БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-37

  • 38 922
  • 769
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 15 280
Това е темата за бързи въпроси, когато не ни се иска да питаме в отделна тема.

Предишната тема: БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-36

И въпреки тази тема, и все пак.... Много по-добре е да задавате въпросите си в отделни теми. Целта на темата "БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ" в никакъв случай не е всички въпроси да бъдат задавани тук. Много често в предишните теми едни и същи въпроси се задаваха през няколко страници. Никой не се връща назад и не чете. Не всеки, който може да даде мнение, отговаря на въпросите, защото са много разпилени. В същото време, в "бързите" теми има много ценни отговори, които, обаче, са потънали нейде из 50-те страници на 29-те предишни теми и е почти невъзможно да бъдат намерени и прочетени.
Приемете го и като препоръка, и като молба - задавайте въпросите си в отделни теми. Там информацията ще бъде по-подредена, събрана на едно място. Когато някой търси отговори, много по-лесно ще ги намира и с търсачката.

# 1
  • Мнения: 737
Здравейте и благодаря за новата темичка   bouquet
Искам да попитам, моето бебе е с дълго продължаваща хрема (друго няма). Не е много силна. Основно сутрин, но вече е така повече от 10 дни. Спряла съм захранването с нови храни.
Дали не мога да продължа? До момента сме само на оризче.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
запис, благодарности за новата тема Simple Smile  bouquet

# 3
  • UK
  • Мнения: 4 311
Благодаря за темата.   bouquet

Кога мога да захраня с жълтък от пъдпъдъче яйце? Не съм захранила още с жълтък, може ли направо с пъдпъдъчи или трябва първо от кокоше яйце? Има ли въобще разлика във въвеждането на двата вида и кое първо.

Относно авокадото - аз го давам всякак - в зеленчуковото пюре на обяд, може и с плодовото, може с банан. Моята бебка го харесва и самостоятелно.

# 4
  • Мнения: X
И аз да се разпиша в новата тема.
Патладжани откога почнахте да давате?

# 5
  • Мнения: 1 530
и аз да се запиша да следщ темата Simple Smile

# 6
  • Мнения: 377
Feride, по-добре изчакай още някой друг ден.

Малиш, защо държиш да даваш патладжан? Трудносмилаема храна, в която няма нищо полезно... Ако искаш да даваш, вече може, но нека е в незначително количество.

# 7
  • Мнения: 94
Колко време след въвеждане на месото да дам глутен? Давах 6 дена месо, сега ще го почвам през ден. След 10-тина дни ок ли е?

# 8
  • Мнения: X
ММ също е против,защото има проблеми с бъбреците.
А в яслите дават ли патладжани ?

# 9
  • UK
  • Мнения: 4 311
Не съм виждала, Малиш, в менюто, нито в яслата, нито в детската градина, нито на детската кухня, когато вземахме преди година и повече, гъби също не присъстват. Можеш да даваш, ако не ти е основен продукт в яденето, а някакво допълнение, на кубчета в плънка заедно с други неща *(свеки слага в плънката на пълнените чушки с ориз), няма да имате проблеми. Но, примерно мусака от патладжани, кьопоолу не бих дала, след 3 години тогава. Ние не консумираме вкъщи почти и не съм се чудила над тоя въпрос.   

# 10
  • Мнения: X
Ами ще изчакам до 3 год. Без това малката в яслата яде за първи път зеле и амарант.
А знаете ли откога се дават пчелни продукти като клеева тинктура, прополис, пчелно млечице.
С мед е захранена малко след годинката

# 11
  • UK
  • Мнения: 4 311
Тинктурите са на спиртна основа,  на листовките на клеевата тинктура от аптеката пише, че са за деца над 3 г, но знам много, които дават по-рано, по капка за годинка, на 2-годишно, 2 капки разтворени в сок, вода. Аз не съм и не бих давала, той няма и да го хареса. Някои си правят домашни, не знам как.
За прополиса и пчелното млечице нямам идея. Аз давам сироп от бъз давам по една-две чаени лъжички на ден, мед със сусамов тахан по една лъжичка, сусамовия тахан започнах една сега на 3 г. Медът ми е домашен, с палачинки, на филийка със сирене, с лъжичка, други пчелни не.

# 12
  • Мнения: X
Dejie пиша от тела и не виждам лентички. Колко голямо е детето. Имам възможност да си намеря сироп от бъз.

# 13
  • Мнения: 727
Хайде и аз да се запиша в новата тема с един въпрос: Въвела съм преди повече от месец сиренето. Мога ли да дам смело готово пюре с моцарела или да действам като с нова храна?

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
и аз с въпрос, днес се опитах да предложа тиквичка за пръв път с пюренцето на Хип, децата останаха меко казано отвратени, чудя се как да продължа, имаме въведени тиква, картоф и морков, смятам да продължа с пащърнащак. Какво ще ме посъветвате, става ли да направя ден почивка и да предложа пащърнак newsm78 или пък да опитам да приготвя тиквичка с нещо, например картоф, морков, белким се хареса повече newsm78

Общи условия

Активация на акаунт