Момче или момиче е Априлското ни мъниче

  • 72 328
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 676
Записче :* Термин 17.04.2018 г. Simple Smile

# 61
  • Мнения: 22
Ще помоля да добавите, че чакам момченце Blue Heart

# 62
  • София
  • Мнения: 131
Лулураки, впиши ме, моля те, с термин 20.04. За пола още не съм сигурна, ще ти пиша по-нататък

# 63
  • Мнения: 93


Моля за помощ в разчитането на резултатите от БХС
От къде идва високия риск?

# 64
  • Варна
  • Мнения: 769
Биохимичният риск е въз основа на кръвната проба, която си дала-изследват се няколко хормона, а комбинираният риск е въз основа на резултатите от кръвната проба в комбинация с мерките на бебето.  Какво ти казаха от лабораторията?

# 65
  • Мнения: 93
Изследването ми го даде АГто. Каза че риска ми е висок и това е

# 66
  • Варна
  • Мнения: 769
За висок риск приемат под 1:100,поне според коментарите от генетичната лаборатория и препоръчват амниоцентеза.АГто ти не ти ли препоръча какво да правиш? Ако имаш финансова възможност,направи си пренатален тест,той дава 99,9% сигурен резултат. БХС е просто статистика,но естествено не трябва да се пренебегва.

# 67
  • Мнения: 93
Ще се консултирам утре и с друг лекар. По принцип съм против амниоцентезата, но ако се наложи предпочитам кръвния неинвазивен тест макар и високата цена

# 68
  • София
  • Мнения: 79


Моля за помощ в разчитането на резултатите от БХС
От къде идва високия риск?
А какви са измерените стойности на NB и NT при феталната морфология? Ако там са по-голям и стойностите, то тогава и риска при БХС ще е по-голям

# 69
  • София
  • Мнения: 36
Ще се консултирам утре и с друг лекар. По принцип съм против амниоцентезата, но ако се наложи предпочитам кръвния неинвазивен тест макар и високата цена

Dansina, съветвам те да се консултираш с генетик, ако не си го направила вече. Аз лично съм се срещала с проф. Кременски в Майчин дом, приема безплатно на 14-ти етаж. Ако не си от София, можеш да му пишеш мейл, за да ти изпрати коментар на резултата от БХС и препоръки за последващи изследвания, ако са необходими такива (вкл. и пренаталните тестове). Мейлът е kremensk@yahoo.com. Ако имаш медицинска история от неуспешни бременности, може да му разкажеш и за това.
Успех! Hug

# 70
  • Мнения: 93


Моля за помощ в разчитането на резултатите от БХС
От къде идва високия риск?
А какви са измерените стойности на NB и NT при феталната
 морфология? Ако там са по-голям и стойностите, то тогава и риска при БХС ще е по-голям

NT  е 1,00
Другото не пише

# 71
  • Мнения: 4 660
Добро утро мами Hug
Днес времето е страхотно и от доста време излязох сама до магазина. До сега ММ не ме пускаше на пазар сама, този път ме пусна при условие да не купувам тежки неща.
Като завали и снега със сигурност пак няма да ме пуска сама, но какво да се прави така ще е. Ще стим на топло и ще гледаме през прозореца. Така ми се иска да завали сняг Blush Nature Snowflake

# 72
  • Мнения: 1 179
Аз все още ходя на работа и времето минава бързо. Не усетих кога минаха 3 месеца от научаването за бременността ми.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 769
И аз от няколко дни съм в някакво коледно настроение по никое време  и нямам търпение да дойде време за украсяване Simple Smile  Някоя от вас купила ли си е литература за бременни,  иска ми се да си взема 1-2 книжки и разучавам на кои да се спра,че изборът е голям.

# 74
  • Мнения: 1 179
И аз от няколко дни съм в някакво коледно настроение по никое време  и нямам търпение да дойде време за украсяване Simple Smile  Някоя от вас купила ли си е литература за бременни,  иска ми се да си взема 1-2 книжки и разучавам на кои да се спра,че изборът е голям.
Да, аз съм си купила:

Общи условия

Активация на акаунт