С деца на сватба

  • 21 563
  • 426
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 260
Аман от несъобразителни хора, които се мислят за център на вселената! С деца или без.

Миналата година присъствах на сватба, на която в ритуалната зала едно 6-месечно бебе се скъса от рев. Не престана по време на цялата церемония. Гостите нищо не чухме от ритуала, а на младоженците едва ли им беше приятно, въпреки че нищо не казаха. Майката на бебето въобще не съобрази да излезе навън - най-невъзмутимо си стоеше и въртеше очи 'какво да го правя, бебе е, нормално е да плаче'.

На друга сватба бяхме настанени на маса с 2-годишното отроче на едни от гостите. Скъса ни нервите цяла вечер. Удряше по масата с играчки и прибори неспирно, а родителите не виждаха нищо ненормално в това. Прекарах вечерта дърпайки чаши и чинии, за да не стане беля. И тъй като се било учило само да се храни, дадоха му да си бърка в чинията с ръце и да размазва където иска. Не мога да опиша на какво приличаше покривката.

Трети пример - в църквата тръгват младоженците да обикалят олтара, при което двойка родители започват да бутат нищо неподозиращото си 10-годишно дете да обикаля след младоженците (незнайно защо, предполагам за здраве?) Детето (което не беше шафер и нямаше никаква роля в ритуала) се дърпа и сърди, срам го е, родителите го бутат, младоженците насметени, всички гости гледат суматохата.

На сватба гостите са длъжни да се съобразяват и с поканите и с обстановката. Ако не им харесва - не ходят и толкова. Няма място за сърдене и претенции. И това не се отнася само за присъствието на деца. За мен е недопустимо да отидеш на официално събитие и дори да не си направиш труда да се облечеш подобаващо. Нагледала съм се на сватби в България, на които гостите смятат за удачно да се появят в дънки, тениски, 3/4 панталони или сандали. Не на всички сватби е удачно да сме с дълги рокли с гол гръб, но поне някаква семпла рокля или костюм е съвсем в реда на нещата. Много мъже обаче неща като костюм и вратовръзка ги нямат за нищо.
На много палави деца и несъобразителни родители си се нагледала.Нормално е ако повечето във темата са с такива впечатления да не искат деца на празника.Ние сме си поканили гостите с децата, някои сами заявиха,че няма да ги вземат,но на останалите децата са кротки и се забавляват на сбирки,така че не ни е проблем да присъстват Wink

# 421
  • Мнения: 4 411
Преди 2 месеца бяхме канени на вечерна сватба. Детето, както съм казвала и преди няма на кого да бъде оставено. В обредния дом бяхме заедно тримата. Там тя беше инструктирана, че не се говори, а се слуша. Имаше букет, който тя да подари на булката. Още при влизането каза на баща си, че е време да млъкне. Изтърпя целия ритуал, а после поздрави младоженците, кумувете и родителите на младоженците. При положение, че не обича непознати, сама реши и тя да подаде ръка на всички и да им каже честито. Не съм я карала  Peace

До ресторанта отидохме всички. Изчакахме ритуалите по посрещането на младоженците и после мъжа ми ни прибра нас двете и го изпратих обратно на сватбата.

За мен това беше най-добрия вариант. Хем аз успях да съм на ритуала на младоженците, хем част от нашето семейство остана да празнува с тях до края.

# 422
  • Мнения: 744
Мирандина, през цялото време няколко човека се опитваме да обясним, че децата са продукт на родителите и че ако едно дете е толкова ужасно, че да съсипе едно тържество, място на това тържество нямат и родителите му, защото те не могат да направят зависещото от тях, за да не развалят фона.

Не е проблема в детето, нищо ужасно няма в самото дете. Миранда хубаво го е описала като факти, няма нищо по-нормално от това 6 месечно бебе да плаче или 2 годишно да дърпа чинии и маже непрекъснато, опитвайки се да яде само. Това е нормално и става през цялото време. Просто не им мястото на такъв повод ако малко поне ти пука за комфорта на останалите гости и на младоженците, обратния вариант - твоето отроче е уникално и цялата тая суматоха доставя само радост, респективно  всички трябва да се съобразяват щото иначе Х е обидена че детето й не е желано. Ей до това се свежда...въпрос на възпитание и мироглед.

# 423
  • Мнения: 2 352
vespers, във всички случаи става въпрос за нетактичност на възрастните. Няма значение дали са отвели бебе или тежък 15-годишен случай. 

# 424
  • Мнения: 744
Съгласна съм, така е. Просто при тийн сладурите по-рядко има хард програма, докато при малките до 2-3 г. е задължително да я чуеш при престой над час  Grinning

# 425
  • Мнения: 2 746
..... Просто не им мястото на такъв повод ако малко поне ти пука за комфорта на останалите гости и на младоженците, обратния вариант - твоето отроче е уникално и цялата тая суматоха доставя само радост, респективно  всички трябва да се съобразяват щото иначе Х е обидена че детето й не е желано. Ей до това се свежда...въпрос на възпитание и мироглед.


Малко встрани от сватбите е, но нещо подобно навремето е развалило приятелство между свекърва ми и нейна приятелка. Свекърите отиват да прекарат Нова година с още 2 семейства в дома на  друго семейство. Водят мъжа ми, тогава около 4-5 годишен, като той е единствения малчуган в компанията на възрастните. Естествено, почва да скучае, и взел да отваря и да рови в чекмеджетата на секцията - нормално, малко дете си търси забавление. При което домакина му прави забележка да престане, а свекървата се разсърдила на забележката,  и веднага напуска тържеството Mr. Green Сакън, никой да не се скара на "златото" и.... И тази простотия става причина свекърва ми да прекрати приятелството си с добра приятелка...

# 426
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ха-ха, вместо свекърва ти да си озапти чедото, че дори с деца при условие, че моите като отидат някъде съм ги научила да се държат прилично, гостенче дойде ли и ми рови и чупи - не го обичам. Гледам да не повтарям.

Общи условия

Активация на акаунт