Боя за коса - Вlond 41 - Клуб на блондинките

  • 90 761
  • 757
  •   1
Отговори
  • Мнения: X


Добри дошли, Руси Красавици!




Животът на една Блондинка


    Обикновено се започва плахо ... После идва желанието за платинено русо коса - секс, съблазън, женственост, един живот се живее ... Обикновено косата е изгоряла след този експеримент. Да не забравиш желанието за постигането на пепелен оттенък, къде става лилав, къде сив, къде на петна, всичко е в реда на нещата  

     Следващият период е на "интелигентното" русо. Иска ти се косата ти да е малко по-тъмна, по-естествена, не толкова бяла и просташка. Бялото русото изведнъж не ти се струва модерно и искаш да си с по-меко излъчване, тип "холивудска красавица". Обаче за беда лекото потъмняване си се оказва направо кафяво. Не можеш да се траеш, а и не си искала да бъдеш брюнетка, а просто малко по-тъмна и дръпваш едни кичури. И започваш отново да изсветляваш малко по малко, докато отново не си истинска блондинка.

      В този момент косата ти вече е тотално скапана и хората вече не ги е срам да ти кажат колко ти е зле и проскубана и идва момента на потъмняването на косата, а и момент на вътрешни противоречия. Започваш да зяпаш бляскави брюнетки - колко е хубаво косата ти да е жива, да блести, да е красива и здрава! И се намацотваш тъмна, киприш се като брюнетка.

     Обаче душата ти е блондинска. Гледаш си снимките от русия период, особено тези по сватби и събития, на които си прилежно изсушена и направо ти се реве. Колко съм била красива! Русото си е русо! Отново ще бъда руса, този път завинаги. Следва отново изсветляване и вероятно подкъсяване на косата.

     След този период трябва да си разбрала, че не можеш да си правиш подобни експерименти и започваш по-предпазливо да избираш бои, фризьори и грижа. Русият цвят се превръща в твой начин на живот, в твоя философия. Може да се поддържа красива руса коса, вече го знаеш това, но се преминала през сериозни уроци!


Цветови схеми  

Всеки цвят се неутрализира с противоположния в кръга!  





Номерация на тоновете на косата





 Важна информация за изрусяването благодарение на dachita

За потъмняването

Препигментация

Ремувър за боя - как да свалим напластена тъмна боя

Как да изсветля боядисана коса

Как да възстановим здравината на косъма
Как да омекотим и хидратираме косата



Тема 1 Тема 2 Тема 3 Тема 4 Тема 5 Тема 6 Тема 7 Тема 8 Тема 9 Тема 10 Тема 11 Тема 12 Тема 13 Тема 14 Тема 15 Тема 16 Тема 17 Тема 18 Тема 19 Тема 20 Тема 21 Тема 22 Тема 23 Тема 24 Тема 25 Teма 26 Тема 27 Тема 28 Тема 29 Тема 30 Тема 31 Тема 32 Тема 33 Тема 34 Тема 35 Тема 36 Тема 37 Тема 38 Тема 39 Тема 40


# 1
  • Мнения: 1 162
Мерси за новата темичка  bouquet

Аз съм взела една боичка и ще се покажа ,ако изобщо ми хване боята ....стискайте палци  Grinning

# 2
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Аз днес се маацотих и направих поредния експеримент. Много ама много са ми писнали тия супер изсветлени дължини...затова за обливката добавих 1см. чиста 8-ца/с нея си пигментирам корените/ иначе се боядисвам с 10.1. Това,което се получи ми харесва даже много ми харесва....Да видим колко ще изтрае обаче,защото не съм голям оптимист.

# 3
  • Мнения: 2 352
Може ли да видим какво се е получило?

# 4
  • Мнения: 992
Не знам защо, но си ме влече темата и все си я отварям, нищо, че съм червенокоса по-скоро.
Вчера се боядисах и постигнах нещо подобно, даже на слънце ми се струва, че е същия цвят. Rolling Eyes
Скрит текст:

Не се снимах защото ми дойде и така ме болеше корем, глава, всичко. Но тези дни ще пусна снимка да видим какъв цвят съм постигнала.
От известно време обаче се заглеждам по новите нюанси на алфапарф и вчера фризьорката каза, че ги е заредила. Та другия път съм с някой от тях. Crazy
Ето ги:

# 5
  • Мнения: 2 352
Девятката много ми допадна

# 6
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
И на мен ми харесва тази 9-ка.  Heart Eyes

Аз съм в чуденка с какво да се боядисам.  newsm78

# 7
  • Мнения: 249
  Аз все още с иноа, тази седмица цялата коса. Минаха 6 месеца Laughing

# 8
  • Мнения: 70
Здравейте, русокоски Hug
Бих искала да почерпя от вашия опит. Дълги години съм била руса, но последните няколко години съм в един омагьосан кръг и съм на път отново да се потъмня, защото така и не можах да се оправя. Значи естественият ми цвят е 4-5 и единственият начин да се изсветля е с много силен изсветлител. Дължините се получиха, но с тези корени всеки месец е ужас. Резултатът винаги е жълто, а ако е само с боя е рижаво. За да стане цвят трябва да слагам боя след изсветляването, но така косата много се изтощава... Последния път заради тази практика от коса до кръста трябваше да я подстрижа на къса черта и накрая черна. Пробвах с коректори всякакви, с балсами, с шампоани, косата ми винаги става синя, лилава, а жълтото е още там... Вие как изсветлявате тъмните корени? Всеки път ли използвате боя след това? Четох много в предишните теми, боята ММ бюти изтощава ли ви косите като другите бои(мисля нея да пробвам вече след изсветляване)? Някакви съвети за марки имате ли? Благодаря ви предварително Sad

# 9
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Ох....забрави супермаркетните бои. Това първо. Второ не се стреми към бяло русо тип изпрана метла/вече не е модерно/. Аз от естествена коса  някъде 5 свалям 5 тона до 10-ка само с боя без изсветлители/те са си вътре в боята/. Няма жълто,нооооо с боята се стои колкото пише на кутията и нито минута по-малко иначе ставаш като патица жълта.

 Аз лично ползвам Лорвен 10001.1 от години. Правя и разни гимнастики с пигментация на корени с 8-ца/заради белите коси/ та коренът не го докарвам от раз до 10-ка,но не е грозно и си се харесвам.

# 10
  • Мнения: 7 519
Косата ти е тъмна и никога няма да стане, без предварително изсветляване, независимо дали ползваш професионални бои, или обикновени. На твое място не бих изсветлявала толкова драстично, а по- скоро само 2-3 тона.  Обикновено природата си знае работата и щом ти е дала тъмна коса, значи това е твоят цвят.

# 11
  • Мнения: 70
Благодаря за отговорите, момичета Hug не се стремя към бяло или платинено русо, даже ги избягвам. По скоро нещо, както prinzesata казва. Харесвам се със светла коса, но искам да го постигна с минимален тормоз над косата. Ще пробвам тази боя, за която пишеш, prinzesata. Да те питам от кой сайт я поръчваш?

# 12
  • Мнения: 154
Здравейте, отдавна не съм писала в тази тема. Искам да се похваля, че най-сетне сполучих в опитите си да стана "интелигентно руса" след дълъг период на прекалено светло-русо. Дълги години пробвах с по-тъмни бои за краищата (10-ки, 9-ки, 8-ци) и освен, че си поизтощих косата, друг ефект не постигнах.  Съвсем случайно в края на август уцелих желания от мен цвят и то в опит да позамаскирам едни недобре боядисани корени (боята не ми хвана, защото се мазах по време на цикъл).

"Интелигентният" ми цвят е този http://prikachi.com/images.php?images/133/8986133Q.jpg

получи се с шампоан-оцветителя на Лакме за ....(не падайте) ..за кафяви и кестеняви коси https://www.zlatnaribka.com/shampoani/shampoani-otsvetyavashti-i … ltra-brown-100-ml

Продавачката от магазина на Златна рибка ми го препоръча като сподели, че майка й го ползвала понякога върху бяло-руса коса, за да постигне по-благороден отенък. не знам доколко се вижда на снимката, но реално цветът се получава нещо средно между златисто и пепеливо, отмива се равномерно, няма рязка разлика между корен и дължина. също така няма драстична разлика "преди-след"...  просто околните забелязват малко по-изискан цвят и по-здрав вид на косата. Отделно съм забелязала, че продуктите на Лакме дават една здравина и твърдост на косата, което за изрусени перушини е благодат.

Дано съм ви била полезна!

# 13
  • Мнения: 7 519
Благодаря за отговорите, момичета Hug не се стремя към бяло или платинено русо, даже ги избягвам. По скоро нещо, както prinzesata казва. Харесвам се със светла коса, но искам да го постигна с минимален тормоз над косата. Ще пробвам тази боя, за която пишеш, prinzesata. Да те питам от кой сайт я поръчваш?
И какво казва принцесата? Ти имаш ли представа колко светла е десятката?

# 14
  • Мнения: 70
Здравейте, отдавна не съм писала в тази тема. Искам да се похваля, че най-сетне сполучих в опитите си да стана "интелигентно руса" след дълъг период на прекалено светло-русо. Дълги години пробвах с по-тъмни бои за краищата (10-ки, 9-ки, 8-ци) и освен, че си поизтощих косата, друг ефект не постигнах.  Съвсем случайно в края на август уцелих желания от мен цвят и то в опит да позамаскирам едни недобре боядисани корени (боята не ми хвана, защото се мазах по време на цикъл).

"Интелигентният" ми цвят е този http://prikachi.com/images.php?images/133/8986133Q.jpg

получи се с шампоан-оцветителя на Лакме за ....(не падайте) ..за кафяви и кестеняви коси https://www.zlatnaribka.com/shampoani/shampoani-otsvetyavashti-i … ltra-brown-100-ml

Продавачката от магазина на Златна рибка ми го препоръча като сподели, че майка й го ползвала понякога върху бяло-руса коса, за да постигне по-благороден отенък. не знам доколко се вижда на снимката, но реално цветът се получава нещо средно между златисто и пепеливо, отмива се равномерно, няма рязка разлика между корен и дължина. също така няма драстична разлика "преди-след"...  просто околните забелязват малко по-изискан цвят и по-здрав вид на косата. Отделно съм забелязала, че продуктите на Лакме дават една здравина и твърдост на косата, което за изрусени перушини е благодат.

Дано съм ви била полезна!

Много хубав цвят  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт