Как спасихте брака си

  • 53 700
  • 430
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 679
За детето ще е еднакво трудно да живее само с майка си или само с баща си. И в двата случая ще страда. Защо да не дам родителските права на мъжа ми? Че той ще се грижи много добре за него - къпе го, чете му приказки, сменя памперси, готви му специални манджички и го храни търпеливо, играе с него... От материална гледна точка детето ще получи повече, отколкото ако е с мен. Свекърите ще го водят по почивки, така както водят и другите си внуци. Аз по всяка вероятност ще си позволявам по един чифт зимни обувки. Обаче те ще могат да му купуват поне по два - за да има резервни, ако влезе в някоя локва. Мхм. Даже мисля, че идеята е добра.

# 391
  • Мнения: 14 837
За детето ще е еднакво трудно да живее само с майка си или само с баща си. И в двата случая ще страда. Защо да не дам родителските права на мъжа ми? Че той ще се грижи много добре за него - къпе го, чете му приказки, сменя памперси, готви му специални манджички и го храни търпеливо, играе с него... От материална гледна точка детето ще получи повече, отколкото ако е с мен. Свекърите ще го водят по почивки, така както водят и другите си внуци. Аз по всяка вероятност ще си позволявам по един чифт зимни обувки. Обаче те ще могат да му купуват поне по два - за да има резервни, ако влезе в някоя локва. Мхм. Даже мисля, че идеята е добра.
А дали материалното е най важно за детето.
Съпруга ти се грижи за него сама казваш- къпе го , готви му , пете му.Ти къде си в цялата картинка.
Ако му дадеш правата ще трябва ти да освободиш жилището и да се изнесеш на квартира.И издръжка да плащаш.
С лека ръка се отказваш не само от съпруга си но и от детето си.
И ако за съпруга мога да те разбера то за детето не.


# 392
  • Мнения: 679
Точно за това говоря - кое ще е по-добре за детето. Значи има двама родители и едно дете. И двамата родители еднакво обичат детето, а детето обича еднакво и двамата. Само, че единият (мъжът) може да даде повече от финансова гледна точка. Няма да го направи, ако родителските права са дадени на майката, защото ще се надява, че с това ще я накара да му даде родителските права. Ако детето е при майката, ще страда по бащата. Ако е при бащата, ще страда по майката. Само, че ако е при бащата ще може да яде кюфте с гарнитура за вечеря, а ако е при майка си, ще яде варен картоф. Разбира се, че парите имат значение! А това, че детето ще липсва на родителя, който е на квартира и плаща издръжкка - независимо кой е той - е повече от ясно.

Taffi, у нас няма караници. Има тих терор, който обаче и детето усеща.

# 393
  • Сф
  • Мнения: 10 705
Как ще си оставя детето- точно никога! Снежина явно и се живее и не иска отговорности. PeaceИ какво като е богат? Пак може да го води на5 звезди и през ваканциите дори и майката да го отглежда! А ти финансово участвала ли си за апартамента който той изплаща? Не знам ,колкото и да си фин.зле и с една заплата се гледа дете че и на квартира .

# 394
  • Мнения: 402
Всичко му е важно на едно дете.И любящи родители и зимни обувки.Разводът не е задължително да промени драстично това, когато и двамата обичат детето/децата.Вместо да се карат освирепели за права, ще ги споделят.В момента наблюдавам една такава разделена двойка.Апартаментът си стои и нищо в него не е променено.Единият родител идва,  живее с децата и се грижи за тях 15 дни, след това си отива и идва другия.Децата не са лишени от обич, внимание и обувки.Никой не се съствезава с другия по никакъв начин.Доколкото ги познавам и нови партньори да си намерят, това няма да се промени.В началото и аз се чудех, но ми обясниха, че така сътресенито от развода се приема по-леко от децата.Някак остава в страни за тях, защото грижата си стои в наличност.

# 395
  • Мнения: 15 746
Следя темата,защото ме вълнува и някак си не мога да разбера Снежина с обмислянето да му остави детето. Това дете чувства няма ли? Само нас си големите ли гледаме ,да ни е добре на нас. При вас до колкото разбирам има различия,няма големи скандали,караници.
Аз не мога да си представя да не виждам детето си всеки ден,да сме в един и същия град и аз да не спя в един апартамент с детето .

И защо да не остави детето на баща му? Той по-малко ли е родител от нея, по-малко отговорност ли има към това дете??? Аз пък винаги съм се чудела на мисленето, че при развод детето задължително върви с майката и ако не е така, то значи тя е лоша и безотговорна майка. Това дете има нужди и ако тя не може да му ги осигурява защо да го мъчи. Дали ще е по-добре за детето да живее с майка си, която няма финансовата възможност да му осигури това, което останалите деца около него имат? Не, няма! И да, ако баща му може да му осигури едно добро бъдеще /курсове, тренировки, добро училище, хубави дрехи и т.н./, то защо тя да се прави на майка-героиня - за да не кажат хората нещо си ли? Абсурдно е това

# 396
  • Мнения: 15 746
Как ще си оставя детето- точно никога! Снежина явно и се живее и не иска отговорности. PeaceИ какво като е богат? Пак може да го води на5 звезди и през ваканциите дори и майката да го отглежда! А ти финансово участвала ли си за апартамента който той изплаща? Не знам ,колкото и да си фин.зле и с една заплата се гледа дете че и на квартира .


Да, супер - ще живее в малък апартамент с майка си, ще си носи евтините дрехи и обувки, защото майка му не може да му осигури по-хубави, а после ще отиде с тати в 5 звезден хотел да си почива. И знаеш ли какво ще стане след време - детето ще се обърне срещу майка си и ще я попита, защо не го е оставила при баща му, за да живее добре, а е била егоистка да го държи при себе си, без да може да му осигури това, което татенцето би могъл. И накрая мама ще е лошата. И защо веднага става дума за желанието на майката да си живее живота. Значи тати може да си живурка необезпокояван от никой и нищо, а мама не - тя трябва да се мъчи и да си гледа детето

# 397
  • Мнения: X
Така, както е описан бащата, нищо чудно да настройва детето срещу майката, ако тя го вземе при себе си.
И ако наистина той може да осигури един добър стандарт срещу мизеруване с майката, напълно възможно е детето един ден да я намрази.

# 398
  • Мнения: 679
Катарина, много ми харесва това, което разказваш! Мислела съм за вариант да купя жилището над нашето. Така и двамата ще сме до детето. Но мъжът ми е от онези хора, които обичат да правят мръсотии почти без причина, ей така, щото могат. И си мисля, че ако тегля кредит и купя апартамента над нас (продават го), мъжът ми като нищо може да вземе детето и да иде да живее с него при родителите си. Чела съм за споделените права, но такова нещо съществува само, ако родителите се договорят. Правата задължително се дават на ЕДИН от двамата. Както казах и по-рано, ако правата ги взема аз, той ще се опитва да ме изнудва, да ме уговаря да му ги дам на него. Луд е по детето, откак забременях, живее неговия живот. Изчете повече за бременността от мен, за храненето, възпитанието и ко беше още чете, избира какви играчки да купува, вълнува се кои деца са в неговата група в яслата, гледа им менюто и коментира "това няма да го яде; ммм, това много го обича". Защо пък трябва да пренебрегвам тази загриженост, чувствата на мъжа ми? Детето и в двата случая ще е наранено, както казах. Аз също ще съм наранена като знам, че другите водят децата си в увеселителен парк, а аз не мога да си го позволя.
Финансово не съм участвала в покупката на семейния апартамент. Всъщност всеки месец мъжът ми плаща кредит, който все едно и аз плащам, защото парите ги дърпат от неговата заплата, но тя си е към семейния бюджет.

# 399
  • Мнения: 402
Това, което знам за моите познати е, че закупиха жилището с ипотечен кредит преди около 10 години.Изплащат го и са с мисълта да остане за децата един ден.Те самите живеят на други места в 15те дни на месеца.Да, това е тяхна лична договрка, но е оформена и юридически.Понеже става дума за друга държава, не искам да те подвеждам.Пиша ти това което знам със сигурност.Все още нямат официален развод.
Не им беше лесно да вземат това решение, но те са с нагласата на първо място на децата да им е добре, не точно на тях.Може би е добре да се консултираш с адвокат, преди да отвориш темата пред мъжът ти.

# 400
  • Мнения: 679
Ако се реша - ще говоря. Благодаря за информацията! За мен най-добрият вариант е родителските права да са на мъжа ми, но аз да не виждам детето само през почивните дни. Мога да го водя сутрин на ясла, вечер да го вземам, да идва при мен често. Все пак и мъжът ми има личен живот - може да почне да излиза, ходи на работа, а може да си намери и приятелка, с която, разбираемо  ще има нужда да остава на саме. Обаче допускам, че ако родителските права са на него, ще дава детето на родителите си, а не на мен, когато има нужда.
Както и да е. Мисля, че темата за моя брак се изчерпа. Благодаря, че се включихте!

# 401
  • Мнения: 10 998
Аз мисля, че ако се разведеш и си оставиш детето прибащата ще се чувстваш по-нещастна от сега. Толкова ли не може да излизаш от време на време сама или с приятели и да си живееш с мъжа и детето, след като нямате големи драми в живота. Аз теорията, че трябва всичко в тоя живот да се прави с партньора не я разбирам, както и не разбирам желанието да разбиеш живота на детето, защото трябва навсякъде да сте семейно, иначе не било брак и по-добре да се прекрати.
Не съм ти в семейството, но честно казано сматам че ще допуснеш грешка ако се разведеш и си оставиш детето. Не вярвам, че ще срещнеш един принц, които ще те направи щастлива. Защото ти ще страдаш по детето си.
 По-добре е да си намериш приятелки за пътуване и барове, отколкото да се развеждаш.

# 402
  • Сф
  • Мнения: 10 705
Как ще си оставя детето- точно никога! Снежина явно и се живее и не иска отговорности. PeaceИ какво като е богат? Пак може да го води на5 звезди и през ваканциите дори и майката да го отглежда! А ти финансово участвала ли си за апартамента който той изплаща? Не знам ,колкото и да си фин.зле и с една заплата се гледа дете че и на квартира .


Да, супер - ще живее в малък апартамент с майка си, ще си носи евтините дрехи и обувки, защото майка му не може да му осигури по-хубави, а после ще отиде с тати в 5 звезден хотел да си почива. И знаеш ли какво ще стане след време - детето ще се обърне срещу майка си и ще я попита, защо не го е оставила при баща му, за да живее добре, а е била егоистка да го държи при себе си, без да може да му осигури това, което татенцето би могъл. И накрая мама ще е лошата. И защо веднага става дума за желанието на майката да си живее живота. Значи тати може да си живурка необезпокояван от никой и нищо, а мама не - тя трябва да се мъчи и да си гледа детето
Всеки отговорен човек може да осигури минимум средства за нормалното отглеждане на дете.Все си мисля че като се раздели от майката, детето ще бъде метнато на баби и дядовци .И след време много ще уважава майка си че го е изоставила ,нали? А нещо за майчина любов чувала ли си Вяра или всичко се свежда до пари?Освен това бащата не е тръгнал на никъде нито прави нещо лошо. Тя иска да се развежда.
Свежина доколкото разбирам детето е съвсем малко- в ясла.Защо не поизчакаш с тия генерални решения за развод?

# 403
  • Мнения: 679
Теорията за правене на всичко с партньора не съм я споменавала и мисленето ми по тоя въпрос няма общо с желанието ми за развод.
Не вярваш, че ще срещна принц. Аз обаче нямам планове и надежди за следващ интимен партньор.
Да си намеря приятелки за барове и екскурзии няма как да стане, защото мен не ме пускат през деня в близкото кафе с приятелка, разбираш ли? Ся сигурно ще има чуденки "ама ти питаш ли го и защо просто не излезеш, той защо ти забранява". Ми защото така стоят нещата в нашето семейство.
Детето ще страда от  евентуалния развод, но би страдало и, ако не се разведем, защото напрежението се усеща.
Оставам с впечатлението, че някои от вас смятат, че щом не крещим и не се бием, значи всичко е наред едва ли не. Ми не е така. Не на всеки му идва отвътре да прави скандали като е ядосан. Някои хора водят тихи войни.

# 404
  • Мнения: 679
Тороманова, аз не съм казала, че ще се развеждам. Имам желание, но такова решение не мога да го взема за два дена примерно. Обмислям, наблюдавам, слушам... Ще видя.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт