Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 292

  • 42 035
  • 727
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 34 058




ПРЕВЕДЕНИ ЕПИЗОДИ


 












ПРЕВЕДЕНИ ЕПИЗОДИ

(1 eп)  (2 еп)  (3 еп)  (4 еп)  (5 eп)  (6 еп)  (7 еп)  (8 еп)  (9 еп)  (10 еп)  (11 еп)  (12 еп)  (13 еп)(14 еп)  (15 еп)  (16 еп)  (17 еп)  (18 еп)  (19 еп)  (20 еп)  (21 еп)  (22 еп)  (23 eп)  (24 еп)  (25 еп)  (26 еп)  (27 еп)  (28 еп)  (29 eп)  (30 еп)  (31 еп)  (32 еп)  (33 еп) (34 еп)  (35 eп)  (36 еп)  (37 еп) (38 еп)  (39 еп)  (40 еп)  (41 еп)  (42 еп) (43 eп)  (44 еп)  (45 еп)  (46 еп)  (47 еп)  (48 еп)  (49 еп)  (50 еп)  (51 еп)  (52 еп)  (53 еп)  (54 еп)  (55 еп)  (56 еп)  (57 еп)  (58 еп)  (59 еп)  (60 еп)  (61еп)  (62 еп)  (63 еп)  (64 еп)  (65 еп)  (66 еп)  (67 еп)  (68 еп)  (69 еп)  (70 еп)  (71 еп)  (72 еп)  (73 еп)  (74 еп)  (75 еп)  (76 еп)  (77 еп)  (78 еп)  (79 еп)  (80 еп - Финал)
 


ЕДИН СНИМАЧЕН ДЕН ЕНГИН - ИСТОРИЯ НА УСПЕХА    







АКО БЯХ ОБЛАК с български субтитри


 









ВАЖНО: НА КОЙТО МУ Е ТРУДНО ДА СЕ ОРИЕНТИРА-ДА ПИШЕ НА ЛИЧНИ.




ДОБРЕ ДОШЛИ В ТЕМАТА

Последна редакция: нд, 09 ное 2014, 17:59 от mariana51

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 34 058


С лъвски скок пристигам за да ви съобщя - Йомер е добре и отново ще е с вас.
Добре дошли дами в темата и нека ни е приятно, нека ни е хубаво с Енгин Акюрек.

# 2
  • Мнения: 23 221


Честита нова тема момичета  Two Hearts



Мариянка  Two Heartsблагодаря за чудесно оформената тема и
нека да си я изпишем с нужното настроение

За всички вас


# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 34 058


Най-важното е, че разликата не се изразява само в това бръснат ли ще е, с мустаци ли, с брада ли. Просто това са различни мъже. Което е най-удивителното, защото всеки от тях си има характер, изражения, жестове, походка, глас, които винаги са си само техни. И никога не се повтарят.
Аз бях удивена (за пореден път!) от разказа на фенките, в който казаха, че дори тембъра на гласа на Енгин няма нищо общо с този на неговите герои. Ето това е то - умението да "наденеш втората кожа" и да си друг човек - от върха на космите на главата си до върха на пръстите на краката си.


+1 newsm10

И от мен +1

# 4
  • Мнения: 4 966


Затвориха темата и постът ми замина в небитието. Simple Smile)

Та, Любов, като знам как Енгин съпреживява героите си, то не знам дали е съгласен да си причини това - да остави у себе си чудовището да оживее и да се развива... Както той сам казва, изисква се смелост, за да избереш актьорската професия за цял живот. Може и да не му предлагат подходяща роля, а може и той да не иска да приеме такъв персонаж... Но наистина - ще поживеем и ще видим. Simple Smile Определено мисля, че Енгин не се бои от предизвикателства. Това, което го кара да размисля дълго дали ще приеме дадена роля, според мен, е съзнанието за "утайката", която ще остане в душата му след всеки един от тези мъже, които е пресътворил на екрана.

# 5
  • Мнения: 716
  Аз пък реших да пренеса полемиката в новата тема. Да ни е честита, нека да има повече интересни и вълнуващи неща в нея!
   Първо, Мариянка, мисля че актрисата със забрадката, чиято снимка сложихте в предишната тема, игра майката на Ердоан, а не на Вурал. Но нейсе, това са подробности, както се вика. Peace
   Но ползвам поста като повод да потвърдя думите ти, че Голямият актьор играе всичко. Естествено, всеки си има амплоа, образи, в които е най-силен, но Големият може всичко.
   Точно затова не се притеснявам да наричам Енгин "голям" и да го сравнявам със световните звезди, защото той е точно "различен човек", както писа Маричка във всеки свой образ.
Та за Небахат...
Скрит текст:
преди доста време си казах мнението за нея и не съм го променила. Изключително красива жена, направила кариера благодарение на красотата си. Скромен, но грижливо експлоатиран и промотиран талант. Безспорен интелект - доказателство за мен е това, че е успяла да извлече максимум дивиденти от красотата си. Защото красавици колкото щеш, но без достатъчно акъл да инвестират красотата си в нещо.
   Тогава казах, че слагам Туба в същата категория. Красива жена със скромен талант, който ако се направлява умно, ако се подбират внимателно проектите й, ако се промотира добре; и ако естествено тя не направи големи гафове по отношение на морала, защото в Турция това има значение... тя има всички шансове да повтори съдбата на Небахат - да се превърне в жива легенда на висока почит. Особено в страна като Турция, където красотата се боготвори. В този смисъл, съгласна съм с Шатци, че разликата между двете е единствено във възрастта и опита. Времето ще покаже дали Туба притежава същия интелект, за да оползотвори красотата и таланта си.
   Аз съм гледала Небахат в ЗП и ВВ. В ЗП тя прави много силен образ, но вероятно, благодарение на това, че той беше добре създаден, с втъкана в него силна драма. Впечатли ме как пресъздаде смесените емоции на героинята си - от една страна доста извратено завиждаше на дъщеря си и злобееше срещу нея, а от друга все пак се оказа, че я обича по неин си начин. Във ВВ образът й отново беше на властна и умна жена. И там се справя страхотно.
   Тук, в КРА явно отново бяха замислили нещо подобно, но не им се получи. Героинята й беше куха отначало докрай, скучна и еднообразна.
   Впрочем, "еднообразна" е за мен най-точното определение на Небахат като актриса - тя може да играе само едно нещо. Играе го много добре, спор няма, но толкова. Наистина не мога да си я представя да играе успешно Сафие от Облака или Мукадес от КВФ.
   В този смисъл, приемам за надменно поведението й спрямо нейните колеги. Разбира се, че тя е "голяма работа", никой не й го оспорва, но сама да си го рецитира постоянно... издава някаква вече патологична форма на нацисизъм. И нямам толкова предвид това последното й изказване за Туба (защото там тя е наистина премерена и дипломатична - не иска да каже нищо лошо, затова подчертава друго добро качество и съзнателно подминава лошото), а интервюто й пред АТВ.  Когато изрично я помолиха да коментира по-младите си колеги (включително и Енгин), тя каза, че коментирала само колеги от своето ниво. Което си беше направо просташко (лично мнение!). Тя може наистина да гледа на тях като на палета и недоносчета, но все пак доброто възпитание изисква да бъдеш мил. Да не говорим, че един наистина добър професионалист не може да не забележи таланта до себе си, независимо че е по-млад. Имам предвид Енгин, естествено. И това, че се прави, че не го вижда, според мен си е просто завист и нищо друго.
   Като контрастен пример ще дам актьора, който играе "бащата" на Енгин в КВФ - Фахретин бей. Съжалявам, но в момента името ми изскочи от ума. Той също е една от легендите им. Когато и на него задават абсолютно същия въпрос - да коментира младото поколение актьори, той говори изключително ласкаво за Енгин и казва, че след общата им работа го чувствал като истински син. Разбира се, в това може да има някаква доза лицемерие, но въпреки всичко уважението и респектът пред таланта си личат.
   Та в този ред на мисли, Небахат не печели уважението ми с подобно поведение. ЧАК толкова велика актриса не е и е добре дори великият човек да бъде човечен.
   Какъвто е нашето момче, например.  love001

Последна редакция: нд, 09 ное 2014, 18:56 от barisea

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 34 058


Нова снимка в новата тема. Това май е пред къщата където е финала на еп.23.

# 7
  • Мнения: 716


Нова снимка в новата тема.
Това не е ли бандитчето, което комисарят така сръчно обезвреди пред къщата във финалната сцена? Дето после го оковаха с белезници за стълба... Е, чест е за него да го цапне по главата точно Енгин... Joy Joy Joy Joy

# 8
  • Мнения: 4 966
А този до него е лежащият до входа "бандит", който Арда закопча за улук или тръба там...

# 9
  • Мнения: 599
Цитат
Ако Небахат се беше изказала ласкаво и за таланта на Туба, никой нямаше да се занимава с нейното право на оценка. Едни щяха да се съгласят с нея, други - не, но никой нямаше да се занимава с нейното право да оценява. Тоест, нищо ново под слънцето - ако мислиш като мен, ок, обаче, ако не, свободата на словото не важи за теб. Според мен, не трябва да е така. Аз може докрай да отстоявам дадена позиция  и да съм контра на всяко различно мнение, но не е справедливо да оспорвам правото на опонента да се изкаже.... както и не е здравословно да се обиждам и да напусна темата (примерно) под претекст, че тук има напрежение,  а истинския ми проблем да е, че не успях да склоня мало и голямо да мисли като мен.

 newsm51 Любов!
Аурелия, а нима с поста си не оспорваш правото на даден участник да твърди, че в темата има напрежение! Има напрежение и то излишно!!! Това е моето мнение и само за справка - никога не съм искала да склоня мало и голямо да мисли като мен! Ще замълча дотук, защото считам, че всяка една дума в повече ще е излишна!!!

# 10
  • Мнения: 716


Затвориха темата и постът ми замина в небитието. Simple Smile)

Та, Любов, като знам как Енгин съпреживява героите си, то не знам дали е съгласен да си причини това - да остави у себе си чудовището да оживее и да се развива... Както той сам казва, изисква се смелост, за да избереш актьорската професия за цял живот. Може и да не му предлагат подходяща роля, а може и той да не иска да приеме такъв персонаж... Но наистина - ще поживеем и ще видим. Simple Smile Определено мисля, че Енгин не се бои от предизвикателства. Това, което го кара да размисля дълго дали ще приеме дадена роля, според мен, е съзнанието за "утайката", която ще остане в душата му след всеки един от тези мъже, които е пресътворил на екрана.
Това си е и моя стара мечта - да видя Енгин като злодей. Но мисля, че няма да му отива да е някакъв брутален главорез. Нещо по-фино виждам като за него... Все ми се върти в ума Дориан Грей. Нещо такова... зловещо... с две лица... Настръхвам само като си го представя в такова амплоа. Ще ни разбие емоциите вовеки! Ама нерде ги сценаристите в Турция, дето да напишат свестен сценарий за такъв герой, нердееееееее?  smile3514

# 11
  • Мнения: 4 966
Нема такива засега на хоризонта, Барисеа. Но Дориан Грей!... О, да! Хайде да им пишем да направят римейк на историята!  Grinning С Енгин в главната роля, разбира се. Simple Smile))

# 12
  • Мнения: 1 951
  Аз пък реших да пренеса полемиката в новата тема. Да ни е честита, нека да има повече интересни и вълнуващи неща в нея!
   Първо, Мариянка, мисля че актрисата със забрадката, чиято снимка сложихте в предишната тема, игра майката на Ердоан, а не на Вурал. Но нейсе, това са подробности, както се вика. Peace
   Но ползвам поста като повод да потвърдя думите ти, че Голямият актьор играе всичко. Естествено, всеки си има амплоа, образи, в които е най-силен, но Големият може всичко.
   Точно затова не се притеснявам да наричам Енгин "голям" и да го сравнявам със световните звезди, защото той е точно "различен човек", както писа Маричка във всеки свой образ.
Та за Небахат...
Скрит текст:
преди доста време си казах мнението за нея и не съм го променила. Изключително красива жена, направила кариера благодарение на красотата си. Скромен, но грижливо експлоатиран и промотиран талант. Безспорен интелект - доказателство за мен е това, че е успяла да извлече максимум дивиденти от красотата си. Защото красавици колкото щеш, но без достатъчно акъл да инвестират красотата си в нещо.
   Тогава казах, че слагам Туба в същата категория. Красива жена със скромен талант, който ако се направлява умно, ако се подбират внимателно проектите й, ако се промотира добре; и ако естествено тя не направи големи гафове по отношение на морала, защото в Турция това има значение... тя има всички шансове да повтори съдбата на Небахат - да се превърне в жива легенда на висока почит. Особено в страна като Турция, където красотата се боготвори. В този смисъл, съгласна съм с Шатци, че разликата между двете е единствено във възрастта и опита. Времето ще покаже дали Туба притежава същия интелект, за да оползотвори красотата и таланта си.
   Аз съм гледала Небахат в ЗП и ВВ. В ЗП тя прави много силен образ, но вероятно, благодарение на това, че той беше добре създаден, с втъкана в него силна драма. Впечатли ме как пресъздаде смесените емоции на героинята си - от една страна доста извратено завиждаше на дъщеря си и злобееше срещу нея, а от друга все пак се оказа, че я обича по неин си начин. Във ВВ образът й отново беше на властна и умна жена. И там се справя страхотно.
   Тук, в КРА явно отново бяха замислили нещо подобно, но не им се получи. Героинята й беше куха отначало докрай, скучна и еднообразна.
   Впрочем, "еднообразна" е за мен най-точното определение на Небахат като актриса - тя може да играе само едно нещо. Играе го много добре, спор няма, но толкова. Наистина не мога да си я представя да играе успешно Сафие от Облака или Мукадес от КВФ.
   В този смисъл, приемам за надменно поведението й спрямо нейните колеги. Разбира се, че тя е "голяма работа", никой не й го оспорва, но сама да си го рецитира постоянно... издава някаква вече патологична форма на нацисизъм. И нямам толкова предвид това последното й изказване за Туба (защото там тя е наистина премерена и дипломатична - не иска да каже нищо лошо, затова подчертава друго добро качество и съзнателно подминава лошото), а интервюто й пред АТВ.  Когато изрично я помолиха да коментира по-младите си колеги (включително и Енгин), тя каза, че коментирала само колеги от своето ниво. Което си беше направо просташко (лично мнение!). Тя може наистина да гледа на тях като на палета и недоносчета, но все пак доброто възпитание изисква да бъдеш мил. Да не говорим, че един наистина добър професионалист не може да не забележи таланта до себе си, независимо че е по-млад. Имам предвид Енгин, естествено. И това, че се прави, че не го вижда, според мен си е просто завист и нищо друго.
   Като контрастен пример ще дам актьора, който играе "бащата" на Енгин в КВФ - Фахретин бей. Съжалявам, но в момента името ми изскочи от ума. Той също е една от легендите им. Когато и на него задават абсолютно същия въпрос - да коментира младото поколение актьори, той говори изключително ласкаво за Енгин и казва, че след общата им работа го чувствал като истински син. Разбира се, в това може да има някаква доза лицемерие, но въпреки всичко уважението и респектът пред таланта си личат.
   Та в този ред на мисли, Небахат не печели уважението ми с подобно поведение. ЧАК толкова велика актриса не е и е добре дори великият човек да бъде човечен.
   Какъвто е нашето момче, например.  love001

 newsm51 newsm10
Благодаря от сърце  bouquet

# 13
  • Мнения: 2 293


Затвориха темата и постът ми замина в небитието. Simple Smile)

Та, Любов, като знам как Енгин съпреживява героите си, то не знам дали е съгласен да си причини това - да остави у себе си чудовището да оживее и да се развива... Както той сам казва, изисква се смелост, за да избереш актьорската професия за цял живот. Може и да не му предлагат подходяща роля, а може и той да не иска да приеме такъв персонаж... Но наистина - ще поживеем и ще видим. Simple Smile Определено мисля, че Енгин не се бои от предизвикателства. Това, което го кара да размисля дълго дали ще приеме дадена роля, според мен, е съзнанието за "утайката", която ще остане в душата му след всеки един от тези мъже, които е пресътворил на екрана.
Това си е и моя стара мечта - да видя Енгин като злодей. Но мисля, че няма да му отива да е някакъв брутален главорез. Нещо по-фино виждам като за него... Все ми се върти в ума Дориан Грей. Нещо такова... зловещо... с две лица... Настръхвам само като си го представя в такова амплоа. Ще ни разбие емоциите вовеки! Ама нерде ги сценаристите в Турция, дето да напишат свестен сценарий за такъв герой, нердееееееее?  smile3514
Ееее, къде ти естети и декаденти като Оскар Уайлд?!! Ето това за мен ще е безкрайно интересно да видя по нашите земи...А дотогава ще си гледаме "КРА" и ще си говорим...

# 14
  • Мнения: 4 966
Любовче, с удоволствие си говоря с всички вас.  Hug Simple Smile Но КРА не ми доставя желаното удоволствие.  Sad
Ето в 23-и еп. (много по-добър от предишните, впрочем!) какво ме подразни - Елиф час преди да се срещне с Левент беше силно разстроена от срещата с Таяр... после изведнъж всичко и премина и изпадна в луд възторг от покачващите се проценти на печалчбата, от красиво устроеното си ателие и даже взе, че се вдъхнови да рисува до късни доби, забравяйки отново за всяка друга неприятност - грижите за Нилю, за Аслъ, за следствието...  ooooh! Ами извинете, ама такъв характер на героинята за мен е неправдоподобен и прекалено леконравен... Не я харесвам, показана по този начин. Ако сцените бяха подредени по др. начин - първо печалбите и ателието, после скандала с Таяр... някак по-приемливо щеше да ми е... а така... направо ми иде да и шлевна някой, че да се освести и да си организира най-после приоритетите тая жена...

Последна редакция: нд, 09 ное 2014, 19:47 от marytza

Общи условия

Активация на акаунт