Проблемно заплащане и забавяне на заплатата

  • 10 089
  • 130
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 35
Парите на ръка ли ги получавате?
В началото на месеца ги получавам по банков път, 2-рата част я получавам на ръка.
На ведомост съм се подписвала два пъти, последният път през Януари не ми беше поискан подпис.
Не съм толкова компетентна по тези въпроси, затова поисках и съвет от вас.

# 16
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 533
Предполагам, че в договора сте назначена на минималната работна заплата и нея я изплащат по банков път, останалата част "под масата".
Изчакайте началото на месеца, предполага се, че трябва да Ви преведат пари, междувременно си търсете нова работа. Peace

# 17
  • Мнения: 35
Предполагам, че в договора сте назначена на минималната работна заплата и нея я изплащат по банков път, останалата част "под масата".
Изчакайте началото на месеца, предполага се, че трябва да Ви преведат пари, междувременно си търсете нова работа. Peace
По договор основното месечно възнаграждение е 545.00 лв., него го превеждат по банков път да, останалите пари - в пликче и обикновено значително по-малко от това, което трябва да има вътре:)))
Нормално ли е според вас да получавам недоказани глоби, без да съм била в каквото и да е било нарушение? Забелязах, че това се прави с всеки служител във фирмата, с цел умишлено намаляване на заплатата, защото те нямат възможността да изплащат сумите, които са обещали, дори и тези, които са по договор - звучи смешно, но е факт:)

# 18
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 533
За съжаление не е единичен случай, моят съвет е да напуснете и да си намерите друга работа, знам че е трудно, но просто не бих работила за такива работодатели.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не ми я изплатиха. Но въпреки това пак те съветвам да напуснеш. Колкото повече стоиш толкова повече затъваш и толкова по-големи ще са загубите ти като напуснеш.
Точният член не го помня, а и едва ли е същия след 10 год. Отвори КТ и ще го намериш.

# 20
  • Мнения: 32 268
savina_33 , ако напусне, а датата за плащане не е дошла, тогава ще си вкара автогол. Ще дължи тя обезщетение.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ако не е дошла да, но аз разбрах, че са й забавили заплатата.  newsm78

# 22
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 533
Забавили са ѝ заплатата от устната договорка, по трудов договор трябва да получи същата края на месеца.

# 23
  • София
  • Мнения: 11 532
По договор не са ѝ забавили заплатата.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Според мен тогава тя не е разбрала какво са се уговорили. Вероятно са имали предвид 5 и 15 число на следващия месец, а не на текущия. Никой не плаща заплата предварително и никой работодател не се набутва да я плаща по-рано отколкото пише в договора.

# 25
  • София
  • Мнения: 11 532
Аз разбрах, че сега си чака заплатата за Януари. Която по договор трябва да ѝ се изплати до края на този месец.

# 26
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 533
В договора е упоменато, че възнаграждението се получава края на месеца, те са се договорили да го "разпокъсат" на две отделни плащания, като затова няма официален документ.

Аз разбрах, че сега си чака заплатата за Януари. Която по договор трябва да ѝ се изплати до края на този месец.
Именно, защото сигурно работи месец назад. Peace

# 27
  • Мнения: 35
Според мен тогава тя не е разбрала какво са се уговорили. Вероятно са имали предвид 5 и 15 число на следващия месец, а не на текущия. Никой не плаща заплата предварително и никой работодател не се набутва да я плаща по-рано отколкото пише в договора.
Представяте ме като абсолютно некомпетентна:)
Очаквам заплатата си за предишният месец !

# 28
  • Мнения: 32 268
Според мен тогава тя не е разбрала какво са се уговорили. Вероятно са имали предвид 5 и 15 число на следващия месец, а не на текущия. Никой не плаща заплата предварително и никой работодател не се набутва да я плаща по-рано отколкото пише в договора.
Представяте ме като абсолютно некомпетентна:)
Очаквам заплатата си за предишният месец !

Може ли последно да уточниш нещо. Получила ли си заплащането коректно според договор. Не според устните уговорки.

# 29
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 533
Да, това е важно да се уточни. Peace

Общи условия

Активация на акаунт