Как спасихте брака си

  • 53 659
  • 430
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 679
Благодаря ти много!  Hug

# 421
  • Мнения: 177
Цитат
Аз не искам да спасявам брака си. Омъжих се за буквално непознат. Причината е, че имах 2 дългогодишни връзки, от които нищо не се получи, въпреки неземната любов и разбирателство. Омъжих се за свястно момче, с което се познавахме от няма и месец. Наистина е свестен - не се заглежда по други, желае ме често, шета, готви, много добре се грижи за детето. Но сме много различни - на мен ми се излиза, а той все в къщи. На разходка не мога да ида - ни сама, ни с него. Какво остава за почивка! Откъм чувства хич го няма - няма да ме прегърне, няма да ме целуне, няма да ми каже нежна дума. Иска да съм в къщи и да не говоря, да не го занимавам с нищо! Ако може да съм в друга стая. Месинджъри, пощи, телефони - всичко съм преровила - няма друга жена. Знам, че няма да се промени и не се и опитвам да го променя. Всъщност говорихме няколко пъти, че ще се опитаме двамата да спасим брака си. Не се получава. Той не се променя, аз също. Защото аз искам да почнем да излизаме, а той иска да спра да го карам да излизаме. Аз искам да почне да се държи с мен нежно, а той иска да спра да искам тези неща. Искам развод, но се страхувам, че няма да се справя с детето, сметките. А той не иска развод, защото ме обичал. Глупости! Според мен е, защото изплаща жилището ни и, ако се разведем, аз и детето ще живеем в апартамента, който той ще изплаща, а той ще трябва да си търси квартира.
Като цяло не вярвам в спасението на приятелство, брак и изобщо отношения. Нишката скъса ли се, няма оправяне.
Искам някой да ми каже със сигурност "Ще се правиш!". Ама няма да се справя. Изгубих приятелите си покрай тоя ми ти брак. Нямам подкрепа на роднини. Тва е положението!
Ти си в състояние да съсипеш живота на много хора, гледаш много егоистично на живота, неможе винаги да си в центъра, помисли и за другите около теб ти не си най важната ако така са ти втълпявали просто защото егото е най елементарното човешко чувство !

# 422
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Аз не искам да спасявам брака си. Омъжих се за буквално непознат. Причината е, че имах 2 дългогодишни връзки, от които нищо не се получи, въпреки неземната любов и разбирателство. Омъжих се за свястно момче, с което се познавахме от няма и месец. .......

Въпреки, че ти съчувствам заради начина по който се чувстваш, не мога да не отбележа, че цялата каша си я забъркала ти самата. Решението ти за брак е било доста глупаво и необмислено, а до голяма степен и безотговорно към мъжа ти и към бъдещите ти деца.
Избрала си съвсем съзнателно комфорта и удобството в брака, а след време очакваш да получаваш любов, нежност и внимание. Няма как да стане.

Дано успеете с опитите за спасяване, макар да съм скептично настроена към положително развитие.  

# 423
  • Мнения: 482
Свежина, ти просто трябва да се наложиш относно това, което е за теб санитарен минимум. Заявяваш, че излизаш и излизаш. Заявяваш, че искаш да те прегръща всеки ден по пет минути. Заявяваш, че няма да допускаш да говори пред детето ти за теб, че си откачена. Като иска да спасява брака, това е. Да го спасява. Не го карай да излиза с теб. Излизай си сама или с приятелки. Това е нужно за здравето ти. Поканила си го, не е дошъл, ами ок -ти си намираш вариант. Кажи му - и аз не мога да разбера как ядеш това/спиш до късно/лягаш рано/гледаш идиотски предавания/ и т.н. , но не ти мрънкам и не се цупя, щото ми е ясно, че сме различни. Бъди така добър и ти да не ми показваш фасони.

# 424
  • Мнения: 12 473
Тъжна ситуация..
Само не разбрах - защо да не може да се справиш сама?
Не работиш ли?

Пишеш интелигентно, не би трябвало да е проблем намирането на работа? newsm78

# 425
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Заявяваш, че искаш да те прегръща всеки ден по пет минути.

Ако мъжът до мен ще ме прегръща по 5 минути дневно само защото съм го изискала ултимативно от него, по-добре да не ме докосва изобщо.

Мъжът на Свежина изглежда не изпитва чак такава необходимост от близост. Какъв е смисъла да го насилва да е нежен и гушкащ щом ще го прави с досада? Явно и той е подходил рационално към брака им. Да седнат да си очертаят ясно границите и очакванията и да продължат спокойно живота си.

# 426
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Не знам, как е очаква от мъж, който в общи линии е бил "първия срещнат", за който си решила да се омъжиш, да изпитва някакво желание за близост, при положение, че той реално получава същото хладно отношение, под друга форма.
Не искаш да се променяш, но очакваш той да се промени. Да почне да те прегръща, да ти говори мило, да излиза с теб. А ти, какво ще му дадеш в замяна? Ще почнеш да стоиш далеч от него, да не излизаш с него, да не излизаш никъде?
Та вие искате толкова различни неща, един от друг, и нито един от двама ви, няма грам желание да угоди на другия.
Май наистина е най-добре, взаимно да се освободите от себе си.
Но, при теб егоизма говори повече, отколкото при него-ти не искаш да се изнесеш, да плащаш сметки и да се грижиш за детето, но очакваш той да се махне, и да изплаща апартамента, в който ти ще живееш.
Изнагляваш безобразно.

# 427
  • Мнения: X
Заявяваш, че искаш да те прегръща всеки ден по пет минути.
Остава и таймер да му навие. ooooh!

# 428
  • София
  • Мнения: 690
А какво се случва с авторката на темата? Не се е включвала много отдавна май.

# 429
  • Мнения: 177
отново е влюбена !

# 430
  • Мнения: 307
 Дано да е  Wink

Общи условия

Активация на акаунт