Гримиране – идеи и техники (Тема № 68)

  • 101 336
  • 753
  •   1
Отговори
# 300
  • SF
  • Мнения: 21 230
Цветът crave как точно го определяш? Черно ли е? За какво може да се ползва?  Първите три цвята на картинката са ми много светли. При втората палитра сякаш са по-преляти. Греша ли? Моля те,  щом я имаш и ползвай, дай ми едно кратичко ревю. Simple Smile

# 301
  • SF
  • Мнения: 21 230
Имам naked 2, честно използвам точно 3-4 цвята.
И като цяло, от палитрите на UD , имам чувството , че нищо не може да се сътвори.
Гледам ревюта на новата им палитра. Повечето блогърки, използват 4 цвята основно.
Бих наляла пари за МАС, too faced , има доста известна палитра , може би Мърфи или нещо от сорта.

Аз много държа на матовите сенки. Купувам ги специално заради това, че няма шимър сенки. Може би леко в хайлатърите на двете палитри има нещо бляскащо, но ми прилича по-скоро на сатен, отколкото на шимър.
Ти горе-долу като какъв цветови тип се определяш? Аз съм брюнетка с много черно око.

# 302
  • София
  • Мнения: 5 198
Гримьорка ми каза , че съм топъл тип. Есен. Имам жълт подтон. Косата ми леко червенее.
Денси, със сигурност би ти помогнала повече, Есмералда , Алена също.
Те определено имат много по-голям опит от мен.
Имам колежка с тъмни, почти черни очи. Черна коса, матова кожа. Тя използва по - наситени nude цветове и червила тип Бордо. Винаги подчертава клепача с очна линия или молив. Изглежда много секси.

Тези цветове също ми харесват много

Повече от тези на UD,моля не ми се смейте

Последна редакция: ср, 19 юли 2017, 22:39 от Wind_

# 303
  • Мнения: 31 206
Цветът crave как точно го определяш? Черно ли е? За какво може да се ползва?  Първите три цвята на картинката са ми много светли. При втората палитра сякаш са по-преляти. Греша ли? Моля те,  щом я имаш и ползвай, дай ми едно кратичко ревю. Simple Smile
Черно е, за опушване се използва.Аз обаче винаги слагам отдолу и черен молив. Светли са да, но аз съм много бяла и са ми екстра.

# 304
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
Искам NAKED BASICS на Urban decay, но наистина не мога да взема решение коя от двете палитри да взема - само Naked basics или Naked basics 2.
Аз съм брюнетка, със светла кожа, леко жълтеникава.

Втората розовее. Ти си с жълтеникъв подтон. Коя избираш?  Laughing

И аз съм брюнетка. Със светла кожа. По-скоро неутрална, но.. лятото клони към жълтеникав оттенък. Никога не съм се колебала. Първата имам като основна матова палитра. Втората не бих ползвала никога.  Peace

# 305
  • Мнения: 31 206
И аз съм жълта и ползвам първата. Втората не.

# 306
  • SF
  • Мнения: 21 230
Мерси! Simple Smile Ще гледам ревюта в youtube да видим какво ще си избера. Купиха ми бейсик2, но все още може да се замени с другата.
Другата е по-контрастна - от най-светлия до най-тъмния цвят има много по-голяма разлика, което си има своето приложение. Не знам при първата с кой нюанс бих хайлатвала и дали ще ми е достатъчен техният най-светъл тон. Отивам да гледам какво казват влогърките.

И аз съм жълта. Не съм кафява, а светла кожа, жълтеникава.

# 307
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
Другата е по-контрастна - от най-светлия до най-тъмния цвят има много по-голяма разлика, което си има своето приложение. Не знам при първата с кой нюанс бих хайлатвала и дали ще ми е достатъчен техният най-светъл тон.

Хм.. освен, че втората розовее, не е в никакъв случай по-светла. Напротив: започва от третия цвят на първата:



пп. Най-често ползвам първата сянка: във вътрешния ъгъл на очите и под втората половина на веждата;
втория и петия цвят. Черното - в основата на миглите.

# 308
  • Мнения: 7 569
Аз имам Нейкид бейсикс 2. По мое скромно мнение и трите бейсикс палитри на Urban decay не са нищо особено, цветовете им са доста елементарни и не си струва човек да си дава парите за тях. Нейкид бейсикс 2 си я нося в несесерче в дамската чанта, за да скалъпя някакъв грим набързо, като не съм имала време да се гримирам вкъщи. Тя е палитра със студен подтон. Първите два цвята са светли, единият леко перлен, другият матов. Следващите два цвята са по-светъл и по-тъмен тоуп, след това кафяво със студен подтон и сиво. Най-често слагам двата средни цвята в сгъвката, първия светъл на подвижния клепач, а сивото го ползвам на намокрена четка като очна линия. Ами какво да те лъжа, тъпи цветове са това за мен. Не може с тях да се създаде някакъв креативен грим. На мен ми отиват, защото съм със зелени очи. Иначе косата ми е пепеляво кестенява, лицето ли е светло с жълт подтон. Има разлика между първите три светли цвята в палитрата, не са съвсем еднакви, както изглеждат при Нейкид Бейсикс 1.

Така или иначе не те съветвам да купуваш нито една от тези палитри. Качеството не е лошо, пигментирани са и издържат стабилно време, но за мен не си струват 55 лева. Ако искаш матова палитра, има къде къде по-интересни такива, с които ще можеш да сътвориш повече от една визия. Като например Natural Matte - Too Faced, Meet Matte Trimony - The balm. Ето тези палитри ти препоръчвам аз. Качеството им е супер, цената е малко по-висока (около 70 и няколко лв), но пък ще си ги ползваш дълго време особено тази на The balm, пигментирани са, издръжливи са и с тях ще можеш да направиш поне 3-4 различни визии.  Успех!

# 309
  • Австрия
  • Мнения: 2 312

Така или иначе не те съветвам да купуваш нито една от тези палитри.

Купиха ми бейсик2, но все още може да се замени с другата.

Иначе, така, както се описва, бих й препоръчала:






# 310
  • SF
  • Мнения: 21 230
Много сте мили! Благодаря!
Есмералда, благодаря ти и на тебе за подробното описание. Аз съм доста по-топъл типаж.
ИСтината е, че търся палитра от матови цветове (задължително без никакви шимъри) и искам да постигна по-нюд визия с нея. Категорична бях за по-топличката от двете - старата - Нейкид бейсикс и си я бях поръчала. Но сега какво се загледах по суочовете и се обърнах на 180 градуса. Отидоха и ми я смениха за новата.
Сега до петък имам време да размисля. Утре отивам в Сефора с четките си и ще ги пробвам на себе си. Много се притеснявам, че като плесна това розовото, ще стане много смешно.
Палитрата, която ми препоръчваш на Tоо Faced е много хубава, но в нея има много розовеещи тонове, а аз искам да имам nudes  и нищо в цвят и блясък.

# 311
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Момичета, бързо и спешно един въпрос.
Искам NAKED BASICS на Urban decay, но наистина не мога да взема решение коя от двете палитри да взема - само Naked basics или Naked basics 2.
Аз съм брюнетка, със светла кожа, леко жълтеникава. Дори и през лятото си пазя лицето от потъмняване. Дайте ми мнение, моля ви. Имам 1 ден да реша коя от двете палитри.

Имах и двете, първата беше чудсна за неутрален, лек и свеж грим. Взимала съм я и на почивки. Втората я взех с голям мерак, така и не я ползвах изобщо. Сега ползвам Ултимат версията.

# 312
  • Мнения: 7 569
Esmee, ти май не си в България, а? Щом не търсиш розовеещи, не взимай Бейсикс 2, те имат лек розов оттенък. Ако може изобщо така да се нарече де. Ако имат Кат вон Д там, където си, вземи Shade and light. Мислех да ти я препоръчам още преди, но ни тук не се предлага още. В нея има всички възможни неутрални матови цветове и качеството е страхотно.

# 313
  • SF
  • Мнения: 21 230
В  България съм. Днес не ми остана време да отида в Сефора. Отидох, но в Тhe Mall, където видях, че е затворена. До Парадайз така и не успях да стигна, за да ги пробвам на място. Тази вечер трябва да напиша дали утре да не ми я заменят.

Точно бях решила да взема сивкаво-розовата и сега всички тук в темата гласувате за старата - Naked Basics. Утре ми е последния ден за почесване....
Мислех да оставя така нещата и ако не ми харесва, да си купя другата от тук. Но първо не ми я препоръчвате толкова горещо, за да се сдобия и с двете, второ ми се подарява с огромна любов и не искам да разочаровам. 100 пъти ме питаха коя от двете предпочитам, защото държат много да ми хареса и да си бъде моята любима палитра в чантичката. Аз много исках нюд тонове, да е малка, да влиза в чанта, да пътувам с нея и да е мат. Това е най-мат палитрата, която си избрах и отговаря на всичките ми условия.
Имам голяма такава, но половината от цветовете й са с шимър или сатенени и съответно не са докоснати.
Мисля, че ще ви се доверя и ще пратя послание да ми я заменят.

# 314
  • Мнения: 615
Аз съм писала и преди, че повече харесвам 2-ката. Пасва ми по-добре на цветотипа, но да не те обърквам още де. Joy

Ползвах я за супер семпъл грим, колкото да имам някакви сенки и сгъвката да ми е подчертана, слагах много черна матова очна линия и ярко червило или нюд, според настроението и повода. За доста дълъг период това ми беше любимата визия. Blush

Общи условия

Активация на акаунт