Имате ли профил във Facebook?

  • 16 864
  • 118
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 22 036
Можеш спокойно да блокираш, който си поискаш и можеш да си направиш профила видим само за приятели. Снимките, може да са видими само от хората, които ти избереш. Не е толкова страшно, а и какво толкова се споделя, ако си що годе нормален?

# 91
  • Мнения: 9 706
Правиш си листи за хората, с които искаш да поддържаш контакт, списъци с хора, които искаш да виждат един вид публикации, друг с хора за постове от друго естество и т.н., а тези с които не искаш да контактуваш, направо триеш от приятели.

# 92
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В един момент става много сложно - този може да види това, но не е добре да види онова, ама може да види от друг и т.н. Това постоянно съобразяване е натоварващо. Има фейсбук - има проблем, няма фейсбук - няма проблем.

# 93
  • Мнения: 22 036
В един момент става много сложно - този може да види това, но не е добре да види онова, ама може да види от друг и т.н. Това постоянно съобразяване е натоварващо. Има фейсбук - има проблем, няма фейсбук - няма проблем.

Нищо различно не публикувам във фейс бук от това, което публикувам във форума. Няма драма. Удобно е и е интересно.

# 94
  • Мнения: 9 706
Не е точно така, Лиляна.  
Все пак, съгласна съм, ако не ти се занимава или нямаш акаунт или имаш и нищо не публикуваш. Аз съм от тези, които много рядко постват нещо.
То и тук е така, не е проблемът, че имам акаунт, проблем е, ако не внимавам и пиша повече отколкото трябва, но затова не ми е виновен сайтът, а аз самата.

Аз имам по-голям проблем с това, че нищо на практика не може да бъде изтрито. И затова, че уж си махаш разрешението да те облъчват с реклама, която се базира на нещата, които гледаш, но след две седмици някак пак рекламата се оказва подходяща за твоите очи Simple Smile. Ей, такива уж малки неща много ме дразнят.

# 95
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И нищо да не правиш ти самата, пак може да има доста информация за теб, благодарение на други, които са публикували нещо с теб, за теб и около теб.

# 96
  • София
  • Мнения: 16 041
За мене е лесно - приятели във ФБ са ми само реални близки от живия живот.
Непознати не допускам в листата.
Снимките ми са скрити - мога да ги виждам само аз.
Ако преценя - слагам някоя и в албума за приятели.
Близките ми също се съобразяват какво и къде публикуват.
Ако някой не го прави - не ми е приятел.
Рекламите не ми пречат, те са навсякъде и без ФБ.
Нещо, ако не трябва да се знае и вижда - то си е тайна и не е в соц. мрежи изобщо.
Но има и полезни групи, в които чета и рядко пиша.

# 97
  • Мнения: 15 960
И нищо да не правиш ти самата, пак може да има доста информация за теб, благодарение на други, които са публикували нещо с теб, за теб и около теб.
И хората без фейсбук как са предпазени от това?

# 98
  • Мнения: 22 036
Лиляна, не знам какъв ти е проблема с фейсбук, но и само с участие във форума не сме много анонимни. Няма голяма разлика.

# 99
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
За мене е лесно - приятели във ФБ са ми само реални близки от живия живот.
Непознати не допускам в листата.
Снимките ми са скрити - мога да ги виждам само аз.
Скрит текст:
Ако преценя - слагам някоя и в албума за приятели.
Близките ми също се съобразяват какво и къде публикуват.
Ако някой не го прави - не ми е приятел.
Рекламите не ми пречат, те са навсякъде и без ФБ.
Нещо, ако не трябва да се знае и вижда - то си е тайна и не е в соц. мрежи изобщо.
Но има и полезни групи, в които чета и рядко пиша.


А какъв е смисъла да се качват в социална мрежа, ако ще ги виждаш само ти?

# 100
  • Мнения: 2 353
Художници и музеи могат да се следят и с други средства. Повечето музеи вече имат приложения за смартфон Peace

  И защо трябва да ги следя с други средства?

# 101
  • Мнения: 14 490
Лиляна, не знам какъв ти е проблема с фейсбук, но и само с участие във форума не сме много анонимни. Няма голяма разлика.

Стигнахме до любимото ми как не сме анонимни във форума. Ама като не съм написала нито от кой град съм, нито имена, нито какво работя не виждам защо да не съм анонимна Tired

# 102
  • Мнения: 22 036
Бъди си анонимна, така или иначе няма значение за никой.

# 103
  • Другата България
  • Мнения: 37 343
Разбира се, че ако човек желае, може да остане анонимен. Но трябва много да се пази и да внимава, което не всеки го съобразява.

# 104
  • Мнения: 14 490
Бъди си анонимна, така или иначе няма значение за никой.

Има значение за мен Laughing

Общи условия

Активация на акаунт