ЕНДОМЕТРИОЗА - ТЕМА 12

  • 68 148
  • 748
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 142
Dorkatan, на мен ми правиха лапароскопия преди една година в болница Софиамед и ми излезе около 900 лв. за избор на екип, иначе бях по здравна каса. Ако имаш нужда от повече инфо пиши на лични.

# 91
  • Мнения: X
Здравейте! Да се включа и аз Simple Smile Има ли някой, който е приключил лечението със Золадекс ? И след колко време е имал МЦ?

# 92
  • Мнения: 142
p.petrowa, аз поставих последна инжекция на 31 май и средата на месец август цикъла ми се възстанови.

# 93
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Скоро беше обсъждано това. Прочете назад Wink

# 94
  • Мнения: 2 571
Момичета, вчера личната ми махна конците, но по грешка  newsm78 дръпна от пъпчето вътрешен конец (според нея).
Почисти със спирт , после със йод и сложи пак превръзки. Изписа ми Оксикорт и спирт. Три пъти на ден ми каза да почиствам със спирт и да пръскам от спрея ....така и направих (сутринта) Обачееееее като свалих превръзката от пъпчето ми замириса доста неприятно  Sick Sick Sick
Има раничка , виждам я ,вчера дори малко бледорозова капчица кръв имаше (тя не ме притеснява) по скоро миризмата  ooooh! Някой с подобен случай? 

# 95
  • В.Търново
  • Мнения: 6 687
Това не е добре.Върви на хирург.Мястото е замърсено.

# 96
  • Мнения: 2 571
Спирта и спрея няма ли да помогнат?

Последна редакция: вт, 21 мар 2017, 18:10 от Live_Love

# 97
  • Мнения: 631

Здравейте момичета!Наскоро ми откриха и на мене ''ендометриоза'' на десният яйчник,6 см(приличащо на формата  на две топки сладолед).Казаха ми,че е неоходима операция за да се отстрани,имам ужастни болки.Моля за мнение за добър специалист на когото да се доверя.Препоръчаха ми доктор Янчо Делчев от МБАЛ Доверие София.Той ми каза 2 варианта:
Отворена операция-1000 лв.Роботизирана 1800 лв.Като ще отида и с направление защото имам здравни.За огромно съжаление нямам тази финансова възможност.Моля Ви за помощ.

Пробвай при д-р Попов от Вита, д-р Валери Нецов, д-р Калчев в Малинов  
Скрит текст:
ТВЛ
- много момичета са доволни.
Не знам за цените колко са при всеки от тях, но задължително отиди за поне още едно мнение - по възможност при добър хирург, който после ще направи лапаро. Попитай дали в твоя случай е  възможна  трансвагинална лапароскопия - най-щадящият вариант - може би 6 см. са твърде много, но попитай.
Според мен тегли кредит и си направи възможно най-добрата операция - това ще ти спести впоследствие много здравословни проблеми преди всичко, но също и финансови ангажименти поради тях.

# 98
  • В.Търново
  • Мнения: 6 687
Спирта и спрея няма ли да помогнат?
Щом вече са използвани спирта и спрея и се е появила раната с миризма, значи не помагат.

# 99
  • Мнения: 2 571
От днес използвам спрей  Tired Взех и Йодасепт МАЗ . Почиствам добре и цял ден е без превръзка ...нищо не усещам (мирис никакъв) Преди лягане ще почистя пак и ще сложа лепенка или марля . Дано утре сутрин нещата да  не са зле  Praynig

# 100
  • В.Търново
  • Мнения: 6 687
Нали слагаш стерилни марли??

# 101
  • Мнения: 2 571
Задължително! 
Днес няма неприятни аромати. Почти цял ден (вчера) "дишаше " Снощи сложих йод -маз и марля (че да не разбутам нещо) Виждам конеца  newsm78 дали ще падне сам ?

# 102
  • Мнения: 157
dorkatan  Аз бях с две на ляв яйчник - 3 на 5 ,и една на десен 8. Мен ме рязаха  и казаха,че не може с лапароскопия,аз направо скочих,зашото уж бяха близки, а и бях много уплашена ... след това ,като съм говорелаи с други доктори ме нахокаха,защо съм дала да ме режеат,те щели да ме оправят и без рязане (е тогава побеснях) по каса платих 25 лв за престой(в Токуда) и 700лв "дарение" , ма*ната им на парите,въпроса е,че някои казват,че може и без операция.Имах рецидив след 1г и половина,сега пак имах,но вече чистя с хомеопатия.Моят съвет също е ОТИДИ И НА ОЩЕ 2-3 МНЕНИЯ,най-лесно им е да режат...., а това не означава,че няма да рецидивира! Сега спокойно  Hug
 Успокой се и отиди да провериш още няколко мнения!

# 103
  • В.Търново
  • Мнения: 6 687
Моля ви кажете ми кога се слага Лукрин Депо?Първата инжекция се слага на първия ден от менструацията.Той се води за първи ден.Броим 28 дена.На 28 ден ли се поставя следващата инжекция или на 29 ден?

# 104
  • Мнения: 35
Моля ви кажете ми кога се слага Лукрин Депо?Първата инжекция се слага на първия ден от менструацията.Той се води за първи ден.Броим 28 дена.На 28 ден ли се поставя следващата инжекция или на 29 ден?
При мен, ако погледнеш календар за 2016, първата инжекция ми беше поставена на 04.01.2016, втората на 01.02.2016, третата на 29.02.2016 и т.н. Винаги се падаше в понеделник и точно през 28 дни.

Общи условия

Активация на акаунт