Зимата омръзна ни вече и мамите от ИБ чакаме пролетта, макар че е още далече

  • 33 198
  • 734
  •   1
Отговори
# 705
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Мдаа ама с тая дебела, хрупкава коричка върви яко. За ден ми изяждат един хляб от 750гр. Мъжото мрънка ако му пусна от 500гр Laughing

# 706
  • shumen
  • Мнения: 18 053
Честит празник мили мами.Да сте живи и здрави и много обичани.
Поспаланче,радвам се,че са се представили добре децата.И ние бяхме на тържество тази вечер и ми хареса.Децата и госпожите се бяха постарали и се бяха подготвили много добре.
Бени,е,ще свикнете скоро там ми се струва.
Моме,как са децата?

# 707
  • Мнения: 2 022
ЧЕСТИТ  ПРАЗНИК, ДАМИ  и от мен!!! Да сте здрави и обичани!  bouquet


# 708
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Алекс доста нерви струва започване от нулата. А и ние си мислихме кво толкова ще се работи каквото падне. Да, но неизменно почваш да сравняваш - в бг имах кола, тук не;, имах собствено жилище, тук наем; имах статус с обществото, тук не те бръснат за нищо;и и и ... трябва да направиш огромни компромиси със себе си, със светогледа, с манталитета, с навиците си, с всичко... аз като изпадна в състояние (вчера ми.беше криво заради двестате долара) и почва да си изброявам на ум хубавите неща... онзи горе си знае работата - ако стане, стане за зелената карта... грешката ни (или по-скоро на мъжът ми) е, че не оценяваш какво имаш в бг, но истината е, че в чужбина също имат трески за дялане и не са цъфнали и вързали. В бг имаш среда, тук те първа почваш да градиш и за тази среда ти трябват две години минимум, да не кажа и повече. като турист е друго, виждаш само хубавото Simple Smile
И пак - много е красиво, чисто, законът се спазва, има отношени, но адаптацията е тежка и компромисите не малко.
(каза мъдрата емигрантка, хаха)

# 709
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Бени, точно това, което описваш, винаги ме е спирало да емигрираме - ММ често е искал. Ако си на 19-20г. без деца да тръгнеш и да се установиш, но когато имаш вече семейство, деца е доста по-трудно, особено ако си има един нелош стандарт на живот в България, тогава разликата е огромна. Радвам се, че ТМ е осъзнал, че е хубаво да потърси помощ и ти пожелавам скоро да се наредят нещата и да сте щастливи и успешни на новото място  Hug
Ние нямахме тържество, нашето ще е седмицата преди Великден, но нашите учителки не са помислили, че тогава е ученическата ваканция и повечето семейства , които имат по-големи деца, може да забегнат някъде през ваканцията. Тя Ивайла и без това като ме види ще изпадне в истерия, освен да се скрия някъде, тогава има по-голям шанс да си каже думичките.
Хубав ден  Hug

# 710
  • NE
  • Мнения: 10 999
Бени Ще дойде и мига в който ще сте свикнали с всичко. Желая ти бързо да отлети това време.
Пънче Оххх намерих си нов слинг. Heart Eyes
Моя мъж прави хляб на ръка от година защото отказва са яде купен. Като сложи и малко царевично брашно също става мега вкусен. С жива мая ги меси, но винаги са супер вкусни и прави основно и зареди Вилито. Покрай зъбите основно хляб тъпче.

# 711
  • Мнения: 4 087
Хляб, кекс, теста , правя в хлебопекарната. Аз съм пристрастена към всичките си ел. уреди и тъкмо купя единият и обмислям следващият.  Crazy Crazy 

Дават ми мои познати био лимец брашно много изгодно/те са производители/ и основно такъв хляб ядем. Свикна му и детето вече, защото е доста различен- по кисел е, твърд, но пък е вкусен много  Party. Квас се опитах точно веднъж да хвана и нищо не стана. Продават го в био магазина и от там си купувам.  Whistling

Сутринта ми писа гинеколога по фейса , няма нищо притеснително в хистологията /че вчера звънях в болницата да искам да ми го изпратят. те пък ми се сопнаха, ама и аз не им останах длъжна  Crazy Crazy явно са му казали  hahaha а аз не исках да го притеснявам него, защото първо имаме уговорка в петък и второ човека е достатъчно зает че само с мен да се занимава..... ooooh! е важното е , че и тоя път ми се размина. Дано се получат нещата вече  Flutter

# 712
  • Северозапада
  • Мнения: 5 472
Браво, Прах!
На мен от 1-2 седмици ми се получават "месениците". По тази причина имам поръчка за довечера от София.

# 713
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Свикна му и детето вече, защото е доста различен- по кисел е, твърд
защото го правиш със стар квас .. ако искаш хляба да е мек и да не е кисел го правиш с квас бухвал не повече от 4 до 6 часа, а после и самото втасване на хляба не трябва да става за по-дълго от това време Peace

аз лично започнах с домашния хляб по много причини - Мецан е диабетик и с белия хляб няма да ви казвам къде му е кръвната захар .. Ема е злояда и яде предимно хляб, а за нейната епилепсия не е много препоръчително да го прави, та реших поне да огранича щетите, доколкото мога .. не ми се даваха по 4лв за хляб на ден, който на всичкото отгоре ще е набухан с всевъзможни подобрители и омекотители и отделно, като ми напишат едно БИО отгоре и ептен бяс ме хваща, защото такова нещо няма на тая планета, просто това е начин да се вземат още пари отгоре, защото хората изобщо не се замислят по въпроса .. както вече казах от купешкия хляб мен лично ме болеше стомаха /след раждането на Здравко стомаха ми стана като радар за всяка храна, в която има прекалено много консерванти/ и така .. пък и си имах хлебопекарна .. правя килограм хляб веднъж на ден и ми излиза много изгодно .. разбира се е малко неудобно, защото трябва винаги да внимавам да не свърши някое от брашната или маята, ама това са бели кахъри Mr. Green

утре съм на изпит, още не съм сядала да уча, даже и пищови още нямам .. тотален зян тоя път .. сега ми е весело, ама утре сигурно ще съм доста нещастна натура Mr. Green Mr. Green

# 714
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
аз мн обичам хляб от машина, ама ям само при баща ми, той сам си мелеше и брашното и беше суупер вкусен... последно време не е правил като сме били, нещо.нямаше камествен мат'риал Simple Smile Simple Smile Simple Smile
днес ходих до един магазин, където също продават ученически дрехи, та купих чорапогащник за 6 вместо за 18 долара от ученическия магазин на училището, яке за 20 вместо за 60... да ме прощават, ама еднакви са, а цените им двойни, няма как да стане... само роклята и блузка с лого ще купя от тях.... ааа... всички роптаят за скъпите неща, и тези продължават да държат цените... поне детето като ще е облечено като горски да е на приемлива цена... и да кажа - блузка с лого полиестер струва колкото блузка с лого от памук, 28 пари, а тези в магазините със щанд за училище са памук за 14... все същите китайци са ги шили...

# 715
  • NE
  • Мнения: 10 999
Бени Ръчномесен е още по-хубав. Heart Eyes
Мец Винаги в магазина взимаме брашно или мая. Не остават зян. Mr. Green Успех на изпита. Пак ще ги разбиеш. Hug

# 716
  • Мнения: 4 087
Лимеца втасва минимум 5-6 часа и не става бухнал, защото няма глутен. Както и да го втасаш все си седи тежък и мокър.  Rolling Eyes Така или иначе самата ми програма за пълнозърнесто брашно 3 макс 3 часа и 40 минути, пече час и малко, с две премесвания. Аз никога не съм втасвала тези 6 часа, които са по технология.

http://limec.biz/hlyab/item/42-lesen-hlyab-ot-limetz

# 717
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Правих едно проучване по въпроса и в ютюб намерих много добър клип точно за домашен хляб с квас от лимец .. като напишеш това няма как да не го намериш .. на човека хляба изобщо не изглеждаше да е тежък или пък да не е бухнал .. бухването не идва от глутена само да ти кажа, а от наБУХвателя, който използваш .. в случая с кваса е важно как е "нахранен" и условията, при които е оставен .. все пак дрождите не ядат глутен Peace

# 718
  • Варна
  • Мнения: 2 704
За всеобща изненада, да ви кажа, че в лимеца има глутен! Да, малко е на %, но го има. Масово се твърди, че няма ... Предавам думите на ММ, те се занимават със земеделие, отглеждат лимец, различни сортове пшеница, царевица, слънчоглед и т.н.
Забравих какво щях да пиша ...

# 719
  • Мнения: 4 087
Има има глутен, но е малко. Не е като в бялото, купешко брашно.

Моят става точно като този на снимката, но за човек, който беше свикна/мъжът/ на белият хляб като перце и мек като перце, да мине на такъв пълнозърнест, че и с квас е все едно му предложих камък да яде. Детето му казва , че е кекс/в гладината ядат бял хляб/. Брашното, което ни дават е мелено ръчно мисля или каменна мелница, определено е доста едро/сравнявам с купешките лимец, които съм пробвала/, това добълнително утежнява структурата на хляба и като му добавя и допълнителни неща.....този на снимката е с маслини и риган . Ама си е вкусен.

Друго, което съм забелязала е , че има разлика в структурата от това дали ще му сложиш олио или зехтин. С олио става по-въздушен.

Скрит текст:
За това хубави, бухнали козунаци не се правят от тъмно брашно, а от бяло, в някои брашна дори добавят екстра ензими /глутен/ и направо стават като облак козунаците.  Crazy

Последна редакция: чт, 09 мар 2017, 12:35 от EXACTLYou

Общи условия

Активация на акаунт