KARADAYI С КЕНАН И БЕРГЮЗАР - СЕРИАЛЪТ И НОВИНИТЕ ИЗВЪН НЕГО - ТЕМА 61

  • 24 932
  • 741
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 116
KARADAYI

                                        FERIDE MAHIR

Излъчва се всеки понеделник по Atv от 20:00 часа




Жанр: Драма

Продукция: Ай Япъм

Режисьор: Улуч Байрактар и Джем Карджъ

Сценаристи: Сема Ергеникон и Ейлем Джанполат

Музика: Тойгар Ъшъклъ
Участват: Кенан Имирзалъолу, Бергюзар Корел, Четин Текиндор, Ръза Коджаолу, Улуш Туна Аштепе, Елиф Сьонмез, Лейля Лидия Туутлу, Ерджан Язиджиоулу, Мелике Ипек Ялова, Еркан Авджъ, Керем Фиртина, Хюсеин Сойсалан, Фунда Еруиит и други.


РЕЗЮМЕ:

Някои хора се раждат герои, други по-късно стават такива, като Махир. 1970 г. - Назиф Кара има щастлив живот и семейство, но всичко се променя, когато е обвинен в убийството на главния прокурор, което не е извършил. В началото най-големият му син Махир е сигурен, че това е недоразумение, но постепепно разбира, че е добре подготвена клопка. На Назиф му е постановена смъртна присъда. Махир прави всичко възможно, за да намери истинския убиец и да спаси баща си от бесилката. С помощта на семеен приятел, той успява да влезе в съда като стажант-адвокат при съдия Фериде Шадооулу. Насред всичко това се появява и една невъзможна любов.



ВСИЧКИ СЕРИИ С ПРЕВОД ТУК

                                
Скрит текст:
ПЪРВИ СЕЗОН

E 1/1  E 1/2  E 1/3  E 2/1  E 2/2  E 3/1  E 3/2  E 4/1  E 4/2  E 5/1  E 5/2  E 6/1  E 6/2  E 7/1  E 7/2  E 8/1  Е 8/2  Е 9/1  Е 9/2  Е 10/1  Е 10/2  Е 11/1  Е 11/2  Е 12/1  Е 12/2  Е 12/3  Е 13/1  Е 13/2  Е 14/1  Е 14/2  Е 15/1  Е 15/2  Е 16/1  Е 16/2  Е 17/1  Е 17/2  Е 17/3  Е 18/1  Е 18/2  Е 18/3  Е 19  Е 20  Е 21  Е 22/1  Е 22/2  Е 22/3  Е 23/1  Е 23/2  Е 23/3  Е 24/1  Е 24/2  Е 25/1  Е 25/2  Е 25/3  Е 26/1  Е 26/2  Е 26/3  Е 27/1  Е 27/2  Е 27/3  Е 28/1  Е 28/2  Е 28/3  Е 29/1  Е 29/2  Е 29/3  Е 30/1  Е 30/2  E 30/3   Е 31/1   Е 31/2   Е 32/1   Е 32/2   Е 33/1   Е 33/2   Е 34/1   Е 34/2   Е 35/1   Е 35/2   Е 36/1   Е 36/2   Е 36/3  





ТРЕТИ СЕЗОН

Е 76  Е 77/1  Е 77/2  Е 78/1  Е 78/2  Е 79/1  Е 79/2  Е 79/3  Е 80/1  Е 80/2  Е 80/3  Е 81/1  Е 81/2  Е 81/3  Е 81/4  Е 82/1  Е 82/2  Е 82/3  Е 82/4  Е 83/1  Е 83/2  Е 83/3  Е 83/4  Е 83/5  Е 84/1  Е 84/2  Е 84/3  Е 84/4  Е 85/1  Е 85/2  Е 85/3  Е 85/4  Е 86/1  Е 86/2  Е 87/1  Е 87/2  Е 88/1  Е 88/2  Е 89/1  Е 89/2  Е 90/1  Е 90/2  Е 91/1  Е 91/2  Е 92/1  Е 92/2  Е 93/1  Е 93/2  Е 94/1  Е 94/2  Е 95/1  Е 95/2  Е 96/1  Е 96/2  Е 97/1  Е 97/2  Е 98/1  Е 98/2  Е 99/1  Е 99/2  Е 100/1  Е 100/2  Е 101/1  Е 101/2  Е 102/1  Е 102/2  Е 103/1  Е 103/2  Е 104/1  Е 104/2  Е 105/1  Е 105/2  Е 106/1  Е 106/2  Е 107/1  Е 107/2  Е 108/1  Е 108/2  Е 109/1  Е 109/2
Сериите на турски


ТЕМА 6 ТЕМА 7 ТЕМА 8 ТЕМА 9 ТЕМА 10 ТЕМА 11 ТЕМА 12 ТЕМА 13 ТЕМА 14 ТЕМА 15 ТЕМА 16 ТЕМА 17 ТЕМА 18 ТЕМА 19 ТЕМА 20 ТЕМА 21 ТЕМА 22 ТЕМА 23 ТЕМА 24 ТЕМА 25 ТЕМА 26 ТЕМА 27 ТЕМА 28 ТЕМА 29 ТЕМА 30 ТЕМА 31 ТЕМА 32 ТЕМА 33 ТЕМА 34 ТЕМА 35 ТЕМА 36 ТЕМА 37 ТЕМА 38 ]ТЕМА 39 ТЕМА 40 ТЕМА 41 ТЕМА 42 ТЕМА 43ТЕМА 44 ТЕМА 45 ТЕМА 46 ТЕМА 47 ТЕМА 48 ТЕМА 49 ТЕМА 50 ТЕМА 50 ТЕМА 51 ТЕМА 52  ТЕМА 53  ТЕМА 54  ТЕМА 55ТЕМА 56  ТЕМА 57  ТЕМА 58  ТЕМА 59 ТЕМА 60 
НАГРАДИ
Асоциацията на Радио-телевизионните журналисти (RTGD) 2013
Най-добър актьор
и най-добра актриса - Кенан Имирзалъолу
и Бергюзар Корел.

Аяклигазет`2103
Най-добър сериал, най-добър главен актьор (Кенан И.),
най-добра главна актриса (Бергюзар К.),
най-добра поддържаща мъжка роля (Юрдаер Окур),
най-добра музика, най-добра режисура,
операторско майсторство.

Seoul International Drama Awards` 2013
    Най-добър сериал
2013 Antalya Televizyon Ödülleri
   Най-добър сериал, най-добър главен актьор (Кенан И.)
2013 Altin Aslan Ödülleri
Най-добър сериал, най-добър главен актьор (Кенан И.),
най-добра главна актриса (Бергюзар К.),
най-добра поддържаща мъжка роля (Р. Коджаоулу)
Най-добра продуцентска къща (Ай Япъм)

2013 Altin Kelebek Ödülleri
 Най-добър сериал, най-добър главен актьор (Кенан И.),
най-добра главна актриса (Бергюзар К.),
най-добра режисура (У. Барайктар и Дж. Карджъ)

12 "Yilin Yildizlari" ödül töreni`2013
Най-добра актриса в сериал (Бергюзар К.)
2014 Altin Kelebek Ödülleri
Най-добър сценарий (С. Ергенекон и Е. Джанполат)
Аяклигазет`2104
Най-добър сериал, най-добър главен актьор (Кенан И.),
най-добра главна актриса (Бергюзар К.),
най-добра поддържаща мъжка роля (Р. Коджаоулу),
най-добра поддържаща женска роля (Мелике И. Ялова),
най-добра режисура и сценарий

ДОБРЕ ДОШЛИ В НОВАТА  ТЕМА!!!

   


ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ НЕЗАБРАВИМ ПОСЛЕДЕН ЕПИЗОД С ЛЮБИМИТЕ МАХИР И ФЕРИДЕ!

# 1
  • Мнения: 1 596
 Hug подпишче  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 15 391


Темата е Кaradayi... мястото bg mamma... номера е 61

предстои епизод 115... последна сцена...


това е по сценарии...  Mr. Green Peace

 от нас зависи продължението  Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


Благодаря на Майдрим за хубавата тема!   bouquet


# 3
  • Мнения: 11 116
 Heart Eyes Hug



Последна редакция: нд, 14 юни 2015, 08:22 от Mydream

# 4
# 5
  • Мнения: 23 377
Благодаря за темичката!   bouquet  bouquet  bouquet

Ще прехвърля интервюто с Берг и Кенан.

По-късно ще преведа думите и на другите актьори.




Вестник "Сабах"

Интервю с Кенан и Берг


Има по нещо казано и от повечето актьори, но тях ще ги преведа като си почина малко.



Утре ще бъде излъчен последният епизод на „Карадайъ“. Докато вървят снимките му, гостуваме на снимачната площадка  в Бейкьоз. Разговаряхме с изпълнителите на главните роли, с директора на продукцията, с всички, чиито усилия стоят зад този проект. Видяхме тяхната тъга, радост и гордост в последния снимачен ден.

Цели три години екипът на Карадайъ гостува в домовете на милиони хора в понеделник вечер. Но дойде краят. Една легенда си отива. През тези три години всички- от актьорите, през осветителите и гримьорите до режисьорите- всички в екипа бяха като едно семейство. Всеки ден се събуждаха, за да поемат към една и съща работа, всяка вечер потегляха към домовете си с еднаква умора в очите. Може би прекарваха заедно повече време, отколкото със семействата си. През тези три години споделяха един с друг радостите си, тъгата, тревогите, моментите, в които бяха ядосани, хубавите новини за раждането на нечие бебе и трагичните вести за нечия смърт. Точно както се случват нещата в един брак. Екипът на КД беше заедно и в добри, и в лоши дни. Може би тази силна привързаност и сходство  им помогна да постигнат този тригодишен рекорд. Не е изключено КД да остане в историята като последния сериал, успял да оцелее три сезона.  Спомням си първия снимачен ден като вчера. Присъствах на снимките на първите сцени в Бейкьоз. Когато ми предложиха да бъда на снимачната площадка и в един от последните дни на сериала, ме обзе тъга. Първо гостувах в караваната на Бергюзар Корел. Изпихме заедно по едно горчиво кафе. След това и Кенан Имирзалъоглу ме прие любезно в една от стаите на снимачната площадка. Ето как Бергюзар описва последните си дни на сета.

БЕРГЮЗАР

Как се чувстваш?

 Три години...Беше много дълго и необичайно пътуване.  Сигурна съм, че във всички сериали хората са задружни, но екипът на Карадайъ беше нещо различно. Родиха ни се толкова много бебета. Много хора се ожениха за тези три години. Понесохме и тежки загуби. Но през цялото време бяхме заедно. Никога не съм чувствала техническия екип като нещо отделно. Бяхме като едно семейство. Сега всичко свършва. Много съм изморена, това е вярно. Но онзи ден се погледнах в огледалото и си помислих: „ Повече няма да играя Фериде“. Сякаш аз ще напусна снимачната площадка, но животът на нея ще продължи. Такова усещане имам. Трудно се изпълнява ролята на жена като Фериде. Ако човек погледне едностранчиво на нея, може да му се стори затворена и резервирана. След шестата серия, след това и след първата ни сцена в откритото кафене, сериалът се превърна в историята на Махир и Фериде. Сценаристките ни подаваха много материал, върху който да стъпим в работата си. С Кенан се разбирахме много добре.  Той е изключително дисциплиниран. Не е имало ден, в който да отложим някоя сцена за друг път. Преди общите ни сцени разговаряхме. С Кенан се опитвахме да направим всичко колкото се може по-истинско. Режисьорите ни даваха невероятна свобода и ни подкрепяха. Зрителите много обичаха Махир и Фериде. Сега си тръгваме, повече няма да стъпим на тази снимачна площадка и ни е много трудно. Не съм много сигурна как ще изглежда животът ми без КД.


Това е най-дългият ти проект...

  
Заснехме 115 серии. Отсега нататък ще бъде трудно да се направи сериал с такава продължителност. Прекарах три години с актьор като Четин Текиндор. Четин аби идва всеки ден при мен, щипе ме по бузите и казва: „Заради мен ще останеш без бузки“. Забавлявахме се като деца на сета. Разбира се, понякога имаше и напрежение между мен и Кенан. Той е остър и хаплив, аз също. Но аз се научих как да подхождам към него. А той умееше да се  справя с мен много добре. Той не издържа на глад, а аз на студ. Като работим вечер ми се приспива като на дете.

Имаш ли момент с него, за който си спомняш?


На една Нова година и аз като целия екип се веселих до сутринта. Не бях си лягала. Предстоеше ни цял ден снимки от сутринта. Пристигаме на сета. Всички са адски зле. Аз си стоя в колата и спя с отворени очи. Кенан почука на прозореца...Измъкна ме от колата, хвана ме за ръка и тръгнахме да бягаме заедно. Всички на сета се шашнаха. Но ми помогна да дойда на себе си. Той е пълен с енергия.

Били ли сте скарани?


Обиждам му се за нещо или му се ядосвам. На следващия ден идвам на сета и казвам троснато „Добро утро!“. Той ми отвръща „Защо се държиш така?“ и ми се извинява. Кенан не издържа да е дълго сърдит на някого. Много е честен и справедлив.  Веднъж ме замери със снежна топка. Но ме удари доста силно. Забавен е. Прекарахме чудесни мигове заедно. Много неща научих от работата си на сета. Беше като университет. Страшно съжалявам, че не си водех дневник през тези три години.

Какви ли неща не са се случвали в тази каравана сигурно...

Тази каравана е като дом. Сутрин идвам и веднага сядам да ме гримират. Без възражения ми се прави прическа, грим. Задължително има музика. Кафе също. Всеки се отбива да изпием по една чашка. Имам една кошница със закуски. По време на нощните снимки ми я носят, даже без да им кажа. В тази каравана много сме се смели, много сме плакали. През много кризи минахме. Но това беше моят дом на снимачната площадка. С КД летвата беше вдигната много високо. Да видим какво ще бъде оттук нататък.

КЕНАН

Нямаш проект по-кратък от две години. КД продължи три. Каква е твоята тайна?

Кенан: В момента е направо невъзможно един сериал да продължи 3 години. Слава Богу стигнахме до края на третата си година на върха и с високо вдигнати чела. Това е голямо щастие. От една страна е въпрос на късмет. Утре може и мой сериал да бъде свален от ефир, но досега подобно нещо не ми се е случвало. Дано и в бъдеще е така. Сега много сериали започват излъчване, екипите хвърлят доста труд, но след 4-5 серии проектът може да бъде спрян.


Как се чувстваш в края на сериала?

Като на дипломиране. Все едно завършвам университет, гонил съм определена цел и съм я постигнал. Дошъл е краят. Дипломирам се, но ми е тъжно, че трябва да се разделя с приятелите си. Горд съм, че получавам дипломата си, но ми е криво и тъжно. Нещо такова  е усещането. Приключихме този проект с чест. Да видим оттук нататък...

Какво ти остава като спомен?

Този проект поставяше много силен акцент върху търсенето на справедливост и върху въпроса има ли я изобщо. Мисията да се раздаде справедливост беше много съществена част от него. От друга страна любовта на Махир Кара към Фериде беше невероятно силна. Тя показва как се обича една жена, как се влюбваш в нея, как разговаряш с нея. Махир , който е толкова силен, който отстрани погледнато изглежда като истински мачо, казва: „Ще бъда твой роб и слуга!“. Фериде се обръща към Махир с думите: „Какво стана, Махир Кара? Ние те мислихме за бандит и побойник.“, а той й отговаря: „Махир Кара се влюби в една красавица с прекрасни очи и от този момент е като мека глина в  ръцете й.“ Има нещо много специално в това признание от страна на един мъж. В  началото ми беше трудно да произнасям такива реплики, но те толкова подхождаха на Махир...От една страна той не се бои да предизвика целия свят, готов е да се изправи насреща му, но погледне ли в очите на Фериде, се разтапя. Тази любов остави ярка следа в мен. Много ми харесва начинът, по който обича Махир. Неговата влюбеност. Всеки човек  обича, но е важно по какъв начин обичаш другия. Наистина беше любов, която остави следа в мен.

Всички говорят, че не издържаш на глад. Това се е превърнало в централен проблем през тези три години.

Беше трудно, защото аз страдам от хипогликемия. Първите две години казвах: „ Първата ми работа е да си напълня стомаха, актьорството е след това.“  На всеки два часа имам нужда да хапна нещо. Иначе съм отпаднал, забравям си репликите. Все едно някой ми спира тока. Без да се усетя ставам агресивен, изнервен. Бергюзар, щом забележеше това, казваше: „Донесете на Кенан нещо за ядене.“ В началото на тази година започнах да приемам на гладен стомах масло от семе на копър. Оттогава насетне се храня заедно с екипа. Огладнявам по едно и също време с тях.

Чух, че си карал Бергюзар да тича по сета...Замервал си я със снежни топки...

По време на дълги нощни снимки, когато на някой от двама ни му се приспиваше и губеше тонус за работа, измисляхме разни неща, за да се държим на крака. Аз в това отношение не съм много изобретателен, честно казано. Както тя ти е казала една сутрин много й се спеше. Сцената не ставаше. Изправих я, накарах я да спринтира 100 метра и дойде на себе си. Щом видя сняг и се сещам за детството си. Тъй като съм израснал на село, умея да правя доста тежки снежни топки. Хвърлих една по Бергюзар. Падна върху гърба й.  Но тя се отнасяше много търпеливо и толерантно с мен. Никога не сме били скарани дълго време. Аз по принцип не издържам да съм дълго сърдит на някого. Беше ни много забавно с нея. Бяхме един отбор. Всеки от нас двамата правеше всичко по силите си, когато другият не е във форма, да  го нахъса и зареди с енергия. Затова и тази взаимност се усещаше на екрана.

Какво ще правиш сега?

Известно време ще си почина. Искам да отправя поглед към света извън екрана. Не желая да играя в сериали с продължителността, която имат в момента. Ако нещата не се променят,  ако не започнат да се правят проекти от по 60 минути, няма да се снимам в сериали. Защото все някой трябва да  каже и да направи това. В момента турските сериали се продават в 85 страни. Ако продължаваме по този начин, ще загубим този пазар. Тази стъпка дори я правя не толкова заради себе си, колкото заради целия дизи сектор. Имаше период, в който гледахме бразилски сериали, но изчезнаха. Защото се изтъркаха, не предлагаха нищо ново. Защото не можеха да наскочат себе си. След Америка Турция продава най-много сериали. Това е огромен капитал, затова трябва да мислим как да направим този сектор още по-продуктивен и печеливш. Единственото, което трябва да се направи, е креативните хора да получат малко повече време.

Коя беше най-тежката ти сцена?

Сцените в началото на този сезон. Беше много тежко. Махир беше загубил майка си и племенника си. И то в деня на сватбата си. 10 дни беше много трудно. На всяка сцена трябваше да плача. 10 дни бях с главоболие. Защото трябва да го почувстваш, да излезе от теб, ако искаш да се получи истинско. Връщах в мислите си всички сцени с племенника на Махир, чувах  го как ми казва „Вуйчо Кара!“. И всичко това ме разчувстваше и трогваше.

Лесно ли плачеш?

В живота не. Чувствителен човек съм. Лесно ми се пълнят очите със сълзи, но не плача. Правя го на снимачната площадка.

Cem Özkan / директор продукция/

Сред актьорите нямаше хора, които да създават проблеми. Три години помежду ни имаше доверие и усещане, че сме едно семейство. Най-обгрижван беше Кенан аби. Него гладен не може да го оставиш. Ако има нужда да хапне, се дава дори почивка на сета. Чувства се отпаднал, нищо не може да върши, направо замръзва на място. Тогава спешно му приготвяме нещо за ядене, за да можем да продължим снимките. И то задължително нещо с месо.  Колкото и да е часа, трябва да намерим някой ресторант близо до сета, където готвят с месо. С Кенан човек трябва да се държи прямо, честно и безукорно. Подходиш ли към него с открито сърце, няма нещо, което не би направил за теб.

Бергюзар  е нашето момиче. С нея нямаме никакви проблеми. Разрешавахме лесно абсолютно всичко. Липсваше й детето. При всяка възможност водеше Али на сета. Когато времето много напреднеше, казваше „Трябва да вървя при детето си“ и ние изпадахме в паника.

Четин аби е много възпитан човек. Дори когато е ядосан, се държи вежливо. Няма големи претенции, искания, желания...Яде, пие с нас. Народен човек.

Улуч Байрактар е прекрасен човек.

От стилистите до осветителите всички бяхме един отбор. В противен случай нямаше да успеем да реализираме толкова продължителен проект. Бяхме едно семейство и всички се познавахме много добре.

# 6
  • Мнения: 12 152
Mydream, благодаря ти за всичко което правиш за нас

# 7
  • Мнения: 15 391
Варничка,  Hug Hug благодаря ти, миличка! Както винаги си подбрала най-хубавите думи! Много хубаво интервю са дали хулиганите. Едно такова докосвайки те когато го четеш, карате да се вълнуваш.

Още веднъж ти благодаря, че ни направи съпричастни с цялата тази магия! Без теб историята на КД нямаше да успее да ни омая толкова много.

Обичам те много, Варна! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

И вазе, хулигани мои! Hug Hug Hug Хубав ден ви желая!  bouquet

# 8
  • Мнения: 23 377

Чела съм и съм превеждала десетки интервюта на Берг и знам, че тя никога не отговаря формално и скучно. Особено когато въпросите са интересни. Но Кенан ме изненада приятно. Очаквах по-схематични отговори от него, колкото да каже нещо. Но думите му ми бяха много интересни. Той още не е излязъл от филма. Личи си колко много е мислил за героя си, как живее с него, цитира негови реплики. Успял е да се почувства комфортно дори с неща, които са му били чужди в началото. Като сладникавите любовни реплики.  Laughing Laughing Laughing
Страхотен е Кенан!  Само това мога да кажа.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 12 152
Цитат
С Кенан човек трябва да се държи прямо, честно и безукорно. Подходиш ли към него с открито сърце, няма нещо, което не би направил за теб.

Обаче хич не са се постарали Сема и Ейлем за образа на героя си Махир Кара, просто са описали Кенан  Joy Heart Eyes Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 12 152

Ами Бергюзар  Laughing  
Цитат
„Трябва да вървя при детето си“  
Сладурана  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 11
# 12
  • Мнения: 23 377


 Сякаш аз ще напусна снимачната площадка, но животът на нея ще продължи. Такова усещане имам. 

Вижте колко хубаво го е казала Берг.

И аз го чувствам по този начин. Все едно Махир, Фериде и Дениз ще продължат да живеят някъде там далеееееече. И цялото Кара айле.  Grinning Grinning Grinning

# 13
  • Мнения: 12 152
Даа! Успяха да вдъхнат живот в героите си! Публиката няма да ги забрави!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


Тъжна е тази песен   Sad но пък се възхищавам от прекрасната им актьорска игра и от майсторското заснемане и режисура на този толкова тежък 76-ти епизод...

# 14
  • Мнения: 23 377

"Сбогом на една легенда"


Общи условия

Активация на акаунт