BG-Mamma се променя. Запознайте се с новата визия и функционалности

  • 200 881
  • 4 118
  •   1
Отговори
# 915
  • София
  • Мнения: 2 512
Искам си старата версияя-а-ааа  newsm45

Да не ти липсва бутонът за старата версия или просто ти се реве?
Не, не ми липсва, седя си в старата версия  Laughing Но като си представя, че в един прекрасен момент няма да я има и ми се реве ... Пък и както казах, основно влизам от тел. а там такова нещо като "старата версия" изобщо няма  Cry

Последна редакция: ср, 12 юли 2017, 15:01 от sympathy

# 916
  • София
  • Мнения: 44 245
Check Please - аз като Тиф минах на старата версия за аватара, новата явно ще има да почакаме, тези, при които не работи прикачването на картинки като хората.

Липсва ми информацията във всеки пост в коя тема се намирам.

# 917
  • Мнения: X
Подпис сложих без проблем, вчера също качвах снимки в теми без проблем, но с аватара не става. Аз всъщност директно пействам адрес на изображение без изобщо да съм променяла размера му, може и това да е проблемът. Но не ми се занимава с оразмеряване сега.

# 918
  • Мнения: 481
Не ми харесва новата версия, трудно се ориентирам. Но надали има какво да се направи, освен да се свиква!

# 919
  • Мнения: 2 634
Ето фон и "останалото"
Скрит текст:

Цитираният текст вече също се разграничава по цвят
Скрит текст:

# 920
  • Мнения: X
Maeve, при мен по-различно изглеждат нещата. Преди малко това сиво-зеленото беше люляково-лилаво и направо ми идва да протестирам, че изчезна. Вър-не-те-го! Imp

А! Лилавото се появи за няколко снимки и пак изчезна. Сигурно има някакъв трик, но още не съм го разбрала.

Не мога да качвам никакви снимки. Пробвах с ИЕ освен с Хром, но не става.

# 921
  • Мнения: 48 039
Скрит текст:
от компютъра
от линк
При мен май качва, също с хром

# 922
  • София
  • Мнения: 2 995
Цвета не се ли определя от раздела, в който си или за друго говорите?
А проблемът с качването на снимки не от браузъра. Имат си проблем с дисковете


Код:
<b>Warning</b>: move_uploaded_file(/var/www/bg-mamma/files/L92cx): failed to open stream: No such file or directory in <b>/var/www/bg-mamma/beta/Sources/Image.php</b> on line <b>64</b><br /><br />
<b>Warning</b>: move_uploaded_file(): Unable to move '/tmp/phpVUAsWT' to '/var/www/bg-mamma/files/L92cx' in <b>/var/www/bg-mamma/beta/Sources/Image.php</b> on line <b>64</b><br />{"success":false,"message":"Unrecognized image method"}

# 923
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Аз вече мога да качвам изображения,но пък аватара не мога да си сменя Thinking

# 924
  • Мнения: 54 682
На мен пък темата ми е полезна. От нея разбрах как да си махна питанката и как да отварям на първото непрочетено мнение при "нови отговори" (благодаря на момичетата, които обясниха - тук има емотиконка букет). Нарочно не ползвам старата версия, за да свикна с новата и да я разуча.

И аз така.

Камбаната изобщо не я ползвам, влизам в падащото меню за нови отговори и следени теми.

Хареса ми, че различните раздели са с различен цвят.

Единствено не знам къде е опцията за ЛС на моб.версия. Друго не забелязах да ми пречи.

# 925
  • Мнения: 28 131
От тази тема http://old.bg-mamma.com/?topic=840351.msg35288337#new

В новата верия не е предвидено използването на кредор.
Качването на кирилица на който и да е компютър е възможно и относително просто. Ако имате затруднения, пишете ми на ЛС.

# 926
  • Мнения: 6 362
Не мога да качвам никакви снимки. Пробвах с ИЕ освен с Хром, но не става.
Както по-рано днес Lynn писа, днес екипът работи приоритетно по оптимизацията на скоростта на сайта и отстраняване на проблема при качване на снимки, който изниква при някои потребители/някой тип снимки.

Размерът например не мога да променя.Цвета обаче не мога да го сменя дори в предварителен преглед, само на фона, но после пак ядец.
Проблемите с форматирането на текст (големина/цвят) също са отбелязани и ще бъдат отстранени, както и всички останали докладвани тук/през формата за обратна връзка или забелязани от екипа бъгове и проблеми - описани са, приоритизирани са по важност и съответно постепенно ще бъдат изчистени.
Лилав фон няма и не е пускан.

Защо не отворите нова тема за проблемите на мобилната версия?
Проблемите при използването на мобилната версия също са описани и ще бъдат отстранени. Трябва да отбележа, че мобилната версия е още в процес на разработка (личните съобщения и др.). Старата мобилна версия е достъпна на адрес http://oldm.bg-mamma.com/

Неприятно ми е, че и в новата версия пак пише, че съм "Пристрастен",
а в профила ми че съм "Редовен потребител".
Това е валидно от години - във всяка група всеки потребител има различен ранг в зависимост от броя на публикациите в конкретната група - в една група може да е Редовен потребител, а в друга да е Новак. Има и глобален ранг на база цялостната активност в сайта. Това е видимо и в старата версия.

Аз не мога да открия от къде се спира следеното на тема, след като съм се записала в нея, преди имаше опция спри следенето, сега от къде става?
Както съм посочила в публикацията си от вчера - от списъците с Нови отговори и Следени теми при посочване на заглавието на дадена тема се появяват иконки съответно за премахване от списъка и за спиране на следенето. Следенето на тема може да се спре и от бутона Следено в дадената тема.
Спирането на известията за нови теми в дадена група може да стане както от бутона Следено в самата група, от зъбното колело в групата и линк Следене или от настройките във Вашия профил - секция Моят избор - Следени групи

Но ще е тъпо ако махнат [img] тага в отговора.
Тагът не е премахнат и се използва и за качените изображения. Изображенията се качват в imageshack и целта е избягване на наблюдаваните с години проблеми с изчезването на огромна част от изображения в публикации и аватари при падането или закриването на често използвани външни сайтове, предлагащи хостинг на снимки.
Тагът е активен и ако бъде изписан, работи точно както и досега.

Последна редакция: ср, 12 юли 2017, 16:02 от Mamma

# 927
  • Мнения: X
Благодаря, Mamma, за вниманието  bouquet !
Аз вече свикнах на новата версия, цял ден си я ползвам. Сега влязох малко в старата и ми стана мъчно за иконките  Cry !

# 928
  • Мнения: 19 338
Не разбрах публикувах ли, затова втори опит.
В Новите отговори и в Следени теми не се появява откого е последния отговор, а само преди колко време е написан. Ако може пак да се добави.

И местата на камбаната и Новите отговори ако можеха да се разменят, щеше да е добре.

# 929
  • Варна
  • Мнения: 25 291
Появява се името на писалия последното мнение, точно под времето, по което е писано.

Общи условия

Активация на акаунт