Отговори
  • Мнения: 506
Точно това ми е чудно та нали това са техни деца редно е те като родители да полагат грижи.Каквато и да е причината децата нямат нищо общо и не са причина за раздялата между мама и тате.Детето трябва да знае че има 2-ма родители дори и те да не живеят заедно.Но защо пустите бащи забравят за това което са създали и от дъжд на вятър се обаждат и виждат тези техни деца?

# 1
  • Мнения: 448
В повечето случаи, защото забравяйки майката, забравят и детето. Лично аз чух от бившия ми съпруг, че не идва да вижда детето, защото "си има приоритети"...
По-добре без баща, отколкото с такъв баща.

# 2
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Защото си мислят, че си го връщат на майка им.Защото не им стига мозъка да осъзнаят, че не е така и нараняват децата си.
 БНД се обажда и взема децата си, но за всичко останало отговора е - НЕ. Няма да им купя, няма да дам, не може. Беше заявил на голямата ни дъщеря, че те сега не са негова отговорност, той трябвало да се грижи за себе си, а аз за тях.  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 506
Какъв приоритет могат да имат толкова че да забравят децата си и ми е чудно как имат наглостта да претендират пък за родителски права.Възможно ли е да се даде 2,6 годишно дете на бащата?Майката знам че трябва да я изкарат незнам си каква да не изреждам......

# 4
  • Мнения: 2 927
     Голяма част от бащите, които забравят децата си, го правят за отмъщение, от липса на чувство, на интерес. Има и бащи, които са положили усилия, търсили са контакт, но са срещнали "Ти това дете ще го видиш през крив макарон". В един момент им писва и се отказват. Срещала съм и такива, дето се оправдават, че не виждат детето, защото нямали два лева в джоба.
     анонимна1980, разбира се, че е възможно да се дете на 2 години на бащата. Има и майки, които изоставят децата си.
     Дали претенциите на татковците им са наглост, няма да коментирам. Всеки случай е индивидуален. Има мъже, които не могат да преживят смешните 70-80 лева издръжка, има и искрено искащи да останат с децата си. Има и други, които искат да вгорчат живота на мама, защото си е позволила "наглостта" след няколко години раздяла, но без развод, да си има приятел.

# 5
  • Мнения: X
Нетърпимостта, обидата и озлоблението на родителите един към друг е основната причина за отчуждаването на бащата от децата след раздялата. Изключвам особено драстичните случаи на егоизъм и безотговорност при някои татковци, които трудно са могли да се нарекат такива и преди раздялата.
Моето усещане е,че за добро и за лошо контактът на малкото дете с бащата и отношенията им един с друг някак си "минават" през майката. Обуславят се от нейното поведение, коментари и реакции. Дори ако щете от нейната инициатива и готовност да води нормален диалог с бащата и да го "включва" в ежедневието на детето.
Безкрайно трудно е да преглътнеш, да преодолееш себе си, насъбраните болка и унижение, враждебност и жажда за отмъщение. Но нека не търсим вината единствено и винаги в бащите, в тяхната "безотговорност", алчност, злоба и ревност.

# 6
  • Мнения: 3 659
Не мога едно нещо да проумея. Какви са тия бащи, които си мислят, че след раздялата те вече нямат финансов ангажимент към децата си и оставят майката да ги отглежда. До колкото разбирам, такъв е и случая на Торнадо. Бащата се интересува, взима ги, не знам точно с какви подбуди, обаче пари за отглеждането им няма, майката да се оправя, или дава някаква си смешна издръжка. Ами ако и майката няма пари, какво правим тогава? Егати и боклуците са тия "мъже", пълни нещастници. Това са хора, които поначало са си пълни безотговорници и има нещо сбъркано в мисленето им.

# 7
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Присъдената издръжка плаща стриктно и винаги на време в това не мога да го обвиня. Но опитите ми да го накарам 2 пъти в годината да купим дрехи и обувки на децата споделено /т.е да разделим разходите на половина/ "удрят на камък". А преди развода бяха сърцераздирателните изказвания, че за висока издръжка абсурд да разпише, но децата си голи и боси няма да остави. Повярвах му, защото знам, че наистина обича децата. Да, ама не. Знае, че може да вземе децата по всяко време , никога няма да му направя проблем, без оглед на това дали е негов ред да е с тях или не. Да, ама не, такова желание не се появява. Ако аз го помоля да ги гледа, заради мой служебен ангажимент се съгласява, но по собствена инициатива никога. За него е важно да се спазва закона и го спазва точка по точка - взимане от толкова часа на този ден со толкова на този ден, плащане толкова до тази дата...Имаш чувството, че е някакъв робот без чувства, на който са му казали нещо и върви напред, спазва стриктно и точно без да поглежда настрани.Не мисля, че е безотговорен, просто всичко е напук. Защото имах наглостта да му кажа, че ще си живеем чудесно и без него и ще се справяме. Сега, когато кажа, че трябва да купим това или онова първата репилка е "Нали щеше да се справяш, айде справяй се и не ме занимавай"...

# 8
  • Мнения: 2 927
     Малко да ви разведря. В кръга на шегата, Торнадо, защо някой път не попиташ детето пред познати на бившия ти или пред свекърите: "Маме, а какво ти купи тати за първия учебен ден?" Може пък да се трогне  Grinning Или пък да "представиш" някоя нова дрешка на детето, като "подарък от чичо ти Пешо, когото още не познаваш". Дечко със сигурност ще се похвали Laughing
     
     Сега сериозно- най-големият ти шанс е да му удариш по самочувствието, ти си знаеш как. С директни искания, нищо няма да постигнеш, щом се инати. Нищо не ти пречи и да споменеш мимоходом, че смяташ да водиш дело за увеличение на издръжката, защото децата са пораснали, а с тях - и нуждите им от средства. Впрочем, от колко време издръжката не е променяна?
     



# 9
  • Мнения: 3 659
Според мен един наистина отговорен и загрижен баща, би трябвало сам да дойде и да те попита от какво имат нужда децата, колко ще струва и съответно да си поделите разходите. Въобще той с нищо не показва, че е отговорен. Или пък да кажеш на детето си, че сега трябва за себе си да се грижиш. Оф, много се ядосвам, такива трябва да ги кастрират!

# 10
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Детето пред баба си казало, че татко им не иска да им купи нищо реакцията на баба беше "Това да не си го казала пред други хора, нека си остане между нас " и с това се приключи.  Rolling Eyes
 Дело мисля да водя и той го знае. Поисках справка за доходите му.Сега ми предстои разговор с шефа му, защото това не са му реалните доходи, ще видим какво ще стане. Но БНД казва, че ако трябва без работа ще остане , но няма да е на моето. Е на това ако не му се казва, на пук и на инат здраве да е...

Последна редакция: нд, 03 апр 2011, 16:53 от Торнадо

# 11
  • Мнения: 2 927
     Сериозно си помисли върху своето отношение. Ако някой се инати, колкото и доводи да му вадиш, все тая. Просто смени тактиката, разбира се, съобразено с човека.     

Последна редакция: нд, 03 апр 2011, 17:36 от Хърмаяни

# 12
  • Мнения: 3 659
Хърмаяни-  bouquet

Последна редакция: нд, 03 апр 2011, 17:42 от Pepina77

# 13
  • Мнения: 2 927
Благодаря   bouquet

Последна редакция: нд, 03 апр 2011, 17:50 от Хърмаяни

# 14
  • Мнения: 897
  Или пък да "представиш" някоя нова дрешка на детето, като "подарък от чичо ти Пешо, когото още не познаваш". Дечко със сигурност ще се похвали Laughing
     
     Сега сериозно-
Сериозно? Направо си крадя тази идея.  Joy Стига да имат повод да се видят.
Торнадо, при положение, че ти плаща издръжка е добре. Виж повечето нямаме този късмет.  Laughing Но пък ще си я поискаме...  Laughing

# 15
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Плаща, защото го е страх от закона.Защото знае, че ако не плаща ще го съдя моментално, а това ще му се отрази в неопетненото   досие и в реномето му пред колегите.
 Може и наистина да има финансови проблеми, няма как да знам. Но за това може да дойде и да ми обясни и ще го разбера, а не да ме залива с пумия, да ме обижда и да ми обяснява как съм била длъжна това или онова, а той е длъжен да гледа само себе си.  Peace

# 16
  • Мнения: 897
За моят БНД стигнах до извода- такъв си е. Безотговорен, на автопилот.

Един познат ми прирева на телефона, че се разделят с жена си и не знае точно как ще живее без да целуне детето си за лека нощ. Виж моят все говореше "Мен не ми е толкова за детето, ти ми липсваш!"

# 17
  • Мнения: 1 213
Според мен един наистина отговорен и загрижен баща, би трябвало сам да дойде и да те попита от какво имат нужда децата, колко ще струва и съответно да си поделите разходите.
Joy  Joy  Joy  Joy  Joy  Joy  Joy  Joy  Joy  Joy
Пепи, искрено ме развесели! Не че не си права, напротив (в никакъв случай не ти се присмивам, по-скоро тъжно-иронични са ми усмивките), но с оглед на реалността и като гледам какво става при момичетата наоколо, "такова животно нема". Аз на моя бивш му дудна по сума ти време за допълнителните разходи, за да си получа половината пари. Ето, и сега за пролетно-летните дрехи беше една клизма и чудо, докато се навие да даде. Уж вече се съгласи, ама аз още реално чакам парите.

Toрнадо, за съжаление с тази сива икономика у нас, реалните доходи са много трудно доказуеми.  Rolling Eyes  Нашето БНД затова и изобщо не мисля да го съдя, а гледам да се разбираме и да действам с добро, че той на документи още заради съденето от предишната жена за предишното дете се води на 300 лв заплата... Така че правилно ти е казала Хърмаяни - като не става по един начин, пробваш с друг - според човека.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 477
Хайде сега разведрително - нали помните какво ни каза Реалния? Понеже децата са подарени на майките им и затова БНД или както той ги наричаше БМВ Joy Joy Joy трябвало да се грижат само за себе си, летните почивки на яхти и новите каки Joy Joy Joy За справка - вижте подписа на Корина Wink
А сега сериозно - за съжаление безотговорни БНД колкото искаш! А и така е по-лесно и финансово и времево и всякак...Обаче като порастнат и имат някакъв успех децата им ще казват - Ама, вижте моя/та син/дъщеря какво постигнаха? Joy Joy

# 19
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Нашият БНД и той беше решил да си спести издръжката,та трябваше да се обърна към съда за да може да я получаваме.Да не говорим как ми плаща парите със задна дата  Rolling Eyes Иначе за свижданията е редовен,обаче един път не звънна да попита как е детето,или пък като се виждаме да ме попита как е или нещо друго за него.Не знам,може и с времето да се променят нещата,но дотогава няма какво да се направи по този въпрос.Наскоро дори ако не бях му споменала,че ако бъде уволнен или напусне работа трябва да уведоми в съда,той ме сюрпризира,че скоро уж ще оставал без работа.А ако не го бях предупредила какво?Дори нямаше да ми каже предполагам.Просто си е такъв,и преди беше такъв-някой постоянно трябва да го подбутва иначе самия той хич не го е грижа що се отнася за отделянето на финанси или въпрс,свързан с това.Виж,иначе иска да си вижда детето повече,и да-няма проблем за това,макар и на този етап да му се налага да е в мое присъствие,но отговорност по отглеждането му нито е предложил да поеме,нито предполагам и ще направи когато и да е.

# 20
  • Мнения: 506
Да но отговорността е и тяхна.Тези деца да не би да са направени от въздуха???Май само с въздух живеят и се хранят така си мислят май......и как поне малка част не поемат?мОЯ НИТО стотинка не е дал за детето ни с месеци наред а иначе претендира за род.права с цялата си наглост.....но нито може да я гледа нито да я нахрани дори....кой съд би му я дал при положение че работя и не съм майка която да е безотговорна спрямо детето си.Да е мислил когато е бил с мен как се е държал и какво е правил за да се стигне до раздяла.Ама ме прие за даденост...все едно съм вещ която му принадлежи завинаги....не е познал.....

# 21
  • Мнения: 513
Защо бащите забравят децата си при развод/раздяла )?

В моя случай никой никого не е забравял.Още когато  осведомих БНД , че си тъгвам...той ми  заяви, че тръгна ли от там да не се надявам  на нищо, защото аз и "копелето "ми  вече сме никои за него,децата на бившите му не  не го интересували, а само тая "курва" която му роди дете  и го гледа!!!

Ако питате мен..болна психика!Има нещо ненормално в подобно разсъждение...

# 22
  • Мнения: 700
Нетърпимостта, обидата и озлоблението на родителите един към друг е основната причина за отчуждаването на бащата от децата след раздялата. Изключвам особено драстичните случаи на егоизъм и безотговорност при някои татковци, които трудно са могли да се нарекат такива и преди раздялата.
Моето усещане е,че за добро и за лошо контактът на малкото дете с бащата и отношенията им един с друг някак си "минават" през майката. Обуславят се от нейното поведение, коментари и реакции. Дори ако щете от нейната инициатива и готовност да води нормален диалог с бащата и да го "включва" в ежедневието на детето.
Безкрайно трудно е да преглътнеш, да преодолееш себе си, насъбраните болка и унижение, враждебност и жажда за отмъщение. Но нека не търсим вината единствено и винаги в бащите, в тяхната "безотговорност", алчност, злоба и ревност.

 Peace

Уитчи, не си ли учила в езиковата? Много позната физиономия на аватара Simple Smile

# 23
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Да но отговорността е и тяхна.Тези деца да не би да са направени от въздуха???Май само с въздух живеят и се хранят така си мислят май......и как поне малка част не поемат?мОЯ НИТО стотинка не е дал за детето ни с месеци наред а иначе претендира за род.права с цялата си наглост.....но нито може да я гледа нито да я нахрани дори....кой съд би му я дал при положение че работя и не съм майка която да е безотговорна спрямо детето си.Да е мислил когато е бил с мен как се е държал и какво е правил за да се стигне до раздяла.Ама ме прие за даденост...все едно съм вещ която му принадлежи завинаги....не е познал.....


Ами и моя веднага след раздялата му казах,че е хубаво да се включи поне с 40 лв. поне за мляко и памперс(тогава малкия беше на 11 месеца и половина),но той каза,че нямало да може,бил безработен.Ами срам не срам да поиска на родителите си,нали им е внуче все пак,а и живеят заедно?Но не,реши да даде чак за Коледа и до там беше.Прескочи 2 рожденни дни на детето,като реши,че то не заслужава подарък-на 1-ия щото нямал пари,а 2-ия-щото го беше яд на мен,че изисках издръжката чрез съда.Да не говорим,че техните веднъж му дали 20 лв. да даде на детето(това беше в началото) и той ми вика ако може да съм му оставела 10-те,че нямал пари.И за какво го даде ли-за кафета и цигари  Rolling Eyes То детето за тях е кукла,хранеща се предимно със сладки неща и шоколади.После не искаше да се виждаме,понеже го било страх от мене,понеже сме се карали  ShockedАми какво няма да се караме-идва на свиждане,уж да видел детето,обърне му 10 минутки внимание,и после връхлиташе да ме целува(това беше преди да се разведем,в самото начало на раздялата).И аз глупачката го защитавах,сега да ме пита някой за чий ми е било нужно това  Confused

# 24
  • Мнения: X
Уитчи, не си ли учила в езиковата? Много позната физиономия на аватара Simple Smile

Много отдавна беше, скъпа
  Grinning  bouquet

# 25
  • Мнения: 1 931
Мъжете са егоисти и гледат децата на жената с която са в момента, без значение дали са техни или не.

# 26
  • Мнения: 3 659
Камерон, на мене ми се реве, като ви чета. Чудя се какви майки са ги отгледали тия боклуци. Като гледам и останалата рода е същата. Не знам как сте преодоляли яда си и успявате да сте спокойни. Аз каквото съм "леко" барутна, знам ли какво бих правила. Ама едва ли бих могла да му давам детето, а той нито лев за него. По-скоро ще наема някой дебеловрат, малко да го вкара в пътя.

# 27
  • Мнения: 892
Мъжете са егоисти и гледат децата на жената с която са в момента, без значение дали са техни или не.
Ами така е ,като жените им ги зарязват Simple Smile

# 28
  • Мнения: 3 659
Сънмен, защо започваш да ми приличаш на Реал тру?

# 29
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Не знам, моя почти не забелязваше децата си, преди да се разделим. Едва след развода се сети, че има деца и трябва отвреме на време да ги вижда, поне за пред хората.


# 30
  • Мнения: 897
Чудя се какви майки са ги отгледали тия боклуци.
Eдва ли някой иска да му е невъзпитано детето. С някакво изкривено съзнание и някаква спотаена егоистичност. Много пъти съм разсъждавала над това. Каква е тази жена. Саможивляк. човек, който винаги се чувства ощетен от нещо и винаги във всяко действие вижда отрицателните части към него. Ако не ги види си измисля отрицателни последици. Които може би...
човек, който мисли единствено за едното си дете, другото не съществува и не е съществувало. Все едно се е появило от някъде си там. Родено на пук на околните, сякаш да покаже нещо с него. И когато се еобърнала на зад си е помислила, че може би е било грешка и просто е пречка.
Човек, който не може да живее с други хора около себе си за повече от 2 часа. Дори и с най-милото си. Човек, мечтаещ да е сам.
Ето такава жена създава мъж, който прави дете на жена която обожава. Която тормози, пропива се и тя го напуска. С мъка до болка по нея, намира друга жертва и прави на нея дете... И докато бившата му съпруга си мисли, че той вече е отписал първото си дете, защото има второ... То той се държи по същия начин...
Стои по кафенетата сам... Самотен. Нещастен. 

Разбит живот, заради едни панели... Оф, заразписах аз романите пак. Crazy
Колкото и да не се интересува от детето си, повярвайте жал ми е за него. Разби си живота и мечтите, заради това... което го е родила.

Изводът е... "Нашата майка" не е свястна.  Ако е той няма да е безотговорен.
Отраснали са й децата без баща. била все сама /тинтири минтири-просто е забравила всички колко са помагали/, никой не й помагал, а тя сега все едно си счупи краката по рейсовете да идва.

това е човек, който винаги му дължиш нещо и винаги е над теб... Цяла книга с психопрофил мога да направя. Капка добрина и положително не мога да открия... С нещо да я защита пред себе си. С нещо и него да защита.
Но наистина ми е жал за всички тях. Жал ми е, защото един ден Алекс ще ги подмине на улицата. А те ще се спрат.
Жал им е защото нямат приятели, защото са самотни и сами. Имат само себе си ... и най- милото...

# 31
  • Мнения: 126
С моя хубавец се разделихме преди 3 месеца и другия месец ще подаваме молба за развод (уж ще се разделяме с добро,по взаимно съгласие,но знам ли newsm78). За цялото това време се е обаждал само 2 пъти да чуе дъщеря ни и то само защото имаше да ме пита нещо и впоследствие се сещаше да попита и за нея. При последния ни разговор го попитах защо не й се обажда по-често и той ми отговори "Като знам кой ще ми вдигне..."  ooooh!

# 32
  • Мнения: 256
Точно това ми е чудно та нали това са техни деца редно е те като родители да полагат грижи.Каквато и да е причината децата нямат нищо общо и не са причина за раздялата между мама и тате.Детето трябва да знае че има 2-ма родители дори и те да не живеят заедно.Но защо пустите бащи забравят за това което са създали и от дъжд на вятър се обаждат и виждат тези техни деца?

Има и немалко такива майки.

# 33
  • Мнения: 56
Имам приятелка с разведени родители.След развода както тя сама се изразява "той се грижеше за мен само по телефона".Няма да ви описвам как преживя това и то в тинейджърските години.Получаваше сърцебиене,припадъци, страх да излиза сама и всичко заради стреса преживян покрай развода на техните. Confused

# 34
  • Мнения: 299
Te amo , много е лошо това за твоята приятелка.Но и при нас май е така.Щерката ми е на 13г. и наистина само по тел. се чуват.А и то много рядко.Той почти не се сеща за нея.В повечето случаи тя му звънка да му напомни за себе си.

# 35
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Защото си мислят, че си го връщат на майка им.Защото не им стига мозъка да осъзнаят, че не е така и нараняват децата си.
 БНД се обажда и взема децата си, но за всичко останало отговора е - НЕ. Няма да им купя, няма да дам, не може. Беше заявил на голямата ни дъщеря, че те сега не са негова отговорност, той трябвало да се грижи за себе си, а аз за тях.  Rolling Eyes


Хахахахаха, аз съм още прясна- от месец сме разделени, но отдавна слушам,че с парите, които изкравам, гледам МОИТЕ деца Simple Smile)))) Негови са само като трябва да ме манипулира с тях или да реши да ги води някъде ,когато имам планове. Винаги щял да се намери някой "балък" който да ги гледа.... просто нямам думи Simple Smile

# 36
  • Мнения: 700
Хахахахаха, аз съм още прясна- от месец сме разделени, но отдавна слушам,че с парите, които изкравам, гледам МОИТЕ деца Simple Smile))))

Пипи  Hug Спомням си как заедно бременеехме при октомврийките.

# 37
  • Мнения: 2 927
Винаги щял да се намери някой "балък" който да ги гледа.... просто нямам думи Simple Smile
Пипи, това негови думи ли са?

# 38
  • Мнения: 7 325
Винаги щял да се намери някой "балък" който да ги гледа.... просто нямам думи Simple Smile
Пипи, това негови думи ли са?
Ами не, не са само негови, а на всички като него. И аз съм ги чувала. Идеята на тези „небалъци“ тръсвайки ти подобна уникална тъпотия е да започнеш да ги убеждаваш как децата имат само един баща и това е той и никой не може да го замести.

# 39
  • Мнения: 2 927
 Whistling
Не вярвам, че още има жени, които да се хванат на толкова плоска провокация. На такива мъже егото трябва да се мачка, ама здраво. Mr. Green

# 40
  • Мнения: 7 325
Може да няма жени, които се връзват, но явно има мъже които се заблуждават, че глупостите им вървят.

# 41
  • Мнения: 256
Може да няма жени, които се връзват, но явно има мъже които се заблуждават, че глупостите им вървят.

Всеки луд с номера си Simple Smile  Свят голям!
Едни са тако, други вако...  Човек ако си търси оправдание....ще го намери и в глобалното затопляне.
Обратния случай е следния /поне при мене/. Когато зададох въпроса на нашата ...квато там се води, защо с години не си личи, че тя му е майка ...отговора беше аналогичен.
Да го кажем така :" Нали си имаш друга - нека тя да му е майка".   Та явно и от мен очакваха същите глупости, ама...сгрешен адрес Simple Smile Както и преди съм казвал - не е до пола, а до простотията!
Ама те още преснички Simple Smile 

# 42
  • Мнения: 2 927
     sevus, никога въпросът не е опирал до пола. Сблъсквала съм се с много безотговорни майки. Но колкото и да искам да не разделям самотните родители според пола им, безотговорните бащи преобладават. Може би затова разговорите все тръгнват в тази посока, иначе - свят голям и хора всякакви. Не смятам един баща, който се грижи за детето си за по-голям герой, отколкото една майка в същото положение. Те са родители. И двамата. И всеки има своя си характер, положителни страни и недостатъци.

# 43
  • Мнения: 256
     sevus, никога въпросът не е опирал до пола. Сблъсквала съм се с много безотговорни майки. Но колкото и да искам да не разделям самотните родители според пола им, безотговорните бащи преобладават. Може би затова разговорите все тръгнват в тази посока, иначе - свят голям и хора всякакви. Не смятам един баща, който се грижи за детето си за по-голям герой, отколкото една майка в същото положение. Те са родители. И двамата. И всеки има своя си характер, положителни страни и недостатъци.

Da ти кажа честно....вече не съм сигурен, но все пак нека са си мои наблюдения - отдавна съм се отказал от категоризацията или па да диря, а камо ли вменявам на някой вина или отговорност, или кото и да е там.  От мен зависи да си гледам и възпитавам детето...а и себе си, покрай него....а там, че някой се държи кат плужек.... ама хич не ми дреме вече! 
Боли това отношение - не че не ги боли и мъжете....бил съм и от двете страни на барикадата /поне условно/! Опитвал съм се да разбирам, да се поставям на мястото на другия и кви ле не простотии, дорде не "блесна" простата истина :" Хич да не ти пука". 
Твоите наблюдения са едни, моите по-други, НО и двете имат общо - все повече ще са единичните родители  - аз също не искам се обвързвам. В това няма драма - така се развиват нещата просто, в дадени общества.
И ако бащите да са по-безотговорни /аз не мисля така/ е че повечето майки държат вниманието към децата да минава през тях, а те /мъжете - не щат и да ги чуват!
Знаеш ли колко мъже познавам, дето казват :"Аз чакам да поотраснат и сами да си дойдат при мене" .  Няма да изпадам в конкретики - нито ми се разказват чужди истории, а 10-тки мога ти кажа.
Мога обаче да ти кажа как почна моята. Голяма уста и тежки думи по вечерно време, ама наизуст за жалост. И аргумента бе :"Ама детето ти е при мене".
Абе как става така, че ако аз искам нещо е "детето и", а ако тя иска нещо от мене е "детето ми".
Знаеш ли колко познати имам, дето условно децата се водят при бившите им, ама дефакто - НЕ, само дет те не знаят, че съществува тоя форум, а и не биха и чели - камо ли писали Simple Smile

Аналогично е "Туй дете да не го направих сама" и " Ти дете нямаш ли".
Или едното, или другото джанъм... 

Аз се рових по тея форуми, сс идетя да си доуточня грешките.  Няма да кажа заключението си!
Но никой не е длъжен на никого, щото имал дете от някой!  Ми вземам си детето и се спасявай - все едно мене и детето никога ни е нямало, а си добре дошла винаги да виждаш детето, да се грижиш, да ходите напред-назад. Ама тъй не им отърва на повечето. То не бе с наеми, то не бе с проблеми и аз д плащам - я си ми дай детето и беги яко!  Много мъже има такива - ужасно много бих казал.  Не ми се говори и за обратния вариянт! Затова и всякакво "утроба под наем", "инвитро" и ко ли не съществува.  Пито-платено и толкоз!.

И резултата е плачевен! 

# 44
  • Мнения: 2 927
   sevus, говорим за едно и също. 
   Това:
Цитат
И ако бащите да са по-безотговорни
не съм го казвала.
    Имах предвид броя на безотговорните родители след раздяла, а не индивидуалните им качества. И опитът ми не е формиран от този форум, а от живота и работата.

# 45
  • Мнения: 241
Единия родител е решил, въпреки (или заради) децата, да махне от живота си другия родител, и е убеден, че ще е много по-добре да е самостоятелен. Съдът е съгласен и присъжда парична издръжка в полза на детето — не грижи и помощ за другия родител. А от там, като добавим смачкано его и емоции, е една крачка до:
"Щом някой ще гледа на мен само като на БНД (банкомата на детето), то и аз ще се отнасям към него само като банкомат — "Вземете си парите" бип,  "Вземете си разписката" бип, "Довиждане" бип .... Съчувствие, грижи и помощ — от банкомат?! "
Мисля, че е валидно и за двата пола.

# 46
  • Мнения: 552
Логично, макар и неприятно обяснение  Thinking
За съчувствие, грижи и помощ - ясно... следващата стъпка обаче явно е практическа липса на интерес към собственото ти дете - това вече не го разбирам  ooooh!

# 47
  • Мнения: 1 931
Единия родител е решил, въпреки (или заради) децата, да махне от живота си другия родител, и е убеден, че ще е много по-добре да е самостоятелен. Съдът е съгласен и присъжда парична издръжка в полза на детето — не грижи и помощ за другия родител. А от там, като добавим смачкано его и емоции, е една крачка до:
"Щом някой ще гледа на мен само като на БНД (банкомата на детето), то и аз ще се отнасям към него само като банкомат — "Вземете си парите" бип,  "Вземете си разписката" бип, "Довиждане" бип .... Съчувствие, грижи и помощ — от банкомат?! "
Мисля, че е валидно и за двата пола.
А защо ли се стига до там? Може би има някаква причина всичко това да се случи? Има всякакви хора и мъже и жени и всеки случай си е индивидуален. Имам позната която не сава детето на бащата и не иска развод само за да не я задължи съда да го дава в определените дни. Но има и случай( като моя), в които бащата знае, че по всяко време може да види децата, само да го пожелае и никога няма да се спазва това ограничение за дадено от съда, но бащата сам решава, че това не е важно и  2-3 пъти в годината са достатъчни и ще се замъкнат разни боклуци н-та употреба, важното е количество да има, има и някои читаве де. ТА как да се приема този баща дето не може да проумее, че за детето не са важни торбите, а вниманието. Може нищо да не му дадеш на детето, но поговори с него. А колко да бъде издръжката беше пазарлък. Казвам минималната, а той ме казва 20лв. на двете деца, съда не го приема това нещо. Другото което е, всеи баща може да намери 1 мин да се звънне да чуе детето си, а не да има 2 000 безплатни минути, но не стигали за приятелите. Самите безотговорни родители си го правят и не искат децата да ги обичат и да държат на тях.
Та така, колата и приятелите са по-важни, но когато мине време и децата станат големи, родителите остареят да не се сещат, че там някъде имат деца.

# 48
  • Мнения: 54 430
Единия родител е решил, въпреки (или заради) децата, да махне от живота си другия родител, и е убеден, че ще е много по-добре да е самостоятелен. Съдът е съгласен и присъжда парична издръжка в полза на детето — не грижи и помощ за другия родител. А от там, като добавим смачкано его и емоции, е една крачка до:
"Щом някой ще гледа на мен само като на БНД (банкомата на детето), то и аз ще се отнасям към него само като банкомат — "Вземете си парите" бип,  "Вземете си разписката" бип, "Довиждане" бип .... Съчувствие, грижи и помощ — от банкомат?! "Мисля, че е валидно и за двата пола.

Това ми звучи като от Real true .

Абсолютно несериозно .
Дай сега и ние майките да се възприемаме като слугини , гувернантки и тем подобни , след като бащите се мислят за банкомати .

Не съм чула накоя майка да говори така , поне не и тук  Peace

# 49
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Някой може евентуално да гледа на теб като на банкомат, но дали това е детето, а !? И пак идваме в начална точка - бащите си мислят, че си го връщат на майките за нещо си, а всъщност нараняват децата си.

# 50
  • Мнения: 897
Някой може евентуално да гледа на теб като на банкомат, но дали това е детето, а !? И пак идваме в начална точка - бащите си мислят, че си го връщат на майките за нещо си, а всъщност нараняват децата си.
В моя случай няма как детето ми да е наранено, след като дори няма да го помни. Но! Той прилича адски на баща си. И от ден на ден заприличва повече. Интересно ми е всички, които "умирам за детето" го видят на улицата и директно и импулсивно го извикат по име... как ще им отвърне. Пропилени минути, дни, седмици,месеци, години. И преди съм казвала- Детето расте, научи буквите, цифрите. Ще се научи да смята, да вади корен квадратен на неизвестно. Ще рецитира "На прощаване". Ще бъде абитюрент, абсулвент, младжоенец... А ти, пиле шарено, така нарекло се "банкомат" къде ще си в тази картинка. Никъде! Ай кошун, живо и здраво да ми е детето. Всеки ден ме кара да се гордея с него, нека така е и за напред и всичко по реда си. Че и баба три пъти да ме направи.  
Жалко за тези, които няма да са част от това. Не за мен или за детето. Жал е за тях.

И както казваше една съученичка, чиито родители бяха разведени и тя беше избрала /на 14г./ да живее с баща си... "Не ми липсва майка ми, липсва ми, че си нямам майка. за това най-добрата ми приятелка е на 40г." Как спиш нощем, като знаеш, че детето ти споделя не с теб. Как спиш нощем като знаеш, че детето ти расте без да е пред очите ти всичко това. Че не те и търси дори? защото ти не го търсиш то те забравя...
Ако някой баща спи добре нощем, като знае, че не съществува за детето си, а няма пречки да се виждат... Е той не спи само нощем. Душата му е заспала отодавна. А за такива хора, дано и детето ми един ден си даде тази сметка. За такива хора не се страда!

И най-важното е... да ми е живо и здраво детето и аз да съм жива и здрава! Това е...

Ще ме накажел той, като не виждал детето. Е, мерси, ама който го прави на пук... го прави на себе си на пук. Че и 5 годишните го знаят!

# 51
  • Мнения: 3 659
Корина, дълбоко ме докосна това, което казваш. Това е самата истина.

# 52
  • Мнения: 303
Защото в 90 % от случаите, се е появила нова жена в живота им и ако е по-красива и млада от нас, си загубват ума, а и в повечето случаи, тази нова жена гледа да ни очерни пред него.
Така е с моя БНД- през първите години от развода си виждаше детето по 2 в седм., а сега-по 2 пъти в месеца, а понякога и по-рядко.
Не ми се мисли, ако му се роди друго дете. Тогава сигурно дори и няма да можем да си говорим като нормални хора по телефона.

# 53
  • Мнения: 157
Единия родител е решил, въпреки (или заради) децата, да махне от живота си другия родител, и е убеден, че ще е много по-добре да е самостоятелен. Съдът е съгласен и присъжда парична издръжка в полза на детето — не грижи и помощ за другия родител. А от там, като добавим смачкано его и емоции, е една крачка до:
"Щом някой ще гледа на мен само като на БНД (банкомата на детето), то и аз ще се отнасям към него само като банкомат — "Вземете си парите" бип,  "Вземете си разписката" бип, "Довиждане" бип .... Съчувствие, грижи и помощ — от банкомат?! "
Мисля, че е валидно и за двата пола.

Ей това не мога да го разбера... Моля те, Борислав, разясни ми! Как можеш да сложиш равенство между пари и човешко същество?
И извинявай, дали някоя майка сутрин слага закуска на детето си "бип", обяд "бип", вечеря "бип", купува му дрехи "бип", праща го на спорт "бип", играчки "бип".... и куп други неща и дали в същото време си казва: "Аз толкова пари ти давам "бип" и ти квооо?"

# 54
  • Мнения: 157
Знаеш ли колко мъже познавам, дето казват :"Аз чакам да поотраснат и сами да си дойдат при мене" .  Няма да изпадам в конкретики - нито ми се разказват чужди истории, а 10-тки мога ти кажа.
 


Е това също е достойно за похвала  #2gunfire
Направо що не вземат да казват направо: "Чакам да поотраснат, че да дойдат да ми помагат на старини?" Супер вариант, предложи го на твоите приятели - още по добре звучи Simple Smile

# 55
  • Мнения: 2 927
Единия родител е решил, въпреки (или заради) децата, да махне от живота си другия родител, и е убеден, че ще е много по-добре да е самостоятелен. Съдът е съгласен и присъжда парична издръжка в полза на детето — не грижи и помощ за другия родител. А от там, като добавим смачкано его и емоции, е една крачка до:
"Щом някой ще гледа на мен само като на БНД (банкомата на детето), то и аз ще се отнасям към него само като банкомат — "Вземете си парите" бип,  "Вземете си разписката" бип, "Довиждане" бип .... Съчувствие, грижи и помощ — от банкомат?! "
Мисля, че е валидно и за двата пола.
    Да, прав си. Но изглежда тази "привилегия" винаги принадлежи на родителя, който не гледа детето /полът е без значение/. Неговите емоции, неговото его, неговото самочувствие ...
     А другият е длъжен да се държи, защото ... ами защото си има дете, за което се грижи. Непрекъснато. Самотният не мисли нито за смачканите емоции, нито за смачканото самочувствие, нито за реалните житейски трудности, пред които "гледащият" е изправен. Той, самотният, вече е сам. И иска да бъде оставен на спокойствие. Как да му го развалим с такива дребни битовизми като "детето е болно и има нужда от лекарства, а аз нямам пари", "или - на работа съм, и няма кой да вземе детето от градина". Не бива. Ще го превърнем в банкомат, ще го отчуждим, защото неговото его и емоции са в криза. Защото, той затова е сам, за да няма такива претенции към него.  
     А той/тя - гледащият е длъжен да се справи, защото ... ами защото, който си има дете, да си го гледа. Свободният дете при раздялата не е поискал.
     Той/тя ще отиде там, в определените два дни, ще купи я шоколадче, я вафла, ще отидат на кино. Ще плати присъдените 50-60-70 лева. И толкова. А ако детето има нужда от нещо повече, да се оправя. Не бива да го иска от самотния, ще го превърне в банкомат!

   Към дамите - срещала съм и майки от описания тип. Не една.

# 56
  • Мнения: 7 325
Корина, чудесно си го написала, но смяташ ли че бащата на твоето дете, създателя на моето дете и всички ей такива екземпляри като тях ги интересува? Смяташ ли наистина че на тези хора им пука че някъде там съществува някой който носи част от тях? Мислиш ли че някоя „кифла”е способна да накара един баща да се откаже от детето си, ако той не го иска? Едва ли.
Истината е много проста - мъже, които след развода престават да се интересуват от децата си не наказват, те просто се освобождават от миналото си - бързо, лесно, безболезнено.
А думите на БориславМ за съжаление не са празни приказки. Много жени гледат на мъжете си като на банкомат и използват децата като средство. Ужасно грозно, недостойно и отвратително е едно подобно поведение. Била съм свидетел на такова и още ми се повръща като се сетя. Но ... хора разни.
Да са ни живи и здрави децата, да се опитаме да ги възпитаме правилно ( особено синовете ) и ... баби да ни направят ( когато му дойде времето ), а създателите им да си гледат живота и да не се бъркат в нашия... това че те са били нашия неправилен избор не значи че цял живот трябва да си плащаме за тази грешка, търпейки вредното им присъствие.

# 57
  • Мнения: 241
Щом Вие с детето сте по-добре без него, защо той да се намесва? Нали за това се борихте — да го няма в живота Ви.
Защо, когато изгоним някого от живота си (със съдебно решение), очакваме после той да проявява загриженост, съчувствие и помощ?  newsm78

# 58
  • Мнения: 256
Щом Вие с детето сте по-добре без него, защо той да се намесва? Нали за това се борихте — да го няма в живота Ви.
Защо, когато изгоним някого от живота си (със съдебно решение), очакваме после той да проявява загриженост, съчувствие и помощ?  newsm78

Много написах, ама се затри - евалата Бориславе! Напомняш ми на мене, преди години - кат са отворени да се оправят! Като не са - да мълчат!
Слушах за малко една такава - взех си детето - набих и шута и 5 години не я и знам...
Просто не ми дреме....
Кат са отворени- да не реват! Родила била от мене и  т.н. - бе я....
Ето на - никакви грижи - дете се взема и на годинка - без измислените женски простотии и то в БГ!
И настава спокойствие Simple Smile  Аз просто не издържах на простотията и се метнах в съдилища!
Е, аз нямам проблеми де да живее детето ми или ко да яде...засега.
Ама пари не съм искал - няма и д поискам, ако съм толкоз обиден!

# 59
  • Мнения: 1 732
Смяташ ли наистина че на тези хора им пука че някъде там съществува някой който носи част от тях? Мислиш ли че някоя „кифла”е способна да накара един баща да се откаже от детето си, ако той не го иска? Едва ли. Истината е много проста - мъже, които след развода престават да се интересуват от децата си не наказват, те просто се освобождават от миналото си - бързо, лесно, безболезнено.
Точно!
Как спиш нощем, като знаеш, че детето ти споделя не с теб. Как спиш нощем като знаеш, че детето ти расте без да е пред очите ти всичко това. Че не те и търси дори? защото ти не го търсиш то те забравя...Ако някой баща спи добре нощем, като знае, че не съществува за детето си, а няма пречки да се виждат... Е той не спи само нощем. Душата му е заспала отодавна. А за такива хора, дано и детето ми един ден си даде тази сметка. За такива хора не се страда!
Корина, на децата им липсват бащите им, винаги! Не конкретните хора, а усещането, което те създават. Моята дъщеря е на пет и никога не е виждала баща си, но упорито го търси, разпитва и никакви обяснения не помагат. Надявам се като порасне, да ми прости, че избрах такъв човек за неин биологичен създател. Confused

# 60
  • Мнения: 256

[/quote]
Корина, на децата им липсват бащите им, винаги! Не конкретните хора, а усещането, което те създават. Моята дъщеря е на пет и никога не е виждала баща си, но упорито го търси, разпитва и никакви обяснения не помагат. Надявам се като порасне, да ми прости, че избрах такъв човек за неин биологичен създател. Confused
[/quote]

Айде глупости сега. Как ще и липсва усещане, което не познава?! ПЪк и някой да те обвинява....за избора ти!!!!  Тея дето са заченали от донор да се гърмят ли?  Стига излишни драми бре!

# 61
  • Мнения: 1 732
Айде глупости сега. Как ще и липсва усещане, което не познава?! ПЪк и някой да те обвинява....за избора ти!!!!  Тея дето са заченали от донор да се гърмят ли?  Стига излишни драми бре!
Ти познаваш ли дъщеря ми, та толкова уверено да пишеш по въпроса?

# 62
  • Мнения: 7 325
Щом Вие с детето сте по-добре без него, защо той да се намесва? Нали за това се борихте — да го няма в живота Ви.
Защо, когато изгоним някого от живота си (със съдебно решение), очакваме после той да проявява загриженост, съчувствие и помощ?  newsm78

Много написах, ама се затри - евалата Бориславе! Напомняш ми на мене, преди години - кат са отворени да се оправят! Като не са - да мълчат!

Ние ли грешно пишем или вие не четете правилно?
Защо смятате че проявявайки някакво отношение към собствените си деца помагате на майките им? Ако са ви използвали като такси, викали са ви да им правите ремонт или пък са ви искали пари за да пуснат децата -  разбирам, имате основание да сте сърдити. Но да ги взимате в дните определени за вас, да протестирате че времето е малко и че правите услуга на майката, айде моля ви се!
Рядко ми се е случвало да чета тук разни изисквания подобни на написаните от вас. Повечето искаме децата ни да имат бащи ( техните бащи ). Просто да присъстват в живота им било то и само по телефона.

# 63
  • Мнения: 3 659
Сабина, мисли в посоката, че детето ще ти е благодарно, че не си останала да живееш с такъв човек!   bouquet

# 64
  • Мнения: 256
Щом Вие с детето сте по-добре без него, защо той да се намесва? Нали за това се борихте — да го няма в живота Ви.
Защо, когато изгоним някого от живота си (със съдебно решение), очакваме после той да проявява загриженост, съчувствие и помощ?  newsm78

Много написах, ама се затри - евалата Бориславе! Напомняш ми на мене, преди години - кат са отворени да се оправят! Като не са - да мълчат!

Ние ли грешно пишем или вие не четете правилно?
Защо смятате че проявявайки някакво отношение към собствените си деца помагате на майките им? Ако са ви използвали като такси, викали са ви да им правите ремонт или пък са ви искали пари за да пуснат децата -  разбирам, имате основание да сте сърдити. Но да ги взимате в дните определени за вас, да протестирате че времето е малко и че правите услуга на майката, айде моля ви се!
Рядко ми се е случвало да чета тук разни изисквания подобни на написаните от вас. Повечето искаме децата ни да имат бащи ( техните бащи ). Просто да присъстват в живота им било то и само по телефона.

Po точка 1 - ами да, пробвали са се яко да ме манипулират.
По точка 2.  -споко - няма да ти се случва пак да четеш такива неща:)

Ся да си кажа - четемк правилно, че и доста добре разбираме. То и аз съм искал детето ми да има майка...ама квото такова бре! 
сЯ ще ви кажа нещо, а вие ме оплювайте колкото щете.
Започвам с това, че с изключение на 3 месеца /и то условно/ си гледам детето без майка му от 8-9 месечна възраст - вече мисля в кое училище да го записвам.
И както си го гледам.... беше на годинка кат склоних /условно/ да го оставя при майка му.... е вярвайте ми бях готов да не го и видя само и само да не и виждам физиономията и да и слушам "голямата уста". .... дето само на приказки я докарва!  Аз съм и дал доброволно детето, изхождайки от мисълта, че е малко и майката си е майка, а аз кат баща да помагам и т.н.
То онуй, ако не му свърша услуга - няма видиш тогава детето.
Все едно аз не съм искал детето ми да има и майка, ама да е майка. Ама не би - кото е - такова, я коректора....
А кат не искате само в определени дни за "свиждане" /се едно на затворник или войник/ , що тогава врещите, ако поиска повече?   Аз няма да говоря с детето чрез майка му!
Тук е момента и да кажа, че тея които са казвали "чакам да порастнат и сами да си дойдат" си вземат децат, грижат си се - ама винаги има една "майка" дето да отвори уста.....
Няма си взема аз детето и да идем някъде за седмица, а ще питам  майка му - да бе да....найш кога?  Кат вземете да се изживявате, че се забравяте, понякога....
А после, другите виновни.
Аз дори съм имал случай да ми вдигат панаир...що съм завел детето на село без да съм я питал - а я е и нямало в БГ, а селото ми е на 20 км  Laughing
Извинявам се! Просто не се сдърржах. Знам, че има жени с мъже насилници и прочие идиоти. Аз наскоро бях потресен как един зашлеви жена си, а той по обяд пиян, а с малко дете и отидох да взема  млечната кухня от друго място и да го прибера.  Знам че има и такива - ама те са си женени Simple Smile
Доста поплямпах....
Сега да обобщя.
Доста голяма част жените /не само разведните, ама те пък съвсем/  се изживяват кат " говорителки" на децата.  А обикновено това няма нищо общо с децата, а само с туй дето се върти из главите им!  И въобще на градивен диалог не подлежат! Затуй си взех детето, подарих и огледало - да си спори там - аз нерви нямам!
Ако нещо липсва на детето /душевно, ментално и т.н. (за финансово не говоря, че е ебана ситуацията)/ е по вина на отглеждащия родител, а не на липсващия! Него/Той/Тя...като го няма как да е виновен Simple Smile
Заявявам го напълно отговорно.
И аз съм имал питанки, дали няма ми каже "Баща ми , де ти бе главата, че такава майка да ми причиниш"  - ама това са мои питани, а не на детето Simple Smile
Помислете върху това.
Помислете и върху друго  - майка му може да е за мен всякаква, но то/детето/ за нея лоша дума няма да чуе. А утре може пък да е някаква супер отговорна и да му помогне много /хипотетично е възможно/.
Всичките ви питанки и въпроси ги реших от раз с...вземам си детето, а ти отивай дето искаш и прави каквото си искаш Simple Smile  Ко повече искате? Мога да имам деца от 10 жени в 11 държави... На майките им с ко съм длъжен?!
Е туй не можете да разберете.  Дете не се предполага от бащинство или майчинство, а се заявява и доказва! Майката на моя се отказа от него - ами добре! - гадничко ми беше, но на него е спестено и си има какви ли не компании от каки, лели, батковцци - единственото дете, дето от градина го взех с харли.  Майката и бащата да са двойка е пожелателно, но в тоя Свят не е задължително! Гледайте си децата пълноценно, а и себе си. Защото аз допуснах да се срина, заради такива псевдо-мисли.  Ама ко ви пука - играйте федербал, народна топка или кото там с децата. Те ще си намерят батковци, чичовци и т.н.  - в моя случай каки и лели....риболов и да порасне за пушка, и на лов ще иде... Simple Smile
Хлапето на 5 годишна възраст обиколи 1/3 от БГ ... радвайте се!
Задавал съм си много въпроси денонощно и с години, дорде се стигна до .."еби мама му".
Някои въпроси нямат отговор към момента, но отговор ще има Simple Smile
Не се гордея, че съм си взел детето и съм се съдил - просто се радвам, че  е при мен и мога да се грижа за него, и да го възпитавам, и да го уча!
Ще порастне и ще отлети, а аз да съм му дал криле! Хич не ми и пука кой и какво - той да си преценява!
Никога не съм възприемал детето си като даденост, а като човече, дето трябва да стане човек - Човек! Най- важното е че го има!
А на въпроса "защо така?", една моя приятелка рече много правилно "току-така" Simple Smile
Цял реферат изписах, започвайки с едно и свършвайки с друго. Дано да не е било напразно и дано не съм обидил някой! Да обидиш е лесно, а да си кажеш "Ко ти пука" е трудно.
Старая се да оставям детето си само да преценява, а аз само леко да се намесвам/възпитателно/. И както съм казал  - за мене тя/майка му/ може да е "грешница",  а за него да е "светица".
Моето мнение си е за мене, а неговото - сам да си го гради!
Повече от това не мога да кажа, освен да н е намесвате отношенията си с детето/цата-  нищо общо нямат с вас Simple Smile

# 65
  • Мнения: 7 325
Говорим за едно и също нещо, но на различни езици. Твоята бивша е като нашите бивши, т.е както казах преди време на един друг баща ( отглеждащ сам детето си ) и пишещ тук - всички сме на един бряг. Не трябва да има деление на мъже и жени. Не мога да разбера защо пренасяш негативизма породен от бившата ти жена тук, но ние не сме врагове помежду си, напротив, стремим се да си помагаме доколкото можем, независимо че не винаги сме на едно мнение. Да! Твоята бивша те е изнудвала за услуги, а на мен бившия ми ми заяви в прав текст – като не ме искаш за съпруг няма да бъда и баща -. Това как ти звучи. Няма да пиша за всички останали глупости които сътвори този човек за отрицателно време, но просто няма начин да не се намеся в отношенията баща/син ако евентуално един ден се породят такива. Няма начин да позволя на един ..... да се базика с детето ми отново. Той сам си го избра и се постара да го постигне. Това обаче не означава че всички мъже са такива, напротив, познавам бащи които са останали бащи след и въпреки разводите.

# 66
  • Мнения: 256
Говорим за едно и също нещо, но на различни езици. Твоята бивша е като нашите бивши, т.е както казах преди време на един друг баща ( отглеждащ сам детето си ) и пишещ тук - всички сме на един бряг. Не трябва да има деление на мъже и жени. Не мога да разбера защо пренасяш негативизма породен от бившата ти жена тук, но ние не сме врагове помежду си, напротив, стремим се да си помагаме доколкото можем, независимо че не винаги сме на едно мнение. Да! Твоята бивша те е изнудвала за услуги, а на мен бившия ми ми заяви в прав текст – като не ме искаш за съпруг няма да бъда и баща -. Това как ти звучи. Няма да пиша за всички останали глупости които сътвори този човек за отрицателно време, но просто няма начин да не се намеся в отношенията баща/син ако евентуално един ден се породят такива. Няма начин да позволя на един ..... да се базика с детето ми отново. Той сам си го избра и се постара да го постигне. Това обаче не означава че всички мъже са такива, напротив, познавам бащи които са останали бащи след и въпреки разводите.


Права си и забравила сигурно....как преди година ми даде акъл за заместващо на прословутата декларация Simple Smile
Но аз кат тъп мъж ще кажа... "лайната са си лайна- без значение кой ги бърка".
От нас зависи дали ще гледаме у дупката или ще "запечатаме кенефа".
Е кат не става - ами не става бе!  И цветен да се обясня и боядисам - е не става!
Приемат се нещата, болката под мишница и айде нататъка - боли, че боли- боли! 

Ама "що", ама "как" - щото така бе...
Аз отсвирих жена си, че беше вредна за детето ми, вие па вашите.... оттам нататъка - той и тя не е тема за разговор.   
Както казах - никога не е късно! Отношения с бившата нямам, но защо пък детето да няма, ако му е кеф?  Майка му е все пак - от мен няма да чуе лоша приказка за нея....нито пред мен ще позволя да чуе лоша приказка за нея!  Майката  си е майка!  Бащата си е баща!  В Сливенския или Варненския да са .....

# 67
  • Мнения: 1 213
Щом Вие с детето сте по-добре без него, защо той да се намесва? Нали за това се борихте — да го няма в живота Ви.
Защо, когато изгоним някого от живота си (със съдебно решение), очакваме после той да проявява загриженост, съчувствие и помощ?  newsm78
"Изгонването със съдебно решение" в повечето случаи е чисто и просто раздяла на двама души, чиито отношения не са потръгнали, а законите в страната налагат да има и малко документация при наличието на общи деца. И се чудя, БориславМ, защо това нещо трябва да е драма и повод за негативи? Особено като един е "изгонил" (предполагаемо майката), а накрая друг страда - детето. Не звучи логично, нали? Нито е логично съдебното решение да прекратява емоционалната връзка на един баща с детето му и той да спира да се интересува и грижи за него.

sevus, много добро впечатление ми направи с това, че не говориш лошо за майката на детето си.   bouquet  Правото на личен избор и преценка е много важно, страхотно е, че ги даваш на сина си и не го тровиш с негативизъм. Малко хора имат силата при сложни и неизгодни за тях ситуации (меко казано) да си наложат да не кажат лоша дума за 'виновника'.

# 68
  • Мнения: 241
Оказа се, че Вие знаете причината, но не желаете да я приемете, и се криете зад детето. Помислете над вашите собствени постове:
1 Тук има над 1500 прочитания и нито една недоволна мама!  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=571522.0
2 А тук е погледа на "новата му" към Вас: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=576092.msg18379278#msg18379278  Всъщност и Вие можете да станете "новата му", и да имате същите претенции към него, нали?

А "баща"  не е биологичния родител ( в семействата с осиновени деца няма проблеми с таткото нали?), а е човека до Вас. Търсете "баща"  с  по-добър модел на поведение и не искайте невъзможни промени в истинския татко. Peace

# 69
  • Мнения: 2 927
     БориславМ, коя точно причина знаем? Какво става в главите на родителя, изоставил детето си ли?
     Всичко опира до личността и отношението към собственото ти дете. По-широко скроеният, разумният човек си дават сметка, че създаденото от него дете е отделна личност, а не притежание на един от родителите. И детето може да бъде щастливо с двама родители, независимо дали живеят заедно.
     Другият се изживява като като анонимен донор на утроба/сперма , след раздяла с партньора. Той не чувства ангажименти към плода или изпълнява някакви по принуда. Той разсъждават като теб "Той/тя иска да ме превърне в банкомат". Но едва ли си дава сметка, че се всъщност сам се поставя в позицията на вещ за еднократна употреба.
    Благодарна съм, че и бившият и настоящият ми съпруг са от първият вид. И че двете деца - моето и на мъжа ми, си имат своите майка и баща. 

# 70
  • Мнения: 13
А дали ги забравят наистина?Или поради някакви други причини прекратяват връзката си с тях?
Със сигурност има безотговорни типове,за които детето е било тежест и раздялата ги освобождава от този "товар". Но много татковци се отказват от връзката с детето,защото това минава през взаимоотношенията с майката.А често те са травматични, с много скандали и злоба един към друг.На никой не му е лесно след раздяла.И когато двама души не преодолеят себе си,за да запазят мира на детето си, тогава таткото се оттегля и ''забравя'' за него.

# 71
  • Мнения: 98
Защото не могат да понасят майките им.......
Аз пък не мога да си обясня каква е тази истерия -видите ли  бащата не ще да вижда детето,ама трябва щото да има връзка с бащата ......Що да трябва ,как щяло да го понесе детето,ами понасят го децата по-добре от нас.Понякога се чудя дали майката иска тази връзка: дете-баща или детето повече newsm78
Като не ще да го вижда ,по-добре даже , прав му път ,няма скандали,няма проблеми ...и така, а и да ме убедите,че детето има крещяща нужда от баща....айде няма нужда  bouquet

# 72
  • Мнения: 2 927
     pakost, а защо "таткото"? Макар и много по-малко, вече се срещат достатъчно майки, които освен че са изоставили децата си, ги забравят.
     Познавам и такива бащи, които след години съдебни битки, не са успяха да видят детето си, и в един момент се отказаха. Но повечето "забравили" родители, не са в това положение.

     betinabarti, в този подфорум се сещам само за една потребителка, която водеше битки да принуди бащата да вижда детето й. Всички останали просто споделят своята, или на детето си болка. Къде видя истерия?

# 73
  • Мнения: 98

     betinabarti, в този подфорум се сещам само за една потребителка, която водеше битки да принуди бащата да вижда детето й. Всички останали просто споделят своята, или на детето си болка. Къде видя истерия?
[/quote]


Казах го по повод едно от изказванията тук  -не ми се поства,никого не искам да обиждам ,но доста мнения съм изчела в тази посока....та за това, а с <истерия> исках да засиля твърдението си,че това не е толкова фатално Wink   bouquet

# 74
  • Мнения: 256
Оказа се, че Вие знаете причината, но не желаете да я приемете, и се криете зад детето.

Не се коси Бориславе, не се коси Simple Smile
За малкото месеци, в които детето ми беше при майка му, а аз го вземах само събота и неделя...и кат се разболее, че да го излекувам... се наслушах на същите глупости."
НО
нещата се обърнахаааааа.....
И какво се забеляза според тебе? Май като е от другата страна и тя трябва да си размърда задника или да вади кеш пари, или да купува.... май не било толкоз забавно Simple Smile И усул-усул, абдикация тотална Simple Smile
Бъди сигурем, че  много голям брой мами, ако им присъдят детето на таткото....гаранция,че няма да правят това, дето изискват сега от бащите Simple Smile Първите месеци може би, но полека-лека.....
Да, веднага ще наскочат - аз няма си дам никога детето /аз пък ща питам/! ОК де - хипотетично да предположим, че не е при тях, а при бащата Simple Smile  И кво - няма да искат си гледат и уреждат живота ли? Ще се съобразяват с капризите и прищевките на бащата ли? Айде холан Simple Smile
Абсолютно си прав, че се крият зад децата - поне една голяма част!  Не изхождам от мене си дори /тя мойта за освидетелстване/. Познавам няколко бащи в подобна ситуация, дето докат децата им бяха при мамата, оназ "ДАЙ", а после кат се обърнат нещата....беги Лиске да бегаме Simple Smile
Хеле па ако си е народила други от друг, а първите не са при нея... Единия  остана с двечки, а оназ си роди друго от друг и ги заеба тотално.
И да, просто им писна на хората от простотии, заведоха си дела и си ги спечелиха. Много такива дела се печелят, без да се налага майката да се изкарва аморална или наркоманка - туй са глупости. Ама хората са си преценили нещата и не реват и мрънкотят после " Ама тя що не плаща, що  не идва" - ако ще бе.
На мен ми е писнало от такива, дето ползват детето за разменна монета или един вид "застраховка" и изнемогват с наеми, сметки и реват да им плаща бащата повече! От къв зор?
Кат не можеш да го гледаш моме - дай си ми го! Ама тогава те почват "Ами не мога да дойда сега да го взема, ами наема трябва да платя, ама нови обувки трябва си купя и т.н." - аха, начи си додахме на думата Simple Smile  
Гледам тука една....присъдена била издръжка 150 лв, ама тя искала 300, щото наема и бил 250 Simple Smile))
Ко ма интересува колко и е наема - неин проблем е. Все едно без дете няма да го плаща.
Да даде детето на баща му и тя да му плаща 300 лв Simple Smile


p.p: Доста писах, ама ми изтекла сесията, та в резюме и по- важното.

Идеята беше следната. Функцията на един родител е да се грижи, възпитава и опазва детето си  възможно най-добре, с оглед на възможности и ситуация. Да помисли и кое е по-добре за детето. Не да се занимава с дребнавости и малки злобички. Никой на никого не е длъжен. Единственото децата могат да дирят сметка. Те пък и обичат най-чисто, без да се съобразяват с глупостите ни!
Нека сами да решават "на чисто". А те ко накажат - наказват със забвение и отричане.
Когато на 6 месечна възраст детето ми получи гърч в ръцете ми....ми оставаше само да се моля. Е, Господ го остави тук - иначе тея дивотии...щяха са безпредметни, нали? Радвайте се на децата си, дори и в трудности, че не се знае зна е ли се!
Колко от вас биха казали, че ако звъннат на бившите и кажат "Детето е мн зле и е в болница-трябва помощ!", другия ще каже "Ко ме интересува"? /сигурно има и такива екземпляри де/.
Оставете нещата да си се развиват, не им пречете и те ще си се понаместят - от личен опит и наблюдения го казвам.
Кой крив или прав...са си нашите злободневни дивотийки. Нека другите да виждат децата си когато искат и могат. Иначе кат я подкарате по устав....после се чудите що така е станало.
И колкото по-бързо разберете, че вашите отношения нямат НИЩО ОБЩО с другите отношения - толкова по- добре....естествено в някакъв периметър, с оглед на възпитанието най-вече.
Стига с това вкопчване в децата!  Стана егати проблема да имаш деца и до голяма степен затова са виновни жените. Родила вече и целият Свят и е длъжен доживот - пълни глупости!  Длъжен съм към детето си - не и към майка му!  Аз лично незнам кое щеше да е по- добре....да си го менкаме с майка му или да си знае стаята, къщата и семейството. За мен е важно, че е усмихнато, радващо се, възпитано, облечено, заквасено с "културни мероприятия" и т.н.  А че някой е дебил -  мой проблем!  Всъщност даже не е и мой проблем  Laughing

Последна редакция: пн, 18 апр 2011, 16:09 от sevus

# 75
  • Мнения: 256
Защото не могат да понасят майките им.......
Аз пък не мога да си обясня каква е тази истерия -видите ли  бащата не ще да вижда детето,ама трябва щото да има връзка с бащата ......Що да трябва ,как щяло да го понесе детето,ами понасят го децата по-добре от нас.Понякога се чудя дали майката иска тази връзка: дете-баща или детето повече newsm78
Като не ще да го вижда ,по-добре даже , прав му път ,няма скандали,няма проблеми ...и така, а и да ме убедите,че детето има крещяща нужда от баща....айде няма нужда  bouquet


Абсолютно вярно - важи и в обратната посока Simple Smile

# 76
  • Мнения: 897

1 Тук има над 1500 прочитания и нито една недоволна мама!  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=571522.0


А трябва ли да има недоволни. Аз не знам някой да се е развел, защото е живеел перфектно, че сега да е нещастен. Как да съм недоволна, може ли да ми обясниш подробно, защото аз съм руса и явно цвета на косата определя пилешки мозък и затова не разбирам... 

А "баща"  не е биологичния родител ( в семействата с осиновени деца няма проблеми с таткото нали?), а е човека до Вас. Търсете "баща"  с  по-добър модел на поведение и не искайте невъзможни промени в истинския татко. Peace
Ама много си прав и тук наистина те подкрепям с две ръце, че и тези на майка ми и сестра ми ще използвам, че ШЕСТ да станат. Адски си прав!!!

Мога само да допълня "Баща не е термин, а поведение".

# 77
  • Мнения: 256
А трябва ли да има недоволни. Аз не знам някой да се е развел, защото е живеел перфектно, че сега да е нещастен. Как да съм недоволна, може ли да ми обясниш подробно, защото аз съм руса и явно цвета на косата определя пилешки мозък и затова не разбирам...

S risk da stana "адвокат на дявола" - аз го разбирам другаря какво иска да каже, той обаче още не е разбрал, че  за различни групи хора....си има различен "език" Simple Smile
И е най- лесно да се каже - ама тя не дава и така прави - бе кат си мъж, направи така, че да не е така. Най- лесното е да се каже - ами щом е така....аз изчезвам.
Няма да забравя как стисках зъби и се бях "наострил" за трето заседание със свидетели.... Щях още тогава да спечеля! Ама какво?  Огледох се - видях един куп сеирджии и казох "Искам споразумение" и шашнах съдийката.  На адвоката си казах "Ще я караме поред - първо развод, после ново дело за детето - тогава няма сеирджии".  И адвоката на бившата ни пита след делото : "Е добре де, можели сте още преди да спечелите, а защо се отказахте?" . Отговора бе :" Не искахме да вадим кирливи ризи".  Дори и малкото останало достойнство на другия - трябва да се опази, а не - дай да го смачкаме....А пък нека и да има шанс да се докаже Simple Smile
Усложних си живота, но не изложих общия ни живот на показ пред разни стажанти...
Едно от нещата, което е важно е да се запази достойнството на другия пред детето, а и да не го унижаваш допълнително /другия/.  
То недоволни винаги има и ще има, а перфектния живот.... е кат Ел Дорадо Simple Smile
Нещо дето го има нейде си, ама никой не знае де е Simple Smile))))
Аз имам 2 вида отношения към бившата:
1. мое към нея
2. от нас за детето
По точка 1. хихихихи
По точка 2. - Ами и ся да се изтупка наблизо, да покаже с времето, че наистина желае и може да бъде....от мен грижи няма...  Аз и без нея си навестявам роднините и с, детето.
ОК, аз съм лош съпруг и недобър баща, но засега няма по- добра алтернатива... Ако има /това не значи неминуемо пари/ ...ми ОК . Ще ми кърви сърцето по малкия, но... сърцето на родителя е за това - да обича и кърви Simple Smile
Идеалният момент е.... стискам зъби, дорде трябва, а после се запознаваме с новите половинки и с времето е ОК.  КОйто мисли за децата си....ще помисли и затова!


Ама много си прав и тук наистина те подкрепям с две ръце, че и тези на майка ми и сестра ми ще използвам, че ШЕСТ да станат. Адски си прав!!!


И на кумувете стискай ако искаш...я подобре направо на Вишну....или пък Кали Laughing
Права си, че понякога нещата не се получават. Ами ....казва се "довиждане".  Прави се развод. И ако имаш човек насреща си, а и ти си такъв - всичко е ОК.
п.п: И да добавя - аз оставих детето , без съдебно решение и във всеки един момент можех да си го взема.....
Само гледах постановки малко време, преди да реша, че тая няма да я бъде!
Иначе идеалния ми вариант щеше да бъде .... майката да е отговорна, аз да помагам....
Да, ама ....аман от побеснели жени....при вас е от мъже....

Последна редакция: пн, 18 апр 2011, 19:52 от sevus

# 78
  • Мнения: 54 430
Иначе идеалния ми вариант щеше да бъде .... майката да е отговорна, аз да помагам.... Да, ама ....аман от побеснели жени....при вас е от мъже....

Аз като съм отговорна и той няма как да го отрече , защо не ми помага ?

И не съм побесняла  Crazy

# 79
  • Мнения: 897
Цитат
S risk da stana "адвокат на дявола" - аз го разбирам другаря какво иска да каже, той обаче още не е разбрал, че  за различни групи хора....си има различен "език" 
Аз поне го разбрах така, както съм му отговорила.

Цитат
И на кумувете стискай ако искаш...я подобре направо на Вишну....или пък Кали
На кума едва ли.  Joy Не плаща издръжка и за две години си видя 2 пъти детето и то защото кумата напираше.  Crazy

sevus, много ме кефат разсъжденията ти.  Peace

happy mama, аз мога да ти отговоря от гледна точка на моят бивш съпруг.  Защото него го познавам. Веднага и с точност като с хирургически нож.
Мършата си е мърша, колкото и парфюм да й сложиш все ще си смърди на мърша...

# 80
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Sevus, радваш ми окото!
 Аз не съм сигурна дали имам право да взимам отношение в този подфорум, защото аз съм в позицията на " новата жена", но се надявам да не ми се сърдите.

# 81
  • Мнения: 2 723
Sevus, много точни попадения имаш.

# 82
  • Мнения: 2 927
Аз не съм сигурна дали имам право да взимам отношение в този подфорум, защото аз съм в позицията на " новата жена", но се надявам да не ми се сърдите.

Някои от нас също вече са в позицията на "новата жена", нищо, че са и бивша Hug Винаги е добре да знаеш как изглеждат нещата от другата страна.

# 83
  • Мнения: 7 325
Аз не съм сигурна дали имам право да взимам отношение в този подфорум, защото аз съм в позицията на " новата жена", но се надявам да не ми се сърдите.
Аз съм бивша първа и настояща втора, но това на никой не пречи.
А Sevus доста често е „странна птица“ но както е казала Никси има много точни попадения.

# 84
  • Мнения: 508
Моя  ме подложи и на двата варианта -да съм настояща ,след което станах поредната бивша.Докато бях настояща ,когато взимахме неговото дете -той все беше изморен  и понеже аз обичам децата се занимавах със щерка му.Сега тя е голяма и когато той взима нашето дете ...се занимава тя с брат си ....е не казвам ,че той не се занимава ,но ...познаваме се ,знаем как е ....всичко е показност ,да видят хората ,колко добър и грижовен татко е ,а мама ....си вее парцалите по заведения!!!

# 85
  • Мнения: 1 732
http://www.blitz.bg/news/article/106804
Алекс Сърчаджиева и болката, която споделя от отношението на баща и към нея.

"Срамувам се че този човек ми е баща. Не може да ти е баща човек, който никога не се е грижил за теб, той не ми е баща, води ми се биологичен баща."

# 86
  • София
  • Мнения: 17 283
От край време на този само като му видя мутрата и ми се повдига - точно заради това с Алекс Sick

# 87
  • Мнения: 1 732
От край време на този само като му видя мутрата и ми се повдига - точно заради това с Алекс Sick
Голям актьор бил. То като не си човек, кел файда от титли, Аскери и другите му там признания. Най-важното в този живот не го е свършил, не е бил баща на детето си. Confused Мен повече ме впечатли факта, че въпреки дълбоката обида и разочарование, тя пак се е интересувала за него, докато е бил болен. А животът се върти ли, върти, накрая да не остане на нейните ръце, тиквеника му с тиквеник!

# 88
  • София
  • Мнения: 6 477
Според мен тези "публични двойки и връзки" не винаги са това, което изглеждат! Първо Алексчето разведе Ласкин - ама това не се брои щото тя сега била супер яко щастлива! ...Винаги ми става лепкаво при такива истории! И навремето баща й никак даже не е искал да я признава, той така и не се е развел....а в онези години признаването на извънбарчно дете беше доста кощунствено! Имаше някакви тъмни и лепкави истории как точно Пепа Николова го е накарала да я признае...Та не мога точно да пляскам с ръце - браааво, Алекс, то така се прави! И съответните имотни лакомии между всичките наследници на Сърчаджиев...така, че нещата не са само бели или черни!
А сега ми е странно Иванчо Ласкин колко точно се сеща за другата си дъщеря...ама нейсе!

# 89
  • Мнения: 98
Според мен тези "публични двойки и връзки" не винаги са това, което изглеждат! Първо Алексчето разведе Ласкин - ама това не се брои щото тя сега била супер яко щастлива! ...Винаги ми става лепкаво при такива истории! И навремето баща й никак даже не е искал да я признава, той така и не се е развел....а в онези години признаването на извънбарчно дете беше доста кощунствено! Имаше някакви тъмни и лепкави истории как точно Пепа Николова го е накарала да я признае...Та не мога точно да пляскам с ръце - браааво, Алекс, то така се прави! И съответните имотни лакомии между всичките наследници на Сърчаджиев...така, че нещата не са само бели или черни!
А сега ми е странно Иванчо Ласкин колко точно се сеща за другата си дъщеря...ама нейсе!



Ах колко точно го напипа и как напълно споделям мнението ти  Wink

# 90
  • Мнения: 1 732
Morgana, най-малко път от теб съм очаквала това "Алексчето разведе Ласкин..." Ако някой може да разведе някого без съгласието/участието му, евалла, машалла, ашколсун! Явно аз съм невежа и затова не успях. Сега по темата. Може и да имало дразги всякакви между майката и бащата, ама аз не виждам причина за това да не потърсиш детето си цял живот. Че то какво е виновно, че някой някога е делил имоти и имане? То ако всеки сърдит на майката баща не си поглеждаше детето и си проектираше върху него отрицателните емоции от връзката, 80% от децата в света никога нямаше да са виждали какво е това нещо БНД. И последно - Люба, голямата дъщеря на Ласкин постоянно присъства в дома им и се грижи за сестра си София.Grinning Иначе аз не харесвам нито Александра, нито Иван, още по-малко пък Йосиф! Sick

# 91
  • София
  • Мнения: 17 283
А, Моргана, всичко може, ама баща дето да не си погледне детето не мога да харесам като човек, ако ще и майката и детето да са най-лоши на света.

# 92
  • Бургас
  • Мнения: 260
Аз съм една от тези майки ,чието дете не е при нея ,а при бащата ,но не бих казала ,че не се интересувам от нея напротив ,тя редовно си идва при мене последно беше тука на Великден миналата седмица. Чувам в последно време ,че баща й не й обръщал внимание ,седял на лаптопа само ,дори подарък не й купил за рожденият й ден.Ние я занимаваме непрекъснато ,като е при нас и тя го вижда явно това и прави разлика между мойто и неговото отношение към нея. На мен ми разказва всичко ,а на него явно не може. Извинявам се ,ако ви досаждам с моята история ,но исках да кажа ,че независимо ,че малката не е при мене аз не съм я забравила в никакъв случай.

# 93
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Лесли, нормално е да я занимавате през цялото време и при вас да и е по-интересно, защото при теб е на гости. Нашата кака като идва при нас е същото. Ходим на паркове, на пикник, на забавления. Майка и не може да си позволи всеки ден да я развлича по този начин, но това не значи, че по-малко се грижи за нея. Моето дете би казало същото - мама и тати нямат време за мен, защото през седмицата се работи. Аз на такива думи не обръщам внимание.

# 94
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
lesli, на мен също понякога ми се налага да седя на лаптопа, когато имам да довърша нещо служебно вкъщи. И когато се върна от работа, колкото и да се старая, не мога да прекарам изцяло времето си, забавлявайки малкия по начина, по който на него му се иска. Все пак си имам обичайните битови задължения, заради които действително вниманието ми временно е насочено към друго. В този смисъл напълно подкрепям мнението на Pani Kowalska.
Що се отнася до подаръците, не смятам, че те са най-важният показател за отношението на родителя към детето.  Твърде е възможно точно в този момент бившият ти съпруг да е бил финансово затруднен, което, надявам се не означава, че през останалото време не покрива всички материални нужди на дъщеря си. А и много по-важно е да посреща адекватно душевните й такива  Wink.
И сега по темата: мнението ми е, че бащите, които забравят децата си при развод/раздяла, всъщност не са били нищо повече от биологични бащи и преди това да се случи. Същото важи за майките, разбира се.
Ако човек обича истински и осъзнато, чуства отговорност и дълг към съществото, което е създал, никакви обстоятелства не биха променили това.

# 95
  • София
  • Мнения: 6 477
Сабина, просто ми омръзна вече от където и да погледна вестник или списание да ми изтичат тия двамата с лиготиите си - вече научихме всички детайли около зачеването, раждането и какво ли не около тях! Просто като ми се преекспонират някои хора и ми идват в повече!Колкото до баша й - вече писах, Сърчаджиев така и не се е развел въпреки признаването на извънбрачната си дъщеря...Предполагам, че това е силен мотив или е имало договорка - той дава името, но повече да не го търсят или знам ли какво...Но пак казвам - в онея години признаването на извънбрачно беше скандално...какво остава да се грижи за него! Такива бяха времената, не оправдавам никого....но по принцип една жена реши ли да роди от мъж, който няма и намерение да се развежда не трябва да очаква кой знае какви грижи за детето им....във всички времена е било така! Примери в историята - колкото искаш!
А за протокола - има жени, които наумят ли си да разведат мъж, ша мапрощаваш, Сабинче, ама света ще обърнат и ще го направят, вярвай ми!

# 96
  • Мнения: 6 164
Защото бащите са с майките. Нямат връзката с детето, каквато имаме ние. Ние ги гледаме, ние им треперим, те правят детето и си отиват на работа. Ние не спим, ние сме с тях 24/7. Те са с майката. Отива си майката, отива си всичко с нея. Един мъж обича детето автоматично, ако обича майката. То е като ремарке, колкото и грозно да звучи. Някакъв неин придатък. Ако тя си отиде сама, или те решат да си тръгнат, няма значение от кого е дошло - къса се с двете. И в обратния случай: ако друъг мъж те обича, обича и детето ти. Автоматично. Откакто съм се развела, няколко мъже вече сами се вкарваха в ролята баща на детето ми, бутат се, раздават се, обгрижват го, явно от твърдението, че пътят към сърцето на една майка минава през детето й, не знам, но е факт, че явно мъжкият мозък разсъждава така. Искаш мама - целиш се в детето, не искаш мама - отблъскваш детето. И преди да ме наскача някой, ще кажа, че в болшинството случаи това съм забелязала, не поставям всички под общ знаменател - има татковци, които умират за детенце, независимо в какви отношения са с майката и колко струва тя, както и такива, които гонят мама, но детето не го ебават за нищо.

Общи условия

Активация на акаунт