Любители на кучета - 65 тема

  • 53 082
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 406
Честито, Тони-мама  bouquet
Ох как ми липсват тези времена  Cry
Изложбите ли ти липсват? Интересно е на тези изложби, но тази година ги направиха точно когато е най горещо между 11 и 14 часа.Макар, че мястото беше парк с дървета беше доста топло и нашият накрая беше дроб, не искаше да се качи за снимка на стълбичката  ooooh! та беше зор.Но пък е много интересно, срещаш се с нови хора, виждаш различни кучета ...забавно е.За съжаление ние почти приключихме тези изяви, остана една специалка през ноември в София.

# 691
  • Мнения: 259
...
Аз поръчах Meradog Junior. На кучето му хареса и я яде. Добре й понесе смяната на храна, не е реагирала. За Мерадог също пише, че е без консерванти.

     "Composition Meradog junior 2 dog food: Poultry protein (27%, chicken, partially dried and hydrolysed), maize, rice, barley, poultry fat, dried beet pulp (desugared), linseed (2%), corn gluten feed, brewer's yeast (dried), egg powder (1%), salmon oil (0.40%), calcium carbonate, sodium chloride, sunflower oil (0.30%), mono calcium phosphate, chicory inulin (0.2%), potassium chloride, yeast extract (dried, = 0.05% beta-glucans), glucosamine (0.02%), chondroitin sulphate (0.01%).
     Analysis Meradog junior 2 dog food: Protein 24,00 %, fat content 12,00 %, crude fibre 2,50 %, crude ash 7,00 %, calcium 1,15 %, phosphorus 0,90 %, sodium 0,35 %.
     Technological additives per kg Meradog junior 2 dog food: Antioxidants."


Източник: meradog.com

Птичи протеин не означава месо, но най-вероятно означава протеин от крака, черва, глави и т.н.

Въглехидратно съдържание 46.5% означава над 60% зърно, което прави такава диета за куче по-скоро заместваща и неподходяща за дългосрочно изхранване.

Антиоксиданти означава просто изкуствени антиоксиданти/консерванти, които са разрешени от ЕК, не алтернативните естествени токофероли.

Очевидно е, че не можем да разчитаме на интерпретациите, давани от българските търговци на храна за животни.

Един хищник, куче или котка, може да яде една готова храна по принуда, просто защото не получава достатъчно или въобще прясно месо. Нали ние не бихме пили вода с кофеин и карамел, ако разполагаме с истинско кафе, нито бихме яли химически кроасан, ако имаме торта със сметана.

# 692
  • Sofia
  • Мнения: 2 502
Един бърз въпрос към по-старите кучкари. Днес му биха третата ваксина на момчето. Докторката ме предупреди, че може да го боли мястото, да се подуе малко, да е унил. Преди малко, както си спеше на коленете ми, изведнъж скочи, взе да скимти и да бяга  Sad Cry Сега си седи на дупето в един тъмен ъгъл, страхува се от мен, не иска нито да легне, нито нищо и е много жален. Като го погаля ме ближе, но свива ушите и се страхува. Така ли ще се страхува вече от мен? Sad И нормално ли е чак толкова да го боли?

Направо ми се реве  newsm45

# 693
  • Мнения: X
Надали е от ваксината. Огледай го, опипай тялото, може нещо да го е заболяло.

# 694
  • Мнения: 742
Cutesmallcat, още ли е така? Коя ваксина сложихте?
Тони-мама, да много ми липсват изложбите. Не сме в България. Липсва ми тръпката Grinning Тук още не сме я водили, защото са твърде далеч все. Дебна ги само.
 Мерадог в Германия е една от най-ниските класове храни. Не съм я купувала.Имах куче, което с огромен апетит ядеше гранулите по 1 лв. , тези от шарените от хранителните магазини, но това не значи, че са хубави... Прости са овкусени..

# 695
  • Sofia
  • Мнения: 2 502
Alien, ето ги ваксините.

Още си седи в ъгъла, вдигна ушите, ама не иска да си легне в леглото. Седи, спи му се, ама не ляга  newsm78

# 696
  • Мнения: 742
Не ляга, защото го боли. До няколко часа трябва да му мине. Не се притеснявай. Ако не се пени и не се тресе едва ли е нещо лошо.. Акои утре се държи така го заведи пак на лекар, но едва ли. Тази ваксина е доста болезнена особено за по-нежните породи. Йоркита, пинчери, пекинези. Сигурно мястото е и надуто. Не го масажирай!

# 697
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Привет от нас.Значително по-добре сме.След първата доза инжекции почна да хапва по мъничко.На следващия ден от устата и излизаше гнойна слуз.Вчера бихме пак.Днес вече хапва всичко и даже злоупотребява.Оченцето се подобри,съвсем леко от време на време се запенва-само по брадата.Излиза да се изпишва начесто,може да е от лекарствата.Като диагноза остана кърлеж или забита кост.И аз не знам какво беше,важното е че се оправя.Simple SmileУтре сме пак на инжекция.Надявам се да е последна.

# 698
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Стискам палци болните да се възтановят бързо. Бебоците са сладки.
Ето го и Хектор който яде моркови

Преди два дни ме ухапа, защото много го тормозехме да му изчистим ушите. Няма кръв, но много е синьо. После го вързах и го ступах с метлата, че той утре ще ме изяде. Сега е само на 6 месеца.

# 699
  • Мнения: 40
Здравейте, мама Криси определено вече се успокои, идва при нас да я гушкаме, дава ни вече да милваме малките и днес за първи път прояви желание да излезе! Grinning За малко, но все пак! Едното й око забелязах от тази сутрин, че тече newsm78 с какво мога да й правя промивки? Иначе си хапва добре, малките и те за една седмица доста пораснаха!

# 700
  • Варна
  • Мнения: 169
Един бърз въпрос към по-старите кучкари. Днес му биха третата ваксина на момчето. Докторката ме предупреди, че може да го боли мястото, да се подуе малко, да е унил. Преди малко, както си спеше на коленете ми, изведнъж скочи, взе да скимти и да бяга  Sad Cry Сега си седи на дупето в един тъмен ъгъл, страхува се от мен, не иска нито да легне, нито нищо и е много жален. Като го погаля ме ближе, но свива ушите и се страхува. Така ли ще се страхува вече от мен? Sad И нормално ли е чак толкова да го боли?

Направо ми се реве  newsm45
[/qu


Моята Хера след втора ваксина се напикаваше три дни,държеше се странно.
След третия ден всичко беше ок.

# 701
  • София
  • Мнения: 11 130
Лайка за промиване на очите, чудеса прави!

# 702
  • Sofia
  • Мнения: 2 502
Благодаря ви за отговорите, момичета!  Hug
Окопити се на следващия ден, а вчера вече беше съвсем нормален.
Не бях виждала куче да спи право - е, видях  Mr. Green Горкото, измъчи се, ама мина.

# 703
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Здравейте, мама Криси определено вече се успокои, идва при нас да я гушкаме, дава ни вече да милваме малките и днес за първи път прояви желание да излезе! Grinning За малко, но все пак! Едното й око забелязах от тази сутрин, че тече newsm78 с какво мога да й правя промивки? Иначе си хапва добре, малките и те за една седмица доста пораснаха!

Аз съм лекувала с  капки Хидрокортизон с хлорамфеникол. По рецепта от вет. Тези капки мисля, че са човешки, а не специални за куче. Simple Smile  Към 3-4 лева са в аптеките.


# 704
  • София
  • Мнения: 38 950
Ние бяхме на море. Бери много се изкефи. Малко снимки: http://dilianavk.snimka.bg/animals/berry.925202

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт