какви кремове против стрии да използва бременната жена?

  • 116 385
  • 245
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
здравейте,момичета.При всяка бременност се появявт стрии.Въпросът ми е кога трябва да се започне и дали изобщо трябва да се използват кремове против стрии за бременни?До кога се използват?Марка на крем?Кои зони да третираме?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Най-обикновено бебешко олио, съвсем обикновена марка /Джонсън/, първият път ми свърши чудесна лабота и се разминах с единични, съвсем малки стрии.
Трябва да се мажеш доста - гърдите, корема и отзад към кръста. Вече ти ще си прецениш ако си склонна към пълнеене в ръцете и бедрата - и там ще трябва. Всеки ден след баня се мажа аз,  започвам веднага след като разбера, че съм бременна.

# 2
  • Мнения: 543
Никакви Simple Smile Или ще излязат, или няма да излязат - с каквото и да ги мориш, те си знаят работата Simple Smile

А сега сериозно - много зависи колко ще напълнееш и дали си предразположена по принцип. Също така съм чувала, че на жени над 30 години не им излизат стрии. Което се потвърди при мен - аз съм на стотина години и стрии нямах Simple Smile

# 3
  • Мнения: 94
на мен ми е първа бременност,на 22 съм.четох ,че ако се купува някакъв крем от аптека трябвало да се уточни че е за бременна ,защото другите имали някакви силни съставки вътре.Чудя се дали изобщо да се мажа,но като гледам май ще напълнея!!!

# 4
  • София
  • Мнения: 6 183
Не е нужно да се появят - зависи от кожата.
Аз лично имах късмета да нямам стрии. При първата си бременност се мазах съвестно с гела против стрии на Llierac.

Втория път нямах нерви, нямах време, нямах много пари и се плесках чат пат с олиото на Икаров за стрии.

Почва се някъде от 4-ти месец, кагато почне да се разтяга кожата и да расте коремчето, бедрата, ханша. И се мажат всички тези места, дори някои препоръчват и гърдите без ареолите. Ако кожата е суха и склонна към образуване на стрии се продължава и след раждането дори до пълното възстановяване на килограмите.

fyrty ако те притеснява химията в козметиката избери марка, която има серия за бременни (мустела, себамед) и вземи продукта против стрии. В аптеките има голямо разнообразие. Успех и лека и красива бременност  Hug

Последна редакция: чт, 15 яну 2009, 22:58 от M_I_A

# 5
  • Мнения: 7 723
Според мен марката няма значение.
Може и със съвсем обикновем масажен крем.
На Лавена....примерно...
Важното е кожата да е добре омазнена,
хидратирана и еластична, че да не се нацепи.
С други думи казано- с каквото и да се мажеш-
резултата ще е един и същи- или ще ти излязат, или не.

Аз, напривер качих 30 кг.
Корема ми беше огроооооооооомен, циците- също.
Мазах се с кво ли не- на корема нищо ми няма,
ама цицките ми се нацепиха... Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 3 804
Намери си протеиново мляко-страшно помага,но не знам дали има  и каква марка в БГ.

# 7
  • Мнения: 94
протеиновото мляко е безвредно?

# 8
  • Мнения: 2 374
През ден тук се пускат такива теми,потърси малко и ще видиш колко информация има по въпроса.
Стрийте или ще ти излезнат или няма,ако искаш дай 500 лева за мазила на всякакви марки,ако кожата ти е предразположена към стрий неминуемо ще имаш,можеш да се мажеш с бебешко олио Джонсън,овлажнява кожата много повече от кремовете против стрий и много повече задържа влагата.

# 9
  • Мнения: 3 804
Ами  на това което аз ползвам -пише,4е е за бременни,аз не съм,но кожата ми е много суха,а и имах стрии и запо4наха да из4езват

# 10
  • Мнения: 7 723
Ами  на това което аз ползвам -пише,4е е за бременни,аз не съм,но кожата ми е много суха,а и имах стрии и запо4наха да из4езват
Shocked Лекува вече придобити стрий? Shocked
Еййййййй, винаги съм твърдяла, че арабите ще превземат света ooooh! Crazy

# 11
  • Мнения: 3 804
Ами  на това което аз ползвам -пише,4е е за бременни,аз не съм,но кожата ми е много суха,а и имах стрии и запо4наха да из4езват
Shocked Лекува вече придобити стрий? Shocked
Еййййййй, винаги съм твърдяла, че арабите ще превземат света ooooh! Crazy
Joy Joy Joy Joy Joy Joy
4е и изглаждат на4ални бръ4ки,ако пък знаеш цената ще паднеш-200 мл за няма и 2$ bowuu

# 12
  • Мнения: 94
от чужбина се сдобиваш ,нали?

# 13
  • Мнения: 7 723
Ами  на това което аз ползвам -пише,4е е за бременни,аз не съм,но кожата ми е много суха,а и имах стрии и запо4наха да из4езват
Shocked Лекува вече придобити стрий? Shocked
Еййййййй, винаги съм твърдяла, че арабите ще превземат света ooooh! Crazy
Joy Joy Joy Joy Joy Joy
4е и изглаждат на4ални бръ4ки,ако пък знаеш цената ще паднеш-200 мл за няма и 2$ bowuu
Ако не растат косми от него, ще те замоля
да ми изпратиш насам няколко кашончета Praynig

Адреса ще ти го пратя на ЛС Whistling

# 14
  • Мнения: 3 804
от чужбина се сдобиваш ,нали?
да,но потърси може да има някакво в БГ.
РУСКА виж косми не растът Thinking.ако искаш да ти  потърся нещо косместо-само за уто4нение-за какви косми става въпрос Thinking newsm78

# 15
  • София
  • Мнения: 1 524
На корема и на бедрата - нямам нови от бременността - мажех с Мустела.
На кръста по към гърба - имам - там не се сещах да мажа.
Дали кремовете имат ефект - не знам, но аз предпочитам да си мажа.

# 16
  • Мнения: 2 495
Aз от самото начало се мазах с Мама Дона на Чико и нямах никъде стрии....до средата на 7 месец, когато се нацепих зверски Sad Сега си взех интензивния крем против стрии на Виши и има значителна промяна, ама се мажа 3 пъти през деня. Peace Не че ще се отърва де, ама поне да не са така виолетови и вдлъбнати. Rolling Eyes

# 17
  • Временно
  • Мнения: 788
здравейте,момичета.При всяка бременност се появявт стрии.Въпросът ми е кога трябва да се започне и дали изобщо трябва да се използват кремове против стрии за бременни?До кога се използват?Марка на крем?Кои зони да третираме?
Не при всяка бременност се появавят стрии. Peace
Кога и дали изобщо трябва да се използват кремове можеш да решиш сама.
Ако започнеш,използваш ги до края на бременността,че и след като родиш даже.
Зони - гърди,корем,кръст,бедра.Общо взето навсякъде. Laughing
 
Аз лично започнах да се мажа към 5 месец.Преди това ми се гадеше от всякакви миризми,независимо приятни или неприятни.Използвах Перкуталфа вечер и обикновено бебешко олио на Евент сутрин.

# 18
  • Мнения: 317
В началото започнах с олиото на Джонсън, бях във втория месец, ако не греша, когато започнах да се мажа. След това ползвах едно обикновено мляко и накрая се спрях на едно хидратиращо мляко на Нивеа, много добре ми действаше на кожата. Истината е, че с каквото и да се мажеш, всичко си е до кожа, може и да ти се появят стрии, но може и да нямаш нито една. Но пък като се маже човек с нещо се чувства удовлетворен, че се грижи за себе си! Wink Аз например имах няколко стрии преди да забременея и много се притеснявах, че ще се нацепя ужасно, но нямам нито една стрия от бременността. Напълнях около 15 кг, мажех се предимно в областта на гърдите, корема, кръста, ханша и бедрата.
Лека бременност!  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 629
Най-добре е мас Sunglasses това е възможно най-гадното, но най-доброто нещо! Аз лично се мазах с бадемово масло, с Джонсън бебешко олио и пак се нацепих за отрицателно време. Също така са важни масажите при нанасянето на каквото и да е!  Успех Peace

# 20
  • Мнения: 405
Мустела...има прекалено много теми по този въпрос, разгледай ги.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 590
...
Може и със съвсем обикновем масажен крем.
На Лавена....примерно...
...

Точно такъв ползвах аз най-често и други подобни. Започнах след 4-я месец доколкото помня.
Нямама стрии.

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 00:13 от passion

# 22
  • Мнения: 89
Аз използвах олиото на Авент и макар е ми е много суха кожата не ми излезнаха стрии.

# 23
  • Мнения: 1 045
Стриите са един вид съединителни клетки които дават пространство да растат телесата.Така че или излизат или не.Ако ти е елстична кожата и не прекалиш с кг не излизат,а иначе спасение няма.Аз сложих 12 кг с нищо не съм мазала и нямам.Имам познати които са сложили и по-малко кг и са давали пари за всякакви мазила и ефект няма.Така че всичко е относително.Но за свое успокоение си купи нещо. Peace

# 24
  • Мнения: 718
По принцип ползвах мустела, но по-скоро за собствено успокоение, защото съм предразположена към образуване, та си казах поне нещо да направя по въпроса. Е, на корема не ми се появиха за моя изненада, не знам дали беше от кремовете. Но по мои наблюдения стриите са си въпрос на генетична обремененост и еластичност на кожата повече, отколкото на марка козметика, редовно мазане и т.н.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Със синът ми се мазах с какво ли не,. от най- евтината до най- скъпата козметика.Резултатът беше нулев нацепих се доста (но и качих 35 кг) С малката от време на време се мажех със зехтин , нямам нови само леко ми се разпънаха старите , с нея качих 18 кг

# 26
  • Мнения: 3 376
Зехтин Peace

# 27
  • Мнения: 22
На мен моята лекарка ми каза да си взема крем против стрий Mamma Donna на  Chico  и сам много доволна .Можиш да опиташ.

# 28
  • Мнения: 14 494
маслото на икаров против стрии. бяха почнали да ми се образуват като започнах да се мажа с него, изчезнаха.
после в 9-тия месец въпреки мазането пак се появиха, но след раждането изчезнаха, всъщност явно са там но са незабелижими, освен при вглеждане от много близо.

# 29
  • Мнения: 209
с зехтин и с гел на johnsons не знам кое от двете ми помогна но ми се размина само с няколко стрии и те не по корема.

# 30
  • Мнения: 2 448
Ползвах този от 4 месец някъде. Не ми се появиха стрии от бременността, може и да е случайно, не знам.

# 31
  • Мнения: 9 448
Код:
Aз от самото начало се мазах с Мама Дона на Чико и нямах никъде стрии....до средата на 7 месец
М дааа и аз така ,само,че ми се появиха стрии само по краката.Бях доволна от този продукт,но вече  Naughty Naughty Naughty

# 32
  • София
  • Мнения: 2 006
Нямам нови стрии от бременността, имам малко по бедрата от пубертета. Мажех с Матерн, но по-скоро за да се успокоявам, че правя нешо.Поне облекчава сърбежа от опънатата кожа на корема.

# 33
  • Мнения: 1 447
И двата пъти ползвах на Виши  
и не ми се появиха никъде,но все пак си е до тип кожа.Започнах да се мажа от 5 месец.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Аз се мазах с един масажен крем на Кокона&:Майка.много съм доволна,нямам нито едно стрия по корема или там където съм се мазала.имам две,три по гърдите,но там забравях да се мажа Tired

# 35
  • Мнения: 1 796
Имам стрии от преди бременността, нови засега нямам, мажа се с маслото за бременни на Веледа.

# 36
  • Мнения: 1 734
На АВЕНТ, много съм доволна! Попива бързо, не остава мазни петна, мирише съвсем дискретно и много приятно

# 37
  • Мнения: 292
Аз бих ти препоръчала Розово масло или Шипково. Тук се казва Rosa Musqueta и всички го препоръчват с две ръце, специално за бременни да не им се появяват стрии. Също така се твърди че заличава и до голяма степен вече съществуващите.
Какъвто и крем да ползваш, то той трябва да бъде достатъчно мазен и силно хидратиращ.

# 38
  • Мнения: 234
От приятелки и от мнения по форумите останах с впечатлението че скъпите кремове нямат особен ефект.Мазах се с мас или зехтин- по 2-3 часа на ден стоях с нея, после се измивах. Качих 20 кг през бременността и корема ми беше огромен, но нямам нито една стрия.

Добри отзиви съм чувала и за маслото (или олиото не съм сигурна ) против стрии на Икаров.

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 10:13 от bagira_s

# 39
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 328
мама дона на Чико - доволна съм

# 40
  • Мнения: 210
Аз имах страшен проблем със стриите(в побертета по гърба) и всички ми казваха че спасение няма и аз бях пробвала какви ли не мазиле и то все от скъпите нямаше резултат. Накрая си взех дева-против стрии и ми помогна по време на бремеността не ми се появиха стрии по корема и съм много щаслива.

# 41
  • софия
  • Мнения: 2 140
Лекарката ми ме посъветва само със зехтин да се мажа.

# 42
  • София
  • Мнения: 19
Лекарката ми ме посъветва само със зехтин да се мажа.
аз се мазах само със зехтин и ниамам никакви стрии
мазах се сутрин и вечер.
успех!

# 43
  • Мнения: 8 999
здравейте,момичета.При всяка бременност се появявт стрии.Въпросът ми е кога трябва да се започне и дали изобщо трябва да се използват кремове против стрии за бременни?До кога се използват?Марка на крем?Кои зони да третираме?

Какво значи "при всяка бременност" - твоя, или изобщо.
Защото на мен не ми се появиха стрии при нито една от двете ми бременности. И не съм се мазала с нищо, просто забравях.
Ако кожата ти е склонна да се нацепи, никакъв крем няма да те спаси.

# 44
  • Мнения: 362
Всички пишат с какво са се мажели по време на бременността,но никой нищо не казва за периода след раждането Peace Аз напълнях 26 кг.,мажех се с олио на "Хип",после "Бюбхен".Не ми излезна нито една стрия.Обаче няколко дни след раждането(родих секцио и поради сериозното гладуване 1 седмица след това отслабнах много рязко) случайно си погледнах краката и направо се ужасих Shocked.А като се прибрах от болницата,установих,че имам и на дупето.Ама като не можеш да станеш от леглото,си мислиш за всичко друго,но не и за стрии Grinning Така че,има голямо значение и какви грижи ще полагаш след раждането.

# 45
  • Мнения: 493
Мажех се по време на бременността и след като родих 4-5 месеца с Мустелла и Мама Дона на Чико.Сега нямам нито една стрия,но си мисля,че все пак си е и до кожа.

# 46
  • Мнения: 1 475
аз не съм доволна от Мама Дона на Чико, не че ми се появи стрия, но не ми допада, сега я смених с Перкуталфа и си взех бебешкото олио на Хип, пише на упътването, че спомага за предотвратявянето на поява на стрии по време на бременност!

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Според мен всичко опира до кожата.Генът си е ген.Имам приятелки,които измазаха цели тубу и пак се нацепиха.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 508
Купих си една опаковка на Мустела в началото и още не съм я свършила! Мирише хубаво, консистенцията е приятна и нямам стрии засега. Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 475
Купих си една опаковка на Мустела в началото и още не съм я свършила! Мирише хубаво, консистенцията е приятна и нямам стрии засега. Simple Smile

стана ми любопитно, как си успяла за толкова много седмици да ти стигне една опаковка от мустелата, явно не се мажеш всеки ден, аз досега свърших една опаковка на чико за корем , една опаковка специално за гърди и едно бебешко олио на Джонсън за крака Mr. Green

# 50
  • София
  • Мнения: 2 508
Да, аз не съм от най-редовните! Flushed Просто не обичам да се мацотя... Изумяват ме жени, които се мажат с 10 000 неща всеки ден. Wink

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Не мисля,че има смисъл в мазилата против стрии.Смятам че е до ген,еластичност на кожата и според качените килограми.

# 52
  • Мнения: 328
И аз с какво ли не се мажех и скъпи и евтени и пак съм нацепена като майска роза  Cry,мажех се всяка вечер като почнех от коляното до врата обилно и пак съм нацепена все едно абсолютно с нищо не съм се мазала  Crossing Arms-по гърдите,корема,паласките,целите бедра /отред,отдзад,отстрани/,дупето  Cry Cry Cry
И аз останових че си е до кожа /или ген/ и също така разбира се да се внимава с кг  ooooh!

# 53
  • Мнения: 1 554
до осмия месец се мажех с мустела ,в момента в който ми излязоха стриите,почнах да се мажа с дева Mr. Green каквито щеш мазила ползвай,предразположена ли е кожата,ще се на цъфкаш цялата Mr. Green

# 54
  • Мнения: 6 713
Или бебешко олио или специално мазило за бременни. Аз имах олио на Нивеа, олио на Рок и Мама Дона на Чико. Crazy

# 55
  • София
  • Мнения: 2 508
Абе, да ви кажа, моята кожа е предразположена към стрии, целите ми бедра са си в стрии от години, но по корема засега нямам... Според мен причината е най-вече, че не се тъпча като идиот и съм качила само 9 кг. до сега.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Мама Дона на Чико. Peace

# 57
  • Мнения: 4 784
До кожа си е. Аз очаквах, че след бременността няма да остане място по тялото ми без стрии, понеже съм доста предразположена и още преди да забременея си имах доста. Мажа се от сума ти години с какви ли не мазила и пак са ми излизали. Но за моя радост, не се увеличиха след бременността. Нямам нови, но пък старите ми са достатъчно  Crossing Arms Sad. През деветте месеца се мажех най - вече с Мустела и Авент.

# 58
  • Мнения: 617
Там където се мазах не ми излязоха стрии. Но пропуснах краката и се нацепих по тях.
Мазах се с Мама Дона на Чико.

# 59
  • Мнения: 379
Мажа сес Джонсън бебешко олио. В момента съм в 36 седмица и стрии още нямам, не че е късно да ми се появят де  Laughing .

# 60
  • Мнения: 641
Да, аз не съм от най-редовните! Flushed Просто не обичам да се мацотя... Изумяват ме жени, които се мажат с 10 000 неща всеки ден. Wink
Аз съм от тях.
Мажа се и сутрин с бебешко олио на "Евент"и вечер с мас,понякога и през деня когато имам време се мажа с едно с много сложно име,което ми предписа лекар.
Качила съм само 7 кг.,като преди това съм свалила повече от 10кг.
Обаче както казвате всичко си е до кожа.
Тия дни забелязвам малки бели точици по корема си и предполагам,че това са бъдещи стрии.
Така,че мила мамче и да си редовна като мен като не ти е еластична съединителната тъкан,нищо не става.  bouquet

# 61
  • Мнения: 1 985
Аз си мазах корема с обикновено кайсиево масло на "Вербена", а гърдите - с крем на "Мустела" и на "Chicco"! Не ми се появиха никакви стрии, а съм предразположена!

# 62
  • Мнения: 955
Ползвах Мустела и съм доволна. Излязоха ми 2-3 стрийки на корема, но аз очаквах много повече, защото съм предразположена. Между другото сега въобще не се виждат, не че са изчезнали, но избледнаха и не се забелязват.

# 63
  • Мнения: 200
През цялата бременност се мажех с козметиката на Чико- Мама Дона, за гърди и тяло. Тъй като качих 40 кг и оставих в родилното 15 ми излязоха стрии, но не по корема,  а по бедрата, на хълбоците и от вътрешна страна на колената. (през бременността не ми излезе и една стрия  newsm78)Сега след повече от половин година всички стрии изчезнаха, не съм се мазала с нищо, само с обикновенно тоалетно мляко. Изглежда всичко зависи от кожа и тн, аз имам късмет че е еластична може би  Hug

# 64
  • България
  • Мнения: 105
И миналата бременност, и сега се мажа с масажното масло против стрии на Икаров.Нямам стрии.

# 65
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ползвах Мустела

# 66
  • Мнения: 2 013
Мили бременни,не искам да ви отчайвам,но аз се мазах с какво ли не през бременноста,пробвах всякакви козметики и ефекта беше нулев.Дори не предполагах че имам стрии по корема,защото нямах никакви признаци,а когато родих и кожата се прибра  Shocked
имам стрии почти навсякъде и то много дълбоки.Разбира се че зависи и от кожата,но според моя скромен опит ефект от мазилата-НЯМА!
Успех на всички в борбата  Peace

# 67
  • Мнения: 718
С Мустела от коленете до гърдите, ежедневно. Нямам никакви стрии.

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 99
Мажа се с Мустела с двоино действие корема,а гърдите пак с мустела,но някакво за гърди специално.Но дали ще има ефектми е рано да знам все още,ще видим newsm78

# 69
  • Мнения: 3 695
Мазах с Виши против стрии, доволна останах. Simple Smile

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Аз използвах крем п/в стрии на ''Дева'' от четвъртия месец и обикновенно бебешко олио ''Евент''.Нямам стрии от бременността,въпреки че кожата ми е ужасно суха и си имам стари от преди това.
Мажех си бедрата,корема и кръста,всяка вечер.За гърдите не помня,дали ги мажех,но по тях имах стрии,след като започнах да кърмя.
Зависи също и колко килограма ще качиш,аз бях +10кг.

# 71
  • Мнения: 476
Не съм сигурна изобщо, че зависи от качените килограми.
Аз качих 25кг., не съм се мазала с нищо и нямам никакви стрии.

# 72
  • София
  • Мнения: 86
       АЗ  ИЗПОЛЗВАМ ОТ ЕДНА СЕДМИЦА КРЕМ  С КАКАОВО МАСЛО НА ЛАВЕНА/5ЛВ./ - НАЙ- ВЕЧЕ ЗА КОРЕМЧЕТО, НО Е ДОСТА МАЗНИЧЪК И  КОЖАТА СТАВА НЕЖНА  И ХИДРАТИРАНА.  А  ПРЕДИ ТОВА ПОЛЗВАХ МЕДИЦИНСКА КОЗМЕТИКА - elancyl/то  е скъпичко 30лв./
      Може да секаже че съм  доволна,но  си трябва  мазане поне  по два пъти на  ден.  А  такива  като мен  по  пухкави, са  си предразположени към  бели  чертички.
      Сега съм се насочила към  мустела, да видим какъв е  ефекта на  дефекта Wink.
 pregnant

# 73
  • Мнения: 46
И аз очаквам първото си дете вече съм в 7-мия месец и до сега не ми бяха излизали стрии въпреки това се мажех всеки ден от началото на бременността е с някой малки пропоски разбира се и сега ми излязаха леки наченки в средата на корема и съм притеснена дали след като родя ще изчезнат при свиването на корема или ще си останат като бледи бели белези  newsm78

# 74
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Дева, Авент.  Бедра, корем, гърди!

# 75
  • Мнения: 1 674
и при 2-те бременности нямам стрии.Мазах се с крема против стрии на Дева.Смятам,че всичко си е до еластичността на кожата.

# 76
  • Мнения: 7
Използвах крема на Chicco-Mamma Donna за стрии и съм много доволна.Може и да е внушение ,но е факт че нямам стрии ,а коремчето ми беше доста голямо.Родих бебче 3.700 кг. Peace

# 77
  • Мнения: 46
Момичета аз пък си купих сега Кокона и Мама а то се оказа че имало 5 вида Simple Smile аз си купих масажен крем който бил точно за това надявам се да има ефект защотото както казах имам вече някакви наченки на стрии но иначе преди да се появят ползвах редовно Дева .. и сега съм озадачена да търся ли и нещо друго ще изчакам още малко да видя дали ще продължи това нацепване и вече ще започна пак да се чудя за някакъв друг продукт  newsm78

# 78
  • Мнения: 636
С никакви. Не помагат, ако сте склонни към тях.

# 79
  • Мнения: 2 960
Мустела-9 месеца.Мазах се при втората бременност.Първия път-нищо специално.Резултата-и двата пъти без нито една стрия.Така ,че извода -всеки сам Peace

# 80
  • Мнения: 46
То май найстина и да се мажеш и да не се мажеш който е склонен да му излязат ще се нацъфка като на решето а който не е ще си има красива кожа ..

# 81
  • Мнения: 104
Всякакъв помага, даже е достатъчно да се мажеш 1-2 пъти на ден с каквото и да е мляко за тяло и балсам. На мен стриите ми се появиха по бедрата-най-вече вътрешната част, иначе може да се мажеш навсякъде където се сетиш и има повече сланинка и по корема. Често се появяват по ханша, гърдите/тук много нежно мажеш/, краката заедно със сгъвките на колената. Хубаво е преди да мажеш да се ексфолираш или поне да се изкъпеш-за да е почистена кожата и да поема по-добре, вечер също кожата е по-склонна да се подхранва, ама не преди лягане, че трябва и да диша докато спиш  Simple Smile

# 82
  • Мнения: 267
 smile3514  много болна тема.Мажа се упорито с мустела двойно действие (изхабила съм около 5 опаковки ) + мас вечер,всичко вървеше чудесно,докато един ден си погледнах задните части в огледалото  smile3511,нещо ужасно - лилави гадни стрии,за сега имам само на задника,на корема и гърдите (но не е късно,още съм в осмия ).Наистина е до кожа,искрено завиждам на жените с еластична кожа,моля се поне да станат бели,та да не ги забелязвам.Ама то е нормално забременях 48 кг,а сега съм 70  #Shocked,няма какво да се учудвам

# 83
  • Мнения: 961
Може да ползва каквито кремове против стрии иска, но дали ще помогнат е друг въпрос.

# 84
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 755
Започнах още в началото да се мажа с олиото на Икаров,а после ползвах ефтини продукти-Дева,Билка и под.Никъде не ми се появиха стрии,но зависи от самата кожа.

# 85
  • Мнения: 267
за тези,които още не са се нацепили да пробват по няколко пъти седмично утайка от кафе смесена със зехтин и яко търкане в банята в/у засегнатите участъци,аз сега го правя но след дъжд качулка,иначе казват че много помага има супер пилинг ефект,може и цялото тяло да се маже,кожата става супер гладка

# 86
  • Мнения: 143
По-добре използвайте зехтин. Джонсън е изключително вреден за бременни, за бебета и дори за нормален човек. Основната му съставка е mineral oil или другото му име - paraffinum liquidium, която е остатъчен продукт от нефтената преработка и е канцерогенна. Запитайте се защо е толкова евтино това олио...  #Crazy
Пълен комплект за бременни на Мустела (за лице, хидратация на тялото и против стрии) излиза над 300 лв. и затова аз се спрях на зехтина. Най-хубаво е с животинска мазнина (масло или мас), но пък прането след това е сложно, докато при растителната мазнина няма такъв проблем.

# 87
  • София
  • Мнения: 184
Ползвах Мамма Донна, Мустела и свинска мас. Имам само три стрии, което за моята кожа си е голямо постижение.

# 88
  • Мнения: 790
На мен Икаров ми сврши чудесна работа, но и аз мисля, че си е до кожа

# 89
  • Мнения: 911
Мазах се. Започнах около 4-ия месец, съвсем обикновен  крем (искам да кажа, че беше български, не помня марката, беше оранжева опаковка) против стрии. Качих 35 кила и нито една чертичка! Обаче, независимо с какво се мажеш от значение е и кожата ти - ако си предразположена, дори скъп лосион да ползваш, ще се нацепиш. Но поне няма да ти изсъхва кожата и да те сърби.

# 90
  • Мнения: 826
Каквито и да ползваш, ако кожата ти е предразположена (в зависимост от еластичността и) ще имаш.  Sad Според мен няма значение скъп ли е лосионът или по-ефтин - накрая ефекта е непридвидим. Аз още не съм родила, но имам малко стрии по бутовете Blush от тийнейджърските си години. Доста се интересувах преди, но само разбрах, че това най-малко зависи от кремовете, с които се мажем. Хубавата новина е, че с възраста кожата става по-неподатлива на стрии! Странно звучи но е факт - колкото сме по-дърти Mr. Green толкова сме по издръжливи на опъване newsm68
 В момента се мажа с обикновен овлажняващ лосион за тяло, колкото да не е без хич. В аптеките, които правятлекарства и бъркат кремове, правят един точно срещу стрии за бременни. Не съм ползвала,но много бременни жени са ми го препоръчвали, а и все пак е от аптека, съобразен със състоянието ни! thumbsup

# 91
  • Мнения: 267
а лилавите стрии дали ще станат бели с това масло на икаров,от мустелата нищо не стана

# 92
  • Мнения: 1 354
Аз ползвам Chicco-Mamma Donna и за сега съм доволна Flutter

# 93
  • Мнения: 121
С първата бременност се мажех с мас , а с втората бебешко олио.

# 94
  • София
  • Мнения: 2 132
Имам Мама Дона, Перкуталфа и Икаров, мажа се редовно, но  и стрии си имам  Sad Просто кожата ми е предразположена.
а лилавите стрии дали ще станат бели с това масло на икаров,от мустелата нищо не стана
Докато ти расте корема мисля, че няма да станат бели. Но това не значи , че трябва да не се мажеш. Докато са лилави стриите са по- податливи на кремовете.Икаров мисля , че е добър избор.

# 95
  • Мнения: 682
Аз използвах крема против стрии на Мустела, който не ми допадна, защото стоеше лепкав и не попиваше; след това ползвах крема на Лиерак, който е страхотен, но малко по-скъп; на финала си купих Мама Донна на Чико, който също ми допадна. Нямам нито една стрия, но личното ми мнение е , че е до кожа. Ако си предразположена към стрии, надали кремовете ще те спасят. Те имат по-скоро хидратираща функция, според мен.

# 96
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Ползвах крема на Мустела и по корема нямам никакви стрии  Peace Имам само назад към кръста , където не можех да се стигам вече с големия корем Embarassed

# 97
  • Мнения: 136
Ползвах крема на Мустела и по корема нямам никакви стрии  Peace Имам само назад към кръста , където не можех да се стигам вече с големия корем Embarassed
Това все едно аз съм го писала  Simple Smile

# 98
  • Мнения: 654
На Бюбхен , но не съм доволна нито от крема, нито от олиото- поне не ме сърбеше, ако не друго..
Най- добре Виши, Мустела..

# 99
  • Мнения: 235
Още един глас  Wink за Мустела.

# 100
  • Мнения: 45
КОКОНА МАМА - специално за бременни жени, има го и за тяло и за гърди в аптеките. Peace

# 101
  • Мнения: 267
Ако си предразположена към стрии, надали кремовете ще те спасят. Те имат по-скоро хидратираща функция, според мен.
  ooooh! явно съм,имам надежда,че от пубертета имах 3 стрии на гърба,но сега гледам с времето,толкова са се свили,че не се забелязват,а с нищо не се мажа, та се надявам и с тези да се случи такова чудо  Praynig Praynig Praynig

# 102
  • Мнения: 1 558
Аз се мазах само с тоалетното мляко на Нивеа.Първия път нямах нищо,втория път ми се появиха ,но много малко

# 103
  • Мнения: 512
И през двете бременности се мажех с кремчето против стрии на "Виши" и съм изключително доволна.

# 104
Незнам дали е от кожата,но аз се мажа с крем против стрии на
орифлейм и нямам стрии.Останах доволна.

# 105
  • Мнения: 62
Аз не съм ползвала никакви кремове и през двете си бременности и нямам стрии. Мисля, че си е до човека- доста жени се мажат с какво ли не и пак имат, така че зависи дали кожата ти е предразположена към образуване на стрии.

# 106
  • Мнения: 1 132
Мажех се от време на време с едно олио на Веледа- нямам стрии.Едва ли е от мазането обаче. Кожата ми просто не е предразположена към образуване на стрии.

# 107
  • Мнения: 177
От както съм забременяла се мажа с три вида мазила -  крем против стрии на "Дева", масло против стрии на "Икаров" и олио или на Джонсън или на Нивеа. Сега съм 7 месец и не се бях мазала само два дни. Днес сутринта като се изкъпах (мъжо е инструктиран да прави проверка  за стрии Thinking) Гледа, гледа и  Shocked На дупето по три бройки от двете страни и на гърдите пак по три.
Напълняла съм с 5кг. и пак се нацепих.
Така че и с каквото и да се мажеш си е въпрос на кожа. Peace

# 108
  • Мнения: 594
Аз бях много доволна от обикновените масажни кремове (български), които продават в аптеките  Peace Важното е да се омазнява кожата, за да може да стане по-еластична при разтягането по време на бременност.

# 109
  • Мнения: 2 334
Най доволна съм от олиото против стрии на Икаров  Peace

# 110
  • Мнения: 267
Най доволна съм от олиото против стрии на Икаров  Peace
от днес започнах и аз да се мажа,кога да чакам резултат,в смисъл той  в какво се изявява - в събиране,из1езване или побеляване на лилави стрии  newsm78,дано имам по - бързо ефект  Praynig

# 111
  • Мнения: 177
Най доволна съм от олиото против стрии на Икаров  Peace
от днес започнах и аз да се мажа,кога да чакам резултат,в смисъл той  в какво се изявява - в събиране,из1езване или побеляване на лилави стрии  newsm78,дано имам по - бързо ефект  Praynig

Прочети три публикации по- нагоре. Grinning

# 112
az su6to sum dovolna ot bebe6koto olio na Djonsan - nqmam strii i cenata e dobra

# 113
  • Мнения: 267
Най доволна съм от олиото против стрии на Икаров  Peace
от днес започнах и аз да се мажа,кога да чакам резултат,в смисъл той  в какво се изявява - в събиране,из1езване или побеляване на лилави стрии  newsm78,дано имам по - бързо ефект  Praynig

Прочети три публикации по- нагоре. Grinning
ooooh! на мен ли го казваш,знам че нищо не помага и ако кожата ти нее еластична забрави,на мен целия ми задник се нацепи,просто досега доста мнения изчетох относно този на икаров (той е за вече появили се стрии ),дали могат да станат бели или да се свят малко,а не да изчезнат - такова животно нема   newsm53

# 114
  • София
  • Мнения: 326
Аз съм доволна от Мама Дона на Чико.

# 115
  • София
  • Мнения: 864
ласувам за Мустела с 2 ръце
нямам една стрийка а по принцип кожата ми е ултра суха

# 116
  • Мнения: 267
ласувам за Мустела с 2 ръце
нямам една стрийка а по принцип кожата ми е ултра суха
КАК да не ви завиди човек  smile3518 и аз се мазах с мустела,но резултат нямашееееее

# 117
  • Мнения: 22
И аз и всичките ми познати бременни сме се мазали с Elancil на Galenic. Много е добро - на никоя не е излязла нито една стрия, много меоблекчаваше, коагто започваше да ме сърби коремът - носех си кремчето дори на работа и когато ме досърби се мажех. Много съм доволна.

# 118
  • Мнения: 98
Аз съм с Авент и съм доволна.По принцип и преди да забременея имах стрии и се страхувах,че положението ще стане още по-зле,но досега кожата ми не се е нацепила изобщо. Явно кремът наистина действа Peace

# 119
  • Мнения: 77
Цоп и аз да се разпиша тук, аз ползвах Мустела 9 месеца /цялата серия/ и съм доволна

# 120
  • Мнения: 494
Аз ползвах какво ли не, и въпреки всичко ми излязоха и то много, така че е Божа работа.

# 121
  • Мнения: 7
Цитат
И миналата бременност, и сега се мажа с масажното масло против стрии на Икаров.Нямам стрии.
ooooh!здравей наде 23, и аз се мажа с маслото на Икаров, и с Мустела (редувам ги), и досега нямах една стрийка вече съм в шестия месец - но преди два дни ги видях грозните лилави гадорийки на гърдите.... Mr. Green

# 122
  • Мнения: 603
Всичко си зависи от кожа, и да се маже човек и да не се маже едно и също ще стане, според мен поне. Аз се мажа с Mustela по един път на ден, понякога пропускам, ще видим какво ще стане по нататък  Rolling Eyes

# 123
  • Мнения: 267
аз вече от 1 месец се мажа усърдно с Икаров ,но няма резултат,стриите са си ужасно лилави  newsm45

# 124
  • Мнения: 2 447
Според мен,ако кожата ти е предразположена към поява на стрии с каквото и да се мажеш пак ще се появят!

# 125
  • Мнения: 114
Мазах се с мустела и със свинска мас(пречистена от село) и нямам нито една! Flutter
Колкото и да зависи от типа кожа,смятам,че трябва да направим всичко по силите ни да я поддържаме и съхраняваме-все пак ще трябва и после! Naughty
Мисля че,и бадемовото масло е много подходящо,аз го изполдвам сега от време на време и съм много доволна. Peace

# 126
  • Мнения: 4 030
С кремовете се започва от самото начало. Аз ползвах на Чико и на Мустела, като този на Мустела ми мирешеше много зле  - ставаше ми лошо и всъщност затова го смених с Чико.
Така или иначе коремът ми стана голям, а стрии не се явиха  Laughing

# 127
  • Мнения: 1 322
Аз лично след 6-тия месец се мажех с домашна свинска мас.

# 128
  • Мнения: 141
Много мои приятелки ми препоръчаха Mamma Donna на Chicco. Казаха ми, че са останали много доволни. Та и аз си купих от този крем.. Намазах се веднъж и наистина остана много приятно усещане върху кожата ми. Скоро ще почвам да го ползвам по- редовно.
По принцип много зависи от кожата дали ще се появят стрии или не, но все пак като превенция може човек да се маже с нещо.
Чувала съм, че много жени са се мазали със зехтин и мас, както и с масла на Икаров.

# 129
  • Мнения: 1 740
Аз лично след 6-тия месец се мажех с домашна свинска мас.
И аз така и нямам никакви стрии

# 130
  • Мнения: 753
Първия път - мазах се от 4 навършени месеца с масажното олио на Икаров корема и гърдите, а краката с крема на Дева.
Сега - от 5ти месец се мажа с масажното олио на Хипп и сменям с крема на Дева. Нещо Икаров сега не ми понася, но и него съм си купила.
Нямах стрии и сега още не виждам, дано да остана така.
Някои мами се мажат целите. На опаковките по принцип пише как и къде се ползва мазилото.

# 131
  • Мнения: 79
Аз мисля че зависи от типа кожа
аз се мажа с Джонсън и то чат пат не всеки ден
но се надявам да не се нацепя,кожата ми е еластична,
преди няколко години качих доста кг но не ми излязоха стрии,
но сега е съвсем различно

# 132
  • Мнения: 2 015
Ползвах крем на Мама Дона.Доволна съм, но не знам, дали е от крема или кожата си ми е еластична.Не получих стрии.

# 133
  • Мнения: 82
Много е индивидуално, аз се мажех с това на Икаров, но миризмата ме убиваше, смених го с мама Дона на Чико, но от него целият ми корем се обрина в малки ситни пъпки( между другото не обвинявам самата марка, явно аз съм с по-нежна кожа, тъй като си купих и плажно мляко за бременни на Чико и отново резултата беше обрив и сърбеж), почнах да се мажа с тоалетно мляко като го редувах с мас, и така задържах до 9-тия месец и корема ми се нацепи след танците на сватбата ми  Crazy.Добре, че са само няколко мънички стриички около пъпа наподобяващи лъчи на слънце, та пъпа ми изглежда интересно.  Mr. Green

# 134
  • Мнения: 9 973
нищо не съм ползвала

# 135
  • Мнения: 4 070
Аз съм в 9 месец , ползвам няколко вида крем, не са специални. Два на Гарние за много суха кожа и едно олио на Джонсан. До сега нямам проблеми, но очаквам че ще се появят след раждането.

# 136
  • Мнения: 267
Аз съм в 9 месец , ползвам няколко вида крем, не са специални. Два на Гарние за много суха кожа и едно олио на Джонсан. До сега нямам проблеми, но очаквам че ще се появят след раждането.
Защо пък след раждането,тогава не се ли свалят килограми  newsm78,само това оставаше сега и след раждането още една порция стриики Sick Sick

# 137
  • Мнения: 5 369
Може и след раждането да се получат - нали се свива кожата, като при слабеене.
Аз се мажех нон стоп през бременността - в първите месеци само вечер, в последните и сутрин и вечер.Ползвах Мама Дона на Чико и зехтин в последните два месеца. Резултатът е - нито една стрия, но качих и малко кг.

# 138
  • Мнения: 4 070
При рязко свиване на кожата опастността от стрии е същата като при разпъването- аз имам стрии (както и кумата ми ) от рязко смъкване на кг. Дори си мисля,че нарастването на корема (т.е при разпъването на кожата) не е толкова рязко в случая понеже корема расте постепенно- поне при мен е така.

# 139
  • Мнения: 107
как приготвяте домашната свинска мас за да се мажете с нея.Има ли нещо специално

# 140
  • Мнения: 2 172
През първата бременност не се мажех с нищо.Може би два или три пъти с бадемово масло на Икаров,но го зарязах,че ме мързеше да се мажа  Laughing Нямам нито една стрия(на корема)Абсолютно гладък и плосък си е.Даже после стана по-хубав от колкото беше.Но пък на краката имам няколко,но няма как ....те са ми най-дебелата част от тялото и съответно станаха мноого дебели,така че ....  Tired

Сега почтивсеки ден се мажа с маслото против стрии на Икаров.Незнам защо,но ме е страх този път да не ми станат.Искам пак да си имам хубав корем.Резултатът до този момент си е същия.Гладък си е.Но има още 3 месеца,така че тогава ще докладвам  Sunglasses

# 141
  • Мнения: 74
с каквото и да се мажеш ако си склона да ти се образуват стрии тая си е аз се мазах и с кремове скъпи притова и с мас но пак се нацепих

# 142
  • Мнения: 215
И аз смятам, че е до предразположеност на кожата - аз се мажех редовно с крем против стрии за бременни на Мустела, но имам малко, които ми се появиха след сваляне на килограмите и прибиране на корема. Не съм се мазала усилено след раждането.

 

# 143
  • Мнения: 267
някой да има отзиви за лиерака п/в стрии - гела и лосиона,ама за вече появили се,дали ги свива поне малко?

# 144
  • Мнения: 153
Мустела. Нямам никакви стрии.
Смятам, че е индивидуално дали се мажеш или не всичко зависи от кожата.

# 145
  • София
  • Мнения: 292
По-добре използвайте зехтин. Джонсън е изключително вреден за бременни, за бебета и дори за нормален човек. Основната му съставка е mineral oil или другото му име - paraffinum liquidium, която е остатъчен продукт от нефтената преработка и е канцерогенна. Запитайте се защо е толкова евтино това олио...  #Crazy
Пълен комплект за бременни на Мустела (за лице, хидратация на тялото и против стрии) излиза над 300 лв. и затова аз се спрях на зехтина. Най-хубаво е с животинска мазнина (масло или мас), но пък прането след това е сложно, докато при растителната мазнина няма такъв проблем.

Ужас,  #2gunfire благодаря за поста. Аз се мазах около месец с Джонсън, защото е мазен. Даже пробвах две опаковки, различни, да видя дали ще ми харесат за мазане на бебка. Ще я забравя тази марка!
 Преди това ползвах мустела, но ми изсъхваше кожата. От няколко месеца съм на хип и съм много доволна. Нямам нито една стрия (освен тези от пубертета Simple Smile  Дали е от годините (33) не знам Simple Smile но и кг са вече +21.
Благодаря и за поста за стрии след секцио   bouquet
Ще взема мерки отсега Simple Smile да не отслабна рязко, ако зависи от мен Simple Smile
А на теб пожелавам упех в борбата, четох в някои от другите форуми, че има майки преборили се със стриите.

# 146
  • Мнения: 8
Здравейте, при мен крем от Невен с мас помогна много...по принцип невена след продължителна употреба заличава всякакви белези, дори и стрии....не са изчезнали напълно, но за около 2 месеца употреба доста по-бледи.

# 147
  • София
  • Мнения: 17 592
Ползвах на Дева. Всеки ден. От самото начало.

# 148
  • Мнения: 270
Аз съм много доволна от маслото на Икаров против стрии.Използвах го през цялата бременност,мажех се сутрин и вечер и не ми се образуваха стрии,въпреки,че съм предразположена и си имам стари. Peace

# 149
  • Мнения: 267
никой не дава отзиви за лиерака http://www.framar.bg/prepor_product.php?id=30062108&page_spe … 0%C8%C8+75+%EC%EB. има ли доволни от него  newsm78

# 150
  • Мнения: 2 478
Предполагам,че всички са ти казали,че зависи от кожата.Моята кожа се оказа доста еластична,защото не ми се появи нито една стрия ,нито пък ми увисна бюста,въпреки +22 кг и една година кърмене.
А докато бях бременна не бях сигурна в това и се мазах с какво ли не-Мустела,Чико,но най-ми допадна едно олио с авокадо на нивея.

# 151
  • Мнения: 1 440
Мажех се от 2 месец до след раждането даже...ползвах мас, а след 7 месец в допълнение си купувах и разни други козметични продукти - Мустела, Мама Дона, Галеник, Перкуталфа, маслото на Икаров. Появиха ми се няколко стрии само около пъпчето последните 2 седмици преди да родя Shocked След като ми се прибра коремчето почти не се забелвзват, но са си там.

Иначе на мен мазането с мас ми се струваше отвратително и мааааазно, но когато почнах се оказа много поносимо, даже приятно, защото иначе ме сърбеше доста кожата. Освен това маста беше снежно бяла с едва доловима миризма. Като се намажех вечер, въпреки че направо се стичаше от жегата (юни-юли), до час-два беше попила в кожата без даже самата тя да е мазна. Дрехите ми се изпираха без проблем, нито са ми оставали петна.

# 152
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Използвах Перкуталфа, маслото на Икаров, бебешко олио на Джонсън с лавандула.Обаче като влязох в болницата не си взех нищо и за 2 дни(докато се сетя да поръчам да ми донесат) се нацепи цялото ми коремче Sad

# 153
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Използвах един крем на А-дерма за суха и атопична кожа. От стрии не ме утърва (предразположена съм), но ми спести страшно много дискомфорт от опъването и беленето на кожата по корема и гърдите. Убедена съм също и че ми се появиха много по-малко стрии, отколкото ако не се бях мазала с нищо.

# 154
  • Мнения: 793
Аз съм си поръчала Олио за бременни на Хипп. Но съм сагласна че всичко си е до кожата на жената,все пак имам някакви надежди че ще помогне това олио. newsm78

# 155
  • Мнения: 312
ползвах обикновенно бебешко олио. Peace

# 156
  • Мнения: 41
Mamma Donna на Chicco, заслужава си!  thumbsup

# 157
  • Мнения: 743
Мустела ползвах.Скъпо е,но нямам нито една стрия от бременността,а качих 25 кг.,а имам стрии от ученичка,когато съм качвала и сваляла по4-5 кг.

# 158
  • Мнения: 4
Ползвах българското на Дева, една приятелка ми го препоръча и май беше 5лв. Нямам нито една стрия   smile3503 заслужава си

# 159
  • Мнения: 755
Зависи от кожата и нейната еластичност! Има много мазила за бременни, всеки се спира на определен продукт! Скоро открих нов от тези на Икаров /по принцип не ги харесвам много/, но този път съм приятно изненадана -  масло от Макадамия.
Пише, че е доста благоприятно за бременни , за кожата и дори ставало и за масаж на бебета. Няма мирис и бързо попива! Важното е кожата да е овлажнена в този период повече от друг път, а дали ще издържи на разтягането , дали има нужната еластичност... е, това си е ген! Peace

Последна редакция: нд, 08 мар 2009, 15:24 от Fortune

# 160
  • Мнения: 11 009
Ползвах само обикновен овлажняващ лосион за тяло, нямам нито една стрия.
Всичко е до ген и кожа, качените килограми и честотата на мазането не са фактор.

Използвах Перкуталфа, маслото на Икаров, бебешко олио на Джонсън с лавандула.Обаче като влязох в болницата не си взех нищо и за 2 дни(докато се сетя да поръчам да ми донесат) се нацепи цялото ми коремче Sad

Бъди сигурна, че причината не е в 2-дневното прекъсване на мазането. Ако си била предразположена, и да се беше мазала, пак щеше да се нацепиш. Confused

# 161
  • Мнения: 267
Mamma Donna на Chicco, заслужава си!  thumbsup
И аз от скоро реших да сменя мустела с това на чико,но забелязвам като се мажа с това за гърдите ми се обрасзуват,едни такива бели като кир по бюста,самата консистенция е прозрачна,не бяла като крема за корема  newsm78.На теб става ли ти  така, аз не погледнах срока на годност,но не вярвам да съм улучила нещо толкова старо  Thinking

# 162
  • Мнения: 1 817
Зависи от кожата ти. Приятелката ми все се мажеше и пак цялата е в стрии. Rolling Eyes
Аз се мазах само първата бременност и то първите няколко месеца.
Ползвах преварен зехтин.
Втората бременност не се мазах. Нямам  стрии-никакви Wink

# 163
  • Мнения: 4
Аз използвам на "ДЕВА" , антистреч маркс... анти стрии де факто и съм много доволна. Като се намажа вечер корема ми седи мазен чаааак до другата вечер Simple Smile

# 164
  • Мнения: 70
Аз ползвам бебешко олио на Джонсън и засега съм доволна - овлажнява много добре. От време на време ползвам и маслото на Икаров, но по-рядко, че нещо не ми допада на миризма, иначе действа добре. Ще видим накрая какъв ще е резултатът newsm78

# 165
  • Мнения: 3 294
Ползвах бебешко олио на Джонсън с лавандула , но явно действието му е доста повърхностно и реших да сменя , Взех си един крем на Юсерин с уреа 10 % , добре действа , но не ми харесва как мирише и една приятелка ми даде Мустела , засега сържа с нея . Нямам признаци за стрии , по принцип моята кожа е доста еластична , но знае ли човек  Rolling Eyes

# 166
  • Мнения: 15 379
По съвет на моя приятелка, която е дерматолог и практикува в Германия - къпане с Линола Фетт - олио за баня и след това намазване (моля да не ми се смеете!) с крем Дунавски вълни, производство на Арома е. Резултатът е, че нямам нито една стрия, а успях да кача почти 30 кг. по време на бременността.

# 167
  • Мнения: 370
Аз се мажа с олиото на Икаров и си правя масажи с малко по груба ръкавица.Мислех да си купя Мустела понеже тук четох страхотни отзиви за нея,но в аптеката ми препоръчаха да не я ползвам.Била пълна с химии.Човека не ме познава и предпочете да ми даде по евтиния продукт,явно има защо.Олиото на Икаров дори ми облекчава сърбежа,който имах по гърдите Heart Eyes

# 168
  • София
  • Мнения: 1 139
Използвах обикновеното олио на Джонсън,беше едно от най-неароматните и затова се спрях на него,тъй като имах непоносимост към всякакви миризми на сапуни,прахове,парфюми,дезодоранти и т.н.Доволна съм,нямам нито една стрия,но според мен е въпрос до кожа,а не до мазила Peace

# 169
  • Мнения: 370
Наистина всичко си е до кожата.Една приятелка се маза с олиото на Джонсън и се нацепи цялата.Аз се мажа само,за да не се обвинявам после,че нищо не съм направила.

Пинк,нищо лично Hug

# 170
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
аз до сега изхабих една опаковка кремче на българска роза,сега привършвам кремчето на дева,с него се мажа сутрин а вечер с бебешко олио на джонсън,за по натам мисля да си взема на мустела ,тъй като много ми го нахвалиха,макар цената му да е висока -дано има ефектnewsm12

# 171
  • плевен
  • Мнения: 644
Когато бях бременн се мажех само с бебешко олио-всеки път си вземах различни за да опитам.Нямам никакви проблеми и сега след раждането-никакви стрии

# 172
  • Мнения: 221
аз още не съм се мазала с нищо /29г.с./ по корема нямам,само по гърдите ми излязоха,но според мен с каквото и да се мажеш то си е до типа кожа Peace

# 173
  • Мнения: 641
аз се мажех с масажното масло против стрии на Икаров,с мас,и с бебешко олио.
редувах ги.
мажех се сутрин и вечер,понякога и по обед.
нямам нито една стрия.
но пък може да е от това,че не съм качила мн.кг. само +9.5
и все пак,зависи от еластичността на кожата.

# 174
  • Мнения: 1 167
И при двете бременности се мажех веднъж дневно с Мама Дона на Чико. Нямам нито една стрия, но това си е до кожа.

# 175
  • Мнения: 594
Аз ползвах крема на Мустела, но най-вече един български масажен крем от аптеката (при първата бременност също ползвах български масажен крем). Според мен не е толкова важно какъв точно е крема, а по-скоро да омазнява достатъчно кожата, която при бременност се разтяга много.

# 176
  • Мнения: 1 796
Аз използвам Кокона и Майка,беше ми препоръчан от познати и от аптекаря.

# 177
  • София
  • Мнения: 9
Аз ползвам лосиона на Бюбхен и засега сам доволна newsm78

# 178
  • Мнения: 23 017
Ползвах олио на Авент,имам малко срии.Сега се мажа с бебешко олио.

# 179
  • Мнения: 668
Според мен всичко си зависи от самия тип кожа, ако имаш тънка, нееластична кожа с каквото и да се мажеш не би помогнало. Иначе аз се мазах с Аvon, при мен ефект никакъв. Може би наистина с мас най добре.

# 180
  • Мнения: 252
Всички горе са го написали -до кожа е.Но все пак всеки предпочита да се маже с тайната надежда да го подминат.А ако все пак излязат да знае ,че поне се е опитал да го предотврати.Мазах се с Чико(от втория месец),нямах нито една ,но корема ми се нацепи като родих.Беше огромен и за един ден се прибра-резултатът е ясен.  Sad

# 181
  • Мнения: 46
А дали след излизането на тези стрии има някакъв минимален начин да се премахнат
?

# 182
Не, но с подходяща козметика и мазане по два пъти на ден те просто няма да се появат. Препоръчвам оилс балсамите, а не кремообразните. Simple Smile

# 183
  • Мнения: 194
На Икаров - пише си на руски "Масло против разтяжек", демек олио против стрии, доволна съм.  Peace

Препоръчвам оилс балсамите, а не кремообразните. Simple Smile
И аз така Peace

# 184
  • Мнения: 1 725
На Мустела ползвах - този, който действа до 1 месец след появата на стриите, уж. След това преминах на мас, че не ми беше по джоба Мустелата. Качих 16-17кг. Нямам никакви стрии, но и съм над 30г.  Mr. Green  Имам няколко малки бледи, от преди бременността, явно съм предразположена все пак, та си мисля, че все пак е по-добре човек да си подпомага кожата при такова натоварване - така се опъва, накрая ми беше станала толкова тънка от хормоните, предполагам, че дори при някакъв сърбеж внимавах как се чеша да не се одраскам.  Crazy  При втора бременност, особено ако е лятна, ще се мажа със зехтин, вместо мас, естествено вечер преди лягане. Сутрин може и с крем, който да попива.

# 185
  • Мнения: 64
С какво не се мазах и тази сутрин останах изумена. Имам си 5 "красиви" стрии на корема, отделно ми се нацепиха отдавна и дупето и бедрата..... Абе май всички кремове, мас, олиа наистина помагат ама на психическото ни състояние, да не се обвиняваме после, че не сме предприели нищо. Яд ме е, ама няма да се тръшна да рева. До кожа си е. Никога не съм напълнявала през живота си и килограмите са ми варирали до +-5 и не съм се сещала за стрии, но в момента като наедрях с 16 вече няма начин. В 9ти съм и явно вече от подготвителните контракции и втвърдяването на корема при мен е неизбежна появата, но заради едно малко човече си струва. Ще ги преживея, но първо трябва да свикна с тях.

П.С. Мажех се с кремовете на Мамма Донна, Масло на Икаров и с най-обикновенна свинска мас. На Мамма Донна съм доволна от крема който лекува стрии той не е в туба, а в помпа и ми премахна стриите от гърдите, сега ще боря и тези на корема и ще ви кажа. На дупето и бедрата още няма подобрение, но там ги изпуснах и са големички. Абе да избледнеят и да се посвият, то е ясно, че лек за премахването им няма ама поне да се опита.

# 186
  • Мнения: 23
Аз през цялата бременност ползвах за корема - Mustela, а за другите места - Galenic и съм много доволна. За Lierac знам, че е силна козметика за бременни. Ползвам я, но след като родих.

# 187
  • Мнения: 267
Аз през цялата бременност ползвах за корема - Mustela, а за другите места - Galenic и съм много доволна. За Lierac знам, че е силна козметика за бременни. Ползвам я, но след като родих.
А лиерака за кърмачки как е , имаш ли наблюдения , че и аз имам от прекрасните белези по дупето , нищо не ми помогна през беременността

# 188
  • Мнения: 6
Аз се мажа с NOVARTIS испанско e.Някой ползвал ли го е?Има ли някакви отзиви за него?
А по въпроса дали да се мажеш и дали има смисъл  ,мисля че трябва да се мажеш с нещо кой с каквото прецени и има възможност най-малкото за да се избегне неприятното опъване и сърбене а и малко се помага на кожата да преодолее шока от разтягането.Аз съм с мн суха кожа и не мога да си представя ако в ежедневието не се мажа а камоли сега като сам бремена.
С двете ръце съм за мазането   : newsm18

# 189
  • Месторождение
  • Мнения: 27
 Аз препоръчвам Percutalfa. Цената е около 25 лв. за 200мл. Мисля че е белгийски.
 Изхабих 2 опаковки по време на бремеността, като последният месец ми свърши и си взех на Бюбхен против стрии, з-то става и по време на кърмене / а Percutalfa не може да се ползва за гърди, ако кърмиш/.
 Нямам нито една стрия по тялото и си мисля че в крайна сметка кремът си е изиграл ролята, колкото и генът да е важен в случая Wink.

# 190
  • Мнения: 23
Аз през цялата бременност ползвах за корема - Mustela, а за другите места - Galenic и съм много доволна. За Lierac знам, че е силна козметика за бременни. Ползвам я, но след като родих.
А лиерака за кърмачки как е , имаш ли наблюдения , че и аз имам от прекрасните белези по дупето , нищо не ми помогна през беременността
Ами аз съм доволна, но всеки има различна кожа. Ползвам и други продукти на Lierac, които също ми действат добре. Percutalfa е френска козметика, ползвала съм я, по-слаба е от Lierac. Ако кърмите още е добре да се посъветвате с педиатъра. Аз също така непрекъснато ползвам бадемово масло. Кожата става много гладка и еластична от него, но не премахва съществуващи вече стрии.

# 191
  • Мнения: 0
ЗДРАВЕЙТЕ! АЗ ВСЕ ОЩЕ НЕ СЪМ РОДИЛА И НЕ ЧАКАМ БЕБЕ, НО ФАКТЪТ, ЧЕ МИ ПРЕДСТОИ ТОВА МЕ ПЛАШИ УЖАСНО, ТЪЙ КАТО В МОМЕНТА СЪМ СЕ НАЦЕПИЛА УЖАСНО И ЗОНАТА БЕДРАТА, ДУПЕТО И ХАНША НЕ ИСКАМ ДОРИ НА ОГЛЕДАЛОТО ДА ГИ ГЛЕДАМ. ИСКАМ ДА ПОПИТАМ КОЛКО ВРЕМЕ ТРЯБВА ДА ПОЛЗВАМ  ДАДЕН ПРЕПАРАТ, ЗА ДА ИМА НЯКАКЪВ ЕФЕКТ?

# 192
  • Мнения: 1 236
Аз засега съм на зехтин,мислех 4е ще е гадно,но се оказа 4е 4увствам кожата си много добре.Верно 4е ми е рани4ко още,ама нямам никакви признаци за появата ма гадните стрии.Според мен колкото по-натурални продукти,толкова по-добре! Peace

# 193
  • София
  • Мнения: 110
Аз използвам кремчето против стрии на Чико и съм доволна засега, а и ми харесва това че няма аромат, защото  при мен това е проблем.

# 194
  • Мнения: 3 641
Ползвам Авент, за сега съм доволна. Като свърши мисля да си взема Мустела. Понякога редувам с какаовото масло на Лавена Simple Smile

# 195
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 768
Аз съм с маслото на Икаров и от време на време Percutalfa. Засега не са се появили...

# 196
  • Мнения: 54
Една приятелка на майка ми, която е доктор се мажеше само и единствено със зехтин, каза, че това е може и най-ефикасния вариант.

# 197
  • Мнения: 1 167
Percutalfa и Palmers cocoa butter никакви стрии нямам, но да не забравяме че всичко е много индивидулано.

# 198
Percutalfa и Palmers cocoa butter никакви стрии нямам, но да не забравяме че всичко е много индивидулано.

Да тези на PALMERS са страхотни !     ,                

# 199
  • Мнения: 98
Една приятелка на майка ми, която е доктор се мажеше само и единствено със зехтин, каза, че това е може и най-ефикасния вариант.
И аз взех да се замислям за зехтин. Има ли значение какъв точно вид и марка трябва да е? Още се чудя за зехтина дали попива бързо и не оставя ли мазни петна?

# 200
  • Мнения: 1 417
Нито една стрия или заченки на такива не са ми се появили през бременноста. Мажех се със зехтин от 2ия месец, независимо че чак към края наддадох на кг. Използвах и едно масло на Clarins, но то освен че миришеше по-хубаво от зехтина и беше 10 пъти по-скъпо друга разлика не намерих Wink Марката зехтин няма значение, но всичко е индивидуално

# 201
  • Мнения: 6
Днес ходих в магазина на DM на бул."Кн.Мария Луиза" в София.Открих чудесен крем за стрии при бременни.Струва само 4,25 лв.

# 202
  • В сърцето на един мъж
  • Мнения: 145
на коя марка е този крем от ДМ?

# 203
  • Мнения: 51
Здравейте!
Сега съм в 4 месец и днес си купих олио против стрии на Бюбхен.Пробвах го но страяно мазна ми остана кожата.В смисъл гола ако си легна всичко  ще полепне по чаршафите.Обръщам се към тези които са го използвали дали и при тях така се е получило или аз  съм прекалила с олиото?Но пък не мисля че може да съм прекалила.

# 204
  • Мнения: 350
аз използвах най-обикновената дева против стрии и съм много доволана,бях с огромен корем и 30кг отгоре

# 205
  • Мнения: 10 266
moeto svinche se rodi 4 500, az predi da zabremeneia biah 50kg, spored men kakwoto i da majesh w takawa situacia nishto ne pomaga. inache korema mi se pribra niamam da smakwam kg, no kojata mi wisi otwratitelno. spored men samo nojicata pomaga w podobni sluchai. taka che spored kojata, tialoto i porajeniata zawisi. badi realist kolkoto i da boli-ako si kato men ili stanesh kato men za nikakwi kremowe ne se harchi, ako ti stiska otiwai pod noja, shtoto men me e strah da si priznaia Embarassed.

# 206
  • Мнения: 13
Днес ходих в магазина на DM на бул."Кн.Мария Луиза" в София.Открих чудесен крем за стрии при бременни.Струва само 4,25 лв.
А къде се намира този магазин на М.Луиза точно? И аз искам да си купя и цената е много добра,дано и ефекта да е същият.

# 207
  • Мнения: 51
Много бременни са доволни от зехтина.Интересно ми е този зехтин не цапа ли дрехите и после дрехите не миришат ли на гранясало?Препоръчайте някакъв зехтин за мазане.

# 208
  • Мнения: 1
Ами майка ми е раждала 2пъти и си позаличи стриите със кафе за джезве - натъркваш се с него след душ и после се измиваш.Добре е да се комбинира със контрастен душ и със някой по-мазен крем, все пак сухата и дехидратирана кожа се нацепва много по-бързо. Също пий и достатъчно вода  Peace
 Ама в крайна сметка кво ти пука - нали си уредена вече  Laughing
Аз имам стрии още от 4клас сега завършвам 8ми и имам дълбоки колкото йероглифи от вътрешната част на краката ама не съм загубила надежда особено след като вече имаше ефект при майка ми  Wink
Това за кажето е съвет на една руска диетоложка от системата " - 60"

# 209
  • Мнения: 366
А дали след излизането на тези стрий има някакъв минимален начин да се премахнат
?

Сестра ми се маза през цялото време с виши, накрая тъй като качи около 25-30 килограма и корема и беше доста над нормата, излезе огромна по протежението на целия корем и никъде другаде. След като роди си взе пак виши за премахване на стрии ( но веднага) и е факт че сега корема и е като бебешко дупе- няма и следа- така че ако човек има възможност мисля че е по добре да даде повечко пари, защото определено си струва.

# 210
  • Мнения: 186
Оххх...и аз съм пред дилемата с какво да се мажа против гадните стрии... newsm78 Имам си няколко от ученическите години от вътрешната страна на бедрата и на паласките отскрани, ама коремчето започна да и расте и трябва да се мажа вече по-редовно...взех си Кокона Мама и Дева, ама не съм доволна - много са гъсти, все едно се мажа с крем Здраве... ooooh! Изхабих една опаковка бебешко олио на Бочко, ама вече не ми понася миризмата...Сега мажа със зехтин, ама много мазно бе, направо няма попиване...Незнам, искам нещо, което да попива в кожата и да не мирише по възможност...

# 211
  • Мнения: 1
От моя опит знам, че е най добре да се мажете с претопена свинска мас. При първата ми бременност се мазах с др кремове не с мас , и резултата е ужасен стрии по корема. При втората бременност майка ми направи претопена мас вътре сложи невен и есенция от лимон може и каквато вие си обичате миризма, и нямам стрии от втората бременност. Попива бързо омазнява кожата и не сърби. Изпитано е и от мои приятелки, които са склони към стрии

# 212
  • Мнения: 240
Аз използвах Икаров, уж много добър. Да ама не!

# 213
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Аз си имам стрии от предишната бременност в областта на бедрата,пъпа и корема отстрани.Мазах се с Кокона и майка.Обаче беше ужасно гъст и трудно се разнасяше.Сега съм си взела маслото на Икаров,като е по лесно за нанасяне,дано поне не се появат още.... Tired

# 214
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
С Mustela -трябва да стане.Много е добро .Има и серия за бебета.

# 215
  • Мнения: 790
Много са ми странни тези теми, дето с години стоят отворени. Прочетох я цялата и само едно ми стана пределно ясно: Колкото поста, толкова мнения. Нищо не може да се заключи от нея, освен самата тема:)

Мажа с Икаров, но по скоро за да правя нещо. Аз лично не съм убедена, че мазането помага. Три бременностти и при трите се мажа с Икаров и при трите различен ефект. При първата никво нацепване, при втората една резка на корема от последната седмица на бременността  #Cussing out. Сега забелязвам резки а съм едва в 7. Може би възрастта е фактор, броя бременностти (или рязки напълнявания), но едва ли е мазилото.  Peace

# 216
  • Мнения: 4 596
аз се мазах по 2 пъти на ден с бебешко олио на нивея и нямам нито една стрия , а последните 2 месеца корема изведнъж ми стана петорен
една приятелка  - козметичка ми го препоръча тогава и  каза че много нейни дружки са доволни

# 217
  • Мнения: 91
Аз се мажех с масажния крем на Лавена 2 пъти на ден - на стомахчето и по бедрата!
Много съм доволна - нито 1 стрия не ми излезе  Peace

# 218
  • Мнения: 0
здравеите,всички говорите само за предотвратяване на стриите,а никои за лек от тях? Няма ли нешто което ги заличава или поне да ги свива??? моля ви кажете нешто??? направо сам отчаяна много Tired

# 219
  • Мнения: 91
Таласъмче,може ли да напишеш съставките на крема който ползва сестра ти  newsm78

# 220
  • Мнения: 319
От моя опит знам, че е най добре да се мажете с претопена свинска мас.
И аз знам,че с мас е най-ефикасно,но съм чувала за овча мас...то не че ще има кой знае какво значение каква е де...

Иначе за себе си мога да кажа,че тия дни си купих Pregnacare cream,малко е скъпичък 14.90 100мл. ,но да се надяваме да помогне...все още наблюдения нямамSimple Smile Ако някой го е ползвал,нека сподели как му е подействал въпреки,че то си е до кожа...

# 221
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Четох назад в темата, че някои от вас са ползвали преварен зехтин. Как точно става преваряването? На водна баня ли, на каква температура и за колко време? Или може направо от шишето Simple Smile Имаме си вкъщи 1 л екстра върджин, та да го почвам  Mr. Green

За маста също, каква предварителна обработка е нужна?

Аз почнах да се мажа с бадемово масло, но нещо много мазничко ми идва, не попива хубаво и като се намажа вечер, не смея да се облека и да седна да не омажа всичко.

# 222
  • Мнения: 24
Таласъмче,може ли да напишеш съставките на крема който ползва сестра ти  newsm78
Нямам представа- прави се от аптекарката, с която работи нейната козметичка. Мазничък е. Мирише приятно.

# 223
  • Мнения: 190
Изчетох цялата тема и съм напълно съгласна с Олето по-горе. Разни хора, разни мнения. Разкъсването на еластиновите и колгеновите нишки (стриите) в кожата трудно могат да се предотвратят с мас, зехтин или друго олио, просто защото те не съдърйат компоненти, които повишават колагеновия състав на кожата. При тези, при които е проработило е по-скоро въпрос на генетика и  това колко кг. са качили и равномерно ли са качени като темпове. Аз съм в към края на 8-ми месец и тъй като съм генетично предразположена към стриите ( имам си по коленцата, на паласките и кръста по някоя и друга) съм изключително стриктна към мазането. Знам, че това не  е гаранция, че няма да цъфнат стриите накрая, но поне знам, че съм направила каквото трябва и по-важното както трябва. Мажа се с Clarins Stretch Marks Control сутрин и вечер и съм изключително доволна като мирис, консистенция. Веднъж използвах (1 опаковка от 200мл.) и Biotherm, което също е много добро. Поръчвам си ги оnline. Ще пиша накрая за крайния ефект Simple Smile... Но си мисля момичета, че това е една добра инвестиция в себе си, а не после цял живот да ме е яд, че съм спестила и да гледам нацепения ми от стрии стомах.

# 224
  • София
  • Мнения: 1 047
Аз се мазах ВСЯКА вечер с Икаров и не ми станаха стрии, а съм предразположена (имах от преди бременноста). Наистина цапа, дрехите с които спях отидоха в кофата после , но 2- 3 тениски са нищо работа  Flutter По-добре са се цапате и мажете няколко месеца с гадости (може би по-скъпите ефикасни мазила не са неприятни, но аз не можех да си ги позволя, Икаров ми беше по джоба), защото после махане НЯМА  Peace Аз мисля, че трябва да е мазно, не просто лосионче или леко кремче  Peace

# 225
  • Мнения: 2 172
Аз се мазах ВСЯКА вечер с Икаров и не ми станаха стрии, а съм предразположена (имах от преди бременноста). Наистина цапа, дрехите с които спях отидоха в кофата после , но 2- 3 тениски са нищо работа  Flutter По-добре са се цапате и мажете няколко месеца с гадости (може би по-скъпите ефикасни мазила не са неприятни, но аз не можех да си ги позволя, Икаров ми беше по джоба), защото после махане НЯМА  Peace Аз мисля, че трябва да е мазно, не просто лосионче или леко кремче  Peace

На мен пък не ми цапаше  Thinking Спях с някакви черни тениски на мъжа ми май,но не съм забелязала да са се съсипали,а мазах доста обилно.

# 226
  • Мнения: 1
Моите бременни приятелки ползват продуктите на Palmer's: http://www.palmers.com/product/detail.php?ID=43 и са доволни!

# 227
  • Мнения: 2 172
А някой може ли да препоръча някакъв лосион за мазане,който е като Икаров/тоест на мазна основа,а не като крем/ ,но да мирише по-хубаво и съответно да е ефективно? /Май много искам  Laughing/

# 228
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Елфичка, аз почнах да се мажа с натурално какаово масло. На консистенция е твърдо като блокче шоколад, а при допира с кожата се разтапя и става доста мазничко. Още ми е рано да кажа дали е ефикасно, но четох хубави отзиви в нета Simple Smile Мирише на шоколад. В Пловдив си го купувам от 1 магазинче за шоколад до Пешеходния мост от страната на Новотела.

# 229
  • Мнения: 2 172
Елфичка, аз почнах да се мажа с натурално какаово масло. На консистенция е твърдо като блокче шоколад, а при допира с кожата се разтапя и става доста мазничко. Още ми е рано да кажа дали е ефикасно, но четох хубави отзиви в нета Simple Smile Мирише на шоколад. В Пловдив си го купувам от 1 магазинче за шоколад до Пешеходния мост от страната на Новотела.

А каква му е цената?
Звучи супер.

# 230
  • Мнения: 1 440
И аз скоро четох някъде за ползата от какаовото масло в борбата със стриите и се чудех как точно да си купя такова Joy

# 231
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Елфичка, аз почнах да се мажа с натурално какаово масло. На консистенция е твърдо като блокче шоколад, а при допира с кожата се разтапя и става доста мазничко. Още ми е рано да кажа дали е ефикасно, но четох хубави отзиви в нета Simple Smile Мирише на шоколад. В Пловдив си го купувам от 1 магазинче за шоколад до Пешеходния мост от страната на Новотела.

А каква му е цената?
Звучи супер.
3.20 лв. за блокче от 50 гр. Аз хабя едно за около седмица, защото мажа не само корема и кръста, а  и надолу до коленете.

# 232
  • Мнения: 790
Някой попадал ли е на тема за след появата на стрии с какво може да се маже за заличаването? Търсих доста и не мога да намеря.

Мазах с три различни олиа и пак се нацепих  Tired

# 233
  • Мнения: 1 384
на avon solutions терапия за регулиране на стриите ! страхотен е аз се мазах с него много много помага имам стии само по гардите и то много малки, защото докато кармех не се мажех  Sad по принцип съм с много много суха кожа и мислех че ще се нацепя цялата но кремът помогна давам му 6 точки!

# 234
  • Мнения: 1 384
Някой попадал ли е на тема за след появата на стрии с какво може да се маже за заличаването? Търсих доста и не мога да намеря.

Мазах с три различни олиа и пак се нацепих  Tired
веднъж появят ли се с мазила не помагат имало някакъв метод с лазер които бил много добър но друго незнам

# 235
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Някой попадал ли е на тема за след появата на стрии с какво може да се маже за заличаването? Търсих доста и не мога да намеря.

Мазах с три различни олиа и пак се нацепих  Tired
Чувала съм, че лекарствата за заличаване на белези помагат, докато са още пресни стриите, контратубекс, може и други подобни да има  newsm78. Пусни в гугъл контратубекс и стрии и излизат доста теми.

# 236
  • Мнения: 1 384
Някой попадал ли е на тема за след появата на стрии с какво може да се маже за заличаването? Търсих доста и не мога да намеря.

Мазах с три различни олиа и пак се нацепих  Tired
Чувала съм, че лекарствата за заличаване на белези помагат, докато са още пресни стриите, контратубекс, може и други подобни да има  newsm78. Пусни в гугъл контратубекс и стрии и излизат доста теми.
една приятелка роди преди 3 месеца и от тогажа се маже с контратубекс не и помага няма никакъв напредък сигурно зависи от кожата

# 237
  • Мнения: 3 642
и аз почвам да търся масло или крем против стрии за бременни
от кога може да почне да се ползва?

# 238
  • Мнения: 1 440
и аз почвам да търся масло или крем против стрии за бременни
от кога може да почне да се ползва?

На Икаров олиото за стрии пише, че е за след 4-тия месец Peace

# 239
  • Мнения: 1 985
Също ползвах маслата на "Икаров", но кайсиево и бадемово. Ползвах ги след като започнах 4ия месец! Лека бременност!

# 240
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ползвах кокосово масло от самото начало на бременността.

# 241
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Ползвах Мустела през първите 3 месеца, но после изненадващо спряха вноса  Rolling Eyes
Довърших бременността си, та и 2 месеца след раждането само с Елансил.

# 242
  • Мнения: 79
странно...каква ли е разликата? Освен разликата в цената разбира се, която е огромна...

http://www.amazon.co.uk/MUSTELA-Stretch-Marks-Double-Action/dp/B … 43147&sr=8-11

http://apteka.framar.bg/30001124/%D0%BC%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B5% … -200-%D0%BC%D0%BB

# 243
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
От Елансил-а доволни ли сте?

# 244
  • Мнения: 0
Цитат
Ами  на това което аз ползвам -пише,4е е за бременни,аз не съм,но кожата ми е много суха,а и имах стрии и запо4наха да из4езват
s kakvo se maje6


С какво се мажеш?

Моля, пишете на кирилица
Модератор

Последна редакция: нд, 29 юли 2012, 19:21 от NovemberRain

# 245
  • Мнения: 0
Аз се мажа  с Мустела- корем и гърди по препоръка на съпругът ми ,който е лекар има и 5-годишен стаж, като фармацевт, Хип олио- ръце , крака и Хип масло за тяло- отново ръце и крака, редувам ги. Аз не бих се оставила без да се мажа...независимо дали е ген или не. Странното е ,че винаги съм отделяла много време за себе си в козметично отношение ,но мазането на тялото с лосиони винаги е било много досадно за мен. Сега го правя с удоволствие. Дали ще има ефект или не- Божа работа. Аз правя, каквото мога. Simple Smile))   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт