Нормално ли е ?

  • 21 096
  • 235
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 41 343
Еех, светът се напълно със свободни роби-материалисти.....
Дали можете да излезете за мъничко от "кръга на парите", в който сте се увъртяли и да погледнете "навън"?

Това е кухо и лишено от смисъл изказване Naughty

Парите са си пари, но малцина са тези, които ги искат просто за да ги имат. За умните хора парите са средство, а не самоцел. Парите са свобода, здраве, образование, пътувания, почивки и още много неща.
И е вярно, че парите не могат да те направят щастлив, но липсата им със сигурност може да те направи нещастен. Ха обясни на надареното си дете, че не може да учи в добро училище и да гони мечтата си, понеже не стигат парите и се налага да почне работа като продавачка.

# 16
  • Мнения: X
Еех, светът се напълно със свободни роби-материалисти.....
Дали можете да излезете за мъничко от "кръга на парите", в който сте се увъртяли и да погледнете "навън"?

Това е кухо и лишено от смисъл изказване Naughty

Парите са си пари, но малцина са тези, които ги искат просто за да ги имат. За умните хора парите са средство, а не самоцел. Парите са свобода, здраве, образование, пътувания, почивки и още много неща.
И е вярно, че парите не могат да те направят щастлив, но липсата им със сигурност може да те направи нещастен. Ха обясни на надареното си дете, че не може да учи в добро училище и да гони мечтата си, понеже не стигат парите и се налага да почне работа като продавачка.
Мнението ти само доказва правотата на моя пост.     Simple Smile
Само малка подсказка:
Продавачката ще успее да си купи 32 инчова плазма, а юриста завършил в Харвард- 55 инчова.
Къде е разликата?    Laughing
И двамата са "свободни роби".



# 17
  • Мнения: 41 343
Нямам намерение да споря, демокрация има и всеки може да си решава.

С малката забележка, че юристът от Харвард може и още на 35 години да се оттегли в хубава къщичка в тропиците и да се отдаде на ловене на риба и гмуркане. Пък нека е роб Twisted Evil Докато продавачката ще е робиня на ипотеката и ще пише в бгмама как не може да свърже двата края и какви са тея хора, дето успяват да спестят по нещо Twisted Evil

П.П. Аз лично съм щастлива от това, че мога да осигуря на детето си добро образование.

# 18
  • Мнения: X
Нямам намерение да споря, демокрация има и всеки може да си решава.

С малката забележка, че юристът от Харвард може и още на 35 години да се оттегли в хубава къщичка в тропиците и да се отдаде на ловене на риба и гмуркане. Пък нека е роб Twisted Evil Докато продавачката ще е робиня на ипотеката и ще пише в бгмама как не може да свърже двата края и какви са тея хора, дето успяват да спестят по нещо Twisted Evil

П.П. Аз лично съм щастлива от това, че мога да осигуря на детето си добро образование.
Е, да де....     Joy
Роби-на къщичките, на вилите, на колите, на въдиците, на плазмите.....нали точно това казвам и аз.   Laughing

# 19
  • Мнения: 12 473
Аз имам наблюдения, че тези които стават родители над 40-50 - определено са се подсигурили добре финансово и за дълго време. И съответно са доста по-отговорни за здравето си и тн.
Че и много по-добре физически от доста 30 годишни.

# 20
  • Мнения: 3 138
Моето наблюдение също е, че обикновено по-възрастните родители са по-материално осигурени. Черна станция, родих на 25, обаче не съм учила детето да кара ски... нито пари имах за ски, нито умения. Интересни примери даваш.

# 21
  • Мнения: 41 343
Е, да де....     Joy
Роби-на къщичките, на вилите, на колите, на въдиците, на плазмите.....нали точно това казвам и аз.   Laughing

Роби??? #Crazy
Впрочем я ми кажи кой е роб и кой свободен:
- Дали този, който всеки месец се бои дали ще успее да си плати ипотеката или ще остане на улицата, и на когото ако шефът каже "Я ела да ми направиш една сексуална услуга или ще те уволня" приема, щото иначе го чака спане под моста? Естествено, това със сексуалната услуга беше преувеличен пример, но се сещаш какво имам предвид.
- Или пък този, който знае, че може и 10 години да изкара без да работи, и ако шефът му почне да се държи гадно смело може да му покаже червен картон и да се махне с достойнство?

# 22
  • Мнения: 2 323
Към авторката:
Не е оптимално, но така са преценили майка ти и съпругът й. Сигурно са се притеснявали от реакцията ти, затова ги успокой и бъди на тяхна страна. Не оставяй тийн мисленето да вземе превес.
След някой друг месец като обсъждате висше, питай ги как стои финансовият въпрос, за да си подготвена, ако се наложи да помагаш с издръжката или да се издържаш сама.

# 23
  • Мнения: 18 727
Интересно ми е кой "може и 10 години да изкара без да работи, и ако шефът му почне да се държи гадно смело може да му покаже червен картон и да се махне с достойнство?" 10 години без работа освен да висиш на чужд врат вариант не виждам  newsm78 И 3 имота да даваш под наем, ако са с нормални наеми, не стигат, пък и кога ще ги надиплиш, ако пак не са ти дадени наготово? Просто разсъждавам  Mr. Green И как въобще някой, който може да живее 10 години, без да работи  Crazy ще си тупне шеф на главата. Пълни глупости са това.

# 24
  • Мнения: 5 362
За мен е нормално, самата аз съм трето дете. Сестра ми с 14 г. по-голяма от мен, а брат ми с 8 г. по-голям. Разликата с описания случай  е само, че майка ми е била на 35, а баща ми на 38 г., когато съм се родила.

Наскоро моя колежка на 42 г.  роди трета дъщеря. Голямата е в 8 клас, малката е в 6 клас. Нищо ненормално не виждам.

# 25
  • Мнения: 41 343
Интересно ми е кой "може и 10 години да изкара без да работи, и ако шефът му почне да се държи гадно смело може да му покаже червен картон и да се махне с достойнство?" 10 години без работа освен да висиш на чужд врат вариант не виждам  newsm78 И 3 имота да даваш под наем, ако са с нормални наеми, не стигат, пък и кога ще ги надиплиш, ако пак не са ти дадени наготово? Просто разсъждавам  Mr. Green И как въобще някой, който може да живее 10 години, без да работи  Crazy ще си тупне шеф на главата. Пълни глупости са това.

Глупости са, защото са ти много далеч и не можеш да ги схванеш. Ако вземем един ИТ със заплата от 10 000, който е женен пак за мадама от бранша и имат 10-15 бона чисти на месец, а живеят с 5-6 хиляди те ще спестяват по 50, 70 или 100 бона годишно. След 5 - 10 години могат и да не бачкат вече. Да не говорим, че спестените и инвестирани пари също ще носят доход. И тези хора с готовност си тупват шеф на главата, защото това им позволява да работят това, което могат най-добре и да не се занимават с мениджмънт на фирма, да не управляват хора, да не се грижат за намиране на работа и прочее. Ако фирмата закъса или фалира отиват в друга. Ако им писне да бачкат - спират. Я спри, ако си собственик на фирма, де Sunglasses Ще спреш, ама не е толкова лесно да излезеш от инвестицията без огромни загуби. Та, ако се замислиш, да си високо платен наемник си е супер, хич не ти трябва да се хващаш със собствен бизнес, където да рискуваш своите пари и да се оковеш за този бизнес.

Същото е и за адвокат, и за финансов мениджър, банкове експерт и за ред други професии. Ще ми кажеш, че не всеки бил такъв, ама нали спорът започна с випускника на Харвард, а не с филанкишията Mr. Green

# 26
  • Мнения: 12 473
То ако беше така лесно.. Joy

# 27
  • Мнения: 41 343
То ако беше така лесно.. Joy

То да спечелиш джакпота от ТОТО-то е още по-трудно, пък всяка година 3-4 човека го правят. Защо да няма достатъчно хора, които да имат такива доходи? Да не би випускниците на Харвард да са повече (имам предвид българи)? В края на краищата 5000 евро си е съвсем стандартна заплата за Запада и всеки, който работи високо квалифицирана работа за чуждия пазар, би могъл да изкарва толкова.

# 28
  • Мнения: 12 473
Аз не казвам, че няма такива. Но далеч не са толкова много.
И ако си мислиш, че цял живот ги наемат - тц. Конкуренцията е жестока.
А за стреса - да не говорим.

# 29
  • Мнения: 18 727
Точно в ИТ бранша съм била 8 години за късмет  Mr. Green Единствения ми познат програмист, който взимаше 10000, ги взимаше от чужд работодател, за който бачкаше от вкъщи. Заплати от по 10 - 15 хил, че пък и двамата да ги взимат в семейството  Crazy са абсолютно изключение в Бг, а не правило. А и като взимаш 10 бона ти си свикваш на начин на живот, с който бързичко ги харчиш. Нямаш спестени за 10 години безработие, гаранция  Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт