Искам да кажа ... (83)

  • 61 748
  • 752
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 654
Отчитам се с един източен балкон, следобедите е хладно и сенчесто, но нямам навик да седя там, с киндъла или форума, както е днес, се просвам в спалнята, където си пия и кафето, и рома, и ако реша да се поглезя с пурета веднъж на половин година, пак в спалнята си я пуша.
Чета най-тъпата книга на света - " Езикът на цветята", голяма, голяма боза, почна интересно, ама към средата ми втръсна.
Маската за коса с желатин май е хубава, но трудно се отмива, свлече ми се двойно повече коса от друг път. Стана лъскава и по-права от обичайното, но още не е изсъхнала съвсем, за да кажа със сигурност.

# 16
  • Мнения: 39 380
Янечек, за момент името на книгата ми се видя доста ботаническо. Помислих, че е някаква ....научна.

# 17
  • Мнения: 2 136
Чела съм я май. Някаква тегава любовна беше ако не бъркам.
Имам остъклена източна тераса- като аквариум е. Западната е огромна, неостъклена, отдавна се каня да сложа маса и столове поне да пия кафе сутрин.

# 18
  • Мнения: X
Сбъдваща, чудесно местенце си имате! Хареса ми много.

Отдавна се съм си правила домашни маски за коса. Нямам и нужда, но за подхранване не е лошо от време на време. С желатин не съм си правила, но веднъж бях опитала с банан и съжалих. Трудно се изми и въобще нямах желание да повторя. Бананите за хапване. Grinning

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз пък разнообразявам трилърите и фантастиките, които бях подхванала в последно време, с приключенско четиво "Наследникът от Калкута". Не съм чела такива книги и не знам дали ще ми допадне. Предстои да разбера.

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
В момента имам огромна тераса с изглед към морето, маси, столове, диван. Имаме обаче една тента, която чака монтиране, но ни изненадаха с изискване за цвета на плата  ooooh! А нямаме пари да поръчаме в момента, та май и това лято ще минем без нея. На терасата пече от 10 до 16 часа  Tired

# 21
  • Мнения: 39 380
Маски за коса правя всяка седмица, без да имам нужда. Слагам кис. мляко, жълтък, зехтин, бадемово масло, хининова вода, мед, масло от чаено дърво. Измива се лесно.
Тарталета, кой и защо има изискване за цвета? Странно ми е!

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
В Испания има т.нар комунидад- нещо като сдружение на собствениците на жилища в дадения квартал/ блок. Вземат си някакви решения относно живота в общността- кой и как да поддържа парковете и басйените, охрана, озеленяване, почистване, та до цвета на тентите, за да има добър естетически вид. Та в нашия жилищен комплекс всички тенти трябва да са бежови. А нашата налична е синьо и бяло райе  Laughing

# 23
  • Мнения: 4 785
Ами да дойда в новата тема и аз, сега влязох да почета много изпуснах. Искам да кажа:
1. Много трудно се пише от телефон  ooooh!
2. Тони, честито много уют ви желая!
3. Не съм излизала от 2 дни от басейна, голям кеф, сега си чета под асмата една доста тъпа книга поне засега - "Брачната фабула",не й възлагам надежди.

Уф, уморих се с тоя телефон, утре май ще пиша Mr. Green Мариопоса, дано сте намерили прясна скумрия мммм.

# 24
  • Мнения: 7 690
Моята тераса не би могла да се превърне в място за отдих и почивка. Малка е, през деня грее отвратително слънце и тъй като е една всичкото пране се простира там.
Ние разглеждахме вилите в Балчик и съвсем не благородно завидях на повечето - огромни дворове, сянка, големи веранди - всичко, което искам и аз.

За маска за коса ползвам арганово масло, масло от макадамия и тривитаминол. Спрях да се боядисвам преди повече от половин година, но косата ми все още има червени отенъци. Някакъв ужас е този цвят просто, сваляне няма.

# 25
  • Мнения: 14 308
Тераса имам само една, южна. Понеже сме на първия етаж до магазина е абсурд да пия кафе там. Пробвала съм - комшиите почват да ми говорят, да ми искат цигара или 2 лв... Някой напористи съседки ми даваха наклон как да си простирам гащите... А аз съм а социална, не искам да си общувам по този начин  Mr. Green Та си пия кафето и си чета вътре. Обаче ми липсва голямата тераса в жилището на нашите. Майка гледа много цветя, лятото е прохладно. Постилах си едно шалте и по цял ден там. Там си и зубрих за кандидат студентските изпити... В бъдещата ми къща определено ще има място за тежък мързел.

Домашни маски правя. Основно с бадемово масло, защото това имам и ме мързи да джуркам. Ще пробвам и с желатина, че съм си купила.

# 26
  • До морето
  • Мнения: 7 073
.......Мариопоса, дано сте намерили прясна скумрия мммм.

Намерихме  Laughing Изчистиха я, филетираха я и вече е на плочата.

Аз пък ходих да търся в гугъл какво е това изтОчен балкон, дето го е писала Янечек  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!

# 27
  • Мнения: 9 571
Малки са ми терасите, по-скоро тесни и няма как да сложа маса и други мебели. Имам цветя на едната, другата ми е остъклена и на нея си пия кафето, но не се заседявам. Най си ми е хубаво на къщата ни извън града- там има всякакви градински мебели, но на мен най ми е кеф да си метна една възглавничка на стълбите, сядам си на нея и мога да откарам и часове четейки, гледайки лястовички и каквото се сетите. Laughing

# 28
  • Мнения: 2 457
Виждам заключили са лятната тема, не можахме да я опазим до август поне... Laughing
Мерси на всички, които  я споделиха, всеки по своя начин.  Wink Sunglasses

# 29
  • Мнения: 6 301
Имаме навес, но това лято почти не сме го ползвали, даже на люлката съм вързала чубрица да съхне  Laughing
Не обичам да се яде там, защото трябва да разнасям чинии и чаши приз 2 врати в трета Crazy

Общи условия

Активация на акаунт