Бременна и объркана:(

  • 12 854
  • 93
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 19 017
Здравейте на всички мами,за първи път пиша тук и ако бъркам някъде моля да ме извините.
Ще бъда кратка,бременна съм в 6месец,желано бебче,дори много,но както се оказа само от мен.Таткото ,който си има син от бивша жена се оказа,че ме е залъгвал с години.А все намираше оправдания,за да няма секс,но винаги в прав текст казваше,че иска.От както съм бременна всичко се влоши между нас,имах усложнения и почти от първия месец не работя.Завися от него,и той ме мачка както си иска.Прибира се пиян или изобщо не се прибира.Снощи,когато пак замина му казах да не се връща.Проблема е там,че няма на кого да разчитам ,родителите ми нямат възможност.Имам заем,малкото ми средства отиват за сметки.Не зная кой път да хвана вече.За тези 6 месеца поревах доста.Пиша ,за да ми олекне,ще се пръсна .

До Iaseen,не ,не съм и не бих.Явно трябва да поясня някои неща,бебчето е правено в продължение на години,просто според мен таткото не е бил на 100% откровен за това какво иска или не.Имам добра работа,но сега не мога да работя.Идеята ми беше по скоро мами ,които са били в подобни или сходни травмиращи ситуации ,да споделят опит как да се овладея.Защото всяко едно разстройване вече не касае само мен.Тревожа се ,защото мъжа от когото ще имам дете все едно превъртя и не е същия,или преди е бил лъжец.

Нещо не е както трябва. Имаш добра работа, а се налага още преди да се е родило детето той да те издържа. С добра работа и в болнични да си, получаваш 80% от брутното си възнаграждение, които може и всъщност да са повече, отколкото получаваш, когато ходиш на работа, защото нямаш разходи (за храна, транспорт и пр.) по ходенето на работа. Дори и после в първата година майчинство, пак би получавала достатъчно пари. Ако заемът ти не е жилищен кредит, значи, че парите не ти стигат дори само за теб, без да имаш дете и или получаваш малко, или не можеш да оперираш с парите си. Не само, че нямаш някакви спестявания, които да ти помогнат в черни дни, каквито лесно се случват, ако неработоспособността пряко влияе върху доходите ти, но и имаш заем. И при това положение казваш, че си планирала детето. Каква беше точно идеята? Той да поеме и твоята издръжка изцяло? Тогава единственото решение е да стискаш зъби и да траеш, щом разчиташ на него да издържа и теб, и бебето, когато се роди. Като междувременно е добре да се вземеш в ръце и да помислиш как да си увеличиш доходите и след като спестиш някакви пари, тогава да мислиш за напускане.

Струва ми се, че и продължаваш да си планираш бъдещето въз основа на чуждата готовност да ти помагат. Мислиш дали родителите ти ще имат пари да ти помагат. Казваш, че бабите ще ти гледат детето, докато ти работиш. Сигурно ли е, че така ще стане? Бабите работят ли? За да гледаш пеленаче, си трябват 24-часови грижи. Ще се наемат ли бабите? Как мислиш да става логистиката между три къщи (твоята и на двете баби) с пеленаче? Мислиш ли, че майката на бащата на детето ще има желание да гледа толкова активно внуче от жена, с която синът ѝ се е разделил още преди раждането на внучето или скоро след това? Аз колкото такива случаи знам, бабите обикновено покрай синовете си, губят контакти и с внучетата, тъй като рядко ги виждат и не успяват да се привържат към внучетата, още повече, ако не са им единствените внучета. Или ти мислиш да го оставиш на бабата за 24-часова грижа, въпреки че със сина ѝ не поддържате контакти.

# 91
  • Мнения: 2
Това, което ми звучи най-разумно е да си родиш едно обичано дете. Повярвай, засега това е смисълът, който реалността не отрича. Всичко ще се намести с времето. Важно е да не се фиксираш в бъдещето - какво щяло да стане - защото мисълта за бъдещето е винаги преувеличена, а това води до тревожни състояния. Както и обратният вариант - да се връщаш назад и да си заравяш главата в пясъка, може да ти натресе такава депресия, че да се чудиш тогава откъде да я подхващаш. Айде, сега си сама и си вярваш, че можеш да се справиш.., ние също ти вярваме. Успех, мила!

# 92
  • София
  • Мнения: 3 411
Нищо не разбирате и затова ядосахте авторката. Тя си каза още в първия пост, че финансово не издържа и иска помощ от добри души, а вие съвети взехте да й давате. Много сте несъобразителни, тя акъл си има...  Joy

# 93
  • Мнения: 5 060
Много смешно.  Tired
Може ли цитат?

Общи условия

Активация на акаунт