Консултации с адвокат

  • 128 990
  • 1 106
  •   1
Отговори
# 780
  • София
  • Мнения: 19 343
Препоръчвам като източник на знания

http://lex.bg/forum/viewforum.php?f=6 - може да се почерпи опит, има и истински юристи, които са така добри да коментират. За собствена тема - трябва регистрация.

# 781
  • Мнения: 273
Здравейте!
С мъжа ми сме женени от 11.06.2011год. Подписали сме,че всичко при развод се дели.След тази дата има закупен джип,бус и други неща.Той твърди,че аз не фигурирам никъде и не мога да претендирам за тях/т.е. в документите като собственик е той/.
Въпроса ми е,мога ли да искам половината от всичко закупено или наистина нямам право на нищо при развода?
Благодаря!

# 782
  • Пловдив
  • Мнения: 14 698
Брачен договор ли сте подписали? Какво точно пише в него? И още - да не би колите да са купени от негово дружество, ЕООД примерно?
Както го описваш, звучи като да не е прав, но щом е толкова уверен, да уточним.

# 783
  • Мнения: 273
Има фирма,но нещата за които спорим са на негово име,нямат нищо общо с фирмата.Дори повечето са за лична употреба.Затова и аз бях сигурна,че имам право на подялба,но след онази вечер реших да се консултирам и с вас.Може би е направил опит да блъфира,иначе не знам от къде му идва тази сигурност.

# 784
  • Мнения: 303
Има фирма,но нещата за които спорим са на негово име,нямат нищо общо с фирмата.Дори повечето са за лична употреба.Затова и аз бях сигурна,че имам право на подялба,но след онази вечер реших да се консултирам и с вас.Може би е направил опит да блъфира,иначе не знам от къде му идва тази сигурност.

Ако нямате брачен договор и не сте в режим на разделност, всичко придобито по време на брака е СИО, НО той има възможност да докаже изключителен принос! След 2009 г. влоговете са лична собственост и ако тези неща са платени оттам, може да се докаже лесно по-голям или изключителен принос!

# 785
  • Мнения: X
Здравейте! Току що ме се обаждат от Ти Би Ай кредит и твърдят,че имам не внесена вноска по договор за лизинг на пералня,сключен през 2004г. Аз съм повече от сигурна,че по този лизинг всичко е изплатено и много отдавна е приключило.От 2004г. до сега съм сменила още 2 перални Shocked,пък документите много отдавна не ги пазя,тъй като съм преценила,че вече не са ми нужни.
   Моля посъветвайте ме какво да правя! Confused

# 786
  • Мнения: 1 518
Здравейте! Току що ме се обаждат от Ти Би Ай Кредит и твърдят,че имам невнесена вноска по договор за лизинг на пералня,сключен през 2004г. Аз съм повече от сигурна,че по този лизинг всичко е изплатено и много отдавна е приключило.От 2004г. до сега съм сменила още 2 перални Shocked пък документите много отдавна не ги пазя,тъй като съм преценила,че вече не са ми нужни. Моля посъветвайте ме какво да правя! Confused

Не плащай нищо. Ако продължават да те безспокоят, заяви им, че като те осъдят и ако изобщо те осъдят, чак тогава ще им платиш.

Не ти следва да доказваш, че си си платила всички задължения.
ТВI, респективно колекторската фирма, ако е прехвърлено вземането иследва да доказват, че имаш непогасени вноски.
Дори да си дължала нещо, то за задълженията ти е твърде вероятно да е изтекла погасителната давност, която в случая е 5 годишна.

Ако получиш заповед за изпълнение от съда, подай възражение, че не дължиш изпълнение, и това е.

# 787
  • Мнения: X
Много благодаря krem-karamel !!!  bouquet

# 788
  • Мнения: X
Не, не е упоменато името на длъжника, а някаква си кака, не я познавам, която ми плаща издръжка на сина ми, от кого плаща не пише, тогава какво? То така може всеки да ми пусне пари и да пише като основание издръжка на дете, а този някой не ми дължи никакви пари , не го и познавам даже...

Пише ли името на твоя син и месеца, за който се плаща?
Тогава няма значение кой и как е плащал, ако бащата предостави този документ за доказателство.
не пише месец, само името на детето и думата 'издръжка'

# 789
  • Мнения: 75
Здравейте, след подадена жалба в районния съд имам насрочено дело за 02.12.2013 г. по Закона за домашното насилие във връзка с два акта на насилие, описани в подадените от мен жалба и декларация, които са извършени от бившия ми съпруг през м. октомври.

Има разпореждане от съда:
"За насрочване на съдебно заседание на 02.12.2013 г., на което се призовават страните с препис от настоящето разпореждане и издадената заповед за незабавна защита (която важи до вземане на решение), като на ответната страна се издава препис от молбата по чл. 8, т. 1 от ЗЗДН, ведно с приложенията към тях и се укаже задължението по чл. 12, ал. 1 ЗЗДН да представи и посочи своите доказателства по делото в насроченото заседание.

Ответната страна се призовава чрез органите на МВР заедно с връчването на издадената заповед за незабавна защита.
Разпореждането е окончателно."

Бях при адвокатка от фондация за малтретирани жени и тя каза, че на първото заседание не е нужно да водя адвокат и свидетели и евентуално трябва да дам съгласие да се допуснат свидетелите за бившия, но трябва да кажа, ако считам, че показанията им не се отнасят до конкретните актове на насилие. Ако приема свидетелите на ответната страна, трябва да поискам на следващо заседание да се допуснат и мои такива. Според адвокатката няма за къде да бързам, защото си имам вече издадена заповед за незабавна защита.

Аз имам насрочен и друг час за адвокат от Центъра за джендър изследвания.

Искам да попитам;

1) Съветът на първата адвокатка адекватен ли е?
Мен ми се струва, че трябва да се явя подготвена с адвокат и свидетели от самото начало.

2) Ако може да ми препоръчате и друг добър адвокат, специализирал в ЗЗДН. Аз нямам идея какво ще ме посъветва втората адвокатка, но нямам нищо против и да чуя повече от едно мнения.

Подаването на жалбата е крачка, която не съм могла да направя години наред. Сега искам да стане като хората.

# 790
  • Мнения: 303
Според мен Ви трябва адвокат, както и трябва да водите свидетели! Мисля, че вече бях писала мнението си по-въпроса за това и така кратко отговарям тук.

# 791
  • Мнения: 75
Благодаря, Кратунка Simple Smile Ще последвам съветите, които си ми дала в другата тема Simple Smile

# 792
  • Мнения: 630
Здравейте,искам да попитам как стои въпроса с подаване на жалба за тормоз от близки на жертвата?Тя е толкова наплашена,заради него е на успокоителни от много години.Със сигурност заплашва нея и детето.Пуши трева и от нея се е побъркал.В момента им е спрял телевизията,забранил е използването на лаптопа,по телефона говори само като него го няма.Не искам да изпадам в подробности,но положението наистина е страшно.Незнам как да я убедим да се махне от там.

# 793
  • Мнения: 3
   
Re: Отнемане на родителски права?
« #31 Пет., 15 Ноем. 2013, 19:32 »
Отговори с цитат  Редактирай съобщението  Изтрий съобщението 
Здравейте , със съпругът ми сме в развод от брака ни имаме едно дете което е малолетно. Привременните мерки за сега са в негова полза плащам издръжка до датата на развода ходя да си виждам детето но всеки път ми възпрепядстват часовото време с детето ми стоя по 15 мин и ме гонят. Съпругът ми е Наркоман имам епикриза и назначена комплексна съдебна експертиза за него на която не иска да се яви за доказване на истината . Също така имам и спечелено дело за домашно насилие от негова страна към мен и издадена заповед да не ме доближава 200 м . Той  се опитва да ме изкара някаква с психични заболяване но има доказателства в които явно експертите са казали че съм добре в момента и имам родителски капацитет. Според вас какви са шансовете да си взема детето и да ми дадат родителските права на мен майката. И как мога да го лиша от родителски права?

# 794
  • Мнения: 303
   
Re: Отнемане на родителски права?
« #31 Пет., 15 Ноем. 2013, 19:32 »
Отговори с цитат  Редактирай съобщението  Изтрий съобщението 
Здравейте , със съпругът ми сме в развод от брака ни имаме едно дете което е малолетно. Привременните мерки за сега са в негова полза плащам издръжка до датата на развода ходя да си виждам детето но всеки път ми възпрепядстват часовото време с детето ми стоя по 15 мин и ме гонят. Съпругът ми е Наркоман имам епикриза и назначена комплексна съдебна експертиза за него на която не иска да се яви за доказване на истината . Също така имам и спечелено дело за домашно насилие от негова страна към мен и издадена заповед да не ме доближава 200 м . Той  се опитва да ме изкара някаква с психични заболяване но има доказателства в които явно експертите са казали че съм добре в момента и имам родителски капацитет. Според вас какви са шансовете да си взема детето и да ми дадат родителските права на мен майката. И как мога да го лиша от родителски права?

Ако всичко това е вярно, аз наистина не мога да си представя, кой е дал (дори с привременни мерки) упражняването на родителските права на бащата! Наистина! Иначе за привременните мерки, може да си поискате изпълнителен лист и да образувате изпълнително дело, че препятства режима на личен контакт! Също, осигурете си свидетели! Не отивайте сама! Те ще потвърдят, че не ви дава детето! По отношение на наркотичната зависимост, ако не се яви - съда може да приеме за доказан този факт! Честно казано не съм виждала в такава ситуация детето да остава при бащата, но за всяко нещо има първи път!

Общи условия

Активация на акаунт