Самостоятелна ясла № 28 на ул.Хр.Белчев ВЪПРОС за класирането???

  • 7 064
  • 106
  •   1
Отговори
  • Мнения: 835
Момичета, вече нищо не разбирам Shocked

Записахме се в началото на годината с пореден номер 28-ми.Директорката каза да проверяваме как върви класирането, защото тя не звъни по телефона.
Обаждах се точно 2 пъти и всеки път тя казваше, че прием изобщо е е имало, защото по нов закон, тези които навършват 3 год. трябва да останат до септември/до ДГ/.
Вчера обаче минала майка ми и директорката и казала, че изобщо нямаме никакъв шанс, защото от миналата година чакали 20деца?????

Как така ние ще имаме №28, а реално той ще е 48ми? Директорката ли лъже?До колкото четох из форума не може от миналата година останалите да са със стари номера, а трябва да се презапишат с нови.

Моля ако някой е посещавал тази градина да сподели как става класирането.Гледах по ДГ има списъци с класацийте, тук такова нещо няма. newsm78 newsm78 newsm78

# 1
  • Мнения: 6
az predi tri godini kogato zapisvah deteteto na iasla sepoluchi sahtoto nie bihme ot parvite nomera ini kazaha che ne smse klasirani no namerihme poznati i vrazki i biahme klasirani taka che za sajalenie v balgaria samo taka se poluchava ot parvite nomera da stanesh posleden

# 2
  • Мнения: 57
Интересно как ще разбереш, че сте приети ?

# 3
  • Мнения: 835
Интересно как ще разбереш, че сте приети ?

И аз мого дълго се чудих и четох разни наредби за яслите и не ми стана много ясно.
За това и пуснах темата, някой да сподели..........то все пак не може всички там да са с връзки, все пак приемат към 30 деца?

Директорката каза да проверяваме newsm78 newsm78 newsm78 на въпроса колко често тя отговори, може и всеки ден Shocked ама ще ме хванат "лудите" и нищо не ми пречи всеки ден да минавам да питам....и без това ми е близко. Mr. Green

# 4
  • Мнения: 57
В старата тема за 28 ясла имаше много пишещи покрай ремонта на яслата.Никой ли не желае да сподели как приема директорката?

# 5
  • Мнения: 219
И аз се чудя къде останаха почитателите на яслата на г-жа Директорката  Grinning

Честно казано това с липсата на официална дата, на която черно на бяло пише кой кога е приет, съответно в какъв срок следва да се запише, е доста изнервящо и обезсмисля ранното подаване на молба, чакането, надеждите и пр.

Как така някои чакат от миналата година? А от по-миналата не чакат ли? А дали така както си чакат не са навършили три години и времето им за чакане да бъдат приети във Великата ясла 28 не е изтекло  newsm78
И те като чакат сега, не са ли чакали и в началото на януари, когато вие сте подавали молба? Т.е ако има пазене на ред от предходната година, защо не са ви дали по-заден номер, а не сега да си измислят глупости!

Последна редакция: сб, 29 май 2010, 14:41 от Maistor_Kahraman

# 6
  • Мнения: 835
Хайде мами.........казвайте..... Grinning

Все си мисля, че не може всички с връзки да влизат там newsm78
Няма ли някой който да посещава тази ясла?

# 7
  • Мнения: 57
Че има посещаващи и посещавали има.Но защо ли не пишат newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 8 933
За конккретната ясла не знам, но мога да споделя как беше при нас. Молби се приемаха по всяко време, нямаше анулиране в началото на юни. Подавала съм винаги септември, за следващият септември. Класирането беше на определена дата - 01.06 и директорката изнасяше списък пред яслата +, че се обаждаше по телефона на приетите.

# 9
  • Мнения: 236
Когато моят си беше на 6 месеца го записах да кандидатства за ясла 30 в Хиподрума , беше номер 90 и някой си, но така и не му дойде реда .Януари миналата година когато беше на 1г.5 месеца даже директорката го беше "изхвърлила " от списъците ,защото септември бил за градина  #Cussing out.Тази информация ми беше дадена разбира се от някаква лелка , а директорката се покриваше няколко седмици и не можехме да се срещнем с нея.Сега обаче съжалявам , че не ходих да се разправям с нея лично, сигурна съм че "очи в очи " , щяхме да сме приети и сега да не се жалваме , че няма места и за градина  #2gunfire #2gunfire

# 10
  • Мнения: 835
Момичета, благодаря за инфото  bouquet

Не мога да разбера обаче, защо във всяка ясла има различен ред за прием?
Би трябвало както в детските градини всичките да приемат по еднакъв ред и регламент. newsm78 newsm78 newsm78

Дано се включи някоя мама на която детето да е там да сподели.........

# 11
  • София
  • Мнения: 816
Мармашотка ние сме 27 номер.Преди малко се обадих директорката каза да не таим надежди.И на мен ми е чудно newsm78.Утре ще обявят в повечето ясли само в тази трябва да се обаждаме периодично.И аз ще чакам тамошните мами.Моля  bouquet

# 12
  • Мнения: 835
Аууу, за една бройка сте ме преварили Joy Joy Joy

Има неща много неясно в тази ясла, ама да видиме newsm78
Нали яслите са подчинени на общината/или бъркам/?

# 13
  • Мнения: 735
Яслите, май са подчинени само на директорките им!

# 14
  • Мнения: 835
Яслите, май са подчинени само на директорките им!
Точно от това се опасявам #Cussing out
Все пак трябва да има някакъв регламент, който да го пише някъде.

Дано се включи някоя мама да даде съвет/дарения ли да правиме, пари, подаръци....... Joy, макар, че изобщо не ми е смешно!/.Намекнах и на директорката, но тя ....нищо!Писна ми в тая държава за всичко връзки да търсиме.

# 15
  • Мнения: 227
И аз се чудя къде останаха почитателите на яслата на г-жа Директорката  Grinning

Тука са си, що?

Яслите, май са подчинени само на директорките им!
Точно от това се опасявам #Cussing out
Все пак трябва да има някакъв регламент, който да го пише някъде.

Дано се включи някоя мама да даде съвет/дарения ли да правиме, пари, подаръци....... Joy, макар, че изобщо не ми е смешно!/.Намекнах и на директорката, но тя ....нищо!Писна ми в тая държава за всичко връзки да търсиме.

Голямата ми дъщеря беше там, малката сега я завършва. Никога не съм правила "дарения", никога не съм плащала пари (извън месечните такси), никога не съм носила подаръци...Приеха си ни с молба. И да, септември се изписват децата и не само от тази ясла, а и от всички останали. Защо? Защото такъв е регламента, има законово основание, разпечатано е и е залепено в яслата.

# 16
  • Мнения: 4
Много се радвам, че попадам на тази тема!!

Здравейте!!! И ние кандидатстваме за тази ясла. Миналата година имахме един номер, но в началото на годината ни дадоха нов актуализиран - 20!
Директорката ни каза че до края на 2010 година нямаме шанс !?!?
Това, което аз знам е че по закон штом детето навърши три години няма право на ясла! А директорката казва аз няма да си изхвърля децата на улицата! А нашите деца де факто не са ли и те на улицата !!!! Бясна съм, защото няма регламент - НЯМА и контрол! Ако някой може да ми каже къде да поискам проверка ще го направя!!!

БЛАГОДАРЯ ВИ!!!

# 17
  • Мнения: 227
Това, което аз знам е че по закон штом детето навърши три години няма право на ясла! БЛАГОДАРЯ ВИ!!!

Това не е вярно. Ако детето навършва 3г. първото тримесечие на годината, се изписва до 1.06, ако ги навършва след това - до края на годината. Как може да "няма право на ясла"?!

# 18
  • Мнения: 4
По новата наредба децата навършили три годишна възраст се изписват от детска ясла!!! Срокът може да бъде удължен с шест месеца само с медицинска бележка!!!

# 19
  • Мнения: 227
Няма нова наредба, има ПРОЕКТ!!! И като писнаха всички, защото пак беше четено, не дочетено - си остана старото положение. Можеш да влезеш в сайта на Министерството на здравеопазването и да видиш. Или в lex.bg, Закони, Наредби и Кодекси НЕ се четат в дир.бг, например.

И щото всички сте много знаещи, затова сега половината от вас реват, че НОИ им иска майчинствата обратно. 'Щото четете, ама не е много ясно какво.

Много ми е любопитно, с какви очи ще се появите, да си записвате децата точно там, при положение, че изляхте егати помията.

... времето им за чакане да бъдат приети във Великата ясла 28 не е изтекло  newsm78


И тъй като яслата не е нито Велика, нито пък нещо особено, пък и директорката не ви е по вкуса - я вземете се обидете и си запишете другаде децата!

# 20
  • София
  • Мнения: 8 933
Dory, тук не си права. Има си наредба, има я в lex.bg:
http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135608240
Можеш да обърнеш внимание на член 2. В старата наредба беше упоменато, че родените първото тримесечие се изписват юни месец, а родените второто - септември. В новата тези неща липсват, т.е. в сила е правилото, че децата се изписват при навършване на 3 години. Тази наредба е и сега действаща, въпреки че имаше уверения от МЗ, че ще бъде променена. И понеже майките пропищяха, на някои места приеха да важи старият график, но има много ясли, които си изписаха децата точно при навършване на три години. Така че, следващият път не бъди толкова назидателна.

# 21
  • Мнения: 227
Dory, тук не си права. Има си наредба, има я в lex.bg:
http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135608240
Можеш да обърнеш внимание на член 2. В старата наредба беше упоменато, че родените първото тримесечие се изписват юни месец, а родените второто - септември. В новата тези неща липсват, т.е. в сила е правилото, че децата се изписват при навършване на 3 години. Тази наредба е и сега действаща, въпреки че имаше уверения от МЗ, че ще бъде променена. И понеже майките пропищяха, на някои места приеха да важи старият график, но има много ясли, които си изписаха децата точно при навършване на три години. Така че, следващият път не бъди толкова назидателна.

Приема се Peace

Но, последната редакция на наредбата е от 31.03.2009. Това, което искаха да променят в началото на тази година не е обнародвано - в сайта на МЗ си го има само, като проект.

Последна редакция: ср, 09 юни 2010, 14:59 от *Dory*

# 22
  • Мнения: 4
Цитат
Няма нова наредба, има ПРОЕКТ!!! И като писнаха всички, защото пак беше четено, не дочетено - си остана старото положение. Можеш да влезеш в сайта на Министерството на здравеопазването и да видиш. Или в lex.bg, Закони, Наредби и Кодекси НЕ се четат в дир.бг, например.

И щото всички сте много знаещи, затова сега половината от вас реват, че НОИ им иска майчинствата обратно. 'Щото четете, ама не е много ясно какво.

Много ми е любопитно, с какви очи ще се появите, да си записвате децата точно там, при положение, че изляхте егати помията

Незнам защо се чувствам длъжна да ти отговоря  ooooh!
1. Чета много и където трябва!!!
2.Колко съм знаеща е моя, а не твоя работа! Вижда се и ти колко си - та да гледаш в чуждата купичка  #Cussing out
3.Където и да отида да си записвам детето ще съм с изправена глава, защото няма от какво да се срамувам и не виждам кое от думите ми е помия newsm78
Това, което не разбирам, обаче е, защо тона ти е толкова агресивен  #Crazy?!?

# 23
  • Мнения: 835
Днес бях до яслата и на няколко места имаше разлепени обяви : Децата родени през първото полугодие се изписват на 1.07.2010г.

Иначе наредбите не съм ги чела, много ми е объркано това което пише, но г-жа директорката пак не можа да ми отговори защо няма класиране, което ми се струва нормалното положение.

*Dory*, моля те сподели, когато вас ви приеха имаше ли класиране/някъде нещо залепено за информация/ или просто ходите да проверявате и изведнъж ви казват - ами приети сте ShockedКак изобщо пращат информация за приемане.

mi6lenсe,  щом вие сте кандидатствали миналата година и не са ви приели, а тази година са ви дали нов номер.............значи тази жена ме излъга право в очите!!!! #Cussing outказа, че от миналата година чакали още 20деца, т.е. с моя вх.номер нямаме шанс за прием????А аз я попитах дали тези от миналата година нямат нови вх.номера.....тя нещо почна да увърта, че не било така.Много се радвам, че се включи за да станат малко по-ясни нещата.Защото и аз си мислих, че е нормално всяка година бройките да се нулират и да получават нови номера.Не е възможно за имаш номел 10, а реално да си 110????

# 24
  • София
  • Мнения: 816
Извини ме ,но това не го разбрах.Как ще се записват само от първото полугодие???Нали имаме номера  newsm78нещо не разбрах.

# 25
  • Мнения: 227
мармашотка, когато моите деца тръгваха на ясла нямаше такава истерия. Голямата първо беше в друга ясла, от която не бях доволна и след това я прехвърлих в тази - имаше си места и не е било проблем. С малката бях пуснала молба през 2007 г. и съм се обаждала до яслата по телефона, за да разбера кога могат да я приемат, но май и тогава беше по - лесно. Приеха я 2008 г.

# 26
  • Мнения: 835
Извини ме ,но това не го разбрах.Как ще се записват само от първото полугодие???Нали имаме номера  newsm78нещо не разбрах.
       
Не ЗАПИСВАТ, а ИЗПИСВАТ - т.е тези, които са навършили 3год. през първото полугодие трябва да отидат в детсктата градина по-рано, но проблема при тях е, че в детската ги взимат от септември и за това и при тях става голяма "каша".Написах го, защото по-напред имаше спор кой кога ще си "ходи" от яслите.За това - спокойно, поне в това отношение.
Директорката се оплака, че групите и били пълни, по 34 деца в група, което значи, че ние би трябвало да сме вътре? newsm78 Grinningнали така?

*Dory*, преди години беше лесно Grinning, аз помислих, че за сега става въпрос.Синът ми го взеха преди няколко год. в детската на 2,3мес защото иначе трпябваше да закриват група, но това беше преди този "бейби бум" и "нашествието" в София.Не съм си и представяла, че ще има такава "истерия".Лошото е, че не ти остават избор.поставят ни в патова ситуация, хем трябва да се върнем на работа, хем детето някъде трябва да го дадем, частните градини и гледачки взимат толкова, колкото понякога цялата заплата .......изобщо... #Cussing outа


Дано да се включи някоя мама с актуална информация от тази или миналата година.........поне да спра да се притеснявам.Както и да го смятам с този номер би трябвало да ни приемат, но това което ми каза директорката много ме озадачава newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 816
Извини ме мила.Да чета трябва.Ай,че простотияяя.Та тез деца на улицата ли да отидат #CrazyМайките да прекъсват работа до септември и т.н.т.Много ми е интересно дали ще се обадят по тел. по ред на номерата или ще си замълчат.Не че ние не се обаждаме да я толмозим Mr. Green

# 28
  • Мнения: 21
Здравейте,
ние ходим в 28 ясла.НЕ СМЕ С ВРЪЗКИ.Приеха ни средата на септември и до тогава не се знаеше дали ще ни вземат.Яслата е страхотна г-жа Куликова е страхотна,както и всички там.Просто изчакайте и не се заяждайте предварително,защото като ви приемат ще ви е трудно да погленете тия хора в очите.Не збравяйте че ако ви приемат и вие ще станете на 3години преди септември и тогава какво, ще заревете ама защо ни гоните,какво ще правим.Бъдете малко по-толерантни.

# 29
  • Мнения: 57
poli8206, спомняш ли си кога ви каза директорката, че ви приема и след колко време тръгнахте на ясла?

# 30
  • София
  • Мнения: 816
Здравейте,
ние ходим в 28 ясла.НЕ СМЕ С ВРЪЗКИ.Приеха ни средата на септември и до тогава не се знаеше дали ще ни вземат.Яслата е страхотна г-жа Куликова е страхотна,както и всички там.Просто изчакайте и не се заяждайте предварително,защото като ви приемат ще ви е трудно да погленете тия хора в очите.Не збравяйте че ако ви приемат и вие ще станете на 3години преди септември и тогава какво, ще заревете ама защо ни гоните,какво ще правим.Бъдете малко по-толерантни.
Ако се заяждаме предварително ще кажеш на моля другарката,че Сън в лятна нощ и Мармашотка говорят лоши неща hahahaда не ни приема.
Сериозно сега-никой не се заяжда,приема в чистите ясли е оф-леле-мале.Това е обсъждано,разнищвано,мислено и прекроявано,както и изписването на децата,нооо в друга тема.
Тук търсим инфо просто,ако може да научим нещо повече Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 1 727
poli8206, спомняш ли си кога ви каза директорката, че ви приема и след колко време тръгнахте на ясла?


Предполагам, въпросът ти не е риторичен.  Peace Аз също мога да ти отговоря.
До колкото си спомням, при нас лично този интервал беше около 1 седмица. Теоретичо може би може да отидете на следващия ден, след като ти кажат, че ви приемат, но е необходимо малко време, за да си направите изследванията, които не могат да се направят предварително.

За протокола, нас ни приеха след 11 месеца чакане - в края на ноември. От септември звънях всяка седмица, защото вече беше спешно приемането.

Всичките тези отрицателни емоции са ужасни, съчувствам на всички, които трябва да минат през тях. Всеки си мисли, мене ме лъжат, пререждат ме, защо съседчето приеха, а мен не, трябва да дам подкуп.... Ми това е положението - ако бяхме раждали на 22, а не на 32, друго щеше да е.

# 32
  • Мнения: 57
Узи, благодаря  Hug
Ето това чакаме, някой минал по пътя да сподели как е било при него.

# 33
  • София
  • Мнения: 816
И аз благодаря.И да ви попитам още нещо, ако знаете разбира се.Моята беба е с памучни пелени дали ще ни приемат с тях,имало ли е случаи и на други бебчета без памперси?

# 34
  • София
  • Мнения: 8 933
И аз благодаря.И да ви попитам още нещо, ако знаете разбира се.Моята беба е с памучни пелени дали ще ни приемат с тях,имало ли е случаи и на други бебчета без памперси?
Не виждам проблем да я приемат, стига да си осигурите достатъчен брой пелени. В крайна сметка едва ли ще им е по-трудно за обслужване.

# 35
  • Мнения: 835
Здравейте,
ние ходим в 28 ясла.НЕ СМЕ С ВРЪЗКИ.Приеха ни средата на септември и до тогава не се знаеше дали ще ни вземат.Яслата е страхотна г-жа Куликова е страхотна,както и всички там.Просто изчакайте и не се заяждайте предварително,защото като ви приемат ще ви е трудно да погленете тия хора в очите.Не збравяйте че ако ви приемат и вие ще станете на 3години преди септември и тогава какво, ще заревете ама защо ни гоните,какво ще правим.Бъдете малко по-толерантни.

Благодаря за включването Grinning и аз чаках някой да каже как става приемането.За мен лично не е нормално да няма класиране и да  ми звънят в последния момент, но явно такава е яслата.Освен това аз трябва да тръгна на работа октомври, ако не ни приемат до тогава/а ни приемат примерно ноември?/ трябва да измислям някакви вариянти, изобщо несигурно положение newsm78

И един въпрос..............ако си спомняш, кой номер бяхте когато ви приеха?

# 36
  • Мнения: 753
Приятелката ми чака от миналата година за този ясла, но все още си е със стария номер.В началото на годината не са я "презаписали" с нов номер? newsm78
Мисля, че от мин.год е 200 и нещо си номер.Казах и да провери дали и важи номера все още и ще пиша.

Тя е самотна майка, някой дали знае дали има някакво предимство? newsm78

# 37
  • Мнения: 143
Приятелката ми чака от миналата година за този ясла, но все още си е със стария номер.В началото на годината не са я "презаписали" с нов номер? newsm78
Мисля, че от мин.год е 200 и нещо си номер.Казах и да провери дали и важи номера все още и ще пиша.

Тя е самотна майка, някой дали знае дали има някакво предимство? newsm78

С предимство е!  не може да чака от миналата година и да не е се е презаписала. Аз подадох молба при навършени 10 месеца на детето /миналата година/ и тъкмо се бях отчаяла и ми се обадиха, че от септември ще има места, но в другата ясла - на Хан Крум. Бях подала и в двете.

съжалявам за ужасното писане, но съм от телефон.

п.п. пуснах тема, ако някой знае, ще съм благодарна на отг. - някаква инфо за яслата на хан крум имате ли? че няма нищо за нея. Sad мерси предварително. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 835
На Хан Крум яслата много ми хареса, но ми е далече и за там не съм подавала молба.Бях преди 1мес там, знам, че нямаме шанс, но да питам.Персонала много ми хареса и това което ме учуди е, че те знаеха колко и кои деца ще приемат през септември.А на ХР.Белчев директорката не знаеше? newsm78 или по-точно не казва, не знам защо?

# 39
  • Мнения: 4 205
Ходим в тази ясла, но не съм от феновете на г-жа Куликова / и не се каня да се червя за това/. Не съм аз ясленчето и не обичам да ме строяват като малоумна. Антипатията ни е взаимна. Много съм доволна от госпожите в групата.

# 40
  • Мнения: 835
Ходим в тази ясла, но не съм от феновете на г-жа Куликова / и не се каня да се червя за това/. Не съм аз ясленчето и не обичам да ме строяват като малоумна. Антипатията ни е взаимна. Много съм доволна от госпожите в групата.

Благодаря за включването Grinning
Моля те сподели как ви приеха? И при вас ли в "последния"момент?

# 41
  • Мнения: 57
Въпрос към мамите,чиито деца посещават 28 ясла и навършиха 3 години през първото полугодие: изписаха ли децата ви от яслата?
Моля,отговорете ми.

# 42
  • Мнения: 4 205
Подадохме молба когато детето беше на 3-4 мес, на 1г и 4 мес ни дойде реда и ни приеха.

# 43
  • Мнения: 835
Подадохме молба когато детето беше на 3-4 мес, на 1г и 4 мес ни дойде реда и ни приеха.

А как разбрахте, че ви е дошъл редът? По телефона ли ви се обадиха или вие си проверявахте до къде са стигнали?

Защото директорката ни каза да сме проверявали, но колко пъти и кога....не се знае.Когато отидох през една седмица тя беше много учудена защо идвам, след като предната седмица съм била.Казах и, че ми е казала да проверявам, но тя пак не уточни през колко време да идвам.А и какво точно "проверявам" не се знае, защото тя не дава никаква информация.

# 44
  • Мнения: 4 205
проверявахме, като наближи годинката. Нямаше смисъл по-рано.

# 45
  • Мнения: 57
Е хайде, мами.Никой не казва има ли вече изписани деца от яслата  Thinking

# 46
  • Мнения: 835
Е хайде, мами.Никой не казва има ли вече изписани деца от яслата  Thinking

Има изписани, но се чудя защо директорката крие колко са?Това все пак си е обществена информация...............нещо нямам време да отида до общината да ги питам, пък и да кажа, че директорката ми отказва достъп до обществена информация newsm78
Тая жена нещо съвсем не мога да "схвана" какво прави?Започвам да се чудя в ред ли е? Joyдали минават на психо-тест Joy

# 47
  • Мнения: 57
мармашотка, не само ти се чудиш.Има нещо странно там, но ........

# 48
  • Мнения: 835
Момичета, бележката която ми дадоха при подаването на молбата е в "окаяно" състояние.
Не мога дори да разчета номера ни, само датата на подаване личи........ newsm78
Предполагам, ако ни приемат/дай боже Praynig/ няма да ми трябва нали? Тя е само за ориентир.........

На бележката обаче има една точка 4. която много ме притесни.....????

# 49
  • Мнения: 25
Привет,сега и аз да се изкажа,нищо ,че малко късно виждам темата!
Ние сме от записалите се миналата -  2009 г. месец юни. Тогава, правеха някакъв ремонт! нямам бележка с номер,з/то всичко беше на вили на могили! Директорката ни драсна в някаква тетрадка  с номера 104 и 105 и нищо повече не каза. Само да кажа, че тогава децата бяха на 2 месеца. Сега вече са на 1 и 4мес. и все още нямаме яснота по въпроса. М/увременно, януари месец, тази година все още си бяхме със старите номера, даже ни скастриха,че трябвало по-често да проверяваме. Как така, досега не сме се интересували( не сме се интересували,з/то да не ги безпокоя, след като кандидстваме за септември 2010, ама то аз съм си виновна де) ,питах ги колко често мога да ги безпокоя,отговор: Ако искате и всеки ден! Ми, безпокоихме ги и какво от това? newsm78. Е, аз се радвам,че сме от приетите на друго място, директорката ,също е наясно! Само ме е яд, че вместо да си водя децата на две крачки от нас.Трябва да ги размятам нон-стоп,на майната си и  то задължително с превозно срдство! Ноо,всяко зло  - за добро! Дано, да ги гледат добре,там където ще бъдат!
Това е от мен,пожелавам на всички да имат късмет,независимо къде! Hug

# 50
  • Мнения: 753
Супер тема !!!
Много благодаря на всички дали яснота вьрху приемането.

Записах детето в началото на годината, ние сме 26-ти номер/ехо, с някои от вас се познаваме от опашката /.
Г-жа Куликова каза : проверявайте....... и аз от време на време.....проверявах/не знам какво,тя си отбелязва в тетратката кой се интересува, защото някои се записват ей така за спорта/.
Но голямата ми грешка беше, че си направих грешно сметката #Cussing outТя каза,че в група са по 34 деца и аз се успокоих, че с този номер сме вьтре.Да, но мьжьт ми юни отишьл и тя казала, че нямаме шанс, защото от миналата година чакали още 20 деца!!!Ей, не сьм спала от тогава! Даже и ревах  Cry Cry Cry, защото можеше да подам и в ИСОДГ за някоя ясла/макар и далече/ и да ни приемат/в градинката децата ги приеха отдавна/.А ние сме на 2 преки от яслата.

Ходих и аз вчера, Г-жа Куликова каза, след 20-ти да провериме, но за 1-ви пьт чух, че може би ще ни приеме......../..не се смейте, ама ми идваше да я разцелувам/, защото има за изписване. И като излязох.......ревнах Joy детето ме пита що плача, аз хем се смея, хем рева и му казвам незнам.Ей с тези ясли сьвсем "изтрещях".
Мислихме за частна, но май ще се откажем, непосилно е.

Иначе на мен г-жата ми хареса, защото изглежда строга и взискателна, двора дори и лятото се подьржаше, някак си ми льха на "ред и дисциплина"

Момичета много ми олекна като прочетох всичко....бях решила, че нещо не ме е харесала и за това ни мотае.

# 51
  • Мнения: 753
Момичета, още нещо да питам мамите които я посещават.........

Моята е без памперс вече от 1 година, слагам и вечер, с голяма борба защото не го иска,  иначе става през ноща по 1-2 пьти.
Проблема е, че не казва.
В кьщи си знае кьде е тоалетната и сама си отива, вьрши си работата,бьрше се, и аз дори не разбирам.В градинката отива сама до някое дьрво, свьршва си работата и я избьрсвам.
Гледа от брат си и е мнооого самостоятелна.
Проблема е когато сме на гости .При баба си се изходи на пода в тоалетната Embarassed/не е могла да се качи/, в една приятелка се изпишка в антрето Embarassed и ние разбрахме защото тьрсеше хартия да се обьрше/голям срам/,
Вече на гости ли сме за секунда не я изпускам от поглед!!!
А в яслата....... newsm78 дали искат  детето с памперс newsm78 че  ще стане сложно.


 Нека някой от посещаващите да каже как са лелките и сестрите и какъв е режима?
Сигурно в началото ще ги обучават кое кьде се вьрши?

# 52
  • София
  • Мнения: 816
Сиси мислилила си за памучни парченца в гащичките/моята беба е с пелени-гащи/че е с памперс дерматит.Но от миналото лято ходим на гърне,и ще и слагам пелените да не пропускат.Освен това в яслата покрай по-големите се учат да си казват/зор да са големи/ Laughing

# 53
  • Мнения: 4 205
Свалихме памперсите през лятото. И наЩа не казва, ходи и си действа самичка. Ходим от 2 дни, първия ден е имало един пропуск, днес изрично питах имало ли е проблем- отговориха ми, че не е имало. Слагат ги периодично на гърне и може би в един момент ритъма се уцелва да съвпада с ритъма на групата?! Ще видим по-нататък как ще е. Никой не е казал, че трябва да слагаме пак памперса или нещо подобно.

# 54
  • Мнения: 57
ra2, би ли казала кой месец ви приеха и кой номер бяхте ?

# 55
  • Мнения: 453
Записвам се да следя темата  Hug
Искам да питам и аз 1-2 неща - имат ли в яслата изискване да е проходило детето и може ли да бъде настанено по друго време, освен септември - май може, доколкото подразбрах?  newsm78

# 56
  • Мнения: 835
За прохождането трябва да кажат мамите, чийто деца я посещават.
А за приемането, в градинката има деца които са ги взели след септември-октомври, ноември, декември. newsm78
Ако сега подадете молба догодина септември имате мн.голям шанс за прием. Peace

# 57
  • Мнения: 227
Искам да питам и аз 1-2 неща - имат ли в яслата изискване да е проходило детето

Не, няма проблем да не е проходило. Ако е много малко, го слагат в кошара за игра, за да го пазят от по - големите дечица. Ако е алергично към храни, го хранят с храната, която може или, която вие занесете... Абе, супер си ги гледат Peace

# 58
  • Мнения: 753

може ли да бъде настанено по друго време, освен септември - май може, доколкото подразбрах?  newsm78

Май че може newsm78Директорката ще ви каже да проверявате.Аз чак сега разбрах, че това означава, че се интересувате от мястото.
Явно много се записват ей така за вс.случай, после ги приемат на др.места и не се обаждат.
Сега септември са започнали прием, но явно ги приемат по малко всяка седмица, за да се адаптират по-лесно.
Не мога да си представя 10-20 ясленчета накуп пьрви ден..........рев, нова обстановка, дезориентация пьлна...............и явно за това приемат по малко.

И аз да попитам посещаващите я : пьрвите дни/седмица, мес/ на обяд ли се взимат или зависи от адаптацията на детето ?

# 59
  • Мнения: 227
На обяд.

# 60
  • София
  • Мнения: 816
И през час да се обаждаш,все тая има си ред.Пък си е ангажимент на родителите да се обадят ,ако приемат детето някъде.Въпрос на отговорност.Пък положението в столицата принуждават родителите да се застраховат,това какво общо има с интереса към градината newsm78На мен ми е най-близо примерно,харесва ми оградения двор,вътре е чистичко на пръв поглед какво повече. newsm78

# 61
  • Мнения: 453
Благодаря на всички за информацията  Hug
Другата седмица ще подам молба и да се надяваме, че ще имаме шанс за следващия септември  Praynig

# 62
  • Мнения: 835

И аз пак да питам, че скоро май ще ни дойде ред Grinning
А колко време се взимат на обяд? Седмица, месец?  newsm78

# 63
  • Мнения: 57
Запознатите мами да кажат как върви приема.До кой номер е стигнала г-жа Директоршата?

# 64
  • Мнения: 835
По мои данни Mr. Green все още не са почнали номерата от тази година.
Една мама от градинката е от миналата година и вече са приети и ходят.

Ако някой има друго инфо да казва, че вече трябва да почвам работа и съвсем не знам на какво да се надявам newsm78

# 65
  • София
  • Мнения: 320
Ние кандидатствахме миналата година в яслата. Подадох молба, докато течеше ремонта и директорката още тогава ми направи изключително лошо впечатление.  Twisted Evil
Първо ми се навика, че супер късно идвам да подавам документи и го правя "естествено", защото не сме били приети в никое ОДЗ (а ние в ОДЗ не сме се и опитвали даже). След като настоях да ми даде да попълня молба, тя неохотно извади и буквално ми я хвърли. Когато й я подадох, тя отново се развика, че не съм написала длъжността, която заемам в поле "месторабота". За мен месторабота означава мястото, където работя, а не и какво работя. Но според нея аз съм най-големия идиот, че не съм знаела, че в местоработата задължително се включва и длъжността.  #Cussing out Както и да е, не исках да се заяждам, макар че вече ми кипеше страшно. Накрая ме изпрати с думите: "И изобщо не се и надявайте, има 200 деца пред вас." Входящ номер не ми даде, да съм се обадила, ако искам, въпреки че така или иначе нямало смисъл.
От този момент за себе си реших, че няма да пусна детето ми на това място.
Все пак след известно време звъннах да попитам за входящия номер, беше около 100. Трети път, и последен, звънях, за да попитам докъде е стигнал приема, но отново бях нахокана и преди да ми тръшне телефона, думите й бяха: "Ами вие изобщо досега не сте се обаждали и не сте се интересували от мястото, така че няма на какво и да се надявате."

В последствие научих, че от значение за приема има броят на обажданията, т.е. колкото по-често се обаждаш, толкова по-голям шанс имаш. Номерата съответно изобщо нямат значение, а освен това са и доста измислени (записани след нас деца имаха по-малък входящ номер). Приемът, както се убедих, изцяло зависи от волята на въпросната "г-жа" и той не се подчинява на никакви предварително определени правила, да не говорим пък а прозрачност. #2gunfire #2gunfire

# 66
  • Мнения: 57
sladka mama, smile3501.
Не съм сигурна, че и честото обаждане ще свърши работа.Отдавна подозирам, че правила няма а е според зависи.
мармашотка, дай да сверим часовниците  Wink Майката от квартала кой номер е била и има ли нов номер от тази година?
Повечето с номера от миналата година имат нови номера от тази, но какво от това??

# 67
  • София
  • Мнения: 816
 #CrazyСладка мама сериозно ли говориш?Че защо тогава имаме тия номера?Губи ми се логиката,защо трябва да настоявам след като ми е казано да се обадя еди кога си,и да ги притеснявам непрекъснато.Нали имат деца за гледане.Аз ако нямах нужда нямаше да я записвам.Трябва ли да обяснявам какво ми е положението в къщи?Че и те и другите са като мен,затова са и тези номера.Нищо не разбирам вече.

# 68
  • София
  • Мнения: 2 687
Мамета, имате ли представа колко групи има в градината? Само една от 34 деца или са повече?

# 69
  • Мнения: 4 205
Мамета, имате ли представа колко групи има в градината? Само една от 34 деца или са повече?

  три, по колко са децата във всяка, не знам. Като дойдат списъците за плащането, ще ги видя и ще кажа по колко са децата.

# 70
  • София
  • Мнения: 2 687
Много ти благодаря. То ако ги слагат на вратата и аз бих могла да погледна, и без друго често минавам покрай яслата.

# 71
  • Мнения: 4 205
х28 деца в група по списък

# 72
  • Мнения: 38
Здравейте мили мами,
Моето дете посещава 28 ясла, аз и семейството ми сме едни от "феновете" на г-жа Куликова, г-жа Директоршата, или както Ви е удобно и разбрираемо да я наричате, така и на на всички госпожи и лелки, които сме срещнали там.
Смятам, че трябва, когато човек е доволен и благодарен, да изразява и подкрепя, а не само да мърмори, гадае и плуе без основание. Затова се и включвам, не искам да се заяждам с никой, бих се радвала да помогна с това, че сме от посещаващите яслата. Много ще се радвам голяма част от Вас да бъдат част от яслата и да разберат, че са сгрешили в преценката си, защото тази жена дава всичко от себе си.
Когато ние кандидатствахме преди повече от година, аз също звънях ежедневно, по-препоръка на една майка, чието дете също посещаваше яслата, не помня номера и време, но помня напрежението на което бях подложена, защото беше единственият ни шанс. Кандидатсвах през системата в одз, бяхме номер 5 и така си и останахме с прием над 17 деца първа група. Е, всяко зло за добро, много, много се радвам, че стана така и посещаваме тази ясла. Детето ни беше едно от тези в кошарката първо, с памперс, научи се да ходи сама, да се храни, винаги са се съобразявали с нуждите на самото дете и желанията на родителите, дори и някой да не са им харесвали. Никога никой не ни е искал пари, такава любов излъчват госпожите към всяко дете, стига майките да са отворени да ги видят. Вече си име приятели и ходихме на детски РД, където някой от децата посещават вече градина и изводите бяха, че сме много разглезени от г-жа Куликова. Не пожелавам тази жена да бъде оценена едва след като детето напусне яслата. И за двете страни ще е по-добре. но за съжаение нашия манталитет си остава да обсъждаме докато имаме вероятен проблем и след това да потънем в забвение..... е, аз лично няма да го направя, защото качествените хора трябва да се ценят.
И последно, с извинение за дългия пост - искате и търсите съвети от посещаващи яслата, били сте в сградата многократно, сигурна съм, че при желание бихте видели, че яслата има и група във facebook и си задавам логично въпроса, защо никой не зададе въпросите си там и единственият логичен отговор е, че е по-лесно да сте анонимни?
С уважение,
Цвета Калинова

# 73
  • Мнения: 753
Здравей Цвета,
благодаря за споделеното мнение.Ние сме едни от чакащите и наистина напрежението е огромно.
Никой не казва за Г-жа Куликова колко е лоша, просто всички тук се чудиме какво точно чакаме #Cussing out
Във всички самостоятелни ясли от този тип много отдавна се ЗНАЕ кои деца и колко точно ще приемат през септември.
Изнасят се списъци с класиранията и родителите са информирани и подготвени.
За сведение обиколих още 3 такива ясли и там още през м.май-юни се знаеха децата които са приети.
Това срещу което всички тук негодуваме е точно липсата на каквато и да е информация.
Предполагам и за това е пусната тази тема - никой не знае какво става?????

И най-вече защо точно в тази ясла класиране няма.?????Не е нормален отговора, че това е така, защото всичките имат един начин на организация - прозрачност чрез класация.
Иначи за гледането и отношението към децата нищо не мога да кажа, но след като сме се спряли на нея, явно сме разбрали, че гледат децата добре.
Нямам регистрация във фейсбук иначе с удоволствие бих се вкл.там.
А за анонимноста тук........не съм много съгласна, повечето се познаваме........ Grinning Grinning Grinning

# 74
  • Мнения: 38
Здравейте кака Сиси,

Може би не съм схванала точно Вашето негодувание, за което се извинявам. Споделих мнение и опит, за догадки няма да се включвам, но определено смятам, че е по-добре да няма списък и шанс за прием, отколкото да съм 5 в "прозрачен" списък и видимо неприета, това е личен опит.
Каква полза има един родител да знае още от май, че детето му не е прието? Трудно ли е да се звъни веднъж седмично, за да се провери напредването? Единственото изискване на яслата е заинтересованост и Ви съветвам да я проявявате. Персонала държи много да познава родителите, баби и т.н. всеки, който би могъл да има достъп до децата. Опитвам се да споделя всичко, което би Ви помогнало да съкратите ада на очакването и да си отдъхнете. Сещам се още, че като ни приемаха трябваше да изчакаме, защото не се приемаха всички деца наведнъж, а по няколко на седмица, за да може да се обърне внимание на всяко да се адаптира по лесно. Някой пита за групите - има 3 групи с около 30 деца.
Защитавайки директорката исках да разсея съмнения, породени тук, за някаква непрозрачност и некоректност, да Ви кажа, че тази жена наистина би приела всички, ако беше възможно. Има нейн си стил и начин на общуване и това е прави уникална и един рядко срещан, за съжаление в наши дни, човек. Ужаааасно е чакането, ужаааасна ни е и системата, нужно ни е да насочим негативните си емоции към някой, но не тя е човека.
Искрено се надявам Вашите деца да запълнят местата на тези, които отиват в градините и да усетите емоцията на това заведение от хубавата му страна. Ако мога да съм полезна, съм на разположение:)
Поздрави   bouquet

# 75
  • Мнения: 4 205
Също нямам регистрация във фейсбук. И  не чувствам нужда, засега! Peace
Много съм доволна от госпожите в групата, гледат ми детето  просто ЧУДЕСНО!  
Оттук нататък позволява ли ми се да имам собствено мнение за г-жа Куликова, съставено на база личен опит или не?! Или понеже съм доволна от г-жите, трябва да сипя суперлативи и за нея?! Като професионалист може да е много неща, не оспорвам нищо, като човек - не бих искала да общувам с нея. Stop По всякакъв начин се опитах да проведа нормален човешки диалог, срещах все реакция на нож. Е, като не може - не може. И аз си имам стил на общуване, ама защо тя не се вълнува от моя, та да се вълнувам аз от нейния?!
В тази детска ясла няма родителска среща. Във всички други чувам, че има. Защо? Не че ми е зор, просто питам.
И много лошо впечатление ми прави дългата поредица от удивителни на накачените бележки с императивен тон- не прави, не носи и пр. Израз е точно на отношението, за което говоря. Поправям правописните грешки винаги и с удоволствие bowuu

# 76
  • София
  • Мнения: 816
Здравейте Цвета,ние не сме анонимни ,това първо.Застанали сме зад входните си номера по молби и те уверявам,че г-жа Куликова знае кои сме.Тя чете темата и отдавна и е ясно,,кои я пишат по форумите,,/ако си прочела първите постове си видяла и вх.номера/Така тя си сверява часовника и е отворена за идеи,,предложения и т.н.т.
Непрозрачноста беше двигателя на темата.Ние не можем да знаем как се гледат децата,защото не сме и вътре.Добре,че има мами като теб за да разсеят тези съмнения,искренно се надявам да влезем и да работим за яслата и добруването на децата.Благодаря за споделеното Hug
Ра2 LaughingА за родителската вярно ли е newsm78

# 77
  • Мнения: 38
Всеки има право на лично мнение и моя личен опит е коренно различен - нямам проблем с общуването с директорката и не мисля, че тя трябва да е тема на разговор тук, не личните взаимноотношения са важни в случая. Все пак важно е каква е точно като професионалист, а за лични взаимноотношения всеки си избира с кого да ги има.
Аз не съм чувала за ясла да е имало родителска среща, а и ако аз имам проблем отивам направо при нея и го решавам, предпочитам така отколкото да чакам родителска...... като такава в градините, където първия ден се прави родителска и веднага дайте толкова пари за това, за това...еее, не, мерси.

А интересното е, че въпреки многобройните залепени бележки навсякъде, има родители, които не се съобразяват и внасят храна, което е крайно неприятно за останалите. На мен това не ми говори за отрицателно отношение от страна на директорката, а по-скоро, че има родители, които първо не се усещат сами, че техните деца не са единствените в яслата и виждайки ги с храна, има други, които могат да поискат, и второ, явно от правописните грешки, не успяват да прочетат или разберат бележките.

Мисля, че е добре да се гледа по-обективно на нещата, изключвайки се личните предпочитания. Екипа го прави директорката, като тя редовно влиза в групите и помага при хранене, спане..... тогава не е ли и тя част от персонала, който се грижи за нашите деца???
Спирам с полемичните спорове, че превърнах почивния си ден наистина в почивен, а ме чакат куп домакински шегички:)).
Поздарви, усмивки и   bouquet

# 78
  • Мнения: 38
Здравейте Цвета,ние не сме анонимни
Съжалявам отново за отправени неоснователни критики, Сън в лятна нощ,
Поста ти излезе докато пишех моя  Simple Smile.
Сигурна съм, че ако следи темата Куликова ще я има предвид, но не съм сигурна дали и тя като мен няма да се обърка кое е основното и да го подмине.
Пак Ви съветвам да звъните и се интересувате.
Досега ние сме нямали нужда от родителска среща - няма нещо, което трябва да обсъжваме като цяло - знае се с какво се хранят децата, точно как се храни всяко, поне на нас ни казват, как и кога спят, какво правят (започват с гимнастика и песни сутринта), има празненства за всеки празник, снимки, повечето за съжаление на тези, които не ползват фейсбук, са там. Предполагам, че няма родителски, защото се обръща внимание на всяко дете, а не се разглеждат всички заедно, но съм убедена, че ако има предложение за родителска, то тя няма да се отхвърли - гадая.

Да, сипя много суперлативи, но наистина съм доволна и много ми се иска и всички Вие след време да сте.
На разположение,
Цвета

# 79
  • Мнения: 753
Здравейте кака Сиси,
Каква полза има един родител да знае още от май, че детето му не е прието? Трудно ли е да се звъни веднъж седмично, за да се провери напредването?

Здравей Цвета,
Това твое изречение буди гооооолямо недоумение в мен #Crazy newsm78

Работя.Не съм безработна и не мога да разполагам с времето си както ми е удобно.Ако знаех през м.май, че детето ми няма да бъде прието през м.септември,
щях да съм ИЗКЛЮЧИТЕЛНО благодарна на Г-жа Куликова, защото щях да имам възможността да подам документите на детето към ИСОДГ и тя да бъде приета в някое ОДЗ.
Когато подавах документите тя не спомена, че от миналата година чакали още 20 деца? т.е. ние нямаме шанс.
Една мама попита кога ще ни дойде реда и тя каза към септември.
Когато разбрах, че шанс нямаме беше УЖАСНО късно.
Регистрирах се и ни приеха.......в Челопечене!!!! Това са 100 км на ден!!!

пресметнахме, че разходите са толкова, колкота да я дадем на частна ясла.

За това негодувам.Ако имаше класиране........сега нямаше да броя по 500лв за частна ясла!

# 80
  • Мнения: 38
Здравейте кака Сиси,
Каква полза има един родител да знае още от май, че детето му не е прието? Трудно ли е да се звъни веднъж седмично, за да се провери напредването?

Изречението ми е плод на личен опит, защото аз успоредно с яслата кандидатствах и в ИСОДГ за ОДЗ и не бяхме приети и го знаехме от май месец, което не ми свърши работа, а за яслата не се знаеше нищо, но ни приеха, аз нямах възможност за частна ясла и звънях редовно. Също работех/я и успявах да намеря време да звъня. Надявам се съм успяла да разбуля недоумението. Бе просто съвет, на човек попаднал в същото положение преди време.

# 81
  • София
  • Мнения: 8 933
Нямам нищо общо с въпросната ясла, но ми се набиват на очи две неща. Първо - как е възможно, да има прием без официално да се изнася класиране? Това е сигурно единствената ясла, в която има такъв произвол. Какво значи да звъниш всяка седмица и да се интересуваш. А ако не звъниш и ти дойде реда, как разбираш, че си приет? Или за "незаинтересованите" шансът да са е приети е нищожен. Второто е за родителската среща, аз за пръв път чувам за детско заведение без РС. Как ви запознават с правилника и реда? Поне това, ако не за по - важно въпроси.

# 82
  • София
  • Мнения: 816
Доколкото ми е известно, отбелязва се кой колко се е обажда и по това се вижда кой каква нужда има от градина #CrazyНе съм сигурна,че номерата ни важат защото аз питах една майка преди време от градинката и тя каза,че е подала молба май месец,със сигурност си спомням защото коментирах,че няма шанс .Казах и ,че и за нас нямам особенно голям шанс при това ние сме по напред.Не сме говорили до онзи ден който тя ми каза,че са приети newsm78.Попитах я как така преди мен,тя ми отговори ,че била от миналата година и и дали ново номерче.Това не си спомням да ми е казвала Wink
Анна-не разбираш.Просто звъниш всяка свободна минута.Аз не се и надявам,детето ми да се приеме,госпожата чете тук и вече знае коя съм,на кой съм майка и т.н.т
Преди известно време се обаждах да питам  и първото което ми каза беше-Е и сега като ме пишете в БГ.МАМА?Попитах какво означава това и тя каза,че няма нужда да я пишем по форумите,било лесно да я намерим и да говорим с нея.Това може и да е вярно,но аз нямам време да кисна пред заключени с катинар врати.
Г-жо Куликова, Вие сама създавате прецеденти за тези думи.Не желая  да Ви се мазня с позвънявания,искам прозрачно да си свършите работата.Идва номер- викате го,другия номер-пак така,по ред на входния номер.Така е честно.

# 83
  • Мнения: 57
Радвам се ,че има и маметата  Wink доволни от Г-жата.От моите познати няма такива.Че и кой ще е доволен да го правят на маймуна, да му говорят едни и същи неща в продължение на месеци , да звъни непрекъснато и да не знае всъщност какво чака.Да му говорят с назидателен тон "какво точно не разбрахте???"   smile3511 при положение, че тя нищо не казва, а те мотае и не дава никаква смислена информация.Няма друга такава ясла.Поне аз не знам такава.Кое му е нормалното да звъниш по сто пъти и по това да се отчита интереса.Това да не е статистическа служба.Айде нЕма нужда.
Успех на чакащите!Дано да си е струвало чакането.

# 84
  • Мнения: 131
Аз се обръщам към недоволните мами на приети и неприети деца в ясла №28, с което ще им кажа точно обратното: Моето дете е прието миналата година през септември и съм много благодарна на целия персонал в групата, които се грижат за него и също на директорката,която всеки ден има наблюдения кое дете как се е държало през деня. Той е там вече цяла година  и това е достатъчно време да си променям впечатленията, но не стана така. Освен периода на адаптиране и това, че  на два пъти го повали ангина , ходенето му в яслата за него е радост.

А вие, с вашите капризи как да ви се гледа детето като не оценявате помощта на хората, които работят там с децата ви да не би някой насила да ви кара да ги пращате там. Освобождавайте място за тези, които имат истинска нужда  и заради вас не могат да са приети.

# 85
  • Мнения: 227
А вие, с вашите капризи как да ви се гледа детето като не оценявате помощта на хората, които работят там с децата ви да не би някой насила да ви кара да ги пращате там. Освобождавайте място за тези, които имат истинска нужда  и заради вас не могат да са приети.

Точно така! В крайна сметка, когато някой реши, че ще е недоволен - той ще си бъде такъв каквото и да се направи за него. Другото (освен недоволството), което демонстрират повечето майки по темата е неуважение към работещите в яслата... Което е абсурдно, тъй като те не са втора категория хора, тъкмо напротив - те са хората, които гледат децата ни по 8 - 9 часа дневно и те са хората, които формират децата ни, като хора. Така че, ако не харесвате персонала, а Куликова е НЕРАЗДЕЛНА част от него - моля Ви, не изпращайте децата си там, току виж заприличали на най - големият ви кошмар.

# 86
  • Мнения: 4 205
.... току виж заприличали на най - големият ви кошмар.

Ми надявам се да не прихване Laughing Кошмарът е дотолкова, доколкото позволиш да те действат. Щом не ти пука, няма кошмар. И какво сега, понеже г-жата четяла, да хвана да се мазня?! Не е познала.
И понеже чете- тая година се надявам  в закачения списък  с нещата, които всеки родител да донесе, да няма клечки за зъби- струва ми се опасно да въоръжиш толкова малки деца с острите клечки. Колкото и какъвто и да е контролът,  физически е невъзможно да се предотврати евентуална злополука.
 Колкото до това дали поправям или не правописните грешки, това какво общо има с предполагаемото ми неспазване на заповедите?! Thinking Как разбрахте, че като поправям грешките, в същото време не ги изпълнявам?! В първото изречение има !!!!!!
Второто завършва с !!!!!!!! Звучи малко истерично. Който не спазва, не спазва независимо от броя удивителни, а на останалите правят само лошо впечатление. Благодаря за вниманието  bouquet

# 87
  • Мнения: 131
ra2, за какви съобщения с удивителни пишеш? Единствено горе-долу по това време миналата година си спомням, че имаше списък с канцеларски материали за заниманията на по-големите дечица, но на мен не ми поискаха, защото  беше доста малък моя да лепи картинки.На теб дали са искали да купиш от тях - не зная.
И абсолютно нищо друго не са искали, нито със съобщения с удивителни, нито устно, същото казват и родителите, които виждам  сутрин или следобед. А сигурно си чувала за други детски заведения, където им искат какво ли не - та салфетки, та тоалетна хартия, сапун, белина даже, пари също  - било за пердета, за килим и още такива.
Та оставам с впечатление, че пишат много съобщения и все нещо искат, та обясни какви са тия заповеди, дето изпълняваш(както си написала).
Защото нищо не са ми искали, всичко си имат.






# 88
  • Мнения: 753
А вие, с вашите капризи как да ви се гледа детето като не оценявате помощта на хората, които работят там с децата ви да не би някой насила да ви кара да ги пращате там. Освобождавайте място за тези, които имат истинска нужда  и заради вас не могат да са приети.

Не видях в нито един пост да има мами, които са недоволни от това как им се гледа детето.
Напротив, всички споделят , че са доволни от гледането на децата и адаптацията им.

Моля ВИ, преди да пишете за капризи - четете newsm10

# 89
  • София
  • Мнения: 816
А вие, с вашите капризи как да ви се гледа детето като не оценявате помощта на хората, които работят там с децата ви да не би някой насила да ви кара да ги пращате там. Освобождавайте място за тези, които имат истинска нужда  и заради вас не могат да са приети.

Не видях в нито един пост да има мами, които са недоволни от това как им се гледа детето.
Напротив, всички споделят , че са доволни от гледането на децата и адаптацията им.

Моля ВИ, преди да пишете за капризи - четете newsm10
Потвърждавам.Навсякъде се казва,че децата са на първо мяста и учителките и лелите са без грешка.Тъй като ние не посещаваме ,но кандидатстваме,разпитахме и до сега няма някой да се е оплакал от учителки и лели. Peace

# 90
  • Мнения: 38

Не видях в нито един пост да има мами, които са недоволни от това как им се гледа детето.
Напротив, всички споделят , че са доволни от гледането на децата и адаптацията им.


[/quote]
Предполагам, че се има предвид цялата изляла се помия относно директорката, която е най-важната част от персонала, от начина по който се гледат децата ни, която е една от жените гледащи децата ни.

Ако аз смятам, че клечки за зъби не са подходящи за детето ми няма да чакам година, за да прочете директорката, а ще отида и веднага ще й го кажа или няма да занеса. Личното отношение би трябвало да е на втори план и да се отбележи, че професионало тази жена дълги години ръководи яслата прекрасно! Моето дете е едно от тези, които като я видят бягат да я прегърнат....далии би го правило ако не я познаваше..... 

# 91
  • София
  • Мнения: 816
Помия???
Моля,не мисля,че съм ляла помии в/у който и да било.
Моля пак да четете.

# 92
  • Мнения: 38
За да съм напълно точна и да няма засегнати   bouquetимах предвид ra2

# 93
  • Мнения: 2 022
С радост попадам на темата. Детска ясла № 28 е нашата.
И с не по-малка изненада чета написаното тук.
Два пъти съм кандидатствала за тази ясла - първият път през 2004 година с малкия ми син и втория път - сега с дъщеря ми. В интерес на истината, подадох молба за яслата още когато Бебата беше на 8-9 месеца и писах молба за детската кухня. Тогава мислех, че е рано за молбата за ясла, но г-жа Куликова ми каза да я подам отсега, че да ми дойде редът, когато стане време малката наистина да тръгне. Не помня точно кой номер имах, но започнах да се обаждам периодично от края на миналата година. Приеха ни през май 2010.
Писах за тази ясла в темата "Да похвалим ДЯ / ДГ на детето си" и ще копирам поста си оттам, за да не го пиша отново.


Аз ще похваля яслата, в която са ходили две от трите ми деца - 28 ясла на ул. "Христо Белчев" в София.
Малкият ми син тръгна на ясла там на 2 г. и беше почти безсловесен (само "мама", "тати", "ам" и "бау"). За по-малко от месец проговори, а после научи песнички и стихчета. Още ги помни. Помни и госпожите, макар че те вече не работят там. Но директорката си е същата и той страшно се радва, ако я срещнем на улицата.
Сега там ходи дъщеря ми. Още от втория ден (!) спря да плаче за мен и си влиза с усмивка в яслата. Даже в събота и неделя понякога се сърди, че няма ясла. Всеки ден, когато си тръгваме, си гушка госпожата и казва: "Асенова, обичам те". Това е абсолютно неподправен детски изблик на обич, което пък показва ясно как се грижи за нея тази жена. Там дъщеря ми се научи да се храни сама и да заспива сама (в къщи все още не иска да заспива без мен). Освен това там тя е без памперс и успяват да я опазят суха и чиста, докато в къщи тя неизменно успява да ме излъже и да свърши работата в гащите.  Grinning
Яслата е основно ремонтирана, мебелите са нови, чисто е, храната е хубава.
Никога, по никакъв повод не са ни искани пари (само таксата). Никога децата ми не са плакали, че не искат да ходят там. Винаги учителките и лелките са били приветливи и усмихнати (каквото и да им е коствало това - всички знаем, че не всеки ден ни е до усмивки). Винаги, когато съм я срещала, директорката е била внимателна, усмихната, отзивчива. Тя май е любимка на всички деца. И не защото ги глези, а защото успява да намери път към сърчицето на всяко от тях. Усмирява буйните, утешава разплаканите, решава проблемите им. С усмивка, с добра дума, с ласка. Какво повече му трябва на едно дете?!
Благодаря от сърце на тези жени: г-жа Куликова (директорката), г-жа Георгиева и г-жа Асенова (учителките на дъщеря ми), г-жа Атанасова и г-жа Колчева (учителките на сина ми - те вече не са там, от тогава мина много време).

Всяка една дума я казвам с чисто сърце и бих я повторила, колкото пъти е необходимо.
Бих искала само да добавя, че никога не съм подхождала към персонала с претенции, не съм се правила на "важна", не съм искала специално отношение, не съм била придирчива и изобщо държала съм се любезно и с разбиране и съвсем естествено отговорът на другата страна е бил същия.
Странно защо всички майки, с които съм се запознала в тази ясла, не са негативно настроени към г-жа Куликова? Защо никоя не споменава да е имала проблеми преди записването или след това? Защо недоволни са само неприетите? Дали пък гроздето не е кисело? И дали ако утре им кажат, че тяхното дете е прието, няма да "обърнат плочата"? Ама с какви очи ще погледнете тогава г-ж Директорката? Ох, забравих, тук сме анонимни…

# 94
  • София
  • Мнения: 816
Пак да кажа за теб, не сме анонимни.Не си прочела началото,застанали сме с имената си и номера молбите и г-жата знае това,говорили сме с нея по този въпрос както говорим с теб сега.Нещо се уморих да повтарям за какво иде реч.
Четете бе хора,четете. Crossing Arms
Ще я погледна с тези очи и с които задавам въпроси липсващи като инфо от там откъдето трябва да ги търся.Първоизточника.

# 95
  • Мнения: 2 022
Пак да кажа за теб, не сме анонимни.Не си прочела началото,застанали сме с имената си и номера молбите и г-жата знае това,говорили сме с нея по този въпрос както говорим с теб сега.Нещо се уморих да повтарям за какво иде реч.
Четете бе хора,четете. Crossing Arms
Ще я погледна с тези очи и с които задавам въпроси липсващи като инфо от там откъдето трябва да ги търся.Първоизточника.


Чета, чета и то внимателно. Единствено г-жа Цвета Калинова е застанала тук с името си, но, доколкото схващам, тя не е от "вашия" лагер.
Що се отнася до номерата: от десетина дни в яслата виси бележка, че са приети деца от номер 1 до номер 10. Няколко поредни сутрини виждах родители, дошли да запишат децата си. В групата на дъщеря ми има новички дечица. Мисля, че все още не са запълнили групата. Както каза някой по-преди, правят го на етапи, за да свикнат по-лесно децата.

# 96
  • София
  • Мнения: 816
Имах пред вид,че г-жа Куликова ни познава,за форума не е нужно мисля.Искам да кажа,че това се обяснява и на нас всеки път,че деца не се раждат само в септември.Аз исках да разбера защо няма списъци,всеки път ми бе даван един и същ отговор,че тя приема през цялата година/може би сама молби/защото ето че приема се извършва именно през есента.
За да разбера нещо повече реших да питам майките,но друг беше пуснал тема.Ние живеем в района и  на другите майки беше отговорено по същия начин.Дотук добре,но нищо повече освен обаждайте се от февруари насам.Е обаждах се и всеки път различна информация от много деца няма шанс до увеличава се групата има шанс.Обаждала съм се около три пъти,два пъти търсих на място,да кажа,че това е важно било,разбрах после newsm78.
Мисля,че не сме се разделили на ,,лагери,,просто питаме,това неясното поражда въпроси,често пъти и ненужни конфликти и неразбиране.
Извинявам се на всички почувствали се засегнати.
Приятна и успешна седмица.

# 97
  • Мнения: 4 205
ra2, за какви съобщения с удивителни пишеш? Единствено горе-долу по това време миналата година си спомням, че имаше списък с канцеларски материали за заниманията на по-големите дечица, но на мен не ми поискаха, защото  беше доста малък моя да лепи картинки.На теб дали са искали да купиш от тях - не зная.
И абсолютно нищо друго не са искали, нито със съобщения с удивителни, нито устно, същото казват и родителите, които виждам  сутрин или следобед. А сигурно си чувала за други детски заведения, където им искат какво ли не - та салфетки, та тоалетна хартия, сапун, белина даже, пари също  - било за пердета, за килим и още такива.
Та оставам с впечатление, че пишат много съобщения и все нещо искат, та обясни какви са тия заповеди, дето изпълняваш(както си написала).

 На входната врата, още навън, има надпис в смисъл забранява се внасянето на храни и пр..., който завършва със съответния брой удивителни. Ако ти водиш и взимаш детето всеки ден, го виждаш х2 пъти.  Да, прекомерният брой уедивителни за мен е проява на несъразмерна реакция. Тази заповед спазвам bowuu
Клечки за зъби не съм носила миналата година, не се каня и тази да занеса. Никой не ми е искал нищо, по моя инициатива миналата година купих и занесох пълния набор неща /без клечките, както вече казах/
И коя е помията по-точно, Блуменце? Че съм казала, че не мога да общувам с нея, че изпитваме взаимна антипатия? Коя е помията? newsm78 newsm78 Къде пише, че съм длъжна да изпитвам симпатия към всички наоколо, независимо от позицията, в която се намираме?

# 98
  • Мнения: 835
Момичета, доста сте изписали , едвам ви прочетох............... Joy

Темата май се е превърнала в ЗА и ПРОТИВ г-жа Директорката.
Може би наистина само и единствено от нея зависи кой и кога ще бъде приет.Какви номера и какви обаждания smile3511
За мен лично нещата ми се изясниха.

Срещнах мин.седмица една приятелка из квартала.Бута количка, естествено разговора е към децата.Нейното сега навършва 2 год . и са го пуснали във въпросната ясла.
Казвам.."браво, поздравления, кой номер бяхте, кога се записахте?...."
Мацката дори не знаеше, че има номера, решила, че трябва да го даде на ясла, и с връзки се уредила., та това е мили мами в нашата прекрасна държава!!!
И не ми пишете тук, колко била принципна г-жа Директорката.Лично аз се разочаровах от нея.

хайде мамите които са доволни от нея да се изкажат....... smile3516

# 99
  • Мнения: 2 022
хайде мамите които са доволни от нея да се изкажат....... smile3516

Ами, хайде да се изкажа, въпреки неодобрително гледащия ме емотикон.
Да, доволна съм от директорката, г-жа Куликова.
Не, не съм записвала децата си с връзки там. Може би, защото нямам НИКАКВИ връзки.
Обаче смея да твърдя, че и двата пъти подходих така, че да направя добро впечатление, т.е. държах се мило, любезно и възпитано. Не съм давала (а и никой не ми е искал) дарения под каквато и да било форма. Подадох молба, мина около година и половина и - воала! - детето ми е на ясла.
Това е.

Хайде сега да ме нахапят недоволните!
  Mr. Green

# 100
  • Мнения: 38
хайде мамите които са доволни от нея да се изкажат....... smile3516

Ами, хайде да се изкажа, въпреки неодобрително гледащия ме емотикон.
Да, доволна съм от директорката, г-жа Куликова.
Не, не съм записвала децата си с връзки там. Може би, защото нямам НИКАКВИ връзки.
Обаче смея да твърдя, че и двата пъти подходих така, че да направя добро впечатление, т.е. държах се мило, любезно и възпитано. Не съм давала (а и никой не ми е искал) дарения под каквато и да било форма.
Въпреки че смятах да не се включвам повече в този видимо превърнал се в междуличностен спор, ще го направя с подрепата си към изказването на Пролетната фея, защото все едно аз съм го писала това. Проблемът с детските заведения в София е огромен, а излиза, че едва ли не само 28 е зле....смеееешно ееее Laughing  Joy Хайде и мен хапете на воля да си задоволите личните потребности  Laughing

# 101
  • Мнения: 835

Обаче смея да твърдя, че и двата пъти подходих така, че да направя добро впечатление, т.е. държах се мило, любезно и възпитано. [/b][/color]  Mr. Green
Това ми звучи като кастинг за прислуга или камериерка Joy.....извинявам се.....................Предполагам всички които ходят се държат нормално.
Много се радвам за вас, все пак не е възможно всички да са с връзки, яслата си има бройка, която трябва да се запълни.
Дано да има повече приети дечица на родители в нужда, а не на такива, които от "немай" къде просто са решили, че им е писнало да си го гледат детето в къщи.

Но това вече няма значение.
Пак ще напиша - мен лично ме е яд, че няма прозрачност, няма класиране с имената на децата, както е навсякъде.Тогава още м.септември предните номера щяха да започнат ясла.Ако имаше щях да я питам мойта позната как ще пререди всички класирани дечица./не, че пак не може, но е трудно/.Явно г-жата за това не изнася списъци с класации, за да може по-лесно да запише всички връзкари.

# 102
  • Мнения: 2 022
Това ми звучи като кастинг за прислуга или камериерка Joy..... Предполагам всички които ходят се държат нормално.

Е, аз, тъй като съм от простолюдието, нямам камериерки и прислужници и затова не знам как изглежда такъв ....... хм.......... "кастинг" (родна реч, омайна сладка.........).  Mr. Green
И аз предполагах, че всички, които ходят (там) се държат прилично, но се оказа, че не е така. Или пък, че някои хора имат други представи за прилично поведение. Не знам коя беше майката, така че не се опитвайте да се познаете. Но пък отстрани изглеждаше изключително грозно......

А иначе има изнесена бележка кои номера са приети. Е, не е поименен списък, но нали всяка си има листче с номерче?!
Доколкото знам, първите номера започнаха ясла през октомври. През септември нямаше прием.

И тъй като нямам желание да си меря възпитанието, социалния статус и други неща с някои дами от темата, ще огранича участието си тук.
Ако някой има въпроси, на които бих могла да отговоря от позицията си на майка, която за втори път води дете в тази ясла, можете да ми пишете на лични.
Успех на всички, които чакат ред за ясла.
Догодина ние ще се борим с прословутата система за класиране за детска градина.
  bouquet

# 103
  • Мнения: 227
[Това ми звучи като кастинг за прислуга или камериерка Joy.....извинявам се.....................

А на мен, този коментар ми звучи, като направен от моя съученичка от 4- ти клас, която не блестеше с особено остър ум и добро възпитание.

# 104
  • София
  • Мнения: 1 727
Айде, и аз да се изкажа, барабар Петко с мъжете.

Казвате, нямало родителска среща. Искам да ви кажа, че никой нищо не е пропуснал. Откакто отидохме в градината, вече 2 родителски срещи имахме и общо взето всичко беше сведено до "Ще събираме по Х пари за това и това".
Ми не съм особено обогатена от тия родителски срещи.

Във връзка с отношенията между директорката и родителите искам да ви разкажа за един случай, на който бях неволен свидетел. Предварително уточнявам, че не бях сред "любимците на класа".
Та един ден прибирам децата и на излизане един баща връхлита във фоайето пред нейния кабинет и започва един истински скандал: Вие сега като не ми взимате детето, кой ще го гледа? Аз утре ще ви го доведа сутринта, пък вие се оправяйте.... и още куп супер просташки думи. Бащата - породист дебелак и истински селяк с характерен диалект (нямам нищо против диалектите, имам против селяндурските маниери).
Това се развива пред неговото дете, пред моите деца и още вероятно няколко други родители, които са влизали и излизали в този момент.
Ми да ви кажа, директорката ми се стори прекалено мека дори. Просто беше абсолютно необходимо да го постави на мястото му - не може да влизаш и да държиш такъв тон на който и да било възрастен човек, и да използваш такива думи пред деца - на мен примерно ако някой ми говори така, ще онемея.

Всичко това го разказвам с разсъждението, че може би донякъде има обяснение отношението на директорката.
Общо взето започнам да добивам усещането, че е някаква професионална деформация при хората с дълъг стаж в такива детски заведения. (Директорката на детската ни градина също ме строи в две редици още на първата ни среща.)
Освен това съм сигурна, че всеки от вас, откакто е станал родител, поне неколкократно е срещал родители, за които се е питал "Абе кой им дава да раждат деца на тия хора???"
Така че хора всякакви и според мен трябва да има някой, който да вкарва ред в хаоса, когато е близо до децата ни.

Иначе, в крайна сметка едно е важното - децата ни да са добре. За мен няма нищо по-показателно от това как тичат да я целуват и да я прегръщат....

Последна редакция: пн, 08 ное 2010, 19:23 от Узи

# 105
  • София
  • Мнения: 813
Момичета здравейте, сега попадам на темата и имам един въпрос. За Тази ясла не се ли кандидатства първия работен ден на новата година 2011 примерно, за да те приемат септември  newsm78 И ако примерно утре си подам молбата, колкото по рано толкова по добре така ли  Thinking.

# 106
  • Мнения: 38
Мисля, че молби се приемат целогодишно и аз съм на правилото - колкото по-рано, толкова по-добре, колкото по-настоятелен, толкова по-добре. Затова мисля и бебчето като се роди да подам документи още първите месеци, пък, когато може - тогава. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт