Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - Тема 13

  • 75 190
  • 701
  •   1
Отговори
# 345
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Аз спрях да пуша преди месец. Просто не си купих следващата кутия. Замених ги с диета и спорт, направих важни неща за себе си и съм доволна.
Не ми липсват, истината е, че очаквах повече драма, явно толкова са ми били нужни.

Последна редакция: пн, 12 фев 2018, 21:25 от Мира Иванова

# 346
  • София
  • Мнения: 4 192
И аз прескочих месеца без да разбера. На 11.01 сутринта, запалих първата за деня, дръпнах и хвърлих. Месец по-късно положението вече се нормализира и се сещам все по-рядко  Peace

# 347
  • Мнения: 680
Записвам се и аз. От известно време обмислям отказване (досега не съм опитвала) и като ви чета май пролетта ще е най-доброто време за това - като ме хванат лудите да мога веднага да излизам Joy

# 348
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Хайде, Lykke, бъди егоист и помисли за себе си Simple Smile
Аз така подходих и вече месец и половина съм без цигари. Но не се насилих, стана някак леко. Изпуших новогодишната кутия и не си купих следващата. Десетина дни преди това почнах да чета за ползите от спирането на цигарите.
Имам и намален ЯР и е важно да си помогна с добро качество на живот. Помисли за нещо, което ти е важно и на което цигарите не помагат.
Дай Боже да си здрава, тогава добра причина са децата - родителското здраве и добра форма е най-доброто за тях в тяхната зряла възраст.
Това се постига с натрупване и старт навреме.
Аз започнах сега, на 37,5 год., надявам се да има за кого ...

Последна редакция: сб, 17 фев 2018, 09:33 от Мира Иванова

# 349
  • Мнения: 267
Според мен най-доброто време за отказване на цигарите е зимата, защото в повечето случаи пушачите са принудени да мръзнат навън, за да си вземат дозата и е голям плюс, когато ги откажеш и виждаш колко е готино да си стоиш на топло в заведението, офиса и т.н. и не ти се НАЛАГА да излизаш. Но в крайна сметка най-важна е настройката и желанието. Успех на всички бъдещи непушачи!

# 350
  • София
  • Мнения: 5 198
Взех си СТОП ТАБ , как точно се използва ? Пуши ли се по време на приема ? Какво да очаквам от него ?
Simple Smile

# 351
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Така е, затова висях под аспиратора в кухнята, който ми надуваше главата ... И това сигурно ми е било фактор да престана да пуша ... Шумът ми разваляше кефа всъщност, докато не ме отказа Simple Smile

Wind, нямам идея ...

# 352
  • Мнения: 680
Мира, уцели, егоизмът, към днешна дата считам, че е нещо добро за мен Blush
Малко ме е страх да не се проваля в това начинание, дали ще имам волята ... но трябва да го направя. Вече си отбелязвам наум евентуалните ползи, пък да видим Simple Smile

# 353
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Не го мисли генерално, просто пробвай тази вечер да речем, утре пуши. Действай сега докато ти е в главата.
Редувай паузи с пушене ако трябва но в сегашно време. Скоро ще видиш, че можеш или се курдисай под аспиратора на макс Simple Smile

# 354
  • София
  • Мнения: 5 198
Да подновя въпроса за Стоп таб.
Ако случайно припалвам докато го пия би ли било проблем ? Докато надявам се ги откажа .

# 355
  • Враца
  • Мнения: 458
Да подновя въпроса за Стоп таб.
Ако случайно припалвам докато го пия би ли било проблем ? Докато надявам се ги откажа .

Не мисля, че ще има проблем, не съдържа никотин, обаче така помага ли, че ми стана любопитно? Мислех, че целта е да ги спреш и тогава да пиеш нещо в първите дни, за да си помогнеш.

# 356
  • Мнения: 4 808
Така е, затова висях под аспиратора в кухнята, който ми надуваше главата ... И това сигурно ми е било фактор да престана да пуша ... Шумът ми разваляше кефа всъщност, докато не ме отказа Simple Smile

Wind, нямам идея ...
Обаче моят аспиратор е тих, сигурно затова не мога да ги откажа. Но вече и там не ми дават да пуша, гонят ме навън, на верандата.

# 357
  • гр. София
  • Мнения: 182
Да подновя въпроса за Стоп таб.
Ако случайно припалвам докато го пия би ли било проблем ? Докато надявам се ги откажа .


Няма какво да ти навреди, ама на мен ми ставаше гадно като запаля цигара и я хвърлях. При теб не е ли така?

# 358
  • Мнения: 650
Аз запалих последната си цигара на 10.01.2018 Simple Smile Да ви споделя как реших да не пуша и се отвратих от цигарите. На НГ бяхме в едно пловдивско заведение, в което не се пушеха цигари, но като излезеш от заведението в ляво до тоалетни имаше фоайе в което всички излизаха и пушеха там, беше до такава степен задимено, сигурно по 50 човека димяха едновременно, че ми се обърна целия стомах, като излязох и аз да запаля. Едно че дрехите ми после смърдяха, косата, а бе все едно този дим се беше пропил навсякъде в мен. И така малко след това си казаха, ааа... защо да се тровя и да давам по 5 лв всеки ден за отровата си Simple Smileда съм лош пример за детето ми и да мръзна на балкона(мъжа ми не пуши и вкъщи не се пали).
Сега заделям по 5 лв ежедневно... ще видим къде ще ги инвестирам. Щастлива съм.

# 359
  • Мнения: 3 480
Как ми се иска и моят мъж да мисли като теб ... но не би.
Около него само пушачи и той вечно изкушен.
Хванахме се на бас, че аз няма да изкарам без вино, ако той спре цигарите. Факт е, че от миналата седмица не съм пила вино, а той продължава да пуши ...

Общи условия

Активация на акаунт