Помощ ВЪШКИ

  • 32 779
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 054
Защо се искат съвети, щом като се подминават?

# 16
  • Мнения: 35
Мен друго ме притеснява, тези препарати нали се използват веднъж на 7-10дни. Снощи я мих с Хигия. Ако днес или утре я измия с друг препарат няма ли да е противопоказно  newsm78.
Dafnita не подминавам съветите просто имам опасения които ще прочетеш по горе Simple Smile

# 17
  • Мнения: 35
Вземи Хедрин ONCE. Не си прави експерименти с билки. Като гел е, лесно се разнася и лесно се маха.
Или това новото, за гниди. Още чакам някой да го пробва и да даде мнение.


Free Agent Утре ще питам в аптеката за него .

# 18
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 414
Мен друго ме притеснява, тези препарати нали се използват веднъж на 7-10дни. Снощи я мих с Хигия. Ако днес или утре я измия с друг препарат няма ли да е противопоказно  newsm78.
Dafnita не подминавам съветите просто имам опасения които ще прочетеш по горе Simple Smile

7-10 днизащото цикълът на развитие на гнидите до въшки е толкова. Ако не са унищожени гнидите при първото прилагане на препарата, да се унищожат след излюпването им след 7-10 дена.  Wink
Племенникът е опаразитен, сега търся и аз ефективно средство...а с каквито сме коси всички, лошо ми става... #Crazy

# 19
  • Мнения: 1
И ние имаме същия проблем от около месец. Съвсем случайно открих, че дъщеря ми, която е пети клас, има въшки и то след като започна да ми се оплаква редовно, че я сърбяла главата. Веднага изтичах до аптеката и купих Виприн - лосион и шампоан. Намазах я, разреших я хубаво с гребенчето, което върви с препарата и уж всичко премахнах. На другия ден и на по-следващия чистихме усърдно с мъжа ми гнидите. В аптеката ни казаха, след 7 дни да повторим процедурата с препарата, така и направихме. Обаче след още една седмица след второто третиране, случайно я разреших с гребенчето и ужас на него се беше хванала жива въшка. Купих отново Виприн и на ново започна всичко. За по-сигурно една позната ми каза да и сложа и боя за коса, тъй като въшките бягали от боядисана коса. Та след третото третиране с Виприн, боядисах косата на детето, като гледах да избера същия нюанс на русото да не си личи. След като я изсуших и сложих чисто арганово масло - тъй като четох тук из форумите, че от маслата бягали тия гадини. И за последно на другия ден си викам за по-сигурно да я мина с преса за коса, ако все пак е останало нещо въшка или гнида да го изгоря. И ето стигам в моята история до днешния ден - седмица след всички тия процедури дето писах по-горе. Разреших косата със ситното гребенче, което върви с препарата и ОТНОВО ЖИВА ВЪШКА. Току що намазах детето с Хедрин лосион, дано поне това даде някакъв резултат. Отчаяна съм хорааа, не знам вече какво да правя.

# 20
  • София
  • Мнения: 38 553
Същото  упражнение с Виприна го играх аз миналата година. Няма смисъл!!

# 21
  • Мнения: 35
Вчера цял ден съм я чистила от сутринта до вечерта. Тази сутрин я гледахме и аз и съпругът ми и нищо не намерихме. Май се изчистехме (да не казвам голяма дума де) сега преди лягане пак ще я проверя под нощната лампа дано да няма ....

# 22
  • София
  • Мнения: 493
При нас миналата година само с Паранит шампуан се изчистихме. Първият  път измих главата,  ресане 2-3 дни с гребенче и после профилактично още 3 седмици се къпахме самос него . След това сложих капки розмарин и чаено дърво в шампуана и нямахме повече гости. Дано тази година ни подмине...

# 23
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 414
И ние взехме този шампОан. Wink След седмица ще видим дали има траен ефект.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
При нас Паранита подейства. Днес става седмица откакто го ползвахме, нищо живо няма. Но смятам да се мием още два пъти с него. Капнах и етерични масла в шампоаните, да видим дали ще действат профилактично.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 511
И при моите момчета има въшки.
Омръзна ми вече, всяка година по три-четири пъти.
Снощи ги мазах с Паранит. Сутринта имаха гниди, май от въшките съм ги отървала. След седем дни пак ще мажа. Отврат.
Ще купя и аз някакви масла да сложа в шампоаните.

# 26
  • Мнения: 337
Минавам да споделя опит, как ликвидирах въшки и гниди за един ден без препарати от аптеката.
Моята дъщеря има някои алергии, изразяващи се в дерматит и след като се сдоби с няколко въшки се страхувах да я мажа с конвенционалните препарати.
Първо почистих механично всичко, което успях да открия, с помощта на диоптричните си  Embarassed очила и силен източник на светлина, въоръжена с много ситен гребен и пинсети, разделяйки косата на малки сектори. (пинсетите ползвам с цел отскубване на косъма със залепена гнида на него, защото с ножичката винаги режа по 3-4)
След което с въпросния ситен гребен
Скрит текст:
разресах косата с винен оцет. Оцетът омъртвява/не позволява да се излюпят гнидите. По време на ресането въшчиците просто се заклещват между зъбците на гребена, но най-добре процедурата да се прави с нещо бяло постлано на пода: стар чаршаф, хартия и т.н. за да се види, ако нещо падне.
След като косата напълно изсъхна, намазах с кокосово масло, с цел да се задушат въшките. Престоя 6 часа, въпреки, че трябваше 8. Навсякъде пише, че въшките могат да задържат дъха си 8 часа.
Маслото доста трудно се отмива. Сложих последователно 3 пъти с шамноан и изплакнах, но не се изми напълно. Чак на следващото къпане косата стана пак мека.
Сега превантивно пръскам с едно флаконче останало от парфюм пълно с вода и 2 капки чаено масло (най-мощния природен инсектицид).
Това е моят опит с гадинките, дано е от полза.

# 27
  • Мнения: 35
Привет дами, ние успяхме да се справим с гадната напаст  newsm44
Благодаря на всички кото се вклчихте в темата и се опитаха със съвети и препоръки да ми съдействат, разбира се и не само на мен а на други които ще прочетат темата  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт