Връзка завършваща с Аборт

  • 12 989
  • 132
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 32
благодаря за съветите!! Радвам се, вече.

# 91
  • Мнения: 1 540
Гадна постъпка от негова страна,аз на ваше място не бих се унижила за едни 100 лв с тях и без тях,все пак парите са дадени във връзка с вашето здраве,така,че няма смисъл да ровите там вече.Продължавате напред с детенце и дано повече такива идиоти не нахлуват в живота ви!  bouquet

# 92
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:

А сега с какво право риташ паднал? Сбъркала е, никой не е безгрешен. Подвела се е за втори път. Отговорността за това неродено дете е и на двамата, мисля. Все пак заедно са го правили и е тъпо и нечествно путьо да си хване оная работа и да й казва оправяй се, не ме занимавай.
Ха, да се спреш да нареждаш кой и за какво има право, че ставаш бетер дърта и невменяема свекърва! Mr. Green
Във всеки пост ли да ти напомням, че се намираш във форум, където всеки има право да си каже мнението, без да му ходиш по задника и да се заяждаш?

И тъй като осмислянето на писано слово не ти е силната страна, ще ти обясня.

Скрит текст:
Веднъж да се подведеш, да родиш и да разбереш, че си сбъркала- случва се.
Втори път да се подведеш по толкова безхаберен начин, без грам мисъл и без поука от предишната си грешка, е не само за наритване............
И вместо всеки  ден да пали свещ за благодарност, че е абортирала и не се е накиснала в л.йната до шия, тя пуска тема с въпрос как да си вземела 100 лева от боклука?

Ако още не си схванала, че оня е бил боклук, можеш да продължаваш да тропаш с краче, че трябвало да е отговорен.

И да я успокояваш, че какво толкова било станало- пак била се подвела, не е виновна в нищо, че има такива лоши мъже.
Я си успокой нервите и то не във форума, т.к. тук никой не ти е крив за нищо. Първо не съм нареждала, а попитах, обаче явно не ти достига капацитет да разбереш разликата, камо ли да отговориш и започваш с обиди и квалификации. И второ понеже е форум и всеки може да и казже мнението не е нуждо да се заяждаш с всички по всички теми и да се вживяваш като последна инстанция. Мнението ти не е меродавно.

Към авторката - да е по-внимателна с какви типове се забърква и да не бърза със забременяване следващия път. Пожелавам ти да си намериш твоя човек.

# 93
  • Мнения: 1 782
На такива екземпляри като него трябва да се дава бойкот и да не им се размножават гените. Не бил готов за деца -  нека си седи сам самичък до живот. В този случай спонтания аборт си е направо като късмет, колкото и гротескно да звучи това.
Но пак от авторката зависи да разпознава подобни хора и да не ги допуска до себе си.

# 94
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Не съм изчела цялата тема, включвам се набързо.

Забрави и 100те лева и господина, който за нищо не става, подреди си приоритетите и си гледай детето и здравето. Помисли малко по-дълго преди да допуснеш следващия мъж в живота ви, а когато това се случи, опитай да поживеете заедно малко по-дълго от месец преди да решите да си правите деца.

Обърни си внимание на щитовидната жлеза, особено при следваща бременност.

# 95
  • Мнения: 46 592
Може ли да опишеш каква е  неговата отговорност  в случая ?
Никаква.
Такъв е животът. Физическите и психически последствия от бременности и аборти са си за жената (затова в съседната тема съм на мнение, че тя трябва да има последната дума при планиране на децата). Мъжът винаги може да я напусне и да си намери друга, за да не му е пред очите мъката и другите последствия, за да забрави по-лесно.
Мъжът носи отговорност само ако се роди дете, и то основно финансова, за другото - ако поиска.
Ако имахте брак тогава може би щеше да можеш да постигнеш някакво поделяне на разходите, но пък щяха да бъдат повече разправии по развода, та за 50 лв. не си струва.

# 96
  • Мнения: 19 226
Ако наистина си носиш отговорността и си си научила урока, няма да пускаш тема как да го осъдиш за 100 лева.

това е право на твое мнение. Може ли да опишеш каква е  неговата отговорност  в случая ?

Нямаш никакво законово право да го съдиш, да го задължиш по някакъв начин да ти плаща разходи, които си направила във връзка с твоето тяло и твоето здраве.

Зародишът е част от тялото на майката, тя единствено има правото да разполага както си иска с него и всички задължения, произтичащи от това са за нейна сметка. Имаш правото да продължиш или прекъснеш бременност по твое усмотрение, без изобщо да питаш биологичния баща. Нямаш правото да изискваш от бащата пари за ескапел, за аборти, за прегледи, за изследания, за процедури, за витамини, лекарства и прочие неща. Той, ако няма желание, нищо не може да го задължи да поеме някаква отговорност за нещо, което е част от твоето тяло, а не е самостоятелна личност със съответните собствени права.

# 97
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Ако наистина си носиш отговорността и си си научила урока, няма да пускаш тема как да го осъдиш за 100 лева.

това е право на твое мнение. Може ли да опишеш каква е  неговата отговорност  в случая ?

Нямаш никакво законово право да го съдиш, да го задължиш по някакъв начин да ти плаща разходи, които си направила във връзка с твоето тяло и твоето здраве.

Зародишът е част от тялото на майката, тя единствено има правото да разполага както си иска с него и всички задължения, произтичащи от това са за нейна сметка. Имаш правото да продължиш или прекъснеш бременност по твое усмотрение, без изобщо да питаш биологичния баща. Нямаш правото да изискваш от бащата пари за ескапел, за аборти, за прегледи, за изследания, за процедури, за витамини, лекарства и прочие неща. Той, ако няма желание, нищо не може да го задължи да поеме някаква отговорност за нещо, което е част от твоето тяло, а не е самостоятелна личност със съответните собствени права.
Е то по тази логика мъжът само за разплод ли е? Говоря за нормален мъж, а не за плазмодия каквто е на авторката вече бившия. От този помияр няма смисъл да се унижава и да иска каквото и да е, и без това няма да го получи.

# 98
  • Мнения: 1 782
Принципно сте прави тези , които твърдят, че той няма отговорност. НО ! Що за човек си да планираш дете и да не си наясно, че не всичко ще върви гладко. Авторката пише, че е искал дете, планирали са. Ако мъжът обича жената обикновено застава до нея в такъв труден момент и й помага.
Че е лош изборът й на мъж , лош е. Но и неговата постъпка е доста подла. Или просто никога не я е обичал, тъй като обичащ мъж не прави така.

# 99
  • Мнения: 1 540
Прочетох сега чак цялата тема,значи много,ама много неразумна постъпка от твоя страна,да решиш да забременееш след 1 месечно съжителство,явно мъжа е паралия щом е на почивка в америка и ти щом толкова бързо си решила да му родиш дете!Обаче не знаеш,че той може да има още 10 деца не припознати от които не се интересува ама изобщо! Аз също имам дете от предишна връзка,второто ми дете е направено ясно и съзнателно след 2 годишно съвместно съжителство с моята половинка.Не се реших на 1-вия или 5-тия месец,защото не исках да гледам 2 деца сама,забележи тогава бях на 22г не на 40,сама знаеш едно дете каква отговорност е,още повече първите 2-3 години са много трудни за майката,но няма какво да говоря ти много добре знаеш  Naughty.Човека е женкар иска да си харчи парите и да си живее живота без да се обяснява и много ясно,аборта е бил идеалното оправдание.За хормоните както вече ти казаха някои се поемат от ЗК,прегледите са безплатни при ендокринолог  само трябва да минеш през личния за направление,ако имаш Здравна осигуровка,та в общи линии е това стягай се гледай си детето и не го обърквай с такива льольовци,подреди си живота и тествай максимално следващия,за да няма такива "Недоразумения" Трябва да си умна и внимателна заради детето.

# 100
  • Мнения: 19 226

Е то по тази логика мъжът само за разплод ли е? Говоря за нормален мъж, а не за плазмодия каквто е на авторката вече бившия. От този помияр няма смисъл да се унижава и да иска каквото и да е, и без това няма да го получи.

Ами, би могъл и да е само за разплод или за кеф, но фактите са такива - в законов смисъл бъдещият баща няма права, няма и задължения. Съответно, няма никакъв смисъл да се чуди как да му измъкне пари по такъв повод - всеки адвокат ще ѝ го каже, дори и да има огромното желание да се унижава и излага за 100 лева. Не говорим за морал, за съвест, за доброта, говорим за законовата страна на нещата.

# 101
  • Мнения: 46 592
Принципно сте прави тези , които твърдят, че той няма отговорност. НО !...
Казваме как е по закон, защото тя пита дали може да го търси чрез съда, а там само законите се гледат.
Иначе всичко зависи от избора на партньор, но както вече казахме, за да можеш да разбереш ще носи ли отговорност трябва да видиш поема ли я при различни ситуации. Което няма как да стане с 1 месец под един покрив.

# 102
  • Мнения: 32
Здравей, Кари-24!
благодаря за съветите. Да знам, че е моя грешката и съм се подвела, силно вярвах, че всичко ще бъде наред и че ще имаме добро семейстово, но манипулацията беше жестока..!

Сега си гледам детето и си давам ясна равносметка!

# 103
  • София
  • Мнения: 24 839
Принципно сте прави тези , които твърдят, че той няма отговорност. НО ! Що за човек си да планираш дете и да не си наясно, че не всичко ще върви гладко. Авторката пише, че е искал дете, планирали са. Ако мъжът обича жената обикновено застава до нея в такъв труден момент и й помага.
Че е лош изборът й на мъж , лош е. Но и неговата постъпка е доста подла. Или просто никога не я е обичал, тъй като обичащ мъж не прави така.

Тук не говорим за "отговорност" като морална категория.

Говорим за правна възможност да му бъде потърсена отговорност.
Такава няма.


# 104
  • Мнения: 19 226
Принципно сте прави тези , които твърдят, че той няма отговорност. НО ! Що за човек си да планираш дете и да не си наясно, че не всичко ще върви гладко. Авторката пише, че е искал дете, планирали са. Ако мъжът обича жената обикновено застава до нея в такъв труден момент и й помага.
Че е лош изборът й на мъж , лош е. Но и неговата постъпка е доста подла. Или просто никога не я е обичал, тъй като обичащ мъж не прави така.

Ами, аз не знам що за хора са тия, които планират деца, след като вече имат такива, а не са в състояние да отделят 100 лева във връзка с това. На какво се разчита в такъв случай? Че то хиляди левове може да трябват, ако бременността е с усложнения. Всъщност и за нормални леки бременности ми се струва, че никой не е се разминал с поне няколкостотин лева за прегледи, които не се поемат от ЗК, само циганките май го правят. След като се роди детето пак не се минава без разходи, дори и да е напълно здраво, да е само на кърма и т.н. (което е идеалният случай, но невинаги е така).

Общи условия

Активация на акаунт