Мога ли да осъдя съседите си

  • 14 008
  • 135
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46 535
Вероятността да е изряден с всичко, ако не се занимава официално с отдаване на апартаменти под наем и това да му е основния доход, е нищожна.
Може да се учудиш, но има много изрядни хора, които пазят цели шкафове с документи от всичко платено през живота си Simple Smile
Също така може да се обедини с наемателката, да кажат - ние сме познати и тя живее без пари като само си плаща консумативите - и пак не могат да им направят нищо.

Не е това животът в блок, повярвайте ми, хората може и да се разбират ако майка им и баща им са се постарали да ги възпитат. Живяла съм на много места, толкова изнервена и 'чуваща' никога не съм била.
Сменила съм доста жилища и аз мислех като теб, докато не попаднах на едни такива като тези на авторката. Е, вече разбрах за какво става дума и бих съдила с лека ръка.
Детето ми става в 6:30 за първа смяна и не е в най-добрата форма, когато цяла нощ са му думкали с пети над главата и се будеше да пита земетресение ли има.
И точно защото съм видяла и нормалното живеене, съм на мнение, че не е това живеенето в блок. Има си правила и човек трябва да се бори за правото си на почивка в собствения си дом.

Иначе съм съгласна, че има хора, които преиграват, затова и решението не е еднолично, а след проверки.

Скрит текст:
Със съседната под нас спорихме преди време, че много тропа, ами блъскаше едни тави в 1 ч. нощем и после сутрин в 6 продължаваше. А са си направили кухнята в спалнята, колко умно. Не можах да я убедя, че тряска, обаче като се прибра мъжът й от чужбина няколко години по-късно изведнъж всичко спря Mr. Green е, чува се понякога пак, но в нормални часове и не толкова силно, а съвсем нормални шумове.
Та нито дейностите, нито сградата й е виновна  Whistling

# 46
  • Мнения: 45
Живяла съм на много места, толкова изнервена и 'чуваща' никога не съм била.

Добре де, а ако проблемът не е в съседката отгоре, а в самия блок? Както се оказва, теб също те чуват. Дали ще ти е приятно да викат полиция, защото тряскаш външната врата рано сутрин и будиш съседите?
Не я тряскаш? Да, ама според тях го правиш, щом те чуват и се будят.
Утре може под теб да се нанесат хора с малко бебе или по-изнервени от сегашните ти съседи и също да започнат да се оплакват, че вдигаш шум.

Вратата ми е чисто нова и гумирана по краищата, няма как да бъде трясната. Simple Smile
Въпросните възрастни хора са пословично зли клюкари, които търсят проковации. Понеже нямаше за какво друго да се заядат-измислиха това. Не ги будя, когато стана за работа- те вече са се събудили и са си пуснали телевизора (чува се ясно).През ден или аз съм проблема им, или хората срещу тях, или тези на последния етаж. Там ситуацията е друга.
Живея на първи етаж, няма кой да се нанесе под мен.
Иначе бих била съгласна, че може да е от самата сграда ако преди това не бях живяла за малко в този апартамент. Той е на баба ми и бях при нея за 3, 4 месеца, не се е чуло гък отгоре, а винаги е имало човек.

# 47
  • Мнения: 25 664
А, добре поне, че под теб няма хора.
И отдолу се чуват всякакви шумове и дразнят – особено звук от надут телевизор или музикална уредба.

# 48
  • Мнения: X

littleperson, ти коментираш моралната страна на въпроса, а ни попита дали можеш да направиш нещо в чисто правен аспект. Всички сме съгласни с моралната страна, но тя няма никаква юридическа стойност. Дали можеш да осъдиш някого зависи от наличието на доказателства, които съдът ще признае като такива. В твоя случай не разполагаш с такива, макар че морално си права.

# 49
  • Мнения: 4 210
Конструкцията на окачения таван е както някой обясни по-нагоре. Нашият е пълен с минерална вата.
Има много добра шумо и топлоизолация. С двама тийнейджъри съм и доста ми се налага да викам по тях. Не чувам съседката отгоре изобщо и тя твърди, че не чува моите викове. Отделно, че доста по-бързо се стопля стаята, защото се намаля височината, а топлото бяга нагоре.
Нямам и оплаквания от съседите отдолу. Подът ми е естествен паркет, но върху него огромен дебел истински персийски вълнен килим.
Та... Изолация на тавана у вас и килим у тях е моето предложение.
Инъче с над 80% съгласие на собствениците на жилища във входа (мисля, че толкова беше процента) можете да извадите наемателите. Ама следващите може да имат две кучета и нервно бебе и тогава  #Crazy

# 50
  • София
  • Мнения: 1 445
Хамстера даде супер идея. Това със сигурност ще го стресне.
Не се знае, може и да си е изряден.
Ако споделиш конкретно, би било полезна информация за всички. Peace
Взима се решение от Общото събрание. В случая собственикът беше абсолютно изряден и имаше добри отношение с хората в сградата.
На нас даже са ни казвали как чували,че кучето ходи по паркета (тропа с нокти) и как ММ ходел на пети.Еми няма как да придобием летателни способности.
Не е нужно да летите, просто ходете нормално. И баща ми набива на пети, както и сестрата на мъжа ми, но когато са в жилищна сграда се съобразяват и стъпват като всички други.

...това е животът в блок Simple Smile Няма пълно щастие Simple Smile
Има си правила. Пълно щастие няма, когато се нарушават. Ако се спазват проблеми няма.
все пак говорим за времето от 22 до 8 ч., не по принцип. В тези часове детето ми не е ползвало проходилка, нито е правило шумни неща и нищо не ми стана.
Той не ходи на пети,те си измислят просто се чудят как да се заяждат.А и да ходеше той си е у тях и след дълъг работен ден няма да обмисля как ще стъпи сега,ние се съобразяваме прекалено много за разлика от други хора.Приятели на нашата възраст всеки ден се събират по домовете и купонясват ние не правим нищо такова точно от съобразителност.

# 51
  • Мнения: 711
За пореден път се убеждавам, че всичко е до късмет. В предишния ни апартамент бяхме заобиколени от всички страни от пенсионери - тихи, кротки хора, единствено асансьорът се чуваше. След това апартаментът под нас се продаде и се нанесе един адски неприятен за мен субект, който постоянно пушеше вечер на прозореца и димът влизаше в спалнята ми. За печенето на чушки във входа няма да коментирам, защото и такъв случай имахме. А опитите за заплване на кола зимата? Събуждах се в 6 ч. от една стара таратайка пред блока. Но някак ги приемах тези неща - човекът не е виновен, че е със стара кола, единствено цигарите ме дразнеха.

Сега живея в друг блок и сме на последния етаж. Подът ни скърца ужасно, аз се събуждам всеки път когато ММ реши да щъка из нас, не знам комшиите под нас какво чуват, но нямаме оплаквания. В блока живеят едни откачени деца, които се гонят из коридора и тропат и крещят, не мога да си го обясня това безумие, но и с това свикнахме, чакаме ги да пораснат. Цигари пак се пушат около нас, чуваме шумни климатици вечер, но това са все неща, от които не можем да се оплачем и просто ги търпим. Както казах в началото, всичко е въпрос на късмет. С прости хора няма как да се разбереш. Аз на ваше място бих се изместила, не бих наливала пари в апартамент, който не е мой, а и като не виждам съдействие от страна на собственика, още повече  Peace

# 52
  • Мнения: leet
Е, окей де, ама няма как да забраниш на съседката да носи токчета в дома си, абсурд! Айде за мебелите по-може, ама това, че трака с токове или пък примерно, че бебето реве (което не е споменато в дадения случай) или пък, че си затваря вратите по-шумно.. няма начин. Всичко е въпрос на възпитание, но не и нарушаващо правилата на етажната собственост.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 36 631
Два яки шамара на малката пикла ще решат много бързо проблема. Понякога с такива простаци няма друг начин. И сега не скачайте всички колко сте възвишени, как няма да й падате на нивото и как винаги действате по закона. И аз бях така, докато не ме докараха до лудост в собствения ми дом. Сега дразнителя / вече бивш/ ме гледа с респект.

# 54
  • Мнения: X
Два яки шамара на малката пикла ще решат много бързо проблема.
А може да създадат нов проблем. Особено, ако "малката пикла" има яки и тъпоъгълни приятели.

# 55
  • Мнения: 46 535
Е, окей де, ама няма как да забраниш на съседката да носи токчета в дома си, абсурд!
Може, може, даже съм го срещала прието в Правилник на сграда. Не само за токчета, а за обувки, които създават силен шум, защото и едно сабо е също толкова ефектно  Mr. Green

# 56
  • Варна
  • Мнения: 36 631
Да де, Уиш. Аз затова казах, че ПОНЯКОГА няма друг начин. Не е редовна практика.

# 57
  • Мнения: X
Не е добра идея боят. Най-много да те осъди за нанасяне на телесна повреда. А, че има екземпляри, които ти идва да ги убиеш на място и после да ги лежиш като за човек, спор няма.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 36 631
Ще осъди, ако има свидетели. Като няма - ще осъди тоя дето клати гората. И не е нужно да й се нанасят кой знае какви телесни повреди, а по-скоро да й се изкара акъла.

Иначе съм съгласна, боят не е добра идея, в повечето случаи не решава проблемите. Но понякога човек и на бой налита, като го докарат до лудост подобни дебили.

# 59
  • Мнения: 46 535
Боят е много рисковано начинание и според мен. Не е въпросът само за съдене, не знаете колко й е акълът, ще вземе да подпали нещо, я тераса, я кола, или да ви пребият после нейни приятели.

Забравих да питам Домоуправителя свестен ли е? Да се качи при нея и да й обясни, че има оплаквания (без да уточнява от кого и колко апартамента), и да й напомни, че не живее в гората, а има Наредба, която трябва да се спазва, ако иска да остане в сградата.
Може пък да се стресне.

Общи условия

Активация на акаунт