950 лева за нормално раждане

  • 7 060
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 069
Мисля, че са много.
Едно секцио в МД ти е 800 лева.

# 61
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не мисля, че са много.

Ако ти се струва така обаче, просто смени лекаря и екипа.
Или разчитай на дежурен екип, но за мен е рисковано.
Предпочитам да се разделя с 1000 лв., както и направих, но да си "купя" относително спокойствие.
Иначе, за същата сума в Тина Киркова раждаш и секцио, но доколкото разбирам си се спряла на вариант вагинално раждане.

Просто изказвам лично мнение.

# 62
  • Мнения: 9 990
Кой е сигурен какво си "купува" с тези пари?Сигурност ли каза някой? newsm78
Защо тогава са толкова много случаите на взети пари и несвършена качествено работа или даже тотално отсвирване.Сигурно е до някъде да си дадеш парите в частна клиника или просто за избор на екип/ препоръчан например/.Отделно да даваш за "услугата" е бих казала.......ще замълча тук.

# 63
  • Мнения: 1 672
тук в Бургас е същата работа искат си пари хората и това си е.Ако не им дадеш никой не ти обръща внимание.И затова аз реших да отида да раждам в частната клиника в Сливен.Тя работи със здравната каса.Мога да ти кажа,че там всички са много мили и никога няма да ти обърнат гръб или да те обидят ако имаш да питаш нещо.За целия си престой аз платих 37 лв. , като в тези пари влиза престоя ми в болницата, лекарствата и изследванията които са ми правили.И не дадохме нито стотинка повече !!!!!!!!!!!!!!!

# 64
  • София
  • Мнения: 6 011
Кой е сигурен какво си "купува" с тези пари?Сигурност ли каза някой? newsm78
Защо тогава са толкова много случаите на взети пари и несвършена качествено работа или даже тотално отсвирване.Сигурно е до някъде да си дадеш парите в частна клиника или просто за избор на екип/ препоръчан например/.Отделно да даваш за "услугата" е бих казала.......ще замълча тук.
newsm10
За отсвирването доста често чета тук.Даже една мама пишеше,че непоявилия се лекар си е поискал и получил парите!!!

# 65
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Здравейте,

Предстои ми раждане през септември (мисля да е в Шейново) и не мога да реша дали да си платя на лекар или да отида на общо основание. Говорих с един лекар и той ми поиска 950 лева за цялото раждане - 400 за екипа анестезиолог, акушерки, педиатър, 150 на болницата за избор на лекар и 400 лева на него самия. Как ви се струват тези пари - много ли са или са в реда на нещата?


Аз пари за раждане няма да дам. Два пъти раждах на "общо основание", смятам, ако забременея отново, пак така да родя.
Не е виновен този, който яде баницата, а този, който му я дава.

# 66
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Кой е сигурен какво си "купува" с тези пари?Сигурност ли каза някой? newsm78

Ако имаш предвид моето изказване, за мен "сигурност" и "относително спокойствие" нямат знак за равенство по между си!

# 67
  • Мнения: 9 990
Да, твоето мнение ме наведе на мисълта, а и се нагледах на подобно относително спокойствие.Няма такова нещо, за мен е чист късмет да попаднеш на такъв, дето ще си е заслужил по такъв начин парите.Късмет също не е равно на относително спокойствие.Друг момент е, ако въпросният лекар е следил цялата ти бреренност, той е "твоят" лекар и му имаш доверие.Но на сляпо да плащаш на някой и да вярваш, че си относително спокоен е пародия.Тука има-тука нема.

# 68
  • Мнения: 865
не мога да разбера,защо след като имате възможност да си платите се мъчите в държавните болници newsm78.като ще се плаща,да се плаща,ама да се знае за какво-всички да работят за мен.аз родих в частна болница и мога да кажа,че се грижеха за мен и бебето перфектно.никой никого не кара да плаща насила,но като има будали да дават,защо да не се пробват да си поискат????????!!

# 69
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Друг момент е, ако въпросният лекар е следил цялата ти бременност, той е "твоят" лекар и му имаш доверие.

Значи аз спадам в Графа "други моменти" Grinning

И да уточня, че мъжът ми му плати, след като благополучно приключи всичко!

# 70
  • Мнения: 9 990
Нансен, това е съвсем различна история.На сляпо да се плаща е тъпо иначе.Аз не съм плащала, а момичето по легло до мен беше платила така.Зееше, както казах ужасно, много лошо беше зашита, освен, че имаше и други проблеми.Всеки сам решава обаче как да си харчи парите.

# 71
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Тук си права пенелопа, аз също не бих се навила да давам пари авансово и на сляпо на лекар и за екип, който не познавам предварително.

И въобще (тук сигурно ще има вече сериозно засегнати) не мога да се начудя, как става така, че чакаш да стигнеш до 8-9-ти месец, и чак тогава се сещаш, че може и да те хване шубето като зараждаш, и ти щуква тогава чак да се замисляш за екипи и доктори. Отнасяме се безотговорно сами към себе си. А чакаме отговорност от други. Тези неща се замислят, струва ми се, от доста по-рано.

Пак потарям: Това е моето лично мнение, с което не желая да ангажирам никой!

# 72
  • Мнения: 9 990
С това съм съгласна.Реално е хубаво екипът, който те следи да те изражда, знаят се проблеми и всичко, което се е случвало с теб през бременността.И тук дали ще платиш  за това е ясно-няма работа без заплащане.

# 73
  • София, център
  • Мнения: 3 455
С това съм съгласна.Реално е хубаво екипът, който те следи да те изражда, знаят се проблеми и всичко, което се е случвало с теб през бременността.И тук дали ще платиш  за това е ясно-няма работа без заплащане.

Под това мнение вече мога да се подпиша  Simple Smile

# 74
  • Мнения: 215

Иначе 3 етаж го по-бива уж,, 2 е мизерия.Пак за справка-нощтните раждания са на 2 етаж-не раждайте нощем! Crazy
За протокола-аз раждах два пъти там без стотинка да дам-на дежурен екип и съм ок-всичко ми е наред и съм сравнително доволна. Peace

Хехе , как да си избере човек кога да роди?! Аз раждах през нощта и то в Шейново. Всичко си беше ОК.  Wink
И все пак , кой е този лекар, че да му знаем името.
В крайна сметка там всички си разбират от работата и са специалисти. Дори и да отидеш без уговорка, няма да има проблеми!
И ако забременея пак там ще отида да раждам!

Общи условия

Активация на акаунт