Бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 92 274
  • 751
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 11 721
И понеже сме пак на тази тема за Милионерския сладкиш...еми няма Сгущенка нито в Кауфланд нито в Била,нито във Фантастико.Ходих до Берьозка...
Що не си купи от Берьозка  конд. мляко със захар, вариш го в тенджера и след около 1 и половина ч. получаваш силно карамелено мляко. Мисля, че вчера видях такова готово мляко пак в Берьозка, на ул. Костенски водопад" . Отидох до там заради сметана от 35%, но не бяха получили все още. Чакаха я. Как да ти обясня къде е, ама пък сега да обикаляш София...Близо е до итал. магазин " Пулия +... Извадих адреса, "Костенски водопад" 45. Това мога да помогна.

# 361
  • Мнения: 2 818
И понеже сме пак на тази тема за Милионерския сладкиш...еми няма Сгущенка нито в Кауфланд нито в Била,нито във Фантастико.Ходих до Берьозка...

Аз си направих току-що - води се сладко от мляко или Дулсе де лече. Краката не ме държат, но съм доволна от резултата.
Ето я рецептата:


НЕОБХОДИМИ ПРОДУКТИ
•   950 мл. пълномаслено  прясно мляко
•   200 г. кристална захар бяла или кафява
•   1/4 ч.л. сода бикарбонат

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ:
В тенджерка или друг подходящ съд поставете млякото, захарта и содата за хляб. Като заври оставете на ниска температура като трябва да продължи да къкри и разбърквайте периодично. Процесът по сгъстяването и промяната на цвета ще Ви отнеме около час, затова много внимавайте да не загори. Консистенцията трябва да стане като на мед и тогава премахнете от котлона, защото ще се сгъсти допълнително след като се охлади.

Последна редакция: ср, 26 окт 2016, 22:28 от ЕваНиколова

# 362
  • Мнения: 18 592
сода за хляб пресича млякото  и отделя сухото вещество.Аз нямам в близост магазин да купя ,това ме  окуражи да опитам да си направя млякото.Че  имам мерак за сладкиша.Благодаря.

Може би ще изварявам в тава за голяма площ на изпаряване.

# 363
  • Мнения: 2 818
Бор_яна, предполагам, че в тава ще стане по-бързо. Само трябва да внимавате, да не изкипи млякото.

Марчева, благодаря за включването. Утре ще докладвам  Simple Smile

# 364
  • София
  • Мнения: 11 721
сода за хляб пресича млякото  и отделя сухото вещество.Аз нямам в близост магазин да купя ,това ме  окуражи да опитам да си направя млякото.Че  имам мерак за сладкиша.Благодаря.

Може би ще изварявам в тава за голяма площ на изпаряване.
Не, грешиш за тавата. Тази рецепта само я зная, никога не съм я пробвала, но изричното ѝ условие е да се приготвя в тенджера с много дебело дъно т.е. чугунова. Вари се на умерена температура по-скоро  към слаба, защото много се нагрява чугуна и държи температура.   Peace

# 365
  • Мнения: 1 090
Взимала съм сгущенка от Т Маркет. Същата е на вкус като оригинала. Много се харчи у дома намазана върху палачинки Simple Smile

# 366
  • София
  • Мнения: 10 825
В Кауфланд и Била се продава под името Дулце де лече и е в стъклени бурканчета. Със сигурност има, на 1000% съм сигурна, купувала съм и от двете места.

# 367
  • Sofia
  • Мнения: 26 417
А как се приготвя от прясно мляко?
Бях срещала някъде рецепта,но дали се получава  newsm78
Вари се млякото със захар и май се добавяше сода Thinking

# 368
  • София
  • Мнения: 10 890
А как се приготвя от прясно мляко?
Бях срещала някъде рецепта,но дали се получава  newsm78
Вари се млякото със захар и май се добавяше сода Thinking

Аз го приготвям такаPeace

# 369
  • Мнения: 2 818
А как се приготвя от прясно мляко?
Бях срещала някъде рецепта,но дали се получава  newsm78
Вари се млякото със захар и май се добавяше сода Thinking

Аз дадох рецепта по-горе.

# 370
  • Мнения: 22 867
А как се приготвя от прясно мляко?
Бях срещала някъде рецепта,но дали се получава  newsm78
Вари се млякото със захар и май се добавяше сода Thinking

Ето и варианти без сода:

Сгущьонка

Карамелен вариант

Шоколадов вариант

# 371
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Търся проверена рецепта за крем-супа от карфиол Outta Joint

# 372
  • Мнения: 678
моята рецепта за крем супа от карфиол и броколи:
праз лук,
морков,
карфиол,
броколи,
картоф
зехтин/олио, сол, черен пипер, индийско орехче

задушавам лука с моркова, добавям останалите зеленчуци и варя до готовност. пасирам, добавям подправките. може да добавиш мляко или сметана.

# 373
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Аз по принцип подобни супи ги готвя по същият начин, но напоследък срещам рецепти за варене в прясно мляко, А преди да се сложат  да се варят, розичките се запичали в тава. Та се зачудих  дали нещо изпускам и затова помолих за вашите рецепти

Благодаря много   bouquet

# 374

Общи условия

Активация на акаунт