Отново за тийнейджърите, скуката, селфитата и слободията

  • 62 313
  • 890
  •   1
Отговори
# 285
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 465


Децата растат и не са така лесно контролируеми.

Докато пораснат на Сирената децата, тя ще измисли начин да ги контролира лесно, гаранция! Поне в нейния си свят ще може да ги контролира.

# 286
  • Мнения: 46 558
Имат телефони  Wink що да нямат ?!   newsm78

Barefoot Kontesa питах, чието дете няма да има такъв поне до 16.

# 287
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Да, разбрах, че отново пишеш за нещо, за което нищо не знаеш, ама да си кажеш...
Що не си починеш малко?

Teмата е актуална и интересна уви много е натролена  ooooh!
Трудно ми е да следя полезните мнения.  Tired

# 288
  • Мнения: X
НСЧ, пропуснала съм въпроса.
Какъв беше той?

# 289
  • Мнения: 10 996
Всеки който напише нещо различно от общоприетото трол ли му се вика. Аз не разпознавам траловете, защото не се вживявам като цяло в нищо. Така възпитавам и децата, да не се впечатляват много много. Това дали ще ги спаси от селфи манията обаче не е сигурно.

# 290
  • Мнения: 46 558
НСЧ, пропуснала съм въпроса.
Какъв беше той?
Barefoot Kontesa, и когато станат на 12 и се прибират сами от училище, с какво това, че нямат телефон и връзка с родителя е в тяхна полза?
Не виждам нищо лошо в това да се възползваме от новите технологии, а как, това вече зависи от нас Simple Smile

# 291
  • Мнения: 30 802
Синът ми отдавна се е наиграл на смартфони и таблети, в дигитално отношение съм един Чорбаджи Марко- цъкайте бре, маркари, да се наиграете. Ние с брат ми така като деца се наиграхме и вече техниката не ни е интересна, напротив, скука е. Да не говорим, че има един начин да ваксинираш човек срещу любовта към дигиталните устройства- да седне да ги програмира. Ще намрази и апове, и софтуер, и всичко и ще ходи да рита топка. Пристрастяват се юзърите и леймърите.

 За ФБ му обясних вече защо не може да има профил. За лудите в мрежата му е говорено. Клипчета вече разцъква. Ако още спите и не сте разбрали, YouTube има т. нар. restricted mode.

Абсолютно е вътрешно убеждение. Подход към живота, в който глупостите дори не са изкушения, наистина не са, просто има милиони пъти по-привлекателни неща. Не защото е сухарски живот, напротив- защото има хиляди пъти по-интересни неща, по-големи и смислени, така че обичайните увлечения на тълпата ти се струват смешни дори.

# 292
  • Мнения: X


На лагери нямат право да се носят телефони от децата. Обаждаш се на учителите ако се налага.

Сирен, как само ти личи, че си се наиграла в нета!

Върви слагай на YouTube restricted mode в телефона на детето си. Питам докога то ще стои без да разбере, че има и забранени клипчета бе достъп?! А изкушенията са трудни за устояване, защото понякога не знаеш, че си в капана им. Ако беше толкова лесно то хиляди възрастни биха се измъкнали сами за косата от блатото и въпреки целенасочената кампания те нямаше да имат зависимости.  Rolling Eyes


Последна редакция: пн, 19 юни 2017, 16:43 от Анонимен

# 293
  • Мнения: X
Да не говорим, че има един начин да ваксинираш човек срещу любовта към дигиталните устройства- да седне да ги програмира. Ще намрази и апове, и софтуер, и всичко и ще ходи да рита топка.
Да, да, точно така "ваксинирах" преди години Говендър Мой- изпратих го на уроци по програмиране при семеен приятел. От 4 години насам ваксинираният работи като програмист.

# 294
  • Мнения: 10 996
Сирен  и аз разсъждавам като теб, но вече сме възрастни хора, децата трябва да натрупат жизненият опит преди да започнат да разсъждават така. За съжаление не всички деца успяват да станат възрастни.

# 295
  • София
  • Мнения: 62 595
А ако не иска да ги програмира, а да ги ползва, знаеш ли колко бързо ще се разваксинира? Ето, аз обичам да играя и макар да се бяха опитали да ме конвъртнат към програмирането, то това не стана, макар да се понаучих лекички на няки неща. Защото аз не искам да програмирам - искам да играя, а някой друг да го е програмирал. По същия начин не е нужно, ако обичам да ям хляб да се опитваш да ме ваксинираш с това да ме правиш хлебар, защото аз обичам да го ям, а не да го меся и пека един час.

Това с наиграването като малки не върши работа, защото всяка възраст има своите игри. Наиграл се е, но утре ще открие игрите в мрежа и тогава хич няма да те грее, че се е наиграл като 5-годишен, защото играенето на 5 не е като играенето на 10.

# 296
  • Мнения: 10 996
Моят син има смартфон от седем годишен. Въобще не иска да го носи със себе си и винаги излиза без него, освен ако аз не му го натъпча със сила в джоба. За трите години в училище ми се е обадил сигурно три пъти. Не е особено привързан към мен, та да иска да поговори с мама. Въобще тия 11лв. На месец са напълно загубени пари.

# 297
  • Мнения: 30 802
Уиш, работи, ама нали не лови покемони? И едва ли бди над телефона нон стоп.

Контеса, аз ползвам само един форум, не цъкам из Инстаграм нон стоп, има и други нет изкушения. Компютъра го ползвам повече като списание или книга. Наскоро срещнах цяла група на 30+, които явно не се бяха наиграли- не слизаха от телефоните си направо. Но то винаги си има такива хора, преди бяха нон-стоп говорещи, сега чатят във Вайбър през цялото време.

И да разбере, че има забранени клипчета- как мислиш, че ще си направи акаунт, ако аз съм админ на телефона и чака от мен парола, за да изключи restricted mode? И, разбира се, ще му обясня защо съм сложила рестрикция. В момента има рестрикция на моя комп., за да може ако си пуснат Пепа Пиг, да не стигнат до фалшивите клипчета, където заклаха прасето.

Освен това- всички телефони са на практика смартфони. Ако детето трябва да се обади бързо, със смартфон може да е по-лесно, отколкото с Нокиа с бутони.

# 298
  • София
  • Мнения: 62 595
Не бой се, ще поиска. Въпрос на време е. Давам ви максимум година-две, и то ако ти активно удържаш фронта. По същия начин с игрите в социалните мрежи или само в мрежа. Особено като стане пети клас.
Ооо, така кажи, душко, значи не е като да си го имунизирала! Щом е през акаунта ти и всичко контролираш, значи не е като да не му е интересно и да не го предпазваш! Какво се правиш и ти, само ала-бала, ама гледаш да си вържеш гащите! Защо не му направи негов акаунт и не го оставиш да се рее като свободен електрон из мрежата, нали е имунизиран, значи няма опасност да прихване? Затова винаги си напомням - не слушай какво говорят, а гледай какво правят. Дума дупка не прави, но постъпката се вижда като материализиран резултат.

# 299
  • Мнения: X
Покемони май не лови, но доколкото знам, още цъка Дота.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт