Връзка завършваща с Аборт

  • 12 975
  • 132
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
И така, историята е следната: разведена съм имам едно прекрасно дете. Имах приятел, с който започнахме да имаме приятни отношения преврънали се във връзка в продължение на една година. Прие детето ми и така всичко вървеше добре. Забременях, но претръпях спонтанен аборт ...и моя приятел вместо да ме подкрепи 20 дни след аборта ме напусна. Дори не му пукаше за мен и каза да се оправям сама. Обвиниме че съм виновна за аборта и че не съм се грижила за себе си, че съм грозна и разни неща от сорта че не ставам...
Няма да ви описвам за какви лъжи става въпрос, как ме е лъгал една години почти...една година се оказва, до като аз съм любящата приятелка и даваща всичко за него и цялостна подкрепа в работата и проектите му и дори му помагах в някой работни задачи, ме изхвръли с заплахи и гадни думи

Искам мнение мога ли да предевя искане да ми изплати прегледите при гинеколог от 100 лева и какво друго мога да направя. Искам да разбера как бихте постъпли на мое място...говорим с ясни стъпки.
Ще ви бъда благодарна за съвети ....може и на лс.

Последна редакция: пт, 28 юли 2017, 23:32 от Ilieva_Rapuncelka

# 1
  • София
  • Мнения: 8 002
Бих затворила вратата след него и повече при никакви условия и обстоятелства не бих я отворила отново. А за 100 лв. няма да отворя и дума, защото няма да имам сили да понеса повече унижения.

# 2
  • Испания
  • Мнения: 37 503


Искам мнение мога ли да предевя искане да ми изплати прегледите при гинеколог от 100 лева и какво друго мога да направя.

Боже, Боже.

# 3
  • Мнения: 1 565
Ох нямам думи какво да кажа ,по гадна постъпка от това едва ли човешко същество може да направи. Аборта за жената е нещо много по травмиращо от колкото за мъжа. Горе главата не си заслужава заради такъв мъж да си тровиш нервите  .Според мен може и друга жена да е замесена в тази работа .

# 4
  • Мнения: 32
за съжаление,  финансово не съм добре. дадох доста пари за прегледи и ми предстой 6 месеца лечение за да се възстановя поради проблемите с щитовидната железа и някой други фактори.
пак искам да кажа не се оплаквам търся решение.

# 5
  • София
  • Мнения: 24 839
И така, историята е следната: разведена съм имам едно прекрасно дете. Имах приятел, с който започнахме да имаме приятни отношения преврънали се във връзка в продължение на една година. Прие детето ми и така всичко вървеше добре. Забременях, но претръпях спонтанен аборт ...и моя приятел вместо да ме подкрепи 20 дни след аборта ме напусна. Дори не му пукаше за мен и каза да се оправям сама. Обвиниме че съм виновна за аборта и че не съм се грижила за себе си, че съм грозна и разни неща от сорта че не ставам...
Няма да ви описвам за какви лъжи става въпрос, как ме е лъгал една години почти...една година се оказва, до като аз съм любящата приятелка и даваща всичко за него и цялостна подкрепа в работата и проектите му и дори му помагах в някой работни задачи, ме изхвръли с заплахи и гадни думи

Искам мнение мога ли да предевя искане да ми изплати прегледите при гинеколог от 100 лева и какво друго мога да направя. Искам да разбера как бихте постъпли на мое място...говорим с ясни стъпки.
Ще ви бъда благодарна за съвети ....може и на лс.

Илиева Рапунцелка, слез на земята и се сети, че си пълнолетна и с дете.
Спри турските сериали и благодари на Господ, че не те е оставил да създадеш още едно нещастно същество.

Не е пълнолуние, наистина ли изперкалите се множат в геометрична прогресия? newsm78

# 6
  • Варна
  • Мнения: 736
И на какво основание ще си предевяваш парите?!?
absurT времето им влияе зле  Joy


# 7
  • Мнения: 15 960
Тя да предявява, ама дали ще я огрее...или ще пие една студена вода.

# 8
  • Мнения: 1 565
И аз не виждам как от такъв индивид можеш да вземеш пари. Може ли един въпрос как се решавате да запознаете детето с чужд мъж ,как обяснявате цялата тази ситуация ?

# 9
  • Мнения: 46 567
Радвай се, че си разбрала що за човек имаш до себе си, макар и по този тежък начин. Можеше да спиш го него години още без да познаваш истинското му лице.
Забрави го и си живей живота.
Пари няма да вземеш от него, най-много някой адвокат да те подлъже, за да смуче от теб пари.
Голяма жена си, стегни се, ще мине.

# 10
  • Мнения: 32
интерсното е че той се дъжеше добре с мен и всичко вървеше спокойно и в хармония или поне така си мисля.
Той обясни че няма проблем за него че имам дете и призна, че приема детето. На детето обясних, че имам приятел и че ще живеем заедно. Разбира се и играеха на различни игри и малко по-малко го прие.
Разбира се беше и трудно да разбере вначалото, защо имам приятел, но постепенно свикна че е част от нашата къща.
За съжаление сега трябва да обясня защого не е вече част от семейството.

# 11
  • Мнения: 46 567
Нищо странно няма. Много хора се държат нормално докато не излезе някаква стресова ситуация, тогава показват истинското си лице.

# 12
  • Мнения: 32
Нищо странно няма. Много хора се държат нормално докато не излезе някаква стресова ситуация, тогава показват истинското си лице.

да явно, така се оплаши, че реши че съм виновна за всичко. Говорим за мъж на 40 години без деца и живеещ сам или поне така каза.

# 13
  • Мнения: 19 145

да явно, така се оплаши, че реши че съм виновна за всичко. Говорим за мъж на 40 години без деца и живеещ сам или поне така каза.

А защо забременяваш от мъж, за който дори не си сигурна с кого живее? Не можахте ли да поживеете заедно, да видиш как вървят нещата за вас като семейство - отношението му към чуждо дете, с което живее, а не просто вижда от време на време, отношението му към теб като жена, с която става и ляга, отношението и отговорностите му към бюджета и общото домакинство...

# 14
  • Мнения: 2 650
Разбирам, че  си огорчена и от там - реваншистки настроена,  но от това няма да извадиш полезен смисъл. Колкото и гадно да звучи - тази загуба те е отървала от  човек, който  би бил  вреден за  семейството ти.  На детето /ако изобщо пита/ можеш да кажеш, че не сте се разбирали и така. Сигурно си обяснила на детето защо баща му не е част от живота ви - това е много по-трудно за обяснение, от колкото - защо някакъв чичо вече не идва.
П.П. Спонтанния аборт не се ли поема от здравната каса?

# 15
  • Мнения: 32

да явно, така се оплаши, че реши че съм виновна за всичко. Говорим за мъж на 40 години без деца и живеещ сам или поне така каза.

А защо забременяваш от мъж, за който дори не си сигурна с кого живее? Не можахте ли да поживеете заедно, да видиш как вървят нещата за вас като семейство - отношението му към чуждо дете, с което живее, а не просто вижда от време на време, отношението му към теб като жена, с която става и ляга, отношението и отговорностите му към бюджета и общото домакинство...
ние живеехме заедно един месец ....

# 16
  • Мнения: 1 565
На мен ще ми светне лампичка ,още като разбера ,че е на 40 сам и без деца и жена или поне без един развод зад гърба си ,че има нещо нередно в цялата тази работа .Да не би този човек да се окаже ,че все пак има семейство ,за което ти не знаеш . А бременност може да е била някаква случайност .

# 17
  • Мнения: 32
На мен ще ми светла лампичка ,още като разбера ,че е на 40 сам и без деца и жена или поне без един развод зад гърба си ,че има нещо нередно в цялата тази работа .Да не би този човек да се окаже ,че все пак има семейство ,за което ти не знаеш . А бременност може да е била някаква случайност .

не няма длуго семейство проверих. но има други жени на който се обажда като има нужда. аз бях за постоянно се оказва.

# 18
  • Мнения: 2 650
На мен ще ми светла лампичка ,още като разбера ,че е на 40 сам и без деца и жена или поне без един развод зад гърба си ,че има нещо нередно в цялата тази работа .Да не би този човек да се окаже ,че все пак има семейство ,за което ти не знаеш . А бременност може да е била някаква случайност .

не няма длуго семейство проверих. но има други жени на който се обажда като има нужда. аз бях за постоянно се оказва.

Офффф, не мога повече   smile3511

# 19
  • Мнения: 1 565
Да не би реакцията му да е провокирана от това ,че много е искал това дете и да е някакво временно чувство от загубата и като мине време да съжалява ,че си с тръгнал и те е изоставил .Може просто да се чувства наранен .

# 20
  • Мнения: 32
На мен ще ми светла лампичка ,още като разбера ,че е на 40 сам и без деца и жена или поне без един развод зад гърба си ,че има нещо нередно в цялата тази работа .Да не би този човек да се окаже ,че все пак има семейство ,за което ти не знаеш . А бременност може да е била някаква случайност .

не няма длуго семейство проверих. но има други жени на който се обажда като има нужда. аз бях за постоянно се оказва.
Офффф, не мога повече   smile3511

най лесно е да се каже, защо не го разбра по рано ....дете, работа задачи и явно трябваше да му сложа GPS

# 21
  • Мнения: 19 145

ние живеехме заедно един месец ....

И за един месец го опозна до степен да решиш да забременееш от него? Много смело, особено, след като вече имаш едно дете, което гледаш сама. Добре, че си направила спонтанен аборт. Тия 100 лева са капка в морето в сравнение с това да се наложи да гледаш и издържаш още едно дете сама, когато на него му скимне да те зареже под предлог, че си грозна и пр., или пък заради някоя от другите жени, от които има нужда.

# 22
  • Мнения: 32
Да не би реакцията му да е провокирана от това ,че много е искал това дете и да е някакво временно чувство от загубата и като мине време да съжалява ,че си с тръгнал и те е изоставил .Може просто да се чувства наранен .


НЕ!!
ПОРЕДНИЯ ЛЪЖЕЦ. СЕГА Е НА ПОЧИВКА В АМЕРКА ...

# 23
  • Мнения: 46 567
Виж, наранена си и искаш да си отмъстиш. Разбирам те. Но нищо няма да постигнеш. От цялата история запомни само поуката, а този човек просто го забрави, не мисли повече за него, за отношенията ви и за това как да го нараниш.
Не си заслужава, само ще удължиш агонията.

# 24
  • Мнения: 32

ние живеехме заедно един месец ....

И за един месец го опозна до степен да решиш да забременееш от него? Много смело, особено, след като вече имаш едно дете, което гледаш сама. Добре, че си направила спонтанен аборт. Тия 100 лева са капка в морето в сравнение с това да се наложи да гледаш и издържаш още едно дете сама, когато на него му скимне да те зареже под предлог, че си грозна и пр., или пък заради някоя от другите жени, от които има нужда.

държеше доста мило, помагаше и успявахме да постигнем доста неща ...и аз явно съм била сляпа, признавам

# 25
  • Мнения: 46 567
Че те всички се държат мило първия месец.

# 26
  • Мнения: 32
Че те всички се държат мило първия месец.


явно съм пропуснала този факт .....но въпроса е сега на къде и как ...

# 27
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
На 40 дрЪт ерген без деца , без предишна сериозна връзка.
Жена с перишен брак и дете ,  бременност , ..... направо виш пилотаж за него се е оказало.
Авторката няма нищо случайно , отървала си се да знаеш Wink след време ще го разбереш Wink
Похуртувай си тук у форума , някои ще те накълвем , други ще те потупме по главата ..... живота продължава.
Гледай си здравето и детето Simple Smile

# 28
  • Мнения: 32
На 40 дрЪт ерген без деца , без предишна сериозна връзка.
Жена с перишен брак и дете ,  бременност , ..... направо виш пилотаж за него се е оказало.
Авторката няма нищо случайно , отървала си се да знаеш Wink след време ще го разбереш Wink
Похуртувай си тук у форума , някои ще те накълвем , други ще те потупме по главата ..... живота продължава.
Гледай си здравето и детето Simple Smile


благодаря, повярвай ми доста го обичах. но най ме яд че запозна малката и отделих толкова много време за да ги приеме и да се чувства добре. Само и разбърках детския акъл ... Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry

# 29
  • Мнения: 46 567
явно съм пропуснала този факт .....но въпроса е сега на къде и как ...
Как накъде? Натам, накъдето си била вървяла и преди да го срещнеш. От толкова малко време сте били заедно, че едва ли си забравила посоката.
Гледаш си детето.
Гледаш си работата.
Гледаш си твоето спокойствие.
Като имаш свободно време се разхождайте, пригответе си нещо вкусно, в почивните дни се поглези с маникюр/педикюр/маска (сама, ако нямаш финансова възможност), иди на фризьор, почети някоя лека книжка или трилърче, изгледай няколко комедии, чети вицове и т.н. според интересите си.

# 30
  • Мнения: 32
утре съм на изследвания.
още хормоните ми са като бомба с часоовников механизъм. Мисленото ми е лабилно, страхмее и нещо все ме притеснява....!

# 31
  • Испания
  • Мнения: 37 503
П.П. Спонтанния аборт не се ли поема от здравната каса?

Разбира се.

Когато абортът е спонтанен, той минава по клинична пътека и лечението на жената се покрива от НЗОК.

# 32
  • Мнения: 32
П.П. Спонтанния аборт не се ли поема от здравната каса?

Разбира се.

Когато абортът е спонтанен, той минава по клинична пътека и лечението на жената се покрива от НЗОК.



поема се, но след това лечението и последствията от аборта Не се поемат от касата.
Изследвания на хормони и гинекологът не са безплатни.
Консултацията с ендокринулог е доста скъпа и не е еднократна.

Последна редакция: сб, 29 юли 2017, 01:09 от Ilieva_Rapuncelka

# 33
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Че те всички се държат мило първия месец.


явно съм пропуснала този факт .....но въпроса е сега на къде и как ...

А до преди него как е било ?!
Чак пък на къде и как ?!
Една година сте били заедно нали Simple Smile
радвай се че бързо си разбрала а не са се протаквали нещата Wink 

# 34
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Защо, по дяволите, всички, пускащи "трагични" теми, са отчайващо неграмотни?

# 35
  • Мнения: 32
Защо, по дяволите, всички, пускащи "трагични" теми, са отчайващо неграмотни?
защото пиша през телефон! ако искате и имате време поправете грешките.

# 36
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Защо, по дяволите, всички, пускащи "трагични" теми, са отчайващо неграмотни?
защото пиша през телефон! ако искате и имате време поправете грешките.

Хайде, де! Може да добавиш, че и си свикнала да пишеш на латиница.

Телефонът не изписва ендокринУлог. И това не е всичко.

# 37
  • Мнения: 32
Защо, по дяволите, всички, пускащи "трагични" теми, са отчайващо неграмотни?
защото пиша през телефон! ако искате и имате време поправете грешките.

Хайде, де! Може да добавиш, че и си свикнала да пишеш на латиница.

Телефонът не изписва ендокринУлог. И това не е всичко.
благодаря, другите забележки може да ми ги опишете на ЛИЧНО СЪОБЩЕНИЕ.
ако темата ви е прекалено трагична, то абортът трябва да е песен ....

# 38
  • Мнения: 46 567
Провери си пак какво покрива касата. Какви изследвания се пускат след такъв аборт?
Самият преглед при ендокринолог е безплатен. Посещавам такъв и не плащам. Само за ехограф на жлезата, но при теб нещата са други.

# 39
  • Мнения: 32
Провери си пак какво покрива касата. Какви изследвания се пускат след такъв аборт?
Самият преглед при ендокринолог е безплатен. Посещавам такъв и не плащам. Само за ехограф на жлезата, но при теб нещата са други.
добре, благодаря!!

# 40
  • Мнения: 21 591
утре съм на изследвания.
още хормоните ми са като бомба с часоовников механизъм. Мисленото ми е лабилно, страхмее и нещо все ме притеснява....!


Добре де, как ги правите тия неща? Вече имаш едно дете, което гледаш сама и решаваш, че най-умното е да забременееш от човек, с когото живееш от един месец, защото се държал добре. Просто невероятно.
 

Добри съвети са ти дали. Като здравноосигурена имаш възможности за доста неща по здравна каса. Гледай си здравето и детето и си вземи поука от цялата история.

# 41
  • Мнения: 2 039
Липсата на здрав разум започва да става посвеместна.Не мога да повярвам,че жена с дете и един провален брак,забременява от някакъв с който се вижда от 1 год и живее заедно от 1 месец!!!Дори авторката да е природно глупава,поне чувството за самосъхранение би трябвало да се задейства инстинктивно.Темата да се прекръсти на "Благодаря на господа ,че се отървах!"

# 42
  • София
  • Мнения: 24 839


поема се, но след това лечението и последствията от аборта Не се поемат от касата.
Изследвания на хормони и гинекологът не са безплатни.
Консултацията с ендокринулог е доста скъпа и не е еднократна.



И защо са ти всичките тези изследвания?
Къде пише, че след аборт трябва да обиколиш " профилактично" де що специалист се сетиш? newsm78

# 43
  • Мнения: 2 501
За да предявиш иск за 100 лв., трябва да водиш дело с адвокат.На делото ще чуеш кой знае какви неща,дето хич няма да ти харесат.На какво основание той трябва да ти плати тези 100 лв.? До тук се показваш доста наивна,без да можеш да правиш несложни връзки.
Мислила си,че от връзката ще излезе  нещо,добре,но сега виждаш че нещата изобщо не са така.Както са ти казали по-горе,бъди щастлива че си се отървала от тоя неадекватник.Щеше да береш големи ядове после,само че с още едно дете на ръце.

# 44
  • Мнения: 14 966
Авторке , заедно ли решихте , че е хубаво да имате общо дете ?

# 45
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 866
Липсата на здрав разум започва да става посвеместна.Не мога да повярвам,че жена с дете и един провален брак,забременява от някакъв с който се вижда от 1 год и живее заедно от 1 месец!!!
Предполага се, че когато имаш продължителна връзка с някой мъж- правите секс без предпазни средства. Факт обаче е, че не всички мъже знаят и съумяват да пазят жената от забременяване. Факт 2 - не малко деца са заченати непланирано.

# 46
  • Мнения: 2 494
Ама коя здравомислеща жена разчита, че мъжът ще я пази!? Какви са тия разбирания от миналия век?! Има достатъчно избор на средства, които предпазват от забременяване. Всяка разумна цена ги използва и забременява, когато ТЯ реши. А не да разчита на случайност и после да пуска теми във форума.

# 47
  • Мнения: 46 567
Абсолютно. За беля може да забременее от някой сперматозоид, отделен по време на акта. Жалко, че още има хора, които си мислят, че само при свършването ги има.

# 48
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 309
Не се занимавай повече с Мунчо.Радвай се ,че си се отървала и занапред внимавай повече с кого се срещаш,кого запознаваш с детето си и не бързай да забременяваш  отново.

# 49
  • София
  • Мнения: 24 839
Ама коя здравомислеща жена разчита, че мъжът ще я пази!? Какви са тия разбирания от миналия век?! Има достатъчно избор на средства, които предпазват от забременяване. Всяка разумна цена ги използва и забременява, когато ТЯ реши. А не да разчита на случайност и после да пуска теми във форума.

Не така- когато си семейна, ако за това като акт, а не като възможност от страна на мъжа, да не можеш да разчиташ, за какво говорим?
Случайност е да ти се скъса презерватива, както и да забременееш въпреки хапчетата и въпреки спиралата.
По случайност никой мъж, който знае как да се контролира, не се " изпуска".
Но, не всеки го може.
Затова най-лесното е да те обвинят, че имаш разбирания от миналия век. Mr. Green

# 50
  • Мнения: 15 960
Може, не може, която не я бъркат абортите, да пробва как се контролира мъжът.

# 51
  • Мнения: 1 565
Аз съм със спирала ,която струваше 250 лв .,с мъжа ми не сме използвали презервативи от както бяхме гаджета на една година .Спирала я сложих веднага след като ме изписаха от болницата с децата след раждането и съм много доволна ,нямам и почти цикъл ,което се дължи на това ,че е хормонална .За повече от две години не съм забременяла тази е в срок от 5 години ,две вече са минали и пак смятам да си сложа след този срок ,болеше ме първия месец след поставянето после явно свикна тялото с нея и не ме боли нищо .

# 52
  • Мнения: 46 567
Ох, пак ли това изпускане Joy явно спите с някакви извънземни мъже, които не отделят течност за смазване и имат сперматозоиди само в еякулата. Дано не го четата млади момичета и да се вързват.

Ани, не всеки е навит да ползва хормони, особено ако си изпатил и знаеш на какво са способни, бягаш като дявол от тамян.
За спиралата конкретно, тук в бгмамма си имаме майки с трети деца именно след спирала, така че не си мисли, че е много сигурно Simple Smile

Не разбрах защо се обсъждат тези въпроси - казала е, че детето не е планирано ли?

# 53
  • Мнения: 32
Липсата на здрав разум започва да става посвеместна.Не мога да повярвам,че жена с дете и един провален брак,забременява от някакъв с който се вижда от 1 год и живее заедно от 1 месец!!!
Предполага се, че когато имаш продължителна връзка с някой мъж- правите секс без предпазни средства. Факт обаче е, че не всички мъже знаят и съумяват да пазят жената от забременяване. Факт 2 - не малко деца са заченати непланирано.

вие колко години живяхте зедно ...за достигнете до решение за деца ?

Не разбрах защо се обсъждат тези въпроси - казала е, че детето не е планирано ли?
Детето е планирано.
проблемът е, че мъжът не може да носи отговорност, когато стане трудно.  Всичко вървеше добре, но след аборта тотално нещата се промениха и той се отдръпна и каза сама да се оправям.

Последна редакция: сб, 29 юли 2017, 14:26 от Не се сърди, човече

# 54
  • Мнения: 14 966
НСЧ , питах я по-напред как се е стигнало до забременяването.
Защото е важно, според мен , дали този мъж през цялото време си е гледал кефа на макс , или съзнателно са планирали дете и  той сега да е разочарован заради аборта и т.н.
Допълвам , прочетох , че авторката междувременно е отговорила.
Авторке , а смяташ ли , че ако не беше абортът , отношенията биха били хармонични ?

# 55
  • Мнения: 32
НСЧ , питах я по-напред как се е стигнало до забременяването.
Защото е важно, според мен , дали този мъж през цялото време си е гледал кефа на макс , или съзнателно са планирали дете и  той сега да е разочарован заради аборта и т.н.



детето е планирано. но често да ви кажа той не страда -казва нямаме късмет грижи се здравето си, оправяй се сама.

# 56
  • Мнения: 46 567
Авторке , а смяташ ли , че ако не беше абортът , отношенията биха били хармонични ?
Вероятно да, докато не се появи друга трудност. А това е неизбежно.

проблемът е, че мъжът не може да носи отговорност, когато стане трудно.  Всичко вървеше добре, но след аборта тотално нещата се промениха и той се отдръпна и каза сама да се оправям.
Затова не се прави дете след 1 месец съвместен живот.
Поживейте 2-3-4 г., минете през различни препятствия, на които ще е подложена връзката, виж го как се държи в критични моменти и тогава прави дете.

В крайна сметка извади ли си поука?
Задълбавайки в темата само си ровиш в старите рани. Зарежи всичко и излез навън малко, просто спри да мислиш за това, минали. Гледай напред.

# 57
  • София
  • Мнения: 24 839
Може, не може, която не я бъркат абортите, да пробва как се контролира мъжът.

Същото важи и за останалите предпазни средства- винаги ни се налага да пробваме, ако искаме да правим секс. Peace

Моя опит съм го споделяла- 1 аборт от скъсан презерватив срещу 40 години секс с пазене от "специалист" Simple Smile

# 58
  • Мнения: 32
мисля че беше хармонична.
но чак сега виждам, че  той не беше готов за семейство...трудно разбираше някой неща от домакинството и необходимостта от определени неща.
опитвам се да гледам на пред и мисля, че ще се възстановя.

# 59
  • Мнения: 46 567
Моя опит съм го споделяла- 1 аборт от скъсан презерватив срещу 40 години секс с пазене от "специалист" Simple Smile
А най-вероятно просто на специалиста са му били по-малко качествените плувци.

опитвам се да гледам на пред и мисля, че ще се възстановя.
Hands Plus1

# 60
  • Варна
  • Мнения: 736
Нещо не ми се вързват нещата. Аз съм със заболяване на ЩЖ плюс операция. Имам мисед, но никой не ме е пращал да си правя изследвания и т.н. Но както и да е. Радвай се, че си се отървала и напред,

# 61
  • Мнения: 32
Нещо не ми се вързват нещата. Аз съм със заболяване на ЩЖ плюс операция. Имам мисед, но никой не ме е пращал да си правя изследвания и т.н. Но както и да е. Радвай се, че си се отървала и напред,

от спешното отделение ми обясниха какви изследвания е нужно да направя.
не се задължителни, но казаха, че е желателно да се видят нивата на хормоните.

# 62
  • София
  • Мнения: 24 839

А най-вероятно просто на специалиста са му били по-малко качествените плувци.


Грозно е и не ти отива.

Да не говорим и че е напълно неграмотно заключение.

При скъсан презерватив са му били достатъчно качествени плувците.
При направата на първото дете са ме били достатъчно качествени, та въпреки моите, според докторите, недоразвити яйчници, забременях веднага
При направата на второто дете, когато вече бях на 34, също са му били достатъчно на брой качествените.

Само през останалите 38 години, за да обслужат теорията ти, са били с намален брой.
Ми, добре! Mr. Green

# 63
  • Мнения: 46 567
Абсурт, това е обяснението на гинеколозите, с които съм обсъждала методи за предпазване. Грозно, хубаво, силно се съмнявам, че са искали да ме излъжат, за да се "мъча" с презервативи. В нормалния случай рискът е голям, дори да го извади много преди свършване.

При направата на второто дете, когато вече бях на 34, също са му били достатъчно на брой качествените.
Правили сте го с прекъснат полов акт? Говоря за количеството им в течността, която се отделя преди еякулацията, там бройката е значително по-малка, отколкото в еякулата, но при по-плодовитите и тя е проблем. А не че не могат да се стискат.

от спешното отделение ми обясниха какви изследвания е нужно да направя.
не се задължителни, но казаха, че е желателно да се видят нивата на хормоните.
Напиши ги тук, за да ти кажем кое се поема от касата, за да не се набутваш.

# 64
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Абсурт, това е обяснението на гинеколозите, с които съм обсъждала методи за предпазване. Грозно, хубаво, силно се съмнявам, че са искали да ме излъжат, за да се "мъча" с презервативи. В нормалния случай рискът е голям, дори да го извади много преди свършване.

...
Правили сте го с прекъснат полов акт? Говоря за количеството им в течността, която се отделя преди еякулацията, там бройката е значително по-малка, отколкото в еякулата, но при по-плодовитите и тя е проблем. А не че не могат да се стискат.


Напълно подкрепям. Точно същото знам от гинеколози и аз.

Специалист, неспециалист...

# 65
  • Мнения: 32
Преглед при едокринолог + ехография на щитовидната железа и хормони TSH FT4
Прегледи при геноколог

# 66
  • София
  • Мнения: 24 839
НСЧ, това е обяснение на твоя гинеколог заради ТВОЯТА специфичност!
Защо се запъваш като магаре на мост, не мога да разбера?

Няма предпазно средство, което да гарантира на 100%.
Това е важното, а е глупаво да отричаш категорично нещо, което дори и не си практикувала.

Те, докторите бяха ми казали, че няма да забременея поне до 24 години, защото са ми недоразвити яйчниците, ама на- хем родих на 20, хем на 21 направих аборт от скъсания презерватив и то, щото явно, плувците на мъжа ми хич ги е нямало.  Mr. Green

Пък през всичките 38 години избирателно съм ставала силно неплодовита, а и той го е докарвал до стерилност, че да се вместим в теорията ти. Peace

# 67
  • Мнения: 46 567
Нищо общо нямаше с моята специфичност, има достатъчно статии по въпроса, който го интересува да прочете Simple Smile
Цитат
Преглед при едокринолог + ехография на щитовидната железа и хормони TSH FT4
Прегледи при геноколог
От тези се плаща само ехографа - 20 лв. Всичко друго е по касата.

# 68
  • Мнения: 32
НЕ се сърди човече, може ли да ми пратиш линк какво се поема от НЗОК след аборт.
търсих в мрежата не откриях описание - всичко което открих е за бременост и други здраволсловни проблеми.

# 69
  • Мнения: 25 811
Трябват и 100лева на жената. Mr. Green

# 70
  • Мнения: 46 567
НЕ се сърди човече, може ли да ми пратиш линк какво се поема от НЗОК след аборт.
търсих в мрежата не откриях описание - всичко което открих е за бременост и други здраволсловни проблеми.
Няма значение след какво е, щом е назначено от лекар. Отиваш при личния, обясняваш му какво се е случило и затова искаш направления за ендокринолог и гинеколог.
Тук можеш да видиш кои хормони са платени и кои по каса (по-тъмните). TSH и FT4, които са назначени при теб, се поемат (плаща се само около 2 лв. за вземането на кръв).

# 71
  • Мнения: 1 782
Авторке, съжалявам за загубата ти, но ти нямаш вина за аборта. Природата го е "махнала" това дете от теб.
Тези 100 лв ги забрави. Нито по-богата ще те направят, нито значително по-бедна.
Гледай си здравето и детето.
Аз съм вярваща , според мен неслучайно си направила спонтанен аборт. Господ / Съдбата или там в каквото ти вярваш , те е отървал да не размножиш гените на този неспособен и неемпатичен човек.
Истинското му лице е лъснало - несъстрадателен, неподкрепящ и жесток... че и груб (пишеш, че те е обидил)
А и друго , както при жените риск от спонтанен аборт нараства след 35 им година, така и при мъжете след 40 години качеството на спермата намалява, което също води до различни бъгове в развитието на плода, а от там и от повишен риск от спонтанен аборт... Та този господин да се ограмоти малко поне ! Не винаги само жената е виновна за неуспешната бременност. Сетил се той на 40 години да прави деца ...

# 72
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Сетил се той на 40 години да прави деца ...

И? Ти сериозно ли?

# 73
  • Мнения: 32
познавам хора и на 50 правят деца...
но носят отговорност и като искат  деца правят всичко възможно жената да бъде добре и да се чувства спокойна, да може да си почива и да НЕ носи цялата отговорност върху себе си ...

# 74
  • Мнения: 15 960
Трябват и 100лева на жената. Mr. Green
Що, тя сама ли си е направила детето, че да поеме всичко по аборта и след него? Има право да му ги иска, макар че няма да получи нищо. В крайна сметка тя и аборт е правила, и пари е давала, пък той се измъкнал като....

# 75
  • Мнения: 2 039
Липсата на здрав разум започва да става посвеместна.Не мога да повярвам,че жена с дете и един провален брак,забременява от някакъв с който се вижда от 1 год и живее заедно от 1 месец!!!
Предполага се, че когато имаш продължителна връзка с някой мъж- правите секс без предпазни средства. Факт обаче е, че не всички мъже знаят и съумяват да пазят жената от забременяване. Факт 2 - не малко деца са заченати непланирано.

вие колко години живяхте зедно ...за достигнете до решение за деца ?

Четири  в законен брак

Не разбрах защо се обсъждат тези въпроси - казала е, че детето не е планирано ли?
Детето е планирано.
проблемът е, че мъжът не може да носи отговорност, когато стане трудно.  Всичко вървеше добре, но след аборта тотално нещата се промениха и той се отдръпна и каза сама да се оправям.

# 76
  • Мнения: 32
Трябват и 100лева на жената. Mr. Green
като започнете да хулите другите по-добре ли се чувствате? Или и вие имате яснота какво е "аборт" ...

# 77
  • Мнения: 90
Рапунцелка, твоят бивш приятел от Хасково ли е? Звучи ми много като как би постъпил приятелят на едно бивше гадже. Тя всичко даваше за него, с дете, а той му разправяше на бившето ми гадже, че е с нея само заради секса и иска дете с нея, ама не иска първото й дете.

# 78
  • Мнения: 25 811
Трябват и 100лева на жената. Mr. Green
Що, тя сама ли си е направила детето, че да поеме всичко по аборта и след него? Има право да му ги иска, макар че няма да получи нищо. В крайна сметка тя и аборт е правила, и пари е давала, пък той се измъкнал като....


Сигурна съм, че не си го е направила сама. Но не трябва ли първо да опознае човека, да прецени става ли за баща, мъж, глава на семейство...ясно, че дори и да не е искал дете, не е редно да в зарязва след спонтанен аборт. Според мен най малкия и проблем са 100-те лева.

# 79
  • Мнения: 7 006


Искам мнение мога ли да предевя искане да ми изплати прегледите при гинеколог от 100 лева и какво друго мога да направя.

Боже, Боже.
Е,поне е разбираемо защо я е натирил..
С тоя акъл дето демонстрира тук..

# 80
  • Мнения: 32
So Lucky* понякога хората те лъжат. Заблуждават те и на края те обвиняват за всичко ...
знам че съм допуснала грешка, но аз си нова отговорността !!

# 81
  • София
  • Мнения: 24 839
Ако наистина си носиш отговорността и си си научила урока, няма да пускаш тема как да го осъдиш за 100 лева.

# 82
  • Мнения: 32
Ако наистина си носиш отговорността и си си научила урока, няма да пускаш тема как да го осъдиш за 100 лева.

това е право на твое мнение. Може ли да опишеш каква е  неговата отговорност  в случая ?

# 83
  • София
  • Мнения: 24 839


това е право на твое мнение. Може ли да опишеш каква е  неговата отговорност  в случая ?

Никаква, за съжаление.
Така си се поставила, това получаваш.
Ако не беше минала през развод, ако нямаше дете, бих те погалила по главичката и да ти кажа, че на всеки се случва да попадне на боклук.
И че така се учим в тоя живот.

# 84
  • София
  • Мнения: 12 006


това е право на твое мнение. Може ли да опишеш каква е  неговата отговорност  в случая ?

Никаква, за съжаление.
Така си се поставила, това получаваш.
Ако не беше минала през развод, ако нямаше дете, бих те погалила по главичката и да ти кажа, че на всеки се случва да попадне на боклук.
И че така се учим в тоя живот.


А сега с какво право риташ паднал? Сбъркала е, никой не е безгрешен. Подвела се е за втори път. Отговорността за това неродено дете е и на двамата, мисля. Все пак заедно са го правили и е тъпо и нечествно путьо да си хване оная работа и да й казва оправяй се, не ме занимавай.

# 85
  • Мнения: 25 811
Някои хора живеят в идеализиран свят. Осъзнайте се, живота е тежък.
Не се забременява от първия срещнат защото е много мил и готин, цял месец. особено ако имаш вече едно дете и си самотна майка. Не ритам паднал, само анализирам...всяка жена трябва да си пази гърба (гъза ако щете), защото живеем в извратен свят. Принципно гаранция няма, може и след 10годишна връзка пак да и бие шута, но при нов и непознат мъж, шансовете да остане с пръст в уста са по големи.
Разбирам, че темата е, Как  да го осъди за 100лева. Ами, няма как.

# 86
  • София
  • Мнения: 24 839

А сега с какво право риташ паднал? Сбъркала е, никой не е безгрешен. Подвела се е за втори път. Отговорността за това неродено дете е и на двамата, мисля. Все пак заедно са го правили и е тъпо и нечествно путьо да си хване оная работа и да й казва оправяй се, не ме занимавай.

Ха, да се спреш да нареждаш кой и за какво има право, че ставаш бетер дърта и невменяема свекърва! Mr. Green
Във всеки пост ли да ти напомням, че се намираш във форум, където всеки има право да си каже мнението, без да му ходиш по задника и да се заяждаш?

И тъй като осмислянето на писано слово не ти е силната страна, ще ти обясня.

Веднъж да се подведеш, да родиш и да разбереш, че си сбъркала- случва се.
Втори път да се подведеш по толкова безхаберен начин, без грам мисъл и без поука от предишната си грешка, е не само за наритване............
И вместо всеки  ден да пали свещ за благодарност, че е абортирала и не се е накиснала в л.йната до шия, тя пуска тема с въпрос как да си вземела 100 лева от боклука?

Ако още не си схванала, че оня е бил боклук, можеш да продължаваш да тропаш с краче, че трябвало да е отговорен.

И да я успокояваш, че какво толкова било станало- пак била се подвела, не е виновна в нищо, че има такива лоши мъже.

# 87
  • Мнения: 90
Ако тоя боклук е същия, за който се сещам аз, значи има за какво да се жалва момичето. Той цяла година я заблуждава, говори й за брак и семейство, говори й за деца, но пропуска да каже, че дългата си връзка я е зарязал неговата именно защото е станал спонтанен аборт, а той не бил готов за баща.

Съди го мила - съди го за емоционални травми, за медицински разходи, за всичко за което се сетиш.

# 88
  • Мнения: 32
хора никъде не съм казала, че ще го съдя.  Попитах ви за мнение. Не съм пуснала темата само за 100 лева.
благодаря за мненията.

пожелавям  на всяка една семейно щастие.

# 89
  • Мнения: 25 811
Ако наистина си носиш отговорността и си си научила урока, няма да пускаш тема как да го осъдиш за 100 лева.

това е право на твое мнение. Може ли да опишеш каква е  неговата отговорност  в случая ?
Не знам наистина ли си толкова зле? Поне малко не се ли радваш, че ти се е разминало с няколко прегледа на частно ... можеше да си с бебе на ръце и друго дете, и без мъж!!! Тогава  как щеше да е? Финансово нестабилна и без готиния...ако го осъдиш за 80кинта, пак добре.
Смятай че си се отървала леко.

# 90
  • Мнения: 32
благодаря за съветите!! Радвам се, вече.

# 91
  • Мнения: 1 540
Гадна постъпка от негова страна,аз на ваше място не бих се унижила за едни 100 лв с тях и без тях,все пак парите са дадени във връзка с вашето здраве,така,че няма смисъл да ровите там вече.Продължавате напред с детенце и дано повече такива идиоти не нахлуват в живота ви!  bouquet

# 92
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:

А сега с какво право риташ паднал? Сбъркала е, никой не е безгрешен. Подвела се е за втори път. Отговорността за това неродено дете е и на двамата, мисля. Все пак заедно са го правили и е тъпо и нечествно путьо да си хване оная работа и да й казва оправяй се, не ме занимавай.
Ха, да се спреш да нареждаш кой и за какво има право, че ставаш бетер дърта и невменяема свекърва! Mr. Green
Във всеки пост ли да ти напомням, че се намираш във форум, където всеки има право да си каже мнението, без да му ходиш по задника и да се заяждаш?

И тъй като осмислянето на писано слово не ти е силната страна, ще ти обясня.

Скрит текст:
Веднъж да се подведеш, да родиш и да разбереш, че си сбъркала- случва се.
Втори път да се подведеш по толкова безхаберен начин, без грам мисъл и без поука от предишната си грешка, е не само за наритване............
И вместо всеки  ден да пали свещ за благодарност, че е абортирала и не се е накиснала в л.йната до шия, тя пуска тема с въпрос как да си вземела 100 лева от боклука?

Ако още не си схванала, че оня е бил боклук, можеш да продължаваш да тропаш с краче, че трябвало да е отговорен.

И да я успокояваш, че какво толкова било станало- пак била се подвела, не е виновна в нищо, че има такива лоши мъже.
Я си успокой нервите и то не във форума, т.к. тук никой не ти е крив за нищо. Първо не съм нареждала, а попитах, обаче явно не ти достига капацитет да разбереш разликата, камо ли да отговориш и започваш с обиди и квалификации. И второ понеже е форум и всеки може да и казже мнението не е нуждо да се заяждаш с всички по всички теми и да се вживяваш като последна инстанция. Мнението ти не е меродавно.

Към авторката - да е по-внимателна с какви типове се забърква и да не бърза със забременяване следващия път. Пожелавам ти да си намериш твоя човек.

# 93
  • Мнения: 1 782
На такива екземпляри като него трябва да се дава бойкот и да не им се размножават гените. Не бил готов за деца -  нека си седи сам самичък до живот. В този случай спонтания аборт си е направо като късмет, колкото и гротескно да звучи това.
Но пак от авторката зависи да разпознава подобни хора и да не ги допуска до себе си.

# 94
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Не съм изчела цялата тема, включвам се набързо.

Забрави и 100те лева и господина, който за нищо не става, подреди си приоритетите и си гледай детето и здравето. Помисли малко по-дълго преди да допуснеш следващия мъж в живота ви, а когато това се случи, опитай да поживеете заедно малко по-дълго от месец преди да решите да си правите деца.

Обърни си внимание на щитовидната жлеза, особено при следваща бременност.

# 95
  • Мнения: 46 567
Може ли да опишеш каква е  неговата отговорност  в случая ?
Никаква.
Такъв е животът. Физическите и психически последствия от бременности и аборти са си за жената (затова в съседната тема съм на мнение, че тя трябва да има последната дума при планиране на децата). Мъжът винаги може да я напусне и да си намери друга, за да не му е пред очите мъката и другите последствия, за да забрави по-лесно.
Мъжът носи отговорност само ако се роди дете, и то основно финансова, за другото - ако поиска.
Ако имахте брак тогава може би щеше да можеш да постигнеш някакво поделяне на разходите, но пък щяха да бъдат повече разправии по развода, та за 50 лв. не си струва.

# 96
  • Мнения: 19 145
Ако наистина си носиш отговорността и си си научила урока, няма да пускаш тема как да го осъдиш за 100 лева.

това е право на твое мнение. Може ли да опишеш каква е  неговата отговорност  в случая ?

Нямаш никакво законово право да го съдиш, да го задължиш по някакъв начин да ти плаща разходи, които си направила във връзка с твоето тяло и твоето здраве.

Зародишът е част от тялото на майката, тя единствено има правото да разполага както си иска с него и всички задължения, произтичащи от това са за нейна сметка. Имаш правото да продължиш или прекъснеш бременност по твое усмотрение, без изобщо да питаш биологичния баща. Нямаш правото да изискваш от бащата пари за ескапел, за аборти, за прегледи, за изследания, за процедури, за витамини, лекарства и прочие неща. Той, ако няма желание, нищо не може да го задължи да поеме някаква отговорност за нещо, което е част от твоето тяло, а не е самостоятелна личност със съответните собствени права.

# 97
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Ако наистина си носиш отговорността и си си научила урока, няма да пускаш тема как да го осъдиш за 100 лева.

това е право на твое мнение. Може ли да опишеш каква е  неговата отговорност  в случая ?

Нямаш никакво законово право да го съдиш, да го задължиш по някакъв начин да ти плаща разходи, които си направила във връзка с твоето тяло и твоето здраве.

Зародишът е част от тялото на майката, тя единствено има правото да разполага както си иска с него и всички задължения, произтичащи от това са за нейна сметка. Имаш правото да продължиш или прекъснеш бременност по твое усмотрение, без изобщо да питаш биологичния баща. Нямаш правото да изискваш от бащата пари за ескапел, за аборти, за прегледи, за изследания, за процедури, за витамини, лекарства и прочие неща. Той, ако няма желание, нищо не може да го задължи да поеме някаква отговорност за нещо, което е част от твоето тяло, а не е самостоятелна личност със съответните собствени права.
Е то по тази логика мъжът само за разплод ли е? Говоря за нормален мъж, а не за плазмодия каквто е на авторката вече бившия. От този помияр няма смисъл да се унижава и да иска каквото и да е, и без това няма да го получи.

# 98
  • Мнения: 1 782
Принципно сте прави тези , които твърдят, че той няма отговорност. НО ! Що за човек си да планираш дете и да не си наясно, че не всичко ще върви гладко. Авторката пише, че е искал дете, планирали са. Ако мъжът обича жената обикновено застава до нея в такъв труден момент и й помага.
Че е лош изборът й на мъж , лош е. Но и неговата постъпка е доста подла. Или просто никога не я е обичал, тъй като обичащ мъж не прави така.

# 99
  • Мнения: 1 540
Прочетох сега чак цялата тема,значи много,ама много неразумна постъпка от твоя страна,да решиш да забременееш след 1 месечно съжителство,явно мъжа е паралия щом е на почивка в америка и ти щом толкова бързо си решила да му родиш дете!Обаче не знаеш,че той може да има още 10 деца не припознати от които не се интересува ама изобщо! Аз също имам дете от предишна връзка,второто ми дете е направено ясно и съзнателно след 2 годишно съвместно съжителство с моята половинка.Не се реших на 1-вия или 5-тия месец,защото не исках да гледам 2 деца сама,забележи тогава бях на 22г не на 40,сама знаеш едно дете каква отговорност е,още повече първите 2-3 години са много трудни за майката,но няма какво да говоря ти много добре знаеш  Naughty.Човека е женкар иска да си харчи парите и да си живее живота без да се обяснява и много ясно,аборта е бил идеалното оправдание.За хормоните както вече ти казаха някои се поемат от ЗК,прегледите са безплатни при ендокринолог  само трябва да минеш през личния за направление,ако имаш Здравна осигуровка,та в общи линии е това стягай се гледай си детето и не го обърквай с такива льольовци,подреди си живота и тествай максимално следващия,за да няма такива "Недоразумения" Трябва да си умна и внимателна заради детето.

# 100
  • Мнения: 19 145

Е то по тази логика мъжът само за разплод ли е? Говоря за нормален мъж, а не за плазмодия каквто е на авторката вече бившия. От този помияр няма смисъл да се унижава и да иска каквото и да е, и без това няма да го получи.

Ами, би могъл и да е само за разплод или за кеф, но фактите са такива - в законов смисъл бъдещият баща няма права, няма и задължения. Съответно, няма никакъв смисъл да се чуди как да му измъкне пари по такъв повод - всеки адвокат ще ѝ го каже, дори и да има огромното желание да се унижава и излага за 100 лева. Не говорим за морал, за съвест, за доброта, говорим за законовата страна на нещата.

# 101
  • Мнения: 46 567
Принципно сте прави тези , които твърдят, че той няма отговорност. НО !...
Казваме как е по закон, защото тя пита дали може да го търси чрез съда, а там само законите се гледат.
Иначе всичко зависи от избора на партньор, но както вече казахме, за да можеш да разбереш ще носи ли отговорност трябва да видиш поема ли я при различни ситуации. Което няма как да стане с 1 месец под един покрив.

# 102
  • Мнения: 32
Здравей, Кари-24!
благодаря за съветите. Да знам, че е моя грешката и съм се подвела, силно вярвах, че всичко ще бъде наред и че ще имаме добро семейстово, но манипулацията беше жестока..!

Сега си гледам детето и си давам ясна равносметка!

# 103
  • София
  • Мнения: 24 839
Принципно сте прави тези , които твърдят, че той няма отговорност. НО ! Що за човек си да планираш дете и да не си наясно, че не всичко ще върви гладко. Авторката пише, че е искал дете, планирали са. Ако мъжът обича жената обикновено застава до нея в такъв труден момент и й помага.
Че е лош изборът й на мъж , лош е. Но и неговата постъпка е доста подла. Или просто никога не я е обичал, тъй като обичащ мъж не прави така.

Тук не говорим за "отговорност" като морална категория.

Говорим за правна възможност да му бъде потърсена отговорност.
Такава няма.


# 104
  • Мнения: 19 145
Принципно сте прави тези , които твърдят, че той няма отговорност. НО ! Що за човек си да планираш дете и да не си наясно, че не всичко ще върви гладко. Авторката пише, че е искал дете, планирали са. Ако мъжът обича жената обикновено застава до нея в такъв труден момент и й помага.
Че е лош изборът й на мъж , лош е. Но и неговата постъпка е доста подла. Или просто никога не я е обичал, тъй като обичащ мъж не прави така.

Ами, аз не знам що за хора са тия, които планират деца, след като вече имат такива, а не са в състояние да отделят 100 лева във връзка с това. На какво се разчита в такъв случай? Че то хиляди левове може да трябват, ако бременността е с усложнения. Всъщност и за нормални леки бременности ми се струва, че никой не е се разминал с поне няколкостотин лева за прегледи, които не се поемат от ЗК, само циганките май го правят. След като се роди детето пак не се минава без разходи, дори и да е напълно здраво, да е само на кърма и т.н. (което е идеалният случай, но невинаги е така).

# 105
  • Мнения: 5 642
Ако тоя боклук е същия, за който се сещам аз, значи има за какво да се жалва момичето. Той цяла година я заблуждава, говори й за брак и семейство, говори й за деца, но пропуска да каже, че дългата си връзка я е зарязал неговата именно защото е станал спонтанен аборт, а той не бил готов за баща.

Съди го мила - съди го за емоционални травми, за медицински разходи, за всичко за което се сетиш.
Ама вие лично ли се познавате?

# 106
  • Мнения: 6 166
Замисли се защо си попаднала на женкар, който не иска да се обвързва. Да не би ти много да искаш да продължиш напред и да си имаш семейство с някой нов? Да не би той да те е действал както си знае, да ти говори каквото искаш да чуеш, за да получи всичко: домашно готвено, уют, но не и да плати цената: да те води по ресторанти, по екскурзии, да ти направи предложение, да плати детската градина на детето.

# 107
  • Мнения: 1 782
Малко неполиткоректно ще се изразя - по принцип мъжете, които се обвързват с жени с дете от друг, си търсят комфорта. Това са ми личните впечатления. Чувала съм и сигурно има такива, които са супер духовни и приемат чуждото дете като свое, обгрижват майката и т.н. , но това са изключенията от правилото.
Както за една жена е по-добре да си създаде семейство със свободен мъж, така и за мъжа е по-лесно да си намери необремененна жена . Та тези дето се заглеждат в жени с деца, е много вероятно просто да не искат да се напрягат, тъй като жената едва ли не трябва да се радва, че са предпочели нея пред някоя свободна и свежа жена без деца. Така разсъждават според мен тези мъже и не ме учудва реакцията му след аборта.
Ако се беше родило детето, той пак щеше да бяга от трудностите - да се грижи за детето, или направо да ги зареже.
А в най-добрия вариант - да се скрие в работата си  , да подхвърля някакви пари, колкото да не го закачат, а жената да се чуди как да не го тормози с трудности и битовизми, да не изисква от него, само и само той да остане с нея.

Та, наистина леко се е отървала.

# 108
  • Мнения: 46 567
Малко неполиткоректно ще се изразя - по принцип мъжете, които се обвързват с жени с дете от друг, си търсят комфорта. Това са ми личните впечатления. Чувала съм и сигурно има такива, които са супер духовни и приемат чуждото дете като свое, обгрижват майката и т.н. , но това са изключенията от правилото...
Аз пък само такива от втория вид познавам.
От първия нито един.

# 109
  • Мнения: 32
Малко неполиткоректно ще се изразя - по принцип мъжете, които се обвързват с жени с дете от друг, си търсят комфорта. Това са ми личните впечатления. Чувала съм и сигурно има такива, които са супер духовни и приемат чуждото дете като свое, обгрижват майката и т.н. , но това са изключенията от правилото...
Аз пък само такива от втория вид познавам.
От първия нито един.
аз познавам един мъж от вторите приел детето и се грижи за него като свое. Но явно не се намират лесно.
При мен беше комфоро и хубаво...разбира се с детето Simple Smile!

# 110
  • София
  • Мнения: 24 839

Аз пък само такива от втория вид познавам.
От първия нито един.

Интересно, колко ли такива познаваш и колко жени, обгрижващи чуждото дете като свое познаваш?
Не виждам смисъл от бодряшки внушения, че под път и над път се срещат такива мъже.
Защото не само не е вярно, но докато жените не започнат да приемат чуждите деца, рицарите ще си останат само в градските легенди. Peace

# 111
  • Мнения: 46 567
Малко под 20 е бройката.
Някои имат и общи деца, други не.

От другия вид познавам 0.

# 112
  • Мнения: 2 650
И аз познавам само от втория вид. Не знам каква е бройката, не съм броила,  но определено  БНД на малкия обичаше детето ми / големия син/ и се грижеше за него. Настоящият ми партньор е същия,  само дето съм вече с две деца. Нямам идея дали ги обичат точно като свои, но пък и не е нужно, важното е, че ги обичат и  ги мислят с грижа.

# 113
  • Мнения: 32
И аз познавам само от втория вид. Не знам каква е бройката, не съм броила,  но определено  БНД на малкия обичаше детето ми / големия син/ и се грижеше за него. Настоящият ми партньор е същия,  само дето съм вече с две деца. Нямам идея дали ги обичат точно като свои, но пък и не е нужно, важното е, че ги обичат и  ги мислят с грижа.


какво е БНД ? явно нещо съм изпуснала ...

# 114
  • Испания
  • Мнения: 37 503

какво е БНД ? явно нещо съм изпуснала ...

Бащата на детето.

# 115
  • Мнения: 615
Ако тоя боклук е същия, за който се сещам аз, значи има за какво да се жалва момичето. Той цяла година я заблуждава, говори й за брак и семейство, говори й за деца, но пропуска да каже, че дългата си връзка я е зарязал неговата именно защото е станал спонтанен аборт, а той не бил готов за баща.

Съди го мила - съди го за емоционални травми, за медицински разходи, за всичко за което се сетиш.
Ама вие лично ли се познавате?

Познават се те..имаше два еднакви поста от този профил и от рапунцелския.  Tired Отпускарски е сезонът, на хората им е скучно.

# 116
  • Мнения: 25 811
Аз разбрах, че втората потребителка знаела за такъв случай и мисли че става дума за същия човек.

# 117
  • Мнения: 615
Имаше два напълно идентични последователни поста, включително и като пунктуация (май почти липсваше) и главни букви
(също нямаше) през 3-4мин. от авторката и втората потребителка. Явно нещо си обърка профилите.  Mr. Green

Последна редакция: пн, 31 юли 2017, 12:52 от thumbelinna

# 118
  • Мнения: 25 811
Имаше два напълно идентични последователни поста, включително и като пунктуация (май почти липсваше) и главни букви
(също нямаше) през 3-4мин. от авторката и втората потребителка. Явно нещо си обърка профилите.  Mr. Green
За такова нещо май дават банан. Mr. Green

# 119
  • Мнения: 615
Имаше два напълно идентични последователни поста, включително и като пунктуация (май почти липсваше) и главни букви
(също нямаше) през 3-4мин. от авторката и втората потребителка. Явно нещо си обърка профилите.  Mr. Green
За такова нещо май дават банан. Mr. Green

Не знам, една друга съфорумка го забеляза и направи пост със задачка към модераторите, при което Рапунцелка се затръшка да проследили IP- адресите.  Laughing

За мен темата е абсурдна и бездруго, но за да не е спам, РапунГелка  Whistling да си наляга парцалите и да не очаква нищо от въпросния, все пак има и друго дете, за което трябва да мисли. За едните 100лв не си заслужават всичките гимнастики.

Последна редакция: пн, 31 юли 2017, 16:29 от thumbelinna

# 120
  • Мнения: 19 145
Не знам, една друга съфорумка го забеляза и направи пост със задачка към модераторите, при което Рапунцелка се затръшка да проследили IP- адресите.  Laughing

Това изобщо не е гаранция - спокойно може да имаш интернет вкъщи от даден доставчик, с даден ИП (статичен или динамичен) и на телефона да си имаш мобилен нет от друг доставчик, естествено с друг ИП адрес. Да не говорим за по-сложните начини с ВПН и пр.

# 121
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Отговориха ми, че засега е случайност, но за мен не е.

http://www.bg-mamma.com/?topic=840351.msg35355618#msg35355618

Бях постнала това и в двете теми, но постът ми е изтрит тук. В другата тема не съм гледала.

# 122
  • Мнения: 25 811
Сега видях за какво става въпрос. Най вероятно има два профила. Но това пък е в разрез с правилата на форума.

# 123
  • Мнения: 615
Да и едната тема е "бъдещият ми съпруг поддържа друга жена", пусната от мадмоазелския профил, която пак бързо беше заподозряна като пързалка.  Mr. Green

Може и да е шизофрения.. Thinking

Последна редакция: пн, 31 юли 2017, 16:31 от thumbelinna

# 124
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Нередовното пиене на хапчета и нередовния с.кс до това водят. .Imp

# 125
  • Мнения: 25 811
И жегите играят лош съветник...
Напързаляхме се едно хубаво поне... Crazy

# 126
  • Мнения: 1 540
Да и едната тема е "бъдещият ми съпруг поддържа друга жена", пусната от мадмоазелския профил, която пак бързо беше заподозряна като пързалка.  Mr. Green

Може и да е шизофрения.. Thinking
То май бая шизофреници се навъдиха тук.Пързалка след пързалка и ние шараните си търкаме клавиатурите  #2gunfire Едно не ми е ясно,толкова ли няма какво да правят,защо не станат режисьори на индийски сериал  Mr. Green

# 127
  • Мнения: 25 811
В другата тема, още и пишат, а тя ги пързаля яко на шейната. Whistling

# 128
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 866
Изтървала съм купона, но да не е грешка в цитирането?! Да за изтрити таговете и да се е получило все едно 2те пишат едно и също

# 129
  • Мнения: 25 811
Ако е в нормална тема, може, но в пързалка е малко очеизвадно.

# 130
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Изтървала съм купона, но да не е грешка в цитирането?! Да за изтрити таговете и да се е получило все едно 2те пишат едно и също

Какво да е трито? Все още нямам проблеми с главата.

Натия и Деси: като започнете да хулите другите по-добре ли се чувствате? Вашата вИсота до клишираното използване на популярни постове от фейсбук ли се ограничава?

Трябват и 100лева на жената. Mr. Green
като започнете да хулите другите по-добре ли се чувствате? Или и вие имате яснота какво е "аборт" ...

А и няма смисъл от повече раздуване и коментари. Уведомих и толкова.

# 131
  • Мнения: 5 825
   Потресена съм от историята на авторката. Същите думи съм получавала насреща, след като някой ме е зарязвал. Много гнусна постъпка и съсипваща самочувствието на жената. Това за мене са мъже Изроди - да с голяма буква "И" пиша. Не жената има ниско самочувствие, след като е обидена и накърнена нейното достойнство и чест, а този мъж има ниско самочувствие за себе си и избива комплексите си, че не става за абсолютно нищо. Проблемът да няма връзка такъв мъж или да посяга на една жена, е в самия него и на него му е по-добре да обвинява жената до него, отколкото да потърси проблема си в себе си. Обидите му се отнасят само и единствено за него, а не към жената.

   Какви пари ще търсите? Вместо да го зачеркнете от живота си и да не искате да го виждате никога повече, вие ще търсите контакт с него. Не се унижавайте повече! Не му галете достойнството, честта и самочувствието му, като се молите на него!

# 132
  • Мнения: 94
На авторката най-големият й проблем са 100-те лева ли? От заглавието на темата останах с впечатлението, че драмата е, че е загубила детето, връзката й се е разпаднала. А то накрая претенции за 100 лева.

Общи условия

Активация на акаунт