БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 37 876
  • 758
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: X
Като нямаш достатъчно орехи добавяш малко натрошени бисквити или галета и посипваш .
 Има амбалажни кутии за около лв / и аз нямам такава кутия за покриване ,но точно тази торта не помня да ми е засъхнала . Аз правих Медовик / но крема ми беше със заквасена сметана /.
 Може да я захлупиш с по -дълбока тава или чист /неползван леген Grinning  -  на село като съм правила огромни торти зимата и отлежават в някоя стая съм похлувала точно с един леген ,който се ползваше само с тази цел /
Кекса се пече и бухна .
 Ама аз толкова промени направих в рецептата та та видя сега.  
Печката ми обаче май нещо се е развалила пече един кекс вече 40мин.
Изпече се  ,поради огромното количество ядки и сушени плодове и локум ми беше залепнал.
 А и посипах формата с галета / за пръв път за проба -и последен   Joy /
 Кекс като кекс не е отговор .
   Прилича на пандишпан /аз му добавих и олио -смесих рецептата на леля ми за кейк и тази с аспирина и се получи добре/
 

Последна редакция: чт, 11 дек 2014, 16:01 от Анонимен

# 751
  • софия
  • Мнения: 25 560

Не, просто сложих повече от сладкарската сметана, отколкото беше в рецептата и наистина стана доста. Е, доста, доста 3-4 пълни супени лъжици примерно...  Rolling Eyes

Ами да, на поднос, непокрита... нямам подходяща кутия... винаги така ми стоят тортите  Blush
Явно това ще да е причината.
Правила съм много пъти френска селска торта. Никога не ми е изсъхвала, но не ползвам готварска сметана. Според мен изсъхването е заради 2те неща - непокрита торта и растителна сметана. Ако нямаш капак можеш да завиваш с фолио (от онова сребристото, не прозрачно, че ще се лепне много). Peace

# 752
  • София
  • Мнения: 10 904
Правих Френска селска торта снощи - сутринта нямах търпение и си хапнах /а пише да престои 24 часа/, обаче кремът беше поизсъхнал. Пък, ако бях чакала цяло денонощие, не знам какво щеше да стане.  ooooh!
Кремът е от разбита сладкарска сметана + цедено кисело + заквасена сметана + добавки /лимонов сок, лим. кора, ванилия и т.н./
Според вас защо се получи и следващия път как да предотвратя това засъхване? То можем и за 1 ден да я изядем, но целта е да изглежда естетически добре поне 2 дни, а тя още на 1 ден се "спече"  Rolling Eyes
/днес ще нося и на други хора от нея, чудя се дали отгоре да не я позамажа с нещо  Blush/

Проблемът е в течната сметана. Не трябва да се прекалява с разбиването. След като се разбие и престои започва да съхне. Сама казваш че си сложила повече.  Peace

# 753
  • Мнения: 22 867
... можеш да завиваш с фолио (от онова сребристото, не прозрачно, че ще се лепне много). Peace

И с прозрачното става, не лепи. Някъде в рецептата на Канея мисля, че го пишеше, да се завие във фолио и да се остави да "узрее", така правя обикновено. Иначе е добре да е в кутия в хладилника тортата, ако позастои, и заквасената сметана ще стане на браздички, засъхва си. Peace

# 754
  • Варна
  • Мнения: 706
Здравейте, малката иска да правим коледни сладки, досега съм ги украсявала с цветна глазура от пудра захар и лим.сок, но сега тя иска нещо по-така, та реших, че като за начинаещ ще ми е по-лесно с марципан Варна. Въпросът ми е как се залепват марципанените форми върху меденките?

# 755
  • Sofia
  • Мнения: 26 459
не съм правила,но като съм чела и гледала красоти в темите за украса на сладкиши мисля,че се слепват с някакъв маслен крем

# 756
  • Мнения: 2 776
Може само с вода, леко намазваш с четка и прилепваш марципана.
Може с малко разреден с вода мед.
Може и разтворена с вода глюкоза.
Аз залагам на последните 2 щом е за бисквитки, ако е марципанов елемент в/у марципанов елемент ....тогава само с  вода.

Масления крем е за изолация, в/у бисквитки не се слага.

Последна редакция: чт, 11 дек 2014, 16:46 от polly

# 757
  • Мнения: 11 607
Прияде ми се френска селска торта........ммммммммм.....

НОВА ТЕМА

  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 758
  • Мнения: 3 020
Благодаря на всички ви.  Hug
Моля за линк за подходяща кутия - мисля, че не разбрах каква е най-подходящата в случая? Като от купените торти ли картонена или пластмасова?  Rolling Eyes
Иначе в рецептата си пишеше сладкарска сметана и сложих повече точно заради заквасената, защото знам, че тя стяга и "изсъхва" при престой. Ама явно и сладкарската е така.  Rolling Eyes

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт