Перете ли отново прането, ако го навали дъжда?

  • 4 171
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Това ми е въпроса.    bouquet

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Не.
А трябва ли?

# 2
  • Мнения: 6 167
ами предполагам, че с дъжда, прането ти се цапа тъй като отдавна не вали чиста вода.
нещо такова. интересно ми е не дали 'трябва', нищо не трябва в този живот, а дали го правите.
ако да - защо, ако не - защо.

# 3
  • Мнения: 8 999
Не го пера, освен ако няма някаква явна поразия - мръсотия, полепнала по дрехите. Но моят балкон е лоджия и много рядко се мокри вътре.

# 4
  • Мнения: 6 167
добре де, мисля си , след като сме изпрали на 40-60 градуса с препарат, омекотител и тн,а 
след това го вали дъжд с определена киселинност, ако ще и да си в родопите... прането чисто ли е, или е мръсно  Grinning

# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не го пера, освен ако няма някаква явна поразия - мръсотия, полепнала по дрехите. Но моят балкон е лоджия и много рядко се мокри вътре.
И при нас е така!  Peace

# 6
  • Мнения: 1 172
Да, пера го пак. Гнусно ми е, като знам, че го е валяло дъжд. През зимата винаги ползвам сушилнята. През лятото обаче изкарвам изпраните дрехи на терасата (открита) и понякога стават такива инциденти.

# 7
  • Мнения: 2 323
При мен не се спучва никога, защото е остъклен. Даже вече не мога да си представя да простирам на открит балкон, камо ли съвсем изнесен, да речем между две сгради. Толкова много прахоляк и чернилка има на плочките, а прозореца е само отворен. Да не говорим за пепелта от цигарите на съседите над нас и другите буклуци. Но ако ми се случи някога - бих изпрала отново прането Peace

# 8
  • Мнения: 544
Аз не го пера, ами пускам плакнене задължително.От къде да знам какво е капало отгоре му

# 9
  • Мнения: 3 622
Аз не го пера, ами пускам плакнене задължително.От къде да знам какво е капало отгоре му

И аз така  Peace

# 10
  • Русе
  • Мнения: 2 354
При мен не се спучва никога, защото е остъклен.

 Peace

# 11
  • Мнения: 188
Не го пера!!! Whistling
Прибирам го по-навътре ако имам възможност.  Peace

# 12
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
а ти къпеш ли се като те навали дъжда? Wink

# 13
  • Мнения: 6 167
хаха, весело  Laughing
аз да си призная имам едни чаршафи навън, които ги валя дъждец през нощта и сутринта.
и реших да си сверя часовника с вас.
рекох си, че след като тук всички са такива чистофайници - бродират си чаршафите, перат, гладят и дезинфекцират, сменят спално бельо всяка седмица и никога не си лягат некъпани ще е пълно с потребителки, които перат отново прането!
каква е моята изненада, че има пропусната хигиенна ниша, явнооо Laughing!
 
шегата настрана - моите чаршафи още си висят навън на принципа " който ги е намокрил, той ще ги изсуши", но у мен се зароди тази идея да ги пусна пак да се изперат.
дъждът не е чисто нещо. от друга страна, да завъртя целия процес отначало, да похарча толкова вода ...за нещо, което приемаме за чисто.

почти философски разсъждения имам. мисля да ги оставя да повисят още.

и да, понякога се къпя след дъжд, ако ме е 'прал'  Laughing

# 14
  • Мнения: 4 546
не ми се е случвало, но бих го изпрала.
аз се къпя , след като ме е навалял дъжда. /е не само тогава де  Joy/

Общи условия

Активация на акаунт