Искам да кажа ... (112)

  • 56 652
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 18 679
Лято, какво му е на малкия, нещо сърдечно ли Sad

# 706
  • Мнения: X
Не знам какво е холтер, трябваше да поровя, за да разбера.
Дано всичко да е наред, Лято.

Скрит текст:
Ние имахме притеснения с големия  - на няколко мача получи сериозни проблеми с дишането и ни изкара акъла. Наложи се да мине няколко сериозни теста за проблеми със сърце и бял дроб. Последният тест за сърцето предстои - с натоварване, стандартен е, но трябва да го мине, за да сме сигурни, че е добре.
А утре сме на хирург, пак с него. Дреболия, но все пак операция. Дано мине добре, че се намъчи с уж по-щадящи алтернативни методи вече 2 години.

# 707
  • Мнения: 2 136
Сега се сетих, че сутринта малката имаше час за кардиолог, и сме го изпуснали. Добре, че като се обадих имаше час за другия понеделник. Преди десетина дни беше болна и педиатърката чу някакъв шум. Аз не съм се шашнала, защото преди 2 месеца мина на профилактичен кардиологичен преглед, за да я картотекират в клуба и всичко беше наред. А и батко и като малък също имаше лек шум, който се чуваше само когато беше болен.

# 708
  • Мнения: 22 036
Лято, дано всичко да е наред.

# 709
  • Мнения: 17 987
Сега се сетих, че сутринта малката имаше час за кардиолог, и сме го изпуснали. Добре, че като се обадих имаше час за другия понеделник. Преди десетина дни беше болна и педиатърката чу някакъв шум. Аз не съм се шашнала, защото преди 2 месеца мина на профилактичен кардиологичен преглед, за да я картотекират в клуба и всичко беше наред. А и батко и като малък също имаше лек шум, който се чуваше само когато беше болен.


Силви, и на моята и откриха шум, когато беше на 6 години, при преглед за трета сливица. Толкова много се уплаших, че не я извадихме.
Всички лекари бяха категорични, че не е фатално, и в София я водихме, специализирана детска кардиология, не помня клиниката, много време отдели лекарката, и тя ни успокои, от нищо да не я спираме, да си спортува и живее нормално. Всички бяха единодушни, че ако не е била толкова слаба, никой дори е нямало да го чуе. Сега ми напомни, и аз ще я водя  пак. Ох, такъв страх преживях тогава  Confused

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
За детска кардиология в Бг се ходи в Национална Кардиологична Болница (софиянци я знаят като "трета градска"). Ако искате по здравна каса - направление 3а, което не се издава от личния лекар на детето, той издава направление 3, с него отивате на детски кардиолог, в Пловдив има точно двама с договор по здравна каса, и той издава направление 3а (три а). Ако искате да си платите - проблем няма.

# 711
  • Мнения: 17 987
Янтра, точно там беше  Peace
Ужасно преживяване беше по коридорите  Cry

Можеше с направление, но щяха да ни приемат след месец, без направление веднага. 100 лв беше тогава. Не можех да чакам месец  и така. Доволна съм, много спокойна и приятна беше лекарката  Peace

# 712
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
О, аз съм ИЗКЛЮЧИТЕЛНО доволна и благодарна на лекарите там. Оперираха ми детето преди 5 години и то е добре. По здравна каса, пари на ръка не съм давала, с направление от джипито на детето в Сопот, никакви връзки, нищо. За нас здравната система проработи перфектно.

Описвам каква е системата с която съм наясно.

# 713
  • Мнения: 5 366
За детска кардиология в Бг се ходи в Национална Кардиологична Болница (софиянци я знаят като "трета градска"). Ако искате по здравна каса - направление 3а, което не се издава от личния лекар на детето, той издава направление 3, с него отивате на детски кардиолог, в Пловдив има точно двама с договор по здравна каса, и той издава направление 3а (три а). Ако искате да си платите - проблем няма.
Само че за да минеш с направление в НКБ е почти равносилно на 6 от тотото. Само веднъж успяхме да се вредим, иначе прегледът при Велковски е 100 лева.

# 714
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Тогава доцент Анна Кънева направи операцията, водещ оператор в екип от трима. За нас системата работи, не ползвам никакви преференции. Само ми е голям проблем с това 3а. Но да. час се записва за след месец, от две седмици до месец напред. Особено както аз имам претенции за часа за да не се налага да спим в Сф. НО! когато отидохме за първи път преди десет години се обадих да се запиша и като чух за кога има часове се разревах по телефона и ми казаха да отидем утре и да чакаме, ще чакаме и ще ни приемат. Чакахме си, приеха ни.

# 715
  • Мнения: 14 654
И аз съм много доволна от Трета градска, и двете ми деца са с особеност, която изисква следене и ги водя там. Страхотни лекари с отношение към децата. Наистина, когато отиваш с направление, ще чакаш месеци, но при толкова много пациенти, това е положението. Ходили сме и при Велковски, но моите повече харесват д-р Маринов, а и обяснява много подробно на майките.
Моите ги водя на платен прием, дават ми точен час и не висим по коридорите.

# 716
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Да, и ние в момента сме за проследяване. Та за нас не е проблем да си запиша час след месец и да чакам с направление. С точен час рядко има разминавания по-големи от половин час чакане, което аз намирам за нормално. Минавала съм и платено и с направление, всякак.

# 717
  • Мнения: 17 987
Д-р Дашева беше нашата, не съм я проучвала, джипито ми я препоръча от лични наблюдения  Peace
И на мен не са ми отказвали направление, досега поне, 2 пъти съм ходила на ЯМР, без връзки, нямам такива

# 718
  • Мнения: 39 361
Трета градска и аз знам. Пу- пу всичко е минало.
С трите бременности качвах по 11-13 кг. Чувствах се перфектно. След последната такава на 7 ден имах да свалям 5 кг. Обаче освен че не ги смъкнах заради проблеми с кърмата качих пак до килата, на които отидох да раждам.
Поръчах си слънчеви очила с диоптър. До края на седмицата се надявам да са готови.
 

# 719
  • София
  • Мнения: 18 679
С никоя бременност досега не съм сваляла толкова килограми с раждането. 4-5 кг. и стига толкоз. Другото си ми е на задника. Ама здраве да е Grinning

Общи условия

Активация на акаунт