгли  Laughing
Не знам защо реших, че може би е зимно бебе, та ми дойде на акъла, че може би дрехите се вмирисват. Laughing Както и да е, това с дявола си е аргумент Flutter

# 34
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
Бебе може да се гледа с 2 и с 200.Зависи всичко от теб.В началото се оправяхме с 500 лева(300 лева заплата на мъжа ми и 200 майчинство).Седнах си на дупето и се ограмотих по отношение на кърменето(сега има консултанти по кърмене,които са безплатни).Захранвах и храня до сега само с домашна храна.В първите месеци давах по 100 лва за памперси, от нищо друго нямах нужда.По няколко бройки бодита и ританки,количка за 400(всъщност те бяха разхода понеже счупихме 4 такива),платнена кошара и това е.Разходки по цели дни,кърмене дето го свари глада,като порастна и захраних,носех бурканчетата с храна с нас на разходките.1000 лева хич не са малко за бебе.Ние в момента се оправяме с 800 а имаме дете в градинска възраст.Нито сме останали гладни,нито жадни.Пием фрешове всеки ден,ядем домашна храна,която аз готвя,ходим и по ресторанти даже.И сметките си покриваме.Сина ми не го къпех всеки ден в началото,глупаво ми се виждаше прио положение че по цял дне спи и не се цапа.

# 35
  • София
  • Мнения: 565
Моят съвет е да вземеш каквото можеш от познати, нещата, които ги нямаш да ги поръчаш за подаръци (всеки ще те попита какво да купи за бебето, поне при мен всички питаха) и вече ако нещо значимо нямаш, тогава купувай. Също така не мисля, че трябва да се изхвърляте в скъпи дрехи и играчки, които се ползват обикновено малко или пък никак.

Конкретно на въпроса- месечно памперсите са около 50-60 лв, адаптирано мляко, което ползваме идва към 100 лв може би. Като сложа и разни други разходи, около 200-250 лева на месец идват без да включвам разбира се първоначалните покупки, които се правят

Не живейте с роднини, дори и да сте в техния град, бъдете отделно ако можете. Моите баби живеят в други градове, основно сама се оправям, но въпреки това ако трябва помощ (примерно веднага след раждането или ако имаме някакви пътувания) се намира начин някоя от тях да идва. Важното условие е обаче таткото също да участва с каквото може в грижите по детето, тогава нещата се получават без излишни нерви и много преумора.

# 36
  • Мнения: 2 850
Какви памперси купувате, че давате само по 50 лв на месец за тях?  newsm78

# 37
  • София
  • Мнения: 565
Pufies ползвам, но сега като се замисля май на месец отиват три пакета от големите, а не два. Така че се коригирам- 75 лв-80 лв, грешката е моя

# 38
  • Мнения: 8 987
Два пакета Пуфис от големите, те сапо 20-23 лв.

# 39
  • Мнения: 462
3 пакета Памперс 5ца х 15 лв = 45 лв.

# 40
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Памрерс 15лв!? Най-евтините памперси, които съм купувала са били промоционален пакет двойка джъмбо 22-23лв на ДМ.
Ние не падаме под пакет Памперс тройка от 64бр за седмица - 27лв. По-ниска цена за този пакет бял Памперс не съм виждала.
П.п.
По въпроса с излишествата аз също не се умилявам от боклуци и не купувам излишни неща. Купувам качествени неща, които да служат на мен и бебето ми. Нямаме шезлонг и гимнастика(има си към леглото). Коритото и при нас се оказа лош и скъп избор. Точно веднъж я изкъпахме в него и покрай всичките салтанати 2 часа пак беше напишкана и наакана, та се къпахме отново на чешмата. Не сме повтаряли.
И тя спи през повечето време при нас, но леглото не го броя за излишно. Като най-добра покупка, категорично и двамата с мъжа ми определяме количката.

Последна редакция: нд, 12 юни 2016, 09:29 от Vermilion`

# 41
  • София
  • Мнения: 1 609
holly_mac, майка ти сигурно живее със спомени от едно време за гледането на зимни бебета и затова мисли, че е трудно. Моята е същата - тя живее със спомените за суровата зима на '77/'78 година, когато се е родил брат ми и тя му е гладила пелените и всички дрехи, за да изсъхнат. А пък като се случила авария в ТЕЦ-а и цяла София била без ток за 24 (или 48) часа, съвсем в чудо са се видели - на тъмно, на студено, с новородено бебе... Ходили при съседи с нафтова печка да топлят вода, за да го мият и къпят и някакви такива неща. Та тя и досега си живее с идеята, че зимно бебе много трудно се гледа, макар че нещата са много различни от тогава.

# 42
  • Мнения: 2 850
Памрерс 15лв!?
Ние не падаме под пакет Памперс тройка от 64бр за седмица - 27лв
Този пакет от 15лв сигурно има трийсет и няколко бройки, пък и е петица, може би детето вече е голямо и ползва гърне. Петица 50бр аз купувах за 24лв. Но 3-ката се харчи бързо и на мен не ми стигаше даже и за седмица.

# 43
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Е, цял месец с 70-80бр ли?
Ако ползва гърне, не е обективно. Гърнето е на доста по-късен етап.

# 44
  • Мнения: 462
Pampers activ baby dry, 5-ца по 48 бр. в пакет = 144 бр. на месец. + - 10-15бр отгоре (около 4-5 лв, зависи как са се застъпали пакетите). Цялата тази работа по 15,80 пакета 47,4лв. Зеленият, най-голям пакет на памперс (преди кашона). Simple Smile
PS В града, както вече споменах няколко пъти, памперсите са по-евтини сравнение с всеки друг град и магазин. Пазарувам в най-обикновен детски магазин (не от голям хипермаркет) и това е постоянна цена. Дано съм била изчерпателна.
Тази сметка е от момента преди гърнето, но и сега основно в с памперс и пак не го ползва редовно, че да спестим. Всичко си върши в него. Нощем не го сменям. Смятам, че по около 5-6 са достатъчни дневно поне за нас.

Общи условия

Активация на акаунт