На море в Гърция 2015 - V

  • 80 708
  • 798
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 240

Кратък гръцки речник

Обща информация за пътувания в Гърция
Български сайт за резервации в Северна Гърция
И още един на български
Къмпинги в Гърция
Още къмпинги и още
Къмпинги в Гърция - на български
Кавала и околности
Район Ксанти - разкошни плажове, малко туризъм

Greece.com - сайт с информация за цяла Гърция
На Гръцката туристическа организация
Greeka.com
Мат Барет
Един британски


Халкидически полуостров
Обща информация и настаняване,
още настаняване,
още
и ощe едно
Районът на Никити - хотели и плажове
Сарти и околности
За любителите на Ситония
61 плажа на Атон
Плажовете на Халкидики - по райони и азбучен ред
Педиатри в Халкидики
Халкидики с деца - развлечения, детски клубове, лекари и т.н. (с … еменно не работи)
Вурвуру - много нагледна карта с къщи, вили, студиа и плажове
Наемане на лодка във Вурвуру
Организирани улични пазари в Халкидики
Обществен транспорт в Халкидики - автобуси



Някои близки и по-далечни острови и не-острови
Северноегейски острови
Тасос
Амулиани
Български фенсайт за Лимнос
Самотраки

Споради
Скиатос
Скопелос
 Скирос

Евия, пак Евия, Северна Евия
полуостров Пелион

Йонийско крайбрежие
Лефкада
Кефалония
Корфу
Български портал за Закинтос и за Корфу
Парга
Област Епир (Парга, Превеза, Теспротия, Йоанина) - настаняване
Пакси и Антипакси

Цикладски острови
Парос и Андипарос
Сирос
Санторини
Сифнос
Наксос
Миконос
Астипалея
Аморгос
Куфонисия

Пелопонес,
Плажовете на Пелопонес (и не само)
Мани - пътеводител
Елафонисос


Крит
Гавдос

Додеканези
Родос, и по-накратко другите
Кос
Сими

По пътя
Разписания на фериботите
И още един сайт с разписания
Сайт с газостанциите в Гърция
Летище Атина, връзки с града и пристанище Пирея
Пътят през Златоград, описание и снимки
Магистрални такси
Нови магистрални такси от 02/2014
Глоби за пътни нарушения
Полезен сайт на ЕС за пътуване в Европа

Времето
Прогноза за времето в Гърция
Прогноза не само за времето, но и за температура на водата
Температура на водата - графика

... И други благинки
Таверните в Гърция - по карта
Минерални извори и бани в Гърция

Някои банкови преводи до Гърция (информацията не е пълна и е от 2012 г., винаги проверявайте и за други възможности)
Скрит текст:
Асет банк - 5 евро за клиенти на банката, източник
ОББ - откриване на еврова сметка 2 лв., превод - 6 лв. към сметки в National Bank of Greece, източник
Емпорики банк - 3-4 лв. и за външни клиенти, към сметка в Емпорики, източник
Пиреус банк - откриване на сметка 2 лв., превод 10 евро към същата банка,източник
Dbank (бивша Демирбанк) - около 5 евро за клиенти на банката, източник
Условия на Уестърн Юниън
Документи за пътуване:
1. Лична карта или паспорт за възрастните
2. Червен паспорт за дете под 18 г. (над 14 може и с лична карта)
3. Ако родителите нямат брак или са с различни фамилии - копие от акт за раждане на детето.
4. Ако пътува с един родител - нотариално заверено пълномощно от другия+копие от акта.
5. Зелена карта в рамките на ЕС не се изисква, но трябва да имате ГО, която важи и за чужбина.
6. 6. Голям талон на колата - Вече може да бъде заменен с новите малки талони, които се издават от КАТ срещу 9 лв. Тези, които са със стария, трябва да носят голям при пътуване, въпреки че досега няма случай на проверен лек автомобил.

Нашата последна тема На море в Гърция 2015 – IV
Тук сме вече седма година! Ако ви вълнува нещо, обсъждано в старите теми - моля, използвайте търсачка, гугъл или попитайте.

Последна редакция: пн, 06 юли 2015, 13:32 от Параход

# 1
  • София
  • Мнения: 15 281
 Hug
Тук съм, за да черпя вдъхновение за августовското ни гръцко море.
Тази година и на Лефкада, и на Кефалония водата не беше особено топла (към леко студена) в края на юни. Моят мъж обича да плува по час - час и нещо и заради температурата на водата не можа да си достави това удоволствие. Така че... ще трябва да наваксва.  Simple Smile Много съм доволна, от което.

# 2
  • Мнения: X
Бих искала да призова в тази тема да не се цитират изказвания в медиите, статии, репортажи и т.н. Tatti предупреди в миналата тема и съм напълно съгласна. Има си конкретна тема за тези обсъждания. Ето я:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=823040.msg30004767;topicseen#msg30004767
Едно е да обсъждаме дали има гориво, как е в супермаркетите и дали фериботите работят и т.н....друго е да натягаме обстановката с цитиране на непремерени изказвания на търсещи сензация и внимание псевдо капацитети.
Параход   bouquet

# 3
  • Мнения: 1 780
Здравейте влизам и се записвам да следя. Чакаме с нетърпение почивката в края на август в Гърция Наистина вярвам че ако няма накякви фрапантни размирици няма да ни се отрази- в общи линии дори и ако има по-малко почиващи това ще е добре за децата, които обичат повече свобода и пространство на плажа.
Като цяло може би не може да не се избегнат коментари за живота там и политиките но мисля че не се прави разлика между две неща- едно е как животът на гърците ще се промени и как това ще се отрази на почиващите. Ако си спомняте дори и в най-тежката криза при нас при инфлация и др. драми имаше чужденци на морето и не мисля че това се отразяваше фатално за тях. Даже напротив те носеха валута, с която можеха да си позволят в пъти повече от други периоди. Няма да забравя как леля ми ми изпрати за една Коледа 10 долара- мисля беше зимата на 97год с които като обмених си купих толкова много неща и се чуствах като абсолютен богаташ- по това време заплата на майка ми за месеца беше 30на долара. Така че може да се окаже дори че почиващите в Гърция ще са на абсолютна печалба като ще платят за храна в пъти по-малко от други години- като дори не изключвам възможността да може да се пазарува и в левове. Наистина ми се иска все пак каквото и да чака гърците да отмине спокойно и възможно по-леко за тях. Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 679
Бих искала да призова в тази тема да не се цитират изказвания в медиите, статии, репортажи и т.н. Tatti предупреди в миналата тема и съм напълно съгласна. Има си конкретна тема за тези обсъждания. Ето я:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=823040.msg30004767;topicseen#msg30004767
Едно е да обсъждаме дали има гориво, как е в супермаркетите и дали фериботите работят и т.н....друго е да натягаме обстановката с цитиране на непремерени изказвания на търсещи сензация и внимание псевдо капацитети.
Параход   bouquet


Съгласна,   bouquet

Параход,   bouquet

# 5
  • Мнения: 2 078
наши приятели се прибраха в петък късно вечерта от Корфу, изключително доволни и без никакви проблеми с ферибота и горивото

# 6
  • София
  • Мнения: 11 749
Бих искала да призова в тази тема да не се цитират изказвания в медиите, статии, репортажи и т.н. Tatti предупреди в миналата тема и съм напълно съгласна. Има си конкретна тема за тези обсъждания. Ето я:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=823040.msg30004767;topicseen#msg30004767
Едно е да обсъждаме дали има гориво, как е в супермаркетите и дали фериботите работят и т.н....друго е да натягаме обстановката с цитиране на непремерени изказвания на търсещи сензация и внимание псевдо капацитети.
Параход   bouquet


Съгласна,   bouquet

Параход,   bouquet
Напълно одобрявам.
Благодаря, Параход!   bouquet

# 7
  • софия
  • Мнения: 9 590
Калимера!  Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 4 397
Аз още обмисля къде да се почива тази година. Мъж ми каза където ТИ решиш , ама не мус е пътува много  ooooh!, а пък аз искам по надалече та угодия няма.
Засега единият ми вариант е за последно по ръкавите и един два дена на Амулиани / много ми се иска да се разходим до това оствровче/. Другият вариант е след Паралия Катерини , надолу Ней Порой май се казваше или около него .
Има ли някой отзиви за този район около Ней пори , да сподели  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 5 762
И да одобряваме призива,все ще се намери някой да ни пусне някой стряскащ коментар.
Разбирам притеснението на хората,но не разбирам защо трябва да искаш и другите да са притеснени колкото теб, и повече.
Аз ще следя за "живи репортажи" , за сега не планираме отмяна на резервацията .

# 10
  • София
  • Мнения: 11 749
Постоянно съм в дилема кое беше правилното, калимера или калиспера за добро утро или лека нощ...еее... е..не ги различавам, ама хич.  Joy Joy Не успях да ги запомня, ту...у. Това да ми е проблема.  Simple Smile
Съжалявам , че трябваше вчера да се прибера, но тази грешка много скоро ще бъде поправена.... мда.
пп определено бълг. журналисти по ТВ ги пропуска, защото страшно много нагнетяват обстановката и не дават точната информация. Тук, от вас е много по-точна.

# 11
  • Мнения: 73
Ами извинявам се, че съм цитирала новините относно положението е Гърция, но както казах съм пред дилема дали да тръгваме на почивка на 10.07. или да отменяме.
Да попитам още един въпрос, първо това щях да питам затова и влязох във форума, когато разбрах за проблемите в Гърция. Относно новия малък талон за автомобил, нали може само с него да е пътува без да вземаме големия талон?

# 12
  • София
  • Мнения: 1 902
Постоянно съм в дилема кое беше правилното, калимера или калиспера за добро утро или лека нощ...еее... е..не ги различавам, ама хич.  Joy Joy Не успях да ги запомня, ту...у. Това да ми е проблема.  Simple Smile
Съжалявам , че трябваше вчера да се прибера, но тази грешка много скоро ще бъде поправена.... мда.
пп определено бълг. журналисти по ТВ ги пропуска, защото страшно много нагнетяват обстановката и не дават точната информация. Тук, от вас е много по-точна.

И аз постоянно ги бъркам,ма лека нощ не е ли Калинихта newsm78

Параход  bouquet  bouquet и сандъче Mr. Green

# 13
  • София
  • Мнения: 15 281
 Nadia1984 , ние пътувахме само с новия малък талон.

# 14
  • София
  • Мнения: 11 749
........................

И аз постоянно ги бъркам,ма лека нощ не е ли Калинихта newsm78

Параход  bouquet  bouquet и сандъче Mr. Green
Тъй, тъй, аз това го пропуснах... Joy Joy Joy

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт