златна гривна-за или против

  • 26 791
  • 170
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 636
Имам следното питане-страхувате ли се да сложите на малкото си дете златна гривна? Страхът ми разбира се не е, че тя ще я загуби, а че могат да й я откраднат или да й навредят нещо не дай Боже. Дъщеря ми няма две, както виждате, носи обички и майка ми иска да й подари златна гривничка за рождения ден. Аз обаче малко се притеснявам-ое не ходи на градина, гледам я аз, но в момента в който тръгна на работа и знам, че заради грвничката детенцето може да бъде наранено изтръпвам. Как мислите права ли съм и как да постъпя?

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Не бих кичила със злато невръстните си деца. Освен ако не им търся проблеми, пък и за какво им е злато- да си го показват по площадките ли....
тъпо

# 2
  • Мнения: 3 216
Ще ме извиняваш,може би ще ти прозвучи крайно,ама според мен да си накичи човек децата сьс злато е проява на лош вкус. Красиви са си и без подобно безмислени в случая украшения.

 Пьрво,че хич,ама хич не е безопасно-сама казваш,че детето е малко -нито ще го оцени,нито ще го пази да не го счупи или повреди,нито ще му е от някаква полза да не говорим,че може да го гльтне или най-малкото да се задави с него. Ако майка ти иска да й подари нещо златно, да й купи голяма хубава гривна ,а ти й я пази и когато сама пожелае и я сложи. Или да й купи златни монети от някоя банка,които са по-добро вложение според мен.

Последна редакция: сб, 11 окт 2008, 15:40 от kremena

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 268
И аз като Ерика. Нито гривни, нито обици, нито колиета! Смешно и нелепо ми изглежда.
Дали дъщеря ти има нужда да я украсяваш допълнително? Сигурна съм, че и без всичкото това злато е прекрасна! Simple Smile

Последна редакция: сб, 11 окт 2008, 16:03 от Северина

# 4
  • Мнения: 2 131
А не е ли логично подаръкът да е нещо, на което малката ще се зарадва. Дете на 2 годинки вече е в състояние да се зарадва на подарък, според мен. Моето мнение е, че най-доброто е играчка. Малката дали ще може да осъзнае стойността на подарената от баба й подарява златна гривна и да й се зарадва.
Като порасне тогава да й подаряват бижута.  Grinning

# 5
  • Мнения: 589
 Против бижутата по децата съм,особено ако са под 5-6 годишна възраст(децата,де,не бижутата).Хубаво са те посъветвали да прибереш бижуто за време,когато дъщеричката ти ще знае какво представлява и как се "употребява"

# 6
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
А комплект гримове към гривната няма ли да има? Само подсещам ... 

# 7
  • Мнения: 1
Според мен е много рано за гривни,аз и обеци не съм и сложила още(малко над 2г.е).Може да се закачи някъде или да я дръпне някой....Живота е пред тях ,има мноооого да се гласят като поотраснат 4470

# 8
  • Мнения: 1 237
Против съм.Има само обеци,нямам намерение да я кича с нищо друго.Не ми харесва изобщо!

# 9
  • Мнения: 18
Аз по морето се нагледах на такива деца,новородени бебета и т.н  накичени със златни гривни по ръцете и краката. Не знам, но определено се чудя как може да има такива хора, които правят децата си бетер на цигани с извинение  Grinning..намирам го са супер циганско определено и за това не бих сложила на детето си злато било то на ръката, било то на глезените ..

# 10
  • софия
  • Мнения: 636
Благодаря на всички за отговорите. Аз също не съм фен на това да се кичат децата-това казах й на майка ми и й предложих да й подари друго. По въпроса за обеците-да, сложила съм мънички златни обици като стана на 1г.. Не ги пипа, не ги дърпа нито пък с дрехите ги е закачила досега. Знае и казва-внимателно, че Елена има обици. Не смятам и аз друго да й слагам, докато сама не реши.
А по въпроса за подсещането за гримовете-не знам шега ли е или не, но Елена от няколко месеца има детски комплект за гримиране с детски лак за нокти. Много обича да играе с тях. Лакирам й ноктите-отначало бях малко против, но аз съм с маникюр, а тя иска всичко, което аз имам, та реших да й ги лакирам и на нея ноктите. И оттогава-о, чудо престана да си смуче палеца и да си лапа ръцете изобщо. Така че лака и гримовете ме спасиха. Преди с какво ли не пробвах, дори с бинтоване....нищо. Но сега вече е друго!

# 11
  • Мнения: 1 763
И аз не харесвам малки деца с бижута по тях. Но ако майка ти държи да и подари златна гривна, няма лошо, като порасне ще си я носи. Друг е въпросът дали ще и харесва тогава, но може да си я преправи. Аз благодарение на един медалион, който баба ми ми е подарила, когато съм била малка, се сдобих с много хубави обици за абитуриентския бал.

# 12
  • Мнения: 3 146
Отделно от въпроса за вкуса, ще спомена това:
В нашата градина е абсолютно забранено, децата да идват със златни бижута, особено обеци, защото често падат и може да ги глътнат (ако не едно, то друго дете, което не е свикнало). Миналата година още първите дни откриха паднала обеца, която се търкаляше между столовете по време на родителската!

По въпроса за вкуса - по-голяма безвкусица не си представям, а - може би ланец на малко мамченце.

# 13
  • Мнения: 2 556
И аз не обичам бижута на малки дечица, освен някакви весели детски моделчета - пъстро герданче или гривничка с мъниста примерно. Злато не бих сложила на малко дете по какъвто и да е повод.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 111
Аз пък не намирам,че е чак толкова просташко и циганско, стига да е нещо нежно. Но според мене децата сами не проявяват желание за такава украса. По-гадна ми е гледката на лакирани пръсти на малки госпожички.  

# 15
  • Мнения: 3 315
И аз не обичам бижута на малки дечица, освен някакви весели детски моделчета - пъстро герданче или гривничка с мъниста примерно. Злато не бих сложила на малко дете по какъвто и да е повод.
Peace
против всички дрънкулки по децата

# 16
  • Мнения: 3 886
мисля че това е само твое мнение .Тук виждам масово са против.Обаче сигурна съм  че от тези който са против поне половината тук от форума които съм виждала децата им носят обици  и гривни.

По темата мен не ме е страх и 2те ми деца носят злато.Малката с е обици и гривни а брат  и е с обеца bowuu

# 17
  • софия
  • Мнения: 636
за градината-ние записахме вече Елена на градина и не са ми казали нищо за обици. Казах на директорката, че носи обици и тя каза нищо, много хубаво нали е момиченце!Ще внимаваме при преобличането и въпросът се приключи. Сигурно има значение каква е градината.

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Сигурно има значение каква е градината.
По-скоро има значение колко е акълът на директорката Laughing

По темата - не одобрявам скъпите бижута по малки дечица, селянее ми, извинете за прямотата. Не го намирам нито за красиво, нито за безопасно. И ако видя момиченце с дребни обички в групата на сина ми/ е, сега може би не, но преди като беше по-малък и слагаше всичко в устата/, щях да вдигна луд скандал.. Ако не мислите за безопасността на децата си, мислете поне за тази на хорските деца Crossing Arms

# 19
  • Мнения: 537
Отделно от въпроса за вкуса, ще спомена това:
В нашата градина е абсолютно забранено, децата да идват със златни бижута, особено обеци, защото често падат и може да ги глътнат (ако не едно, то друго дете, което не е свикнало). Миналата година още първите дни откриха паднала обеца, която се търкаляше между столовете по време на родителската!

По въпроса за вкуса - по-голяма безвкусица не си представям, а - може би ланец на малко мамченце.

О, да и това чудо видях. На площадката веднъж имаше едно семейство с малко момче, на около 3-4 годинки. С ризка, панталонки и...ланец.  Shocked Много смешно ми стана. Ама не посмях, че таткото един бабанко...
Иначе аз не мисля, че трябва да ги кичим отсега с разни бижута децата, аз обици не мисля да й слагам дори, поне докато не стане достатъчно голяма, че да разбира и да изяви желание сама. Ако поиска ще й пробием ушите. Но иначе...От кръщенето ние имаме 2 златни синджирчета и едно сърчице, като порасне й ги връчвам и да ги прави каквото иска.  Peace

# 20
  • Мнения: 4 965
За съвсем малки деца - под 2-3 г. съм категорично против, заради безопасността им /та те слагат всичко в устата/, а и не ми изглежда красиво, а леко смешно. За дете над тази възраст - става, но само при някакъв повод и при категорично желание на детето да е "като мама".
Аз самата много харесвам злато, но професията ми не позволява да нося много бижута. Затова си купувам и нося при определен повод. По същия начин практикувам и за децата ми. Купувам им злато в смисъл на определен вид инвестиция, а и бабите, кръстниците и др. роднини също им купуват - не им го давам за подарък, а го прибирам за след години. Обици не бих им сложила още, заради безопасността - не се знае дали при преобличане, при игра или просто някой на улицата няма да им скъса ухото...
Тази година бяхме канени на над 10 сватби и дъщерите ми бяха шаферки на повече от половината. По този повод /понеже те настояваха/ им купих тънки гривнички с плочки с имената и им ги слагах за самите сватби, заедно с официалните дрешки.
Изобщо, прекомерното кичене с бижута или твърде екстравагантната визия още не им подхожда на възрастта. Peace

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
За толкова малко дете мисля че не е подходящо. В нашата детска градина госпожите не дават да се носят златни бижута защото е имало случаи на изгубена обеца в пясъка и обвиняват госпожите. Ако родителите настояват , тогава подписват декларация че госпожите не носят отговорност при изгубване.

# 22
  • Мнения: 126
Когато ме изписаха от болницата с бебето, преди мен изписаха една циганка и с нея се засякохме в стаята за обличане. Та, малкото циганче беше със рокля с куп къдри. На вратлето имаше разни висулки, а на главата низ от златни монети.
Сега когато подариха на дъщеря ми обеци, гривна и верижка се сетих за това бебе и моментално ги прибрах. Обеци ще има когато сама отиде да си продупчи ушите.

# 23
  • Мнения: 9 487
Имах една скъсана и мн тънка златна гривна-още от 5-6мес възраст я сложих на синковеца, имаше на нея от онези мъниста или "очи" против уроки..не знам точно как ги водят, но я скъса и той на свой ред преди седмица.
В градината естествено съветват да са без подобни бижута- и разбира се са прави Peace
Та по всяка вероятност няма да я оправям за да я носи Thinking

# 24
  • Мнения: 2 197
Единственото дете със златна гривна, което съм виждала беше едно циганче. И да ти кажа на мен ми се видя точно правилно - винаги съм мислила, че това е груба селска проява типична за ... цигани. Против съм подобни украшения - за малки деца те са по-скоро опасни. Не само защото могат да ги загубят, а защото могат да се счупят, погълнат, да се надере на закопчалката и т.н. За мен единственото допустимо нещо е семпли златни обеци и то когато детето е достатъчно голямо, за да разбира. Аз планирам да сложа на дъщеря ми чак другата година. Иначе тя има 4 златни гривнички подарени досега. Седят си и чакат да порасне, за да ги претопим и да направим нещо от тях. Като гривни определено няма да и ги сложа.

# 25
  • Мнения: 4 965
Имах една скъсана и мн тънка златна гривна-още от 5-6мес възраст я сложих на синковеца, имаше на нея от онези мъниста или "очи" против уроки..не знам точно как ги водят, ...

Това е "всевиждащото око на Аллах". Като човек, който също е далеч от тази религия, винаги съм се чудела защо хора, които не знаят какво символизират, ги носят...

# 26
  • Мнения: 9 487
Имах една скъсана и мн тънка златна гривна-още от 5-6мес възраст я сложих на синковеца, имаше на нея от онези мъниста или "очи" против уроки..не знам точно как ги водят, ...

Това е "всевиждащото око на Аллах". Като човек, който също е далеч от тази религия, винаги съм се чудела защо хора, които не знаят какво символизират, ги носят...

А аз се чудя що е тоз тон newsm78 Първото ти изречение е напълно достатъчно.
Аз съм писала-не знам как се казва, казвали са ми/и от там "знам"/ че е против уроки.

# 27
  • Мнения: 4 668
Две от нещата , които за мен са проява на крайно лош вкус е да видя :
1. Дете със златно украшение .
2. Малко момиченце с лакирани нокти  ooooh! Това второто ме отвращава истински .

# 28
  • Мнения: 4 965
...
А аз се чудя що е тоз тон newsm78 Първото ти изречение е напълно достатъчно.
Аз съм писала-не знам как се казва, казвали са ми/и от там "знам"/ че е против уроки.



Къде го видя "тоз тон"? Нито пиша с главни букви, нито съм сложила някакви човечета...
Споделих мнение - не е конкретно за теб, а за всички, които го носят, а не знаят /на ден срещам поне 2-3 жени или деца с такова око на гривните или синджирчетата си. Питала съм някои от тях - не знаят какво символизира...
И пази от зли джинове /духове/, от завист и от зли мисли. Носи се от наистина вярващи мюсюлмани, както и "ръката на Фатима".

# 29
  • Мнения: 2 229
2-годишно дете и златна гривна - нелепо! Naughty
НО, ако бабата много иска да направи такъв подарък (има и такива инатливи) - да й купи златна гривничка, но като за голямо момиче, и ще й я подарите като стане на 16-18. Peace

Имах една скъсана и мн тънка златна гривна-още от 5-6мес възраст я сложих на синковеца, имаше на нея от онези мъниста или "очи" против уроки..не знам точно как ги водят, ...

Това е "всевиждащото око на Аллах". Като човек, който също е далеч от тази религия, винаги съм се чудела защо хора, които не знаят какво символизират, ги носят...

Не знам как изглежда "всевиждащото око на Аллах", но аз се сетих за онези очи - сините, които доколкото знам се казват "окото на Медуза" и точно те пазят от уроки и т.н. може такова да има предвид. Rolling Eyes Аз имам точно такова...

Между другото и "ръката на Фатима" имам Laughing, златна, но не я нося, защото не ми харесва - подарък беше...

# 30
  • Мнения: X
А всички наистина вярващи носят кръстове- едни такива големи, златни, с гимнастик, ха-ха.

# 31
  • Мнения: 4 965
...
Не знам как изглежда "всевиждащото око на Аллах", но аз се сетих за онези очи - сините, които доколкото знам се казват "окото на Медуза" и точно те пазят от уроки и т.н. може такова да има предвид. Rolling Eyes Аз имам точно такова...
...

За едно и също става въпрос.  Wink

# 32
  • Мнения: 4 965
А всички наистина вярващи носят кръстове- едни такива големи, златни, с гимнастик, ха-ха.

 Party
И слагат същите на децата си... Crazy

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 134
2. Малко момиченце с лакирани нокти  ooooh! Това второто ме отвращава истински .



И мен. Обаче така си осигурявам поне един час спокойствие - чакаме да изсъхне лака Mr. Green. Е, един час след това го махам.

Иначе по въпроса - много ми е грозно малко дете със златна гривна.

# 34
  • Мнения: X
Такива хубавки пластмасови гривнички имаше навремето, ехх, моята беше една такава червенка, спираловидна с едни жълтички цветенца по нея, такива хубави спомени имам от нея- хем не беше ни златна, ни сребърна.

# 35
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Две от нещата , които за мен са проява на крайно лош вкус е да видя :
1. Дете със златно украшение .
2. Малко момиченце с лакирани нокти  ooooh! Това второто ме отвращава истински .

 newsm10

Майко мила! Бебешко-детски грим?!?! Ама аз се шегувах! Даже и не знаех, че детската индустрия се е извратила чак дотам.  Twisted Evil
Извинявам се за спама, но просто трябваше да споделя тоя шок!  Shocked

Честна дума, не се заяждам, поставям въпрос на дискусия, нямам мнение още по въпроса - както виждате, толкова съм загубена, че и за детския грим не знаех  Embarassed. Та, по принцип, гримът и накитите се украшения на сексуалната зрелост, предназначени да ни карат да се чувстваме красиви, желани и т.н. И да привличат вниманието на противоположния пол. Децата имат други украшения - самата им младост е украшение дори. А като ги кичим като възрастни, не насърчаваме ли разни нездрави явления, нямам предвид само лош вкус и педофилия?   

# 36
  • Мнения: X
Е, чак пък толкоз. От една златна гривничка стигнахме до педофилията чак..., според мен нещата опират просто до естетически възгледи. Липсата на вкус на родителите обикновено доста си личи по вида на децата им, тъй като там те впрягат всички усилия да оцветят и запълнят картинката спрямо собствените си виждания за красиво и ако за самите  себе си са спестили известни средства и краски, то това непременно се компенсира с пълен размах и обем  във визията на гарджето.

# 37
  • Мнения: 2 229
...
Не знам как изглежда "всевиждащото око на Аллах", но аз се сетих за онези очи - сините, които доколкото знам се казват "окото на Медуза" и точно те пазят от уроки и т.н. може такова да има предвид. Rolling Eyes Аз имам точно такова...
...

За едно и също става въпрос.  Wink

Е, да бе, ти ме уби! newsm78 Значи и аз съм от тия, дето носят, а не знаят какво е! Mr. Green Но преди доста години, като ми го купуваха от Турция, съм сигурна, че точно за окото на Медуза ми говореха, и винаги съм си мислела за тази Медуза, дето била много красива, но зла... и имаше някакво проклятие...и помня, че русата й коса ставаше на змии! Mr. Green Има ли нещо общо или глупости говоря? Blush

За да не съм съвсем офф - и на мен са ми отвратителни гримовете и лаковете за деца, но пък като седи и се тръшка, и иска да е като "мама"?! newsm78

# 38
  • Мнения: 22 461
За мен е грозно малко дете да е със златни бижута, синджири, гривни и други подобни. Пълна снобарщина и липса на вкус

# 39
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Извинете, ама и на мен ми изглежда ужасно малко дете накичено с гривна, обици съм по-склонна да приема, но гривна или ланец  Sick

# 40
  • Мнения: 73
Моя има злато но не го слагам защото според мен е още малък.

# 41
  • Мнения: 593
Да обички да, съгласна съм на малко момиченце Hug, но за гривни съм против Naughty На големия ми син баба му му подари гривана за годинката и до ден днешен не съм му я слагала. А на много деца/момиченца/ от квартала за белязвам че имат гривни  Shocked  , въпрос на манталитет!

# 42
  • Мнения: 25 685
и винаги съм си мислела за тази Медуза, дето била много красива, но зла... и имаше някакво проклятие...и помня, че русата й коса ставаше на змии! Mr. Green Има ли нещо общо или глупости говоря? Blush


Ще ме прощаваш, ама глупости говориш.  Laughing

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D0%B4%D1%83%D0%B7%D0%B … D0%B3%D0%B8%D1%8F)

# 43
  • Мнения: 2 229
Нищо не ми излиза на този линк. newsm78 Но ще потърся другаде, човек се учи докато е жив. Laughing

# 44
  • Мнения: 1 367
Първо малко офф от темата-някой може ли да ми покаже как изглежда тази ръка на Фатима?Имам украшение за синджирче-ръчичка,която държи малко камъче,та сега ми стана интересно дали е това.
По темата-аз също не одобрявам никакви накити за деца-нито златни,нито сребърни.Синът ми има и гривна /бебешки размер/,и синджирче /доста масивно/,и пръстен /той вече е размер като за големи/.Прибрала съм му ги,като порасне ще ги носи,ако иска.Гривната може да се удължи.Но по никакъв начин няма да допусна някой да му посегне заради грам-два злато. NaughtyЗа детските гримове и аз като повечето научих току-що от тази тема.Но сякаш не ми допада идеята да ги ползвам,ако имах момиченце.Децата са толкова красиви и без боички и скъпи дрънкулки! Heart Eyes

# 45
  • София
  • Мнения: 16 095
Пробихме ушите на дъщеря ми на Благовещение, преди да навърши 2 год. Тогава и сложих сребърни обици. Ходеше си с тях и на ясла, и на градина. Като загуби някоя - купувахме други и така. После си избра медальон със зодията и си го носеше на  врата. Не сме имали проблем при събличане в градината. Имах  5 сребърни гривнички, правени за мене по поръчка,  дадох и ги и до сега си ги носи. Вече е на 19 г., но костите и ръцете и са  много слаби.
За синьото око - доколкото знам е всевиждащо око на Аллах. Знам го със сигурност, защото дълго време работех във фирма на турскоговорящи българи. В интерес на истината, откакто ми подариха такова око живота ми стана по-спокоен, по-уреден. Не знам, може да е внушение, казаха, че не било от сувенирна сергия. Било осветено от ходжа в Истанбул.
Злато в къщи почти нямаме. Каквото  имам си го нося - 1 обици, 2 пръстена и колие.
Чувала съм от колежки - млади баби или лели , че купуват златни гривнички за подарък на 40 дни или за 1 год. на бебета. Предполагам майките ги прибират за по-късно.
За детските гримове, всеки решава. Но дъщеря ми отскоро е маникюристка,  разказва ми, че като идват млади майки с момиченца децата винаги искат маникюр. Шефа им е казал да им лакират ноктите с някакъв лак и да им лепнат по 1 цветенце. Прави се без пари, просто за да се зарадва детето. След като майката разрешава - защо не? По-добре така, отколкото детето да мрънка и реве докато и правят косата или козметика на майката.

# 46
  • Мнения: 2 471
За мен също е грозно малко детето да се кичи с каквото и да било. Като порасте ще го прави само - аз си пробих ушите на 14г на балкона в нас с игла за шиене. Не си загрозявайте децата, те са красиви и без златни и сребърни, лъскавички елементи. Простее със сигурност нещо подобно. За мен е проява за много лош вкус.

# 47
Сийке, грешен линк си дала.
Ето
По темата: И според мен гримирането и окичването с бижута по малко дете е грозно.

# 48
  • Разград
  • Мнения: 2 102
За мен малко дете със златна гривна е нещо много смешно. Как е възможно родителите така да окичват децата си? Не мога да разбера какво искат да демонстрират.

# 49
  • София
  • Мнения: 337
Уф, добре че имам момчета Praynig!
Това със златото го намирам за смешно, да не кажа просташко.

Златни кръстчета са подарявали на децата ми за кръщението. Приемам го като символичен дар, ама ако ги окича на детска възраст с тях, ще трябва да  е, защото са ме заплашили с риск за живота им ooooh!.
Ако едно време не е имало какво хубаво хората да купят - ок, ама сега наистина има всичко, а и отдавна златото е някакъв символ за статус за определени социални прослойки.

Не разбрах дали въпросът ти е: дали майка ти да и подари злато или дали да  я накичиш с него?! Ако е първото - това е неин избор, ако е второто и питаш за съвет - категорично не и слагай гривна. Прибери я!

И аз имам подарък от баба ми златен пръстен - сантиментален е, но не си представям да го нося. мисля че и тя не го очаква.
(офф, не нося злато, чакам някой нешлифован диамант, ама на... Mr. Green)

# 50
  • София
  • Мнения: 39 811
Според мен дъщеричката ти е малка за такива бижута. Няма лошо да получи такъв подарък, но да го носи на по-осъзната възраст.
У дома никой не носи злато. Аз не го харесвам. Дияна има обици, гривна, 3 ланчета (едното е кръстчето от кръщенето й). Не ги носи. Стоят в една кутия, отлежават.
Обици й сложих на 2годишна възраст. Носеше ги. Когато започна да посещава заниманията по плуване ме предупредиха, че не е желателно да носи златни обици. За да не се загубят. Смених ги със сребърни. Басейна глътна няколко обици Simple Smile А и Дияна доста често губи обици, зависи какво е закопчаването. Златните обици не е слагала от години, казах и че може да ги носи - те пък се оказаха малки Simple Smile Нямам никаква представа кога ще й ги подменя, или дали изобщо ще ги подменя.
А страха от това дали някой няма да й открадне нещо или я нарани при това действие... не е лошо да се замисли човек.

# 51
  • Мнения: 1 447
Единственото злато по дъщеря ми са обеците на ушите й.Мисля,че е доста малка още за златна гривна.
Всичкото злато което има съм го прибрала и един ден като поотрасне сама да решава какво ще носи.Даже съм сигурна,че тогава няма нищо да хареса и сама ще го подмени.

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 09:00 от mimoza04

# 52
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Моята майка е същата, а аз съм като теб - против златни бижута за малки деца. Но... не мога да изляза на глава с нея, последно е купила за Коледа по едно златно кръстче на двете щерки. Абсолютно неподходящ подарък според мен - първо те са на почти 3 и 5 години - няма да ги оценят изобщо, второ - не сме религиозни, и т.н., но какво да правя - не искам да се карам с нея. Просто ще кажа благодаря и ще ги прибера за по-късно. Това е.

# 53
  • Smallville
  • Мнения: 994
За мен малко дете със златна гривна е нещо много смешно. Как е възможно родителите така да окичват децата си? Не мога да разбера какво искат да демонстрират.

Подкрепям!!

# 54
  • Мнения: 4 451
Децата ми носят сребърни обици, след като и двете изгубиха по една златна. Златни гривни и ланци на малки дечица никак не харесвам. Не е по моят вкус. Но голямата ми дъщеря, която е в предучилищна група от една година носи тъничка златна гривна (от тези, тип синджир) на ръчичката по нейно желание. Баща и и я беше подарил. Не се притеснявам, на ясно съм че може да я изгуби, но тя едва ли е повече от грам.
Около мен малки бебета масово носят златни гривнички с плочки,  на които са изписани имената им...

# 55
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 592
Не смятам, че трябва децата да носят златни украшения, за да не пострадат при опит за кражба. Подарените такива на дъщеря ми ги пазя. Изключение - златните обици, които и сложих около 3 годишна възраст /когато и пробих ушите/ но тя сега харесва да носи сребро и сме ги сменили.
Виждала съм бебенце /момченце/ около 1 годишно със златна гривна.
За гримирането на деца съм твърдо против, но момичетата като навлязат в училищна възраст си умират за комплектите с детски гримове и съответно имаме и такива.

# 56
  • Мнения: 3 818

За да не съм съвсем офф - и на мен са ми отвратителни гримовете и лаковете за деца, но пък като седи и се тръшка, и иска да е като "мама"?! newsm78

E като иска да пуши, за да е като мама, дава ли му някоя мама, която е с ума си, цигара? Laughing
Има неща, които за мен са недопустими, и просто в такива случаи и да се тръшка и да реве, не ги получава. Моята дъщеря се "лакира" и "черви" най-редовно с моите лакове и червила, но без да ги отваря Laughing  Знае, че това не е за деца.
Златни неща има доста подарени - обеци, гривна, верижка, всичко е прилежно прибрано и я чака да стане тийнейджърка, за да й ги дам. Сега си слага пластмасови герданчета с кончета, цветенца и пеперудки Simple Smile.
А за златото и ходенето на градина пък съм абсолютно против, защото ако се изгуби там, родителят спокойно може да обвини учителката (на което съм била свидетел) за загубата.

# 57
  • Мнения: 668
Виждала съм окичени деца,не е приятна гледката.Според мен е въпрос на възпитание това.Моят има ,но едва ли ще го носи докато не стане достатъчно голям за такива неща.Просташко е малко дете окичено с ланец или гривна.Има достатъчно неща подходящи за възрастта им.

# 58
  • София
  • Мнения: 13 209
За мен това е кич, ужасен кич. Никога не бих сложила златна гривна на дете и толкоз...бляк! Sick

# 59
  • Мнения: 2 441
За мен това е кич, ужасен кич. Никога не бих сложила златна гривна на дете и толкоз...бляк! Sick

В комбинация с памперс е направо трепач Mr. Green

# 60
  • Мнения: 4 784
Подариха му и гривнички и кръстчета и тем подобни една сурия злата, които съм затирила и нямам никакво намерение да го кича.

# 61
  • Мнения: 9 814
Дъщеря ми има подаръци- гривна, златно кръстче и котвичка и пр.
Нищо не съм й слагала, освен едни обеци.
Не мисля, че на толкова малко дете отиват въобще бижута.

# 62
  • Мнения: 2 498
Малката ми дъщеря е с 2 златни гривни и синджирче с пантофка...едната гривна и я сложх още като се роди, а друата прибавих на 2-я и РД....не се притеснявам дори и да ги загуби....всичко е въпрос на вкус дали ще сложиш на детето си златни накити....някои не одобряват слагането на синджирче и гривни на малко дете, е аз пък не одобрявам малко дете с обици (нека само то да вземе решение дали иска да му се пробият ушите)-в случая и едното и другото е прищявка на родителите....

# 63
  • София
  • Мнения: 13 209
За мен това е кич, ужасен кич. Никога не бих сложила златна гривна на дете и толкоз...бляк! Sick

В комбинация с памперс е направо трепач Mr. Green

Е добре, че памперсите са едни и същи кажи-речи... ама може и да измислят по-кичознички, да подхождат на гривничките  Joy

# 64
  • Мнения: 2 673
Не обичам злато, и не нося, но съм чула че на дете златна гривна била против уроки. Ако е така - одобрявам. Честно казано не ми се вижда кичозно, обикновено съм виждала малки гривнички с плочка с името на детето. По-скоро съм против слагането на обици, защото може да се закачат, да пречат, или да ги дръпне друго дете и да стане беля.

# 65
  • Мнения: 2 441
За мен това е кич, ужасен кич. Никога не бих сложила златна гривна на дете и толкоз...бляк! Sick

В комбинация с памперс е направо трепач Mr. Green

Е добре, че памперсите са едни и същи кажи-речи... ама може и да измислят по-кичознички, да подхождат на гривничките  Joy

Имах предвид, че 1-годишно момиченце с лятна рокличка, под която се вижда памперса, накичено със злато е смешна гледка. Ако обаче са две момиченца - на 1 и 2,5 години, гледката е много смешна. Визирам конкретна братовчедка на мъжа ми, която счита, че дъщерите й са шик по този начин. Аз пък считам, че злато се носи най-малкото от тийнвъзраст, дъщеря ми също не държи да е със златните си бижута всеки ден.

# 66
  • Мнения: 2 471
Не обичам злато, и не нося, но съм чула че на дете златна гривна била против уроки. Ако е така - одобрявам. Честно казано не ми се вижда кичозно, обикновено съм виждала малки гривнички с плочка с името на детето. По-скоро съм против слагането на обици, защото може да се закачат, да пречат, или да ги дръпне друго дете и да стане беля.

Злато против уруки, окото на ... против уруки...  А в тази връзка, сега е високосна година, та злато не върви. Какво ви става бе хора!!! Пълни глупости.

# 67
  • София
  • Мнения: 6 365
да пробиеш нежните ушенца на 1-годишно дете...
да лакираш ноктите на дете на 1 година и 11 месеца...

за мен това са доста варварски прояви.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 40
Отделно от въпроса за вкуса, ще спомена това:
В нашата градина е абсолютно забранено, децата да идват със златни бижута, особено обеци, защото често падат и може да ги глътнат (ако не едно, то друго дете, което не е свикнало). Миналата година още първите дни откриха паднала обеца, която се търкаляше между столовете по време на родителската!

По въпроса за вкуса - по-голяма безвкусица не си представям, а - може би ланец на малко мамченце.

О, да и това чудо видях. На площадката веднъж имаше едно семейство с малко момче, на около 3-4 годинки. С ризка, панталонки и...ланец.  Shocked Много смешно ми стана. Ама не посмях, че таткото един бабанко...
Иначе аз не мисля, че трябва да ги кичим отсега с разни бижута децата, аз обици не мисля да й слагам дори, поне докато не стане достатъчно голяма, че да разбира и да изяви желание сама. Ако поиска ще й пробием ушите. Но иначе...От кръщенето ние имаме 2 златни синджирчета и едно сърчице, като порасне й ги връчвам и да ги прави каквото иска.  Peace
Имам приятелка,която под влияние на майка си -не че и тя не си пада по ланци-беше накичила две и половина-годишната си дъщеря  с по една гривна на всяка ръка Shockedс обеци и с ланец със златен кръст! Shocked Shocked Shocked
Иначе има претенции за вкус и облича дъщеря си доста добре-при нея проблемът е в изхвърлянето-един вид -вижте каква голяма работа съм! Laughing
За мен това е невероятен кич и никога не бих украсила малката си сладурана като коледна елха камо ли пък за да демонстрирам показност!Супер тъпо!

# 69
  • Мнения: 12 672
Интересно, че повечето сте пробили ушите на бебетата, пък смятате всичко друго за абсолютен кич.

# 70
  • Мнения: 1 559
А комплект гримове към гривната няма ли да има? Само подсещам ... 

Ами моята дъщеря си има гланц за устни,парфюм Mr. Green(всичко е от детската колекция на Дисни разбира се Peace).Има си златни обици,които винаги са и на ушите...гривната е слагаме като ходим някъде по така Laughing..и другото злато(понеже има доста синджири,още една гривна..още обици) си стоят прибрани засега. Sunglasses

# 71
  • Мнения: 1 559
За мен това е кич, ужасен кич. Никога не бих сложила златна гривна на дете и толкоз...бляк! Sick

В комбинация с памперс е направо трепач Mr. Green

Е добре, че памперсите са едни и същи кажи-речи... ама може и да измислят по-кичознички, да подхождат на гривничките  Joy

Не са ли пуснали вече при вас..памперсите като дънки Mr. Green..много са яки.Тъкмо ще ходят на гривната-спортно елегантно Joy

# 72
  • Мнения: 1 559
да пробиеш нежните ушенца на 1-годишно дете...
да лакираш ноктите на дете на 1 година и 11 месеца...

за мен това са доста варварски прояви.

ох да..забравих да кажа,че принцескова е и с лакирани нокти... Joyче и на краката  hahaha
абе щото си нямаш момиченце..затова приказва6 така Crossing Arms

# 73
  • Мнения: 168
Еми моето момченце (2,5г.) пък си има една малка златна гривничка, нежна е, не е нещо голямо. Еми откак му я подариха си я носи, не ядърпа, не я пипа, като ходи на ясла я махам. И не, не ми е грозно детето и не я носи, за да го краси гривната, не съм му я сложила за показност, защото тя нищо на никого не доказва. За мен е скъп спомен от човека, който му я закопча на ръчичката, а той като се присети и ми казва, че му е подарък от въпросния човек.  Всеки има право да си гледа децата както иска, всичко е въпрос на вкус, както и умението да уважаваш чуждото мнение е въпрос на такт и възпитание. Айде сега ми скочете с хилядите си упреци, реторични въпроси и т.н.
И няма нужда да се обиждаме на кого детето било хубаво, на кого не, кое било циганско и кое не.....За мен просто хората са различни, но много моля, не окачествявайте някого, когото не познавате лично!

# 74
  • Мнения: 3 216

И няма нужда да се обиждаме на кого детето било хубаво, на кого не, кое било циганско и кое не.....За мен просто хората са различни, но много моля, не окачествявайте някого, когото не познавате лично!

Никой ничие дете не е обидил тук. Лансираше се идеята,че децата са достатьчно красиви и без допьлнителни укарешния,с което мисля всички сте сьгласни. Peace

# 75
  • Мнения: 127
Според мен е голяма безвкусица да кичиш малки деца със злато.На дъщеря ми още като новородена и подариха гривна и обици,но мисля да и пробия ушите чак за първи клас,живот и здраве.А гривната май просто ще и стои за спомен.
 Да не говорим пък като видя малки момиченца гримирани или лакирани...Децата са си деца и дори гримирани с детски гримове и лакове ми изглеждат нелепо.
 
 
 

# 76
  • Мнения: 3 886
За мен малко дете със златна гривна е нещо много смешно. Как е възможно родителите така да окичват децата си? Не мога да разбера какво искат да демонстрират.

А задължително ли трябва да демонстрират нещо ?????Който не иска да не слага  Подобни изказвания са ми меко казано противни.

# 77
  • Мнения: 4 841
Категорично съм против ВСЯКАКВИ украшения в детската градина. Не само поради опасността от поглъщане, закачване за дреха и т.н., но и поради това, че съм ставала свидетел преди две години как буквално обвиниха една лелка, че е ОТКРАДНАЛА златна обеца, а после я откриха... Грозни и напълно безсмислени са такива случки.
Извън детската градина всеки има право да слага каквото си иска, както и всеки има право да се смее и възмущава, както и да го намира за кич. Била съм свидетел на това как една баба прерови един пясъчник, за да търси златната гривна на внука си, и през цялото време гледаше останалите деца и майки на кръв и мърмореше за полиция... Накрая също я намери...

За мен лично комбинацията деца+злато и дете+грим е абсолютен кич. Щастлива съм, че в приятелското си обкръжение НЯМАМЕ деца, накичени с "благосъстоянието" на родителите си. Така че е и въпрос на среда.

И накрая една случка: един ден синът ми ме пита след градината: "Мамо, ние имаме ли злато?" Питам - "Защо?" Ами защото момченцето Х обяснявало, как у тях имат "много злато, бижута и скъпоценни камъни", и той си има "негово" злато, и това значи, че са богати, а който нямал злато е "беден"  newsm78 Обясних на сина ми как стоят нещата, но ми стана жал за момченцето - то отсега е "напред" със "златото", вместо с други качества, и отсега дели хората на бедни и богати... Не ми обяснявайте, че е частен случай; често сами втълпяваме на децата идеи, които уж не искаме да изповядват...

# 78
  • София
  • Мнения: 6 365
ох да..забравих да кажа,че принцескова е и с лакирани нокти... Joyче и на краката  hahaha
абе щото си нямаш момиченце..затова приказва6 така Crossing Arms

и да имах момиченце, пак нямаше да му лакирам ноктите на 2 годишна възраст. най-малкото, защото лакът не е полезен за ноктите.

# 79
  • Мнения: 168
Цитат
Така че е и въпрос на среда
Ти сериозно ли смяташ, че родителите на детенце с гривничка примерно или с обички са под твоето ниво, среда, класа или както там искаш го назови?? В каква среда според теб растат деца като моето примерно?? (По-горе писах, че е с гривничка)
 

# 80
  • Мнения: 4 841
Цитат
Така че е и въпрос на среда
Ти сериозно ли смяташ, че родителите на детенце с гривничка примерно или с обички са под твоето ниво, среда, класа или както там искаш го назови?? В каква среда според теб растат деца като моето примерно?? (По-горе писах, че е с гривничка)
Не говоря за ниво, класа и т.н. Като казвам "среда" имам предвид хора с еднакви (или поне силно сходни) интереси и виждания за нещата от живота. И да, в нашата семейна среда няма такива деца. Това не значи, че е по-добра или по-лоша от всяка друга. Просто е НАШАТА среда, не разбирам какво толкова учудващо казах.

# 81
  • Мнения: 4 362
Наскоро откраднаха златната гривна на дъщеря ми,яд ме е че никога не и бях слагала,както и да е.В момента има само златно обички,които мисля да заменя с някои пластмасови мечета или сребърни жабчета,съвсем фини.Не ми харесват деца накичени със злато,а съм виждала и мънички не само с гривни,но и със синджирче,има време когато сама ще започне да се кичи  Crazy

# 82
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Не бих кичила със злато невръстните си деца. Освен ако не им търся проблеми, пък и за какво им е злато- да си го показват по площадките ли....
тъпо

Туй е и моЙто мнение.

# 83
  • София
  • Мнения: 1 603
Пълна нелепица е бебетата да се разхождат накичени със злато  ooooh!
.... а като видя деца, които още не са проходили, но пък вече са им продупчили ушите и са ги нагиздили със златни гривни... чета, че някои си имат и синджирчета...  ooooh! ooooh!

ужасТ

# 84
  • Мнения: 1 560
Аз пък нямам нищо против момиченце с много мънички обички. Но не ми харесват гривни и ланци.

# 85
  • Мнения: 3 425
И тук е много модерно да се закачат златни гривни на мънички деца   Rolling Eyes на мен не ми допада, даже съм против....не,че не мога да си ги позволя,а просто детето не би могло да оцени какво носи....ако толкоз държи има с мъниста всякакви  Peace

За малки обеци съм съгласна;)

Мое мнение  Grinning

# 86
  • Мнения: 2 471
Интересно, че повечето сте пробили ушите на бебетата, пък смятате всичко друго за абсолютен кич.

А ти от къде знаеш? Познаваш ли момичетата, които пишат тук?

# 87
  • Мнения: 12 672
Интересно, че повечето сте пробили ушите на бебетата, пък смятате всичко друго за абсолютен кич.

А ти от къде знаеш? Познаваш ли момичетата, които пишат тук?

Просто чета темата.

# 88
  • Мнения: 2 471
ох да..забравих да кажа,че принцескова е и с лакирани нокти... Joyче и на краката  hahaha
абе щото си нямаш момиченце..затова приказва6 така Crossing Arms

и да имах момиченце, пак нямаше да му лакирам ноктите на 2 годишна възраст. най-малкото, защото лакът не е полезен за ноктите.

Аз имам момиченце, и? Достатъчно е красива и без допълнително кичене, като цигане (без да обиждам етноса, но е присъщо за тях)

# 89
  • Мнения: 2 471
Интересно, че повечето сте пробили ушите на бебетата, пък смятате всичко друго за абсолютен кич.

А ти от къде знаеш? Познаваш ли момичетата, които пишат тук?

Просто чета темата.

И от темата видя децата на всички и стигна до този извод?!

# 90
  • Мнения: 6 604
Не разбрах нещо Embarassed. Не одобрявате злато,но бихте накичили детенце с пластмасови дрънкулки(визирам някои от изказалите мнение по темата) #Crazy? Те сигурно са по-малко кичозни или като се скъсат са по-малко опасни newsm78? Е да-поне няма да го нападнат ,за да му ги откраднат. Аз харесвам бебче с обеци Blush. Чакам Благовец и ще сложа и на моето съкровище Hug Peace. Нали знаете-"Въпрос на вкус"-казало котето и продължило да си ближе задника Mr. Green.

# 91
  • Мнения: X
p4eli4ka_maia , по-добре не се напъвай да разбереш , явно не ти се отдава.

# 92
  • Мнения: 6 604
Ми обясни и на мен-тъпичката Embarassed. Пък дано попия малко от извора на мъдростта!

# 93
  • Мнения: 2 556
А защо трябва да се обяснява? Гривничката с мъниста седи добре на детето ми, злато не обичам и за себе си дори. Бебче с обици не мога да харесам никога, достатъчно ми е да си представя как са му щракнали малките ушенца и  Sick

# 94
  • Мнения: X
Едно момиченце в небебешка възраст примерно прекрасно си го представям с такива пръстенче и гривничка, отколкото със примерно такава златна гривна. Едното е детско, шаренко, веселко, невинно, а другото е опит за изхвърляне от страна на недотам проумяващ родител, да речем.

# 95
  • Мнения: 6 604
А защо трябва да се обяснява? Гривничката с мъниста седи добре на детето ми, злато не обичам и за себе си дори. Бебче с обици не мога да харесам никога, достатъчно ми е да си представя как са му щракнали малките ушенца и  Sick
За мен пък една малка златна гривничка с плочка стои по-добре на ръчичката отколкото гривна с мъниста. Да не говорим ,че мънистата са с пъти по-опасни от гривната ,ако се скъсат и детето реши да ги погълне. Темата е за изказване на мнения ,а не за категоризации! Щом детето ми има златна гривна значи си падам малко циганка или пък, представи си, избивам комплекси. Ей това исках да ми се разясни. Щом е злато е кич,а щом е пластмасова гривна от Кроки-супер красиво? Да поясня ,че и аз не приемам дете с ланци или тежки гривни. Но моята принцеса има супер нежна БЕБЕШКА гривна,която на мен лично много ми харесва.Е извинете ме,че не смятам ,че съм кичозна.

# 96
  • Мнения: X
пчеличке, Мая, за Бога! Мисля, че дори и празно мнение да беше оставила, пак щеше да е ясно, че всичко в теб крещи ЗА златна гривничка, опасала нежните бебешки ръчици. ПростТи за разяснението.

# 97
  • Мнения: 6 604
пчеличке, Мая, за Бога! Мисля, че дори и празно мнение да беше оставила, пак щеше да е ясно, че всичко в теб крещи ЗА златна гривничка, опасала нежните бебешки ръчици. ПростТи за разяснението.
Много оригинално Rolling Eyes.
Да-харесва ми. Но още веднъж казвам-не и такива ,които си посочила в линка. Всеки има право на мнение. Не приемам позицията ти-не всички трябва да са съгласни с теб. Щом искаш -кичи детето си с пластмаси-те са не по-малко кичозни за мен.
И накрая -не си простТена.

# 98
  • Мнения: 2 556
Защо се впечатлявате какво мислят другите? Аз ако съм убедена, че детето ми е по-красиво със златни гривничка и обички, грам няма да ми пука какво мислят околните.

Аз не харесвам обички и по друга причина, казвали са ми, че до 2 год. възраст на децата е опасно поставянето, защото при пробиването може да се засегне някой нерв, свързан с очите и после да даде отражение върху зрението на детето. Дори 1% вероятност да има да е така, не бих рискувала в никакъв случай. А който иска бебче с обички - никой не го спира.

# 99
  • Мнения: 6 604
Защо се впечатлявате какво мислят другите? Аз ако съм убедена, че детето ми е по-красиво със златни гривничка и обички, грам няма да ми пука какво мислят околните.
Не става въпрос дали ми пука какво мислят. Дразни ме факта,че решават ,че щом си НАКИЧИЛА детето си с гривничка значи си циганка,комплексарка и т.н. Може просто да кажеш-не го приемам. Не е нужно да обиждаш. Пък накрая трябва и да е простТена.

# 100
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Никога не съм въприемала киченето на малки деца със синджири и гривни.
На първо място - докато са още бебета, е крайно опасно да се слагат такива предвид риска от задавяне или задушаване с тях или елементи от тях.
Второ - когато децата пораснат е лесно да ги изгубят или да им бъдат отнети насилствено, което допълнителн още стресира детето.

Последна редакция: пн, 13 окт 2008, 15:49 от Бейлис в шоко

# 101
  • Мнения: 4 362
Едно момиченце в небебешка възраст примерно прекрасно си го представям с такива пръстенче и гривничка, отколкото със примерно такава златна гривна. Едното е детско, шаренко, веселко, невинно, а другото е опит за изхвърляне от страна на недотам проумяващ родител, да речем.

А защо трябва да се обяснява? Гривничката с мъниста седи добре на детето ми, злато не обичам и за себе си дори.

Двата цитата точно покриват и моето мнение по въпроса,аз определено много по харесвам пластмасови обички ,гривни ,създават настроение  Peace  Ето за да  докажа.

А и моята щерка едва ли ще си налапа мънистата от гривната когато се скъса,това го правят по малките деца,затова и пишат повечето момичета ,че не е  за малко бебе

 

Последна редакция: пн, 13 окт 2008, 13:53 от Дея`

# 102
  • София
  • Мнения: 13 209
Интересно, че повечето сте пробили ушите на бебетата, пък смятате всичко друго за абсолютен кич.

Аааа, аз не съм  Wink
Има дъщеря ми обици, но има време и за тях. На 5 г. и смятам, че е малка за обици  Wink

# 103
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
И аз не съм пробивала уши. Голямата и не иска, а малката я чакам да каже дали иска. Няма да е скоро при всички случаи.

# 104
  • Мнения: 12 672
Интересно, че повечето сте пробили ушите на бебетата, пък смятате всичко друго за абсолютен кич.
Аааа, аз не съм  Wink
Има дъщеря ми обици, но има време и за тях. На 5 г. и смятам, че е малка за обици  Wink

Не разчитай много. Моята на 6 почна да иска и на 7 вече кандисах. Laughing

# 105
  • Мнения: 2 471
Защо се впечатлявате какво мислят другите? Аз ако съм убедена, че детето ми е по-красиво със златни гривничка и обички, грам няма да ми пука какво мислят околните.
Не става въпрос дали ми пука какво мислят. Дразни ме факта,че решават ,че щом си НАКИЧИЛА детето си с гривничка значи си циганка,комплексарка и т.н. Може просто да кажеш-не го приемам. Не е нужно да обиждаш. Пък накрая трябва и да е простТена.

Кой те е обидил? Аз казах, че няма да си накича детето, КАТО цигане (те си кичат бебчетата с лъскавички неща)! Хайде преди да пишеш, прочети внимателно. Говоря за МОЕТО дете.
Та ТЯ, моята дъщеря ще си покаже след време какво иска или не иска.  На МЕН не ми харесва малки бебчета да са накичени така. И това е МОЕ мнение.
Не виждам причина за обиди. Приемам, че ти имаш различен вкус от моя. Така, че и ти приеми, че хората не са еднакви. Ако искаш и пауново перо му сложи на детето си, то си е твое и ако така ти харесва, какво значение има мнението на напълно непознати в някакъв си форум?

Последна редакция: пн, 13 окт 2008, 15:49 от Dencho

# 106
  • Мнения: 46 552
Защо се впечатлявате какво мислят другите? Аз ако съм убедена, че детето ми е по-красиво със златни гривничка и обички, грам няма да ми пука какво мислят околните.

И аз така мисля Peace
Ако ти харесва гривничка, слагай.

На мен не ми допада, ушите също не съм й пробивала Simple Smile

Но пък носи такива, гримира се с детски гримове (когато е вкъщи), носи токчета и през ваканциите й правя весели маникюрчета. И въобще не ми пука какво мислят останалите  Sunglasses

# 107
  • Мнения: 1 488
Аз съм против. Не бих сложила златна гривна на 2 годишно дете, нито пък обеци. Много кичозно.

# 108
  • София
  • Мнения: 38 614
Габи в момента е със златни обици, просто защото ги носи постоянно и всички други метали почерняват и ръждясват. Но са малки и почти не се виждат. Останалите и "бижута" са детски.

Относно гривната - дори аз не нося гривни, защото те най-лесно се късат и губят. По-добре да се купи нещо друго с тези пари.

# 109
  • Мнения: 637
Има много хубави детски моделчета, така че защо не. Стга само да е безопасно за детенцето. Пък и кой ще го нападне? Да не го пускате само на разходка. За една мини гривничка от 2-3грама не вярвам някой да прави нападение срещу дете.

# 110
  • София
  • Мнения: 13 209
Не разбрах нещо Embarassed. Не одобрявате злато,но бихте накичили детенце с пластмасови дрънкулки(визирам някои от изказалите мнение по темата) #Crazy? Те сигурно са по-малко кичозни или като се скъсат са по-малко опасни newsm78? Е да-поне няма да го нападнат ,за да му ги откраднат. Аз харесвам бебче с обеци Blush. Чакам Благовец и ще сложа и на моето съкровище Hug Peace. Нали знаете-"Въпрос на вкус"-казало котето и продължило да си ближе задника Mr. Green.

Ами извинявай, аз ли да се накича с мънистено герданче  Laughing Laughing Laughing Laughing На дърта магарица не върви, за разлика от благородните метали ама на 5-6 г. детенце си е супер  Twisted Evil А пък златото... по мое време първото златно бижу девойките за бала го получавахме  Crazy А сега гледам бебета накичени като коледни елхи. Е това си е кич та дрънка  #Crazy Някои сигурно и Сваровски си купуват, па и ги носят като диаманти, а не като най-обикновено стъкло.. ама какво да правим кича е навсякъде  Twisted Evil

# 111
  • Мнения: 46 552
Мда, не виждам нищо странно дете да носи детски дрешки, детски обувки, детски украшения и т.н.  Laughing затова за детски, не бързам да порасне, даже напротив  Rolling Eyes

# 112
  • Мнения: 2 471
Не разбрах нещо Embarassed. Не одобрявате злато,но бихте накичили детенце с пластмасови дрънкулки(визирам някои от изказалите мнение по темата) #Crazy? Те сигурно са по-малко кичозни или като се скъсат са по-малко опасни newsm78? Е да-поне няма да го нападнат ,за да му ги откраднат. Аз харесвам бебче с обеци Blush. Чакам Благовец и ще сложа и на моето съкровище Hug Peace. Нали знаете-"Въпрос на вкус"-казало котето и продължило да си ближе задника Mr. Green.

Ами извинявай, аз ли да се накича с мънистено герданче  Laughing Laughing Laughing Laughing На дърта магарица не върви, за разлика от благородните метали ама на 5-6 г. детенце си е супер  Twisted Evil А пък златото... по мое време първото златно бижу девойките за бала го получавахме  Crazy А сега гледам бебета накичени като коледни елхи. Е това си е кич та дрънка  #Crazy Някои сигурно и Сваровски си купуват, па и ги носят като диаманти, а не като най-обикновено стъкло.. ама какво да правим кича е навсякъде  Twisted Evil

Има детски маратонки със кристали на Сваровски, даже и сертификат се дава. Блеска та дрънка Mr. Green

# 113
  • София
  • Мнения: 13 209
Мухахахах, нека блеска Денчо, нека си дават парите хората за боклуци Сваровски  Joy Joy Joy А сертификата защо е? И за някаква гаранция четох... ужасТ. Как е възможно хората да залитат по такива глупости. Що диамантите нямат гаранция, хахахах...  hahaha hahaha hahaha hahaha Но като гледам част от мненията в тая тема има си клиенти, има си.. пазарна икономика, мдам  ooooh!

# 114
  • Мнения: 2 471
Сетих се, че бях видяла лятото едно бебче на около годинка. Доста едричко момченце и с гривничка на ръката, златна с плочка. Явно отдавна стоеше на детенцето, защото му се беше впила и потънала в естествените му гривнички. Много жална картинка, та къде беше красотата в случая - не знам.

# 115
  • София
  • Мнения: 39 811
Темата пое по кривата пътечка Simple Smile
А, аз да ви се оплача моята щерка как ме изнуди да и купя пластмасова гривна и герданче. Само за 23лв, ама на Уинкс. Лошо ми стана кат чух цената. Ама голям рев удари моята кокона... и не ги носи. В събота си беше сложила гривничката. И се инати. Не било пластмаса това Simple Smile

# 116
  • Smallville
  • Мнения: 994
Мухахахах, нека блеска Денчо, нека си дават парите хората за боклуци Сваровски  Joy Joy Joy А сертификата защо е? И за някаква гаранция четох... ужасТ. Как е възможно хората да залитат по такива глупости. Що диамантите нямат гаранция, хахахах...  hahaha hahaha hahaha hahaha Но като гледам част от мненията в тая тема има си клиенти, има си.. пазарна икономика, мдам  ooooh!
Така мисля и аз.Търсенето определя предлагането,докато има хора да купуват,ще се предлагат не диаманти,ами и царски корони.Въпрос на вкус,казало кучето и ...си изяло л...та.

# 117
  • Мнения: 1 559
а другото е опит за изхвърляне от страна на недотам проумяващ родител, да речем.

Е добре де,защо трябва да е опит за изхвърляне.Аз като нося злато..тва кво значи,че се изхвърлям ли?? newsm78

# 118
  • Smallville
  • Мнения: 994
а другото е опит за изхвърляне от страна на недотам проумяващ родител, да речем.

Е добре де,защо трябва да е опит за изхвърляне.Аз като нося злато..тва кво значи,че се изхвърлям ли?? newsm78
При голям човек е друго,счита се,че бижутата и други аксесоари са с цел да си по привлекателна,атрактивна и по котираща се,така привличаш вниманието върху себе си.При едно дете това е безумно излишно.
С най добри чувства.

# 119
  • Мнения: 2 471
а другото е опит за изхвърляне от страна на недотам проумяващ родител, да речем.

Е добре де,защо трябва да е опит за изхвърляне.Аз като нося злато..тва кво значи,че се изхвърлям ли?? newsm78

Говорим за малки пиленца. Темата все пак е за невръстно дете.

# 120
  • Мнения: 4 841
Е добре де,защо трябва да е опит за изхвърляне.Аз като нося злато..тва кво значи,че се изхвърлям ли??

Ти сигурно и прашки носиш, и се обезкосмяваш, може да имаш и татуировка... Ама тук говорим за деца все пак, при това - в почти бебешка възраст (до 2 години) - децата са ДЕЦА, а не малки възрастни; не всичко, което е приемливо за големите, е приложимо (и полезно) за децата  Peace

# 121
  • София
  • Мнения: 3 064
Твърдо против съм всякакви златни и сребърни бижута на малки деца. Кичозно, опасно, нелепо даже. Виж, шарените герданчета, специално за деца са друго нещо. http://www.krokitoys.com/room_bg.html Тук например има чудесни!

# 122
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Две от нещата , които за мен са проява на крайно лош вкус е да видя :
1. Дете със златно украшение .
2. Малко момиченце с лакирани нокти  ooooh! Това второто ме отвращава истински .




Благодаря ти, че си отговорила вместо мен.

# 123
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Тва кичене със злато на малки деца не мога да го разбера.
Аз поначало не харесвам златото. Но при малки деца пък ми е ябсурдно. ooooh!

# 124
  • Мнения: 540
Не бих кичила със злато невръстните си деца. Освен ако не им търся проблеми, пък и за какво им е злато- да си го показват по площадките ли....
тъпо
Peace

# 125
  • София
  • Мнения: 38 614
Аз пък моята дъщеря я лакирам редовно. Но все пак тя е почти на 4 и знае как да си поиска.
Пак ще кажа - ако има обици, те трябва да са златни - просто няма друг начин, ако се носят постоянно. А те се носят, за да не зарастне ухото.

Но дете на няма две годинки със златна гривна е съвсем друга история!
Обикновено такова бижу се купува да се носи за постоянно. Е, не мога да си представя да рови в пясъка със златната гривна. И след това да се сбие за лопатка с някое друго дете и гривната да изхвърчи набързо.

# 126
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
И дъщеря ми от време на време ме кара да я лакирам, но твърдо отказвам  Naughty

# 127
  • Мнения: 46 552
Всеки си преценява за собственото дете  Grinning
Аз съм на прнципа, че разрешавам всичко, позволено за големите, което не е трайно (пиърсинг да кажем) и не е свърано с консумиране (алкохол, кафе и т.н.), т.е. всичко, което може да се изтрие и свали, лак - мажа/трия, мацотене - мажа/трия, не намирам основателна причина да отказвам Peace

# 128
  • Мнения: 929
Всеки си преценява за собственото дете  Grinning
Аз съм на прнципа, че разрешавам всичко, позволено за големите, което не е трайно (пиърсинг да кажем) и не е свърано с консумиране (алкохол, кафе и т.н.), т.е. всичко, което може да се изтрие и свали, лак - мажа/трия, мацотене - мажа/трия, не намирам основателна причина да отказвам Peace
Съгласна съм с теб. И моята щерка редовно тайно се лакира сама(само да види че съм се обърнала грабва лака и докато аз я забележа тя вече е лакирала няколко нокътя), обаче за киченето - със злато особено съм против. Иначе има обеци но са сребърни.

# 129
  • Мнения: 12 672
А не сте ли малко крайни. И аз не харесвам бижута на малки деца, хеле бебета.  Ама който иска , да си ги носи. В арабския свят е много нормално. Мразя жълто злато - за мен е кич и ужас. Но това е мое мнение. Не ми харесват и бебета с обици.

# 130
  • Мнения: 447
Не изчетох цялата тема, но съм твърдо против. Детето е малко и не може да се пази само, тъй че няма нужда и аз допълнително да създавам предпоставки за нараняване. На мен, както съм си бая голяма, често ми се случва да се одраскам с гривна или да я закача някъде без да усетя. Последния път си бях прежулила ръката бая сериозно. Има време като пораснат да носят каквото си искат и колкото искат. Дотогава на детската ръка гривна на ластик. Мека и безопасна. А относно въпроса как да откажеш аз си казах в прав текст на свекървата, че няма да сложа гривна на детето, като й казах какви са ми опасенията. Последва малко цупене, ама после си призна, че съм права.

# 131
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
и чак до сега ли чака?
слагай ланци, гривни , пръстени , прашки, къса пола ...
да не забравиш да го гримираш и да му лакираш ноктите!
иначе какво момиче ще е ... ха ма ха

# 132
  • Мнения: 781
В нашата градина също е забранено да се носи злато. А по темата, аз не бих купила на децата си злато за тази възраст, обаче на кръщенето на големия ми син / беше на 3 години/ му подариха 3-4 тънички синджирчета с кръстчета и плочки, които явно никой никога няма да носи и ще си останат само спомен, защото са осветени и сърце не ми дава да ги заменям за друго. Той си се кичи от време на време в къщи, но до там Laughing

# 133
  • софия
  • Мнения: 636
и чак до сега ли чака?
слагай ланци, гривни , пръстени , прашки, къса пола ...
да не забравиш да го гримираш и да му лакираш ноктите!
иначе какво момиче ще е ... ха ма ха
добре, че си ти да ми дадеш съвет, щото иначе какво ще правя......направо незнам.

# 134
  • софия
  • Мнения: 636
Още веднъж благодаря на всички за отговорите.   bouquetРешихме въпроса-майка ми сама прецени, че това е неподходящ подарък и купи гумена къща за игра на внучката си. Елена я видя предварително и сега по цял ден стои в нея. Гривните-оставяме за тийнвъзраст и по-сетне.
А за лакираните нокти-тя сама иска, пази си лака, стои докато изсъхне и най-вече не си смуче палеца. Така и за двете ни е удобно. Тя получава каквото иска, а аз съм спокойна, че не си смуче палеца и не си гризе ноктите. Това кой какво позволява е личен избор все пак.

# 135
  • София
  • Мнения: 13 209
Еййй, браво!!! Много да си играе Елена в гумената къща пожелавам! Пък за красивите бижута има време  Grinning

# 136
  • Мнения: X
Аз и на тия години бих предпочела гумена къща вместо златна гривна. Да е живо и здраво дЯтитУ Peace

# 137
  • Мнения: 2 471
Ееееех и аз съм за гумена къща, ма кой да ми подари......... Много хубав подарък.

# 138
  • Мнения: 654
От тук прочетеното излиза че едва ли не е смъртен грях да сложиш на бебе или дете златна гривна.
Ама повечето бебета които виждам имат такива гривни.
Да не говоря на празно , днес почнах да броя.
До този момент в магазина са влезли 30 деца ,  на възраст от 3 месеца до 3 години.
От тях 12 бебе до 9 месеца  и 6 деца до 3 години имаха гривни.
Две мами се похвалиха че имат на крачетата.

Лично аз съм против.

# 139
  • Мнения: 2 471
От тук прочетеното излиза че едва ли не е смъртен грях да сложиш на бебе или дете златна гривна.
Ама повечето бебета които виждам имат такива гривни.
Да не говоря на празно , днес почнах да броя.
До този момент в магазина са влезли 30 деца ,  на възраст от 3 месеца до 3 години.
От тях 12 бебе до 9 месеца  и 6 деца до 3 години имаха гривни.
Две мами се похвалиха че имат на крачетата.

Лично аз съм против.

Еееееех Звезделинкееее, то вече няма смисъл да се пише, но всеки до тук е изказал своята гледна точка. Къде пък го видя тоз грях, не знам.

# 140
  • София
  • Мнения: 39 811
Браво за чудесният подарък Simple Smile С здраве да си ползва щерката гумената къща Simple Smile

# 141
  • София
  • Мнения: 6 365
много добре сте решили, daniart1! а какво представлява тази гумена къща?

# 142
  • Мнения: 4 362
Браво,за хубавият подарък!

# 143
  • Мнения: 9 487
Чудесен избор! newsm10

# 144
  • София
  • Мнения: 1 524
Честита гумена къща. Може ли да покажеш?

За гривната - аз съм на друго мнение. На мен когато съм се родила са ми подарявали много златни неща, майка не ме е кичила с тях, а като станах на 18 ми ги даде. И до ден днешен са ми едни от любимите украшения. Но все пак бижутата са били за голяма девойка. /раждана съм в арабска държава, но съм си 100 процента с български произход, там такава е традицията/

# 145
  • Мнения: 1 761
Моето дете има гребенче.всеки ден се сресва с него. bowuu
Златата от баба му са в една кутийка,никога не съм го кичила,ще му ги дам като стане на 18. Crossing ArmsИ пак дотогава забранявам дупченето на уши,носове,вежди и пъпове.Когато не живее вече у дома ако иска и флъонга на задника да си върже. Crossing Arms

# 146
  • Мнения: 1 560
МИ пак дотогава забранявам дупченето на уши,носове,вежди и пъпове.
Момиче или момче е детето ти?
Моите уши са пробивани, когато съм била на 3 години, аз имам спомен, защото ме боля едното. Но наистина не виждам нищо лошо в това едно момиче да е с пробити уши. Дори възнамерявам да пробия ушите на дъщеря си докато е мъничка и да й сложи едни мои много мънички обички, които са под 1 грам двете и изглеждат почти така .
Който иска да ме съди, но ми е интересно колко от тези, които са против са си пробивали ушите след като са станали на 18 години?

# 147
  • София
  • Мнения: 39 811
Аз май по напред писах. Сложих обици на Дияна на 2годишна възраст. 1вите и обици са златни, подобни на тези на HeYkpoTuMa. Носи ги до 2ра група в градината, когато започна да ходи на плуване. Лятото се сетих за тях и казах ако иска да ги носи, но се оказаха, че са и малки.
Като порасне да ги прави каквото иска Simple Smile

# 148
  • Мнения: 447
След 18 не, но моите уши бяха пробити когато станах на 12 години. Тъкмо навреме да се кипря и да си пазя украшенията. Щерката е на 3г. и през ум не ми е минавало да и пробивам ушите. Тя като се ядоса за нещо фибата си сваля с кичур коса, пък не ми се мисли, ако реши, че обици и пречат. Все пак всеки си познава детето и преценява сам за него, но това кичене като коледни елхи за мен е неуместно.

# 149
  • Мнения: 337
Първо, не харесвам злато и не притежавам нищо златно, ушите на Андреа не съм пробивала още, моите на 19 год, но не слагам обици. Предпочитам семпъл сребърен пръстен и колие при повод, иначе не нося нищо.

По темата - не бих й сложила нищо златно никога, когато порасне, ако не я е срам, да си слага сама. А за среброто.... ще порасне, ще има свои предпочитания и тогава ще видим

Под злато имам предвид не бялото, то е приятно, а всякакво жълтеещо и червенеещо

# 150
  • Мнения: 46 552
...
Който иска да ме съди, но ми е интересно колко от тези, които са против са си пробивали ушите след като са станали на 18 години?

Против пробиването на уши на бебе съм, защото всеки човек има право да реши иска или не да има дупки по тялото си. София вече разбира и ако поиска, ще я заведа, но тя не иска  Simple Smile

Моите уши ги пробих на 7 г., по мое желание, после на 17 г. си направих още 2 дупки. Това си е моят избор и родителите ми не са се намесвали.

# 151
  • Мнения: 1 560
По темата - не бих й сложила нищо златно никога, когато порасне, ако не я е срам, да си слага сама. А за среброто.... ще порасне, ще има свои предпочитания и тогава ще видим
Срам Shocked?!
Това мнение е почти като на баба ми - тя и до ден днешен като ме види със сребърни бижута казва да ги махна тия тенекии, не съм била толкова евтина, за да нося евтини бижута. Как не ме било срам!!

Според мен стойностните бижута са от благородни метали и то с естествени скъпоценни или полускъпоценни камъни. Притежавам изключително малко и фини бижута, но отговарят на тези ми критерии.

# 152
  • Мнения: 2 471
Аз вече споделих, че в тийнейджерска възраст си пробих моите. С игла за шиене на терасата в къщи. Та като поотрасне малката нека сама си реши, дали да ги пробива и какво да слага по себе си.

# 153
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
От както се помня моите уши са си пробити и не помня да са ме питали, а аз съм им благодарна  newsm78

# 154
  • Мнения: 252
Децата са толкова чисти и невинни и толкова красиви, че всяко такова кичене е излишно според мен.  По скоро такава показност е просташка.  И аз не одобрявам пробиване на уши на бебе, толкова неестественно стой, а всеки има право на избор, съдя по себе си, моите ми ги пробиха на 6г. без въобще да съм съгласна, но никой не ме пита или зачете мнението ми.

# 155
  • София
  • Мнения: 13 209

Според мен стойностните бижута са от благородни метали и то с естествени скъпоценни или полускъпоценни камъни. Притежавам изключително малко и фини бижута, но отговарят на тези ми критерии.

Иии, чудесно си го написала! Grinning
И аз съм на същото мнение. Но пък майка ми поради естеството на работата си ми е създала чувство за  стил в бижутата, които задължително не са със стъкла Сваровски  Laughing Смятам да създам същия вкус и у дъщеря си. Е, разбира се нося и евтини дрънкулки от други материали, но никога имитации на благородни метали и камъни  Wink

# 156
  • Мнения: 940
Не бих накичила децата си със бижута. Даже и обеци няма да им слагам. Майка ми изчака сама да поискам да си пробия ушите. Бях някъде на 12-13 години. Няма нещо по-грозно за мен от малко бебе с обеци. Това си е лично мое мнение, никого не ангажирам с него.

# 157
  • Мнения: 12
Миналата година когато дъщеря ми беше в първи клас тя сама пожела да има обеци. За това и купих съвсем мънички и ненатрапващи се нежни . Мисля обаче че за други накити децата са много много малки. И много е грозно според мен като видиш бебе в количка накичено със синджирчета и гривни.

# 158
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392

# 159
  • Мнения: 2 229
Много хубаво сте решили! Peace Подаръците - според възрастта!
Помня, че като бях малка ненавиждах да ми подаряват дрехи за Коледа, много се дразнех, исках играчки и шоколади, а те все дрехи...като пораснах малко, вече само дрешки исках да ми подаряват или направо пари, аз да си ги избирам. Laughing
За какво да се подарява злато на невръстно дете, след като то не разбира и на един шоколад би се зарадвало хиляди пъти повече, отколкото на гривна за 100 и повече лева?! Hug

Между другото, и аз бях казала, че е добър вариант като се подарява злато, да се пази и да се даде на детето като порасне, но сега се замислих - след 15-18 години колко ще са модерни тези бижута?! Thinking Защото и аз имам такива златни неща, подарени отдавна, но са толкова стари модели, че никога няма да ги нося, най-много да се разменят за нещо...

# 160
  • Мнения: 492
Аз съз ЗА. Дъщеря ми носи златна гривна откакто навърши 1 годинка. Аз бих й сложила и преди това, но не се бях сетила и леля й приятно ме изненада като й я подари за РД-то.

# 161
  • Мнения: 12 672
Много хора, особено по-възрастни искат да подаряг нещо трайно. За спомен.

# 162
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Моето нескромно мнение е че майка ти спокойно може да си подари на внучето гривничката, но без условието да я носи детето, нека бъде хубав спомен и красив подарък, пък малката като порастне сама ще реши дали да носи украшения.

А накичени малки деца изглеждат направо смешно.  Whistling

# 163
  • Мнения: 1 844
не кичи двегодишното си дете със златни бижута.каква пък е тази простотия?!разбира се,че е опасно,пък и защо му е на бебчето ти да носи злато сега?!още повече,че сме високосна година.. Mr. Green
подарък за малко дете трябва да бъде нещо полезно за него,или нещо,с което ще играе..
мислиш ли,че му е притрявнала златна гривна и обеци?!
пък ако бабата толкова държи да подари гривна,приберете я някъде,ей така като първи подарък за младата госпожица,и след време й я дайте..

# 164
# 165
  • Мнения: 2 471
Стига бе хора, жената писа вече, че бебо е получил друг подарък. Четете темите, преди да пишете

# 166
  • София
  • Мнения: 140
Никога не бих купила пък камо ли да сложа златни бижута по невръстната си щерка/син.Притеснявам се, че ако го направя на 12 ще ми проси силикон, а на 16 неща и да си помисля кво чудо ще да е/това в рамките на шегата де/ #Cussing out.Кичозно е дете на 2 г. да е накичено с бижута.

# 167
  • Месторождение
  • Мнения: 27
Виждала съм накичени деца - говори лошо за манталитета на родителите. Не разбирам майки, които слагат обеци на няколко месечно бебе. Не може да ме обедите, че не му пречат и не убиват още нежната и неоформена главица. А пък златни гривнички и синджирчета на 1-2 годишни дечица какво друго демонстрират, ако комплекс на майката. Сори, че съм крайна, ама е  Sick.

# 168
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Добре де, що си мислиш че твоето мнение е нещо по-различно от изказаните по темата. Трябваше ли да изкараш двумесечна забравена тема. А и да беше прочела, че проблемът е решен. Случаят е приключен

# 169
Твърдо против.Първо,защото не е практично и второ,защото няма смисъл.Привърженик съм единствено на обеците за момиченцата.Дъщеря ми беше на 6 месеца,когато й пробих ушите.Свикна с тях и вече не й правят впечатление.А всичко останало според мен е кич и показност.

# 170
  • софия
  • Мнения: 636
Хора, не сте актуални, благодаря ви на всички за отзивчивостта да изразите мнението си против златната гривна, но аз отдавна реших проблема си. Нещо повече, писах за това тук. Нека не се възраждат стари теми, които към момента са безсмислени и нека хората, които участват в дадена тема все пак да следят развитието й. Благодаря!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт