Как да се казва бъдещата госпожица?

  • 7 845
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 326
И така и аз тука с въпрос относно името на нашата втора девойка.Бъдещата кака се казва София и има имен ден ,но за новата госпожица не можах да харесам име с имен ден затова съм се спряла на тези двете.
Помагайте. Simple Smile
Също така ,ако някой знае значението на имената да сподели.
За Дамяна съм проучила ,че означава победител,а за Даяна -измолена от бога.
Та това е ,ако някой знае и друго тълкуване и значение за тях да споделя.

# 1
  • Мнения: 6 833
Гласувах за Даяна - едно от любимите ми е  Peace Дамяна нещо не ми допада, някак грубовато ми звучи.

# 2
  • Мнения: 1 796
Дамян празнува имен ден на 1 юли. На тази дата християнството отбелязва деня на Св. безсребърници Козма и Дамиан. Името Дамян произлиза от гръцкото daman, което означава “укротявaм”. На този ден празнуват още Даме, Дамяна, Дамянка и др.

За Дамяна гласувах Peace

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Дияна повече ми харесва - богинята на лова. Другото е бледо подобие, но е заради изговора на английското и. А за българите подходящи са българските изписвания и изговори на имена.

# 4
  • Мнения: 725
Даяна и София звучат прекрасно  Hug

# 5
  • Мнения: 326
Дияна ,не става свързвам го с личности ,които не харесвам и най-вече мъжът ми не го иска

# 6
  • Мнения: 288
Много харесвам името Дамян, но ... за момче. Даяна не ми допада, аз бих се спряла на ДЕяна, Димана или Даная.

# 7
  • Мнения: 5 513
Даяна.
Не харесвам женски имена произлизащи от типично мъжки.Преди време
имаше една Валерия на площадката.Помиташе и по-големи момчета от нея.
Момичетата трябва да са женствени.Лично мнение.

# 8
  • Мнения: 8 907
Гласувах за Даяна. Харесвам Дамян, но Дамяна - не. Не се сещам без справка кога има имен ден обаче.
Диляна? Българско, цветно, пак има -яна...

# 9
  • Мнения: 326
Мерси на всички ,до момента които гласуват.Целта за избора ми на име не е да има -яна накрая просто тези имена ни харесаха и отговориха на критериите за име

# 10
  • Мнения: 8 907
Позволих си да предложа име, което има имен ден, при това на голям празник. Не чета внимателно, но ми се стори, че "имен ден" е сред критериите ви.

# 11
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 292
Гласувах за Дамяна Heart Eyesсилно име с хубаво значение.

# 12
  • Мнения: 2 761
Гласувах за Дамяна.

# 13
  • Мнения: 4 500
Дамяна  Heart Eyes  Но най-най-много ми харесва Димана  Heart Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 5 658
Гласувах за Дамяна. Ако алтернативата беше Диана, щях да предпочета него.

# 15
  • Мнения: 4 569
Дамяна, но по-скоро бих избрала друго.

София и Лора
София и Луиза
София и Елиза

# 16
  • Мнения: 5 978
Дамяна  Peace Много интересно и същевременно не е "вносно". Даяна ми зучи нелепо, не знам защо.  Даяна Николова /примерно  Wink/  - ами не е на място, съжалявам, така мисля  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 304
 и аз бих предложила ДИМАНА!има си имен ден(димитрожден)и не ми звучи твърдо като ДАМЯНА нито претенцизно като ДАЯНА.....освен това си е много хубаво българско име,което не е от преексплоатираните в последните години.а и камбинацията СОФИЯ И ДИМАНА никак не е лоша.освен това добре съчетава посочените от вас две имена.каквото и име да изберете за госпожицата,пожелавам и да си го носи със здраве и да и е на късмет!

# 18
  • Мнения: 291
Даяна.  Heart Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 44 142
 Дамяна

# 20
# 21
  • Мнения: 3 131
Дамяна  Peace

# 22
  • Мнения: 186
Гласувах за Даяна, просто защото съвсем другото не ми харесва.
Със София ми се връзват Дария и Далия.

# 23
  • Мнения: 505
Дамяна - много хубаво име.

# 24
  • София
  • Мнения: 39 785
Гласувах за Дамяна.

Моята щерка е Дияна. Учителката в градината ѝ казваше Деяна.

# 25
  • Мнения: 576
Гласувах за Даяна,въпреки че повече ми харесва Диана или Димана вместо Дамяна,но аз по принцип не харесвам имена в които има буквата "я" звучи ми някак си като бля-бля-бля(това си е лично мое възприятие и не искам да ангажирам никого с него просто споделям мнение).

# 26
  • Мнения: 4 696
Дамяна и като звучене, и като значение! Peace

# 27
  • Мнения: 15 379
Даяна.

# 28
# 29
  • Мнения: 1 364
Гласувах за Даяна Peace
Дамяна изобщо не ми харесва.

# 30
  • Мнения: 6 993
Дамяна от мен.

# 31
  • София
  • Мнения: 8 657
Дамяна ми е по-интересно.

# 32
  • Мнения: 465
Глас за Даяна, но и то не ми допада  достатъчно.

Диман е чудесно, но Димана някак ми е странно.

Харесвам повече предложените Далия и Диана.   bouquet

# 33
  • UK
  • Мнения: 4 309
От тези двете Дамяна, но и аз бих предпочела Димана и Диляна.

Не разбирам желаеш ли все пак да помагаме с други предложения или твърдо сте решили да е едно от двете?

# 34
  • Мнения: 8 907
О, аз се опитах да предложа Диляна назад в темата, но авторката май деликатно ме отряза. Laughing

# 35
  • UK
  • Мнения: 4 309
Аз видях, заради това питам. Иначе ако е склонна да мисли и други варианти, да предлагаме и без буквата Д.  Laughing И аз останах с впечатление, че тези две не са и съвсем по сърце след като не отговарят на изискванията и за имения ден.

# 36
# 37
  • Мнения: 3 922
Даяна не ми навява добри асоциации. Имам предвид трагичната гибел на принцесата и въобще нещастния й личен живот.
Дамяна пък ми е твърде мъжко, грубо.

Компромисни варианти Дияна/Диляна/Даниела и Димана.

# 38
  • Мнения: 3 535
Димана  , галено Дими / Диана - Диди Simple Smile

# 39
  • Мнения: 5
Дамяна Heart Eyes

Моята дъщеричка се казва така, името много ми харесва, но аз като цяло харесвам мъжко звучащи женски имена: Явора, Мартина, Бориса,

# 40
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
Дияна повече ми харесва - богинята на лова. Другото е бледо подобие, но е заради изговора на английското и. А за българите подходящи са българските изписвания и изговори на имена.
На същото мнение съм!   Peace Все пак гласувах за Даяна.

# 41
  • Мнения: 13
Даяна.
Не харесвам женски имена произлизащи от типично мъжки.Преди време
имаше една Валерия на площадката.Помиташе и по-големи момчета от нея.
Момичетата трябва да са женствени.Лично мнение.

Само, че в случая с Валерия май е обратното!
Валери в много държави е женско име, а Валерия е старо римско име!

P.S. - И двете имена са хубави. Димана също е хубаво име!


поздрави

# 42
# 43
  • Мнения: 11 747
Дамяна! Много ми харесва, красиво е, интересно, небанално. От всички изброени до тук с Д бих избрала Дамяна.

# 44
  • Мнения: 505
Имената са прекрасни , няма нужда да се предлагат нови. Има теми в които това е наложащо обаче.  Laughing

# 45
  • Мнения: 5 978
Имената са прекрасни , няма нужда да се предлагат нови. Има теми в които това е наложащо обаче.  Laughing

Joy

Не мога да повярвам, че "Даяна" води в резултата  от анкетата  Confused

# 46
  • Мнения: 505
И на мен не ми е любимо, надявам се да изберат Дамяна.

# 47
  • Мнения: 13
Даяна звучи много по женствено, Дамяна ми е звучи малко просто и недодялано!
Дано да не засегна някой, но това е лично мое мнение.
Така, че не се чудете как гласуват хората - всеки си има различен вкус и в случая най-важен е избора на родителите. Каквото и да изберат няма да сгрешат.  Wink

# 48
  • Мнения: 11 747
На мен Даяна ми звучи кичозно. Това беше от най- първите чужди имена, които навлязоха в началото на 90-те години при новородените. Повлияни от принцеса Даяна и първите американски филми, млади родители, лутащи се, опитващи се да бъдат модерни. Нещо като грешка на растежа ми е. В комплект с Ванеса и Памела. Трябва да отминат и да си останат там някъде, при родените в началото на 90-те.
Дамяна много ми харесва, не само измежду тези двете, изобщо ми харесва.

Последна редакция: пн, 09 фев 2015, 15:36 от pina

# 49
  • Мнения: 5 978
Даяна звучи много по женствено, Дамяна ми е звучи малко просто и недодялано!

И как го реши това  newsm78 Точно "кич" е думата, Пина много правилно го е казала... Наистина ли ви харесват подобни имена в комбинация с нашенско презиме и фамилия  newsm78  Представям си една Даяна Димитрова (в най-добрия случай  Grinning) да кажем... Аз в моето село и околности на колко Стивън-овци съм се наслушала  ooooh! Ами даже няма и да се извинявам - Даяна е посредствен избор и туйто  Laughing

# 50
  • Мнения: 6 833
На мен ми харесва, наистина  Peace
И някакси не го възприемам като Стивън или Памела, които определено не звучат добре с българско презиме и фамилия.
Даяна по-скоро го възприемам като вариант на Дияна и може би затова не ми звучи толкова чуждо.

# 51
  • Мнения: 8 907
И някакси не го възприемам като Стивън или Памела, които определено не звучат добре с българско презиме и фамилия.
Даяна по-скоро го възприемам като вариант на Дияна и може би затова не ми звучи толкова чуждо.
Именно! Даяна си има утвърден у нас аналог, докато Ванеса и Памела - не.
За мен анкетата е съвсем показателна. Laughing /точно 50:50 е сега/

# 52
  • Мнения: 11 747
Макар, че аз не съм от дразнещите се на комбинация с фамилия, тъй като фамилии има всякакви, освен това фамилията, особено при жените (но не само) е до време и до избор. Личното име го възприемам само за себе си. Освен това не съм противник на 'чуждите' имена, дълга тема и доста сме я разисквали. Също харесвам различните и интересни имена, нестандартните. Но то Даяна съвсем не е от тях. Доста е изтъркано и нищо оригинално няма в избора му. Като селска прелест ми е, отминала мода, като стара кръпка.

Да, аз затова си мисля, че Даяна толкова добре легна в онзи момент, защото хем звучеше екзотично за посткомунистическия момент, хем е толкова близко до Дияна, че не дразни, като приемлива оригиналност. Ванеса и то е нещо такова, след безбройните Ваня и Ванче, а и удобно за кръщаване на многото баби и дядовци Иванки/Ивановци. Хем 'модерно' име, хем бабата или дядото задоволени.

Ванеса как да няма?! Ванесите са новите Ванчета! Simple Smile

# 53
  • Мнения: 5 978
Ами то наистина е "Диана", произнесена а английско произношение. иначе си се пише точно така и там  Wink И като ще е "вариант' на Диа(я)на, защо не е направо второто  Grinning
Интересно ми е авторката какво мисли, защото не се е появявал откакто темата е пусната. Да не би Даяна вече да е родена и кръстена вече, а ние да си се плюнчим тук напразно  Laughing

# 54
  • Мнения: 6 833
Аз лично не познавам някой с името Даяна - нито пък съм чувала от близки, медии и т.н. и ме учудва, че казвате, че е изтъркано и банално  Rolling Eyes

Иначе авторката е от моята отчетна тема и Даяна/Дамяна още не е родена Wink

# 55
  • Мнения: 8 907
Познавам и Даяна, и Дамяна. И двете са в тийн възраст. Майката на Дамяна винаги се е стремяла да бъде по-различна и интересна, а майката на Даяна е съвсем обикновена. Затова и Даяна го намирам за съвсем нормално.

Ванеса и то е нещо такова, след безбройните Ваня и Ванче, а и удобно за кръщаване на многото баби и дядовци Иванки/Ивановци. Хем 'модерно' име, хем бабата или дядото задоволени.

Ванеса как да няма?! Ванесите са новите Ванчета! Simple Smile
НИкога нямаше да се сетя. ooooh!

# 56
  • Мнения: 326
Благодаря на всички за гласуването в анкетата.Аз още не съм решила как да се казва госпожицата ,нека да се роди жива и здрава и сърцето ще ми подскаже в момента в който я видя .Иначе за комбинацията с фамилията съм го мислила дали ще е Даяна или Дамяна  ще бъде Ивайлова Кадийска. Мерси и за предложенията и на други имена аз дълго време съм го мислила и премислила преди да ги напиша и предложа тези отхвърлейки едно по едно ,единствено Димана ми хареса като предложение.

# 57
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Не ми харесват и двете еднакво. Не харесвам имена с Д, не знам защо.
Освен Десислава, което ми харесва.

# 58
  • Мнения: 3 922
С "Д" харесвам само производните на "дар" - Дарина, Дарена, Дария, Дара.
И донякъде Деница.

# 59
  • Мнения: 5 978
Аз още не съм решила как да се казва госпожицата ,нека да се роди жива и здрава и сърцето ще ми подскаже в момента в който я видя .

 HugДано всичко мине по мед и масло с появяването на госпожицата, като я видиш няма да имаш никакви колебания наистина   bouquet
Хайде и от мен един глас за Димана  Wink

# 60
  • Мнения: 8 907
Какво му харесвате на Димана?
На мен ми звучи бабешко, не по-различно от Димитричка или Димитрин/к/а. Mr. Green

# 61
  • София
  • Мнения: 44 142
Аз между Димана и Дамяна не виждам кой знае каква разлика Simple Smile

# 62
  • Мнения: 11 747
Дамяна Кадийска е разкошна комбинация!  Simple Smile

# 63
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Какво му харесвате на Димана?
На мен ми звучи бабешко, не по-различно от Димитричка или Димитрин/к/а. Mr. Green
Абсолютно така ми звучат и Димана и Дамяна  Simple Smile. Груби и бабешки Embarassed.

# 64
  • Мнения: 505
На мен Даяна ми звучи кичозно. Това беше от най- първите чужди имена, които навлязоха в началото на 90-те години при новородените. Повлияни от принцеса Даяна и първите американски филми, млади родители, лутащи се, опитващи се да бъдат модерни. Нещо като грешка на растежа ми е. В комплект с Ванеса и Памела. Трябва да отминат и да си останат там някъде, при родените в началото на 90-те.
Дамяна много ми харесва, не само измежду тези двете, изобщо ми харесва.

 Peace Peace Peace

А в нашето село сега е на мода Саманта.

Последна редакция: вт, 10 фев 2015, 00:25 от mi_ivanova

# 65
  • София
  • Мнения: 149
Гласувах за Дамяна. Димана също е много хубаво.

# 66
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Дамяна  Peace Много интересно и същевременно не е "вносно". Даяна ми зучи нелепо, не знам защо.  Даяна Николова /примерно  Wink/  - ами не е на място, съжалявам, така мисля  Rolling Eyes
За да не се повтарям - напълно споделям  Peace
Не знаех, че има женско име Дамяна, страхотно е и уникално. И красиво.

# 67
  • Мнения: 13
Племенницата ми се казва Далия! Ето още едно предложение  Wink
Прекрасно име на цвете и не често срещано!

# 68
  • Мнения: 379
Какво му харесвате на Димана?
На мен ми звучи бабешко, не по-различно от Димитричка или Димитрин/к/а. Mr. Green
Абсолютно така ми звучат и Димана и Дамяна  Simple Smile. Груби и бабешки Embarassed.
Peace
Валерия, твоето предложение Далия е страхотно.  Heart Eyes
Иначе гласувах за Даяна аз.

# 69
  • София
  • Мнения: 149
Вече гласувах, но ще споделя три имена, които харесвам: Дивна, Диляна и Даная Simple Smile

Последна редакция: ср, 11 фев 2015, 15:49 от Ava_Adler

# 70
  • Мнения: 40
Даяна. Peace
Дамяна ми звучи по-грубо и мъжко. Като цяло познатите ми Даяни не са ми от най-любимите, но името не е зле.

А предложеното Далия ми е едно от любимите. По-нестандартно, но ми звучи адски нежно и готино. Представям си една много фина мома. А и ще си има имен ден на Цветница. Simple Smile

# 71
  • Мнения: 576
Самото цвете далия аз никак не го харесвам(бабите му казват гергина и мисля,че това име по му подхожда).Името Далия също не ми е от любимите.

# 72
  • Мнения: 13
Не знам как му викат бабите, но Далия е интернационално име. Едва ли в другите държави знаят какво е  гергина  Joy

# 73
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Дамяна HugУспех!

# 74
  • Мнения: 3 096
Диляна дали е вариант?

# 75
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз познавам една никак не нежна и нефина Далия Confused.

# 76
  • Мнения: 14 644
Аз познавам една никак не нежна и нефина Далия Confused.
Аз също познавам такава Далия.Гласувах за Дамяна.

# 77
  • Мнения: 13
Ама много ми е смешно, като почнете да сравнявате дадени имена с някакви си случайни хора! Кой бил не фин,  кой бил груб, кой бил нежен!!! Не мисля, че името определя характера и визията на човек. Има един важен фактор, който определя точно тези характеристики и това се нарича ГЕН, не ИМЕ! Naughty

# 78
  • Мнения: 3 096
"Възпитание" се нарича. Генът определя само външния вид, донякъде.

# 79
  • София
  • Мнения: 44 142
Смешно или не, свързвайки едно име с приятен или неприятен за мен човек, това влияе върху възприятието на това име. Не бих си кръстила детето с име, което ми носи лоши асоциации/спомени  за определен човек.

# 80
  • Мнения: 6 833
Аз също не бих, но това, че даден човек ми е неприятен, не прави и името неприятно. Peace За мен примерно такова име е Калина - едно от любимите ми е, но го свързвам с няколко неприятни жени.
По същата логика имам и много любими хора, чиито имена обаче не харесвам. Peace

# 81
  • София
  • Мнения: 44 142
Sweetɣ  - не прави името неприятно по принцип, прави го в моите уши, защото извиква такива асоциации.
И да, мога да харесам име, което до тогава не съм забелязвала, било ми е безразлично и т.н., ако срещна и опозная някой стойностен човек, който го носи.
Говоря обаче за характер на човек.
Иначе никак не ми пречи ако някоя Бела е мургава или  Грациела - дебеличка.

# 82
  • Мнения: 4 569
Смешно или не, свързвайки едно име с приятен или неприятен за мен човек, това влияе върху възприятието на това име. Не бих си кръстила детето с име, което ми носи лоши асоциации/спомени  за определен човек.
+1
Така любимите ми мъжко и женско име вече не са ми любими.  Crossing Arms

# 83

Общи условия

Активация на акаунт