Издръжка на бебе?

  • 14 688
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Е, цял месец с 70-80бр ли?
Ако ползва гърне, не е обективно. Гърнето е на доста по-късен етап.


Може да става въпрос за ЕБХ (естествена бебешка хигиена). Тя може да се практикува от раждането.

# 46
  • UK
  • Мнения: 4 311
И за мен най-качествени, а и най-евтини са на ДМ големите кашони, само с тях изгледах второто си дете, но там се случва да има проблем със зареждането, поне в нашия магазин не държаха големи количества, та се запасявах с повече предварително.

# 47
  • Мнения: 2 328
На мен първото чаве ми излезе в пъти по-скъпо от второто.
В началото за големите покупки като колички,столче за хранене,детска стая,бънджи,стол за кола до 18 кг,вана със стойка и всякакви такива допълнения към тях съм дала едно 3000 лв.Кошницата за кола ни беше подарък,както и първото креватче с матрак,спални комплекти и въртележка.
Дребните от сорта на активна гимнастика,шишета,стерилизатори, биберони са около 300 лв,
Дрехите почти изцяло ни бяха дадени,до годинката не съм дала повече от 200 лв за дрешки.
Памперси и мокри кърпи,заедно с препарат за пране си вървяха около  100 лв месечно,след това преминах на Бамбино мио и cloth wipes.Те това е нещо,което не бих си причинила с второто,ако не ми се наложи.
Козметика-едва ли е повече от 50 лв за целия период до годинката.
Пюрета-адски много пари давахме за пюрета.Веднъж седнахме да смятаме колко е излезнало да захранваме с Хип и се получи ненормална цифра от 300 лв.За месеца!Най-ме беше яд,че дори не ядеше като хората,а котката му дояждаше пюретата.
Аптечка-това е супер важно!Към 60 лв излезе приготвянето на всичко нужно.Инхалатор за 140 лв.
За второто-кърма само от цица,имам купено едно шише Калма за 40 лв,но госпожичката не е никак очарована.
Кошара няма,има едно кошче тип moses basket за 60 лв,Одеалца 3 бр и две чаршафчета 50 лв.Дядото ги плати тия неща.
Няколко дрешлета за 50 лв съм купила/розови!!/.Купила съм си и столче за хранене от Икеа за 40 лв,ще се зхранваме по BLW,т.е. без пюрета.
За къпането сме купили една поставка за ваната за 10 лв и една хавлийка за 12 лв.Козметиката е подарък.
Носилки - 200 лв.Ще станат доста повече,понеже съм се влюбила в една Тула и ще я поръчам  Blush
Памперси,кърпички и препарат за пране,поръчвам от интернет и ми е по-евтино!!
До годинката на бебето имам две големи покупки,които ми предстоят-столче до 18 кг и кошара.
Сещам се някои неща.За първото дадох бая пари за видеоебебефон-безценен!!!!Купих и блендер на Авент за 170лв от амазон-е,ползван е сумарно пет пъти.За бебето купих възглавница на Чико за кърмене-едни 100лв на вятъра.

Последна редакция: пн, 13 юни 2016, 12:25 от I Will Survive

# 48
  • Мнения: 559
Holly, за издръжката на бебето вече са ти казали- може да излезе и много и малко. Бих добавила само- не бързай да се запасяваш с най-малкия размер дрешки (бебето може да е голямо и да го прескочите, а и децата растат бързо). Зимно бебе сега не се гледа по-трудно от лятно- навремето при всяка смяна излизаха по 4 броя пелени+ горните дрешки. Сещайте се как се сушаха през зимата Wink. Едно време къпането всяка вечер беше абсолютно задължително, сега много лекари даже не го препоръчват.

Всъщност пиша, защото 2 от вариантите, които обмисляте ми се виждат "рискови". 1. Съпругът ти да напусне сигурна, сравнително добре платена работа в Ямбол, за да се преместите в Бургас. При това с тегленето на кредит. А ако работата в Бургас се окаже не толкова добре платена, колкото му обещават? Или след 6 месеца я загуби? При това вероятно цената на живота (наем, транспорт) в Бургас ще бъде по-висока. В Ямбол при нужда бихте имали помощ наблизо (все пак майка ти е на час- час и половина път, свекърва ти- в същия град). Защо не оставите този вариант за момента, когато и ти ще започнеш да си търсиш работа и неговата обвързаност в Ямбол ще е отпаднала?

2. Вие с бебето при мама, а той да прихожда. Това е най-сигурният начин мъжът ти да не може да поеме семейните си отговорности, освен финансовите. Как го виждаш да се включва в домакинството в една чужда пренаселена къща, а и да се грижи за бебето при наличие на всеотдайни баба и прабаба? Мъжете трябва да се научат да бъдат бащи и това става с практика.

Аз бих си потърсила квартира под наем в Ямбол. И бих разчитала, че можем да се справим само двамата. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт