Парфюмни размисли и страсти - 206

  • 92 726
  • 735
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 31 229
Щом има кой да им дава пари?!
Аз съм голям фен на Not A Perfume Juliette Has A Gun и го ползвам постоянно от години, но не бих дала 500 долара за аромат на нищо. При мен Not A Perfume си мирише и много ме радва. Heart Eyes
Молекулите се продават/ха в София и не са ме впечатлили с нещо, така че да ги запомня. Трябва да отида да ги пробвам пак, ако още ги има в магазина.

# 571
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Шуши, това е официалният сайт на Juliette Has a Gun:
http://www.juliettehasagun.com/, a това са различните сетове с мостри:
http://www.juliettehasagun.com/en/#discovery-kit-the-essentials. … 05669248808186746.


Сърдечно благодаря! Ще разгледам  Hug

За сега се въздържам от парфюм без аромат пък и да платиш 500 парички и да си купиш "безаромат" ми се струва налудничаво  Thinking

# 572
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Привет момичета! Кажете ми кой парфюм на Ланком става за пролет или лято.Искам да е нежен и женствен .Ще ми пращат от чужбина,а не съм запозната с бранда.

# 573
  • Мнения: 17 546
Кажете ми кой парфюм на Ланком става за пролет или лято.Искам да е нежен и женствен.
За мен този http://www.fragrantica.com/perfume/Lancome/Tresor-In-Love-8019.html

# 574
  • Пловдив
  • Мнения: 5 943
Аз също щях да предложа този. Много свеж и приятен.

# 575
# 576
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Благодаря ви момичета!Май ще поръчам Трезора.По принцип ползвам Омниите на Булгари и се надявам този да ми допадне.Студено ми е и не ми се ходи до Мола,та ще стрелям на сляпо.

# 577
  • Мнения: 958
Днес пристигна и цял ден разнасям алдехидната бомба - Broadway Nite Bond No 9. Много ми е забавен този парфюм, предизвиква усмивка при всяко помирисване Laughing
Това не е парфюм за въргаляне вкъщи с любимия суичър, одеало и чаша топло кафе, гледайки сериала..не, не, не...той изисква внимание, изисква извеждане навън, готини дрехи за петък вечер и токчета. Нахален е, според мен 2 пръскания са достатъчни, иначе ще уморим събеседника си. Студените сапунести алдехиди са чудесни, примесени са с хелиотроп и на моменти имам усещането, че съм си навряла носа в пудриерата на някоя бродуейска актриса от 30-те и ще кихна всеки момент Laughing Дори на някои хора може да се стори остър, но на мен ми е добре, чудесен представител на флорално - алдехидните парфюми. Най-красивото нещо е базата - ванилия, виолетка, амбра, ирис, мека, топла, пухкава смесица, като антипод на студените алдехиди в началото...този контраст е интересен за наблюдение...Точно се бях замислила дали да не си купя Chanel 5 водата - след този аромат - отпада, не че могат да бъдат сравнявани или че си приличат, но са в една комапния Sunglasses

# 578
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
За интересуващите се от Bond No.9 - на разпродажба по 27 паунда в TK Maxx от днес. Бързо заминават...
http://www.tkmaxx.com/page/search?q=no.9

И аз се възползвах, мерси много! Hug
Зозина, и твоят ли беше от там? Чакам го моя, още не е пристигнал, а сега като прочетох съвсем нямам търпение. Heart Eyes

# 579
  • Мнения: 2 617
Честити да са ви!

# 580
  • от един красив град
  • Мнения: 402
Привет момичета! Кажете ми кой парфюм на Ланком става за пролет или лято.Искам да е нежен и женствен .Ще ми пращат от чужбина,а не съм запозната с бранда.

Аз съм за http://www.fragrantica.com/perfume/Lancome/Miracle-184.html, старичък е, но просто е невероятен и дори доста траен парфюм, а на моята кожа нищо не се задържа особено дълго. Със сигурност ще си го купя на пролет.  smile3521

# 581
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Аз също и точно затова го препоръчах.За мен "Миракъл" е по-безопасен за покупка на сляпо. Peace

# 582
  • Мнения: 958
Благодаря Tsugumi, радва ме много Laughing.

# 583
  • София
  • Мнения: 1 974
Преди всичко, честито на всички за свежите придобвки Simple Smile Новите парфюми винаги действат живително на любимито хоби и духа на темата  Simple Smile

densi - не е трябвало да се връщаш към неприятните спомени от Al Haramain Maze  Confused Хвърляй пробата далеч зад борда и забравяй бързо за него. Съжалявам, че така се е получило и то за втори път...
Като си чета старато мнение за него, чак се изумявам на ентусиазма, с който съм го описал Rolling Eyes Но пък при мен стои чудесно. Когато прочетох мнението ти четвъртък, реших именно Maze да ми е парфюма за петък. Изненадващо получих 2 комплимента - от колега, който не броя, защото той така или иначе всеки ден ме бъзика за парфюмите, но по-изненадващия беше от колежка, която обикновено е доста пряма и откровена, стигаща до грубост, в мнението си за парфюмите на околните. Та тя, вчера специално се поинтересува от кой идвал този необикновен парфюм и за моя почуда, страшно й хареса, чак и комплимент ми направи  Simple Smile
Явно кожата ми добре се разбира дори и с арабските щуротии   Sunglasses
Докато го носих вечра, може би най-сетне разбрах защо се казва Maze/Лабиринт - в различни моменти от развитието и  в различни температури, се появяват много нотки, дори твърде много  Simple Smile Точно като в лабиринт - ту е свеж лимон, ту тънка роза, мускус, лек ууд, гурме сладост или зелена свежест... Но пък същевремнно виждам и защо би отблъснал хората - нотките на пелин и мускус не са от най-лесните.

Сега се сетих, че в по-стара тема препоръчах на selfie Rasasi Dhanal Oudh Nashwah - ако евентуално го е взела и я е последвал опита на densi с Maze - извинявам се.

BBeLLa - честит ти Sheikh Al Shuyukh Luxe Edition Lattafa Perfumes  Grinning Този го гледах жадно преди няколко години, но го открих само в американския ebay на доста солена цена, твърде висока за сляпа поръчка. Сега в uk-ския ebay го виждам изгодно, та с нетърпение ще чакам твоите впечателения. Ако няма как да ги вмъкнеш в ритъма на темата ни, моля пиши на лс.  Hug

Още две думи за арабски аромати и спирам  Simple Smile В предишна тема, sibila777 беше питала за Rasasi La Yuqawam Jasmine Wisp. Пристигна ми пробата и въпреки, че може би е за другата парфюмна тема-за арабски парфюми, ще върна мнение тук, пък за напред може би ще е по-добре да не разводнявам излишно основата ни тема.
Rasasi La Yuqawam Jasmine Wisp е поредното издание от успешната им линия La Yuqawam и то напълно оправдава високите очаквания. Потърсих нотки, но често те са или непълни или липсващи, така че ще споделя моите усещания, пък пирамидата каква е - нямам идея точно. Общото ми впечатлеине е за мек красив, заоблен парфюм, който се фокусира върху топъл, гушлив и изискан абмър от типа на L’Ambre des Merveilles и Elixir des Merveilles, както и Van Cleef & Arpels Ambre Imperial, но допълнен от плодов старт, както и тънък, вкусен гурме привкус ала белия Задиг.

sibila777 - подозираш, че ще е вкусен и да, явно имаш добри предчувствия. La Yuqawam Jasmine Wisp започва със страхотна ягода  Heart Eyes Crazy Не е накъртваща, не е сочна и момичешка, а леко хладна, сметанова, идваща сякаш от по-далечена стая, където се готвят вкусни сладкиши. Това, което ме впечатлява, е че за да се избегне приликата с обикновен тинейдж ягодов парфюм, тук от Расаси са вмъкнали прекрасно восъчно-карамелно усещане. Така още от първия миг, всичко е гладко, полирано, обло, меко. Може би на английски това би се казвало - candy vibe.  Rolling Eyes Този ягодов рай трае около 30-40 минути, когато постепенно амбъра, за който споменах по-горе, набира сила и влиза във водеща роля. А къде е жасмина, щом името му е Jasmine Wisp - определено не усещам изявен или тежък жасмин. Нямам идея защо така е кръстен. Може би дълбоко в развитието се появава лек кремав цветен акорд, но той е толкова ефирен, че не виждам защо жасмина е сложен в името.
Общо взето това е - мисля, че Jasmine Wisp  би се харесал на тези, които обичат амбър фокусирани парфюми, напомнящи в известна степен на L’Ambre des Merveilles, Elixir des Merveilles, Van Cleef & Arpels Ambre Imperial, но с добавена модерна и по-женствена, да кажем вечерна парти закачака  Wink
Специално намигам тук на KDS, ако чете все още темата - вярвам, че ще оцени позитивно Jasmine Wisp.

Мислех да споделя нещо и за Lancome L’Autre Oud , както и за Calvin Klein Liquid Gold Euphoria  for women, но поста ми стана по-дълъг от труд на Живков, затова остава за по-натам.
Хубав уикенд от мен.

# 584
  • от един красив град
  • Мнения: 402

Мислех да споделя нещо и за Lancome L’Autre Oud , както и за Calvin Klein Liquid Gold Euphoria  for women, но поста ми стана по-дълъг от труд на Живков, затова остава за по-натам.
Хубав уикенд от мен.

Ще чакам с нетърпение, хвърлила съм око на Еуфорията, дори и проба си взех, но още не съм я тествала. Ще ми интересно, как я усеща и някой друг, особено мъж.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт