Скандалът с Кевин Спейси и спирането на сериала House of cards

  • 13 864
  • 131
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 399
И тази тема ли пързулнахте по нанадолнището на политико-конспиративно-терористическите теории?


Интересно, дали след като минат 3те дни на чудото, все пак нещо ще се промени в Холивуд? Ще бъде неприятно да се сменят само главните действащи лица.

# 76
  • Мнения: 36 710
Вече има някакви последствия - доста хора бяха уволнени. 

# 77
  • Мнения: 1 399
По-скоро като обща нагласа, отношение. Мисля, че това което се показва, е само върхът на айсберга. Тези, за които се чуе, със сигурност ще бъдат отстранени, но дали на тяхно място ще дойдат още от същите, или все пак ще има по-сериозен ефект в дългосрочен план.

# 78
  • Мнения: X
Наистина странно как чааак след толкова години решават, че са били насилени въпросните жертви. Как години наред са премълчавали и стискали зъби и сега изведнъж всички гракват в хор? Значи все някаква полза ще да са имали да си мълчат толкова време. За актрисите не се учудвам, че може да е имало опити за блудство, че и нещо друго. Все пак обществена тайна е, че ролите в хубавите филми се извоюват в леглото на режисьора. Учудва ме това, че точно сега са решили да си спомнят, че това изобщо се е случило. Хайде, ще спра дотук с размишленията по темата, че и без това рискувам да бъда заподозряна в толерантност към насилниците и вулгарност.

# 79
  • Мнения: 2 790
Избраха да го отстрелят в подходящ момент. Нищо няма да се промени. В тази индустрия режисьорският/продуцентският диван за кастинги е незаобиколим фактор. И в Холивуд и в София е така.

# 80
  • Мнения: 2 420
Избраха да го отстрелят в подходящ момент. Нищо няма да се промени. В тази индустрия режисьорският/продуцентският диван за кастинги е незаобиколим фактор. И в Холивуд и в София е така.

Не е само в тази индустрия така.
И в тъкачна фабрика да работиш, ще трябва да си мила с началник-смяната, ако искаш по-добри планове или изобщо нещо, което зависи от него.
Само където в Холивуд мизите са мноого големи - минеш ли в А-лигата като актьор или актриса, печелиш милиони.
А в тъкачната фабрика печелиш 10 лева от нощен труд... Е там вече ще има доста, които няма да се навият.

# 81
  • Мнения: 4 841
Една статия, която ми попадна, и мисля, че ще ви бъде интересна заради историческите аналогии, които се правят в нея.
Всичкото мракобесие на света

# 82
  • Мнения: 36 710
Това с изрязването от филм, който вече е заснет е ... странно... Даже тъпо. Вярно, че заради скандала хората ще правят негативни асоциации, но едва ли ще повлияе зле на зрителския интерес. По-скоро са искали да си направят реклама, което е неприятно. А иначе - харесвам Кристофър Плъмър и нямам нищо против него. Кевин Спейси не е жертва - той реално е хищник и дори не може да го отрече (не се и опитва).
Но съм съгласна, че се прекалява и със сигурност ще се намерят извратени хора, които да се възползват и да се обявят за жертви. Не на К.С., а на когото си решат - даже може да си изберат някой, на когото имат зъб и да действат.
Статията само затвърждава убеждението ми, че американското общество е не по-малко тоталитарно и гадно от тези на най-тоталитарните източни държави. Само хората като цяло са по-богати и пропагандата е по-съвършена.

# 83
  • Мнения: 22 036
Перфектен беше в Последния заподозрян. Много го харесвам като актьор. Не знам как да приема изнесените факти.

# 84
  • Мнения: 2 600
Всъщност логично е да го изрежат, ако смятат, че ще намали зрителския интерес и има риск инвестицията, която сигурно е милиони долари, да пропадне. Нямам идея, какви точно са настроенията сред публиката в САЩ, но май най-много боли, ако ти бръкнат в джоба.

# 85
  • Мнения: 2 420
Една статия, която ми попадна, и мисля, че ще ви бъде интересна заради историческите аналогии, които се правят в нея.
Всичкото мракобесие на света


Хубава статия, BirdsFlu !
Мааалко по-драматична от необходимото, но въпреки това ми хареса.

Сега като разпнаха Кевин Спейси, ще продължат ли и с другите гейове-вълци в Холивуд?
Щото там бъка от гейове, а от тях има няколко вида - Jock, Otter, Bear or Wolf.
Описаното поведение на Кевин Спейси мисля, че отговаря на типа гей-вълк.
Те така си се държат, това им е в кръвта дето се вика.
Все едно да линчуваш някого щото има пъстри очи.

# 86
  • Мнения: 2 600
Една статия, която ми попадна, и мисля, че ще ви бъде интересна заради историческите аналогии, които се правят в нея.
Всичкото мракобесие на света


Хубава статия, BirdsFlu !
Мааалко по-драматична от необходимото, но въпреки това ми хареса.

Сега като разпнаха Кевин Спейси, ще продължат ли и с другите гейове-вълци в Холивуд?
Щото там бъка от гейове, а от тях има няколко вида - Jock, Otter, Bear or Wolf.
Описаното поведение на Кевин Спейси мисля, че отговаря на типа гей-вълк.
Те така си се държат, това им е в кръвта дето се вика.
Все едно да линчуваш някого щото има пъстри очи.

Ми не е все едно - каква разлика има за теб, ако те оглеждат със сини, пъстри или кафяви и т.н. очи? Все те гледат. Ама е далече някой да те награби и метне на кревата, че да се наложи да бягаш.

# 87
  • Мнения: 36 710
Скандалът още не е затихнал - ето поредния, който ще търпи последствия: http://www.complex.com/pop-culture/2017/11/showrunner-of-the-fla … sment-allegations
В статията, на която попаднах сега, пише, че само жени го обвиняват, но в първата, която прочетох (и не успях да намеря), пишеше, че има обвинения и от мъже. Може би просто е много самотен.

# 88
  • Мнения: 18 427
 възмутитетелно! и лесбийката Порша де роси се изкара жертва на сексуален тормоз от мъж - в случая Стивън Сегал. Това пък вече е прекалено.
А Джулияна Маргулис очевидно чувства че вече остарява и търси допълнителна слава.
Стивън Сегал пък е "удобен за отстрел", защото е известен с близостта си Путин.
Както се пошегува Иво Сиромахо - вече е ясно, че единственият неизнасилен е Чък Норис...просто защото него може да го изнасили само друг Чък Норис....

# 89
  • Мнения: 18 427
Една статия, която ми попадна, и мисля, че ще ви бъде интересна заради историческите аналогии, които се правят в нея.
Всичкото мракобесие на света


Хубава статия, BirdsFlu !
Мааалко по-драматична от необходимото, но въпреки това ми хареса.

Сега като разпнаха Кевин Спейси, ще продължат ли и с другите гейове-вълци в Холивуд?
Щото там бъка от гейове, а от тях има няколко вида - Jock, Otter, Bear or Wolf.
Описаното поведение на Кевин Спейси мисля, че отговаря на типа гей-вълк.
Те така си се държат, това им е в кръвта дето се вика.
Все едно да линчуваш някого щото има пъстри очи.

Ми не е все едно - каква разлика има за теб, ако те оглеждат със сини, пъстри или кафяви и т.н. очи? Все те гледат. Ама е далече някой да те награби и метне на кревата, че да се наложи да бягаш.

доколкото знам Кевйн Спейси никой не е "награбил" и не е мятал на кревата. Тормозил е няколок души, заставал е пред тях, дори май бе щипнал един по задника. Те пък са можели да го запишат със скрита камера и се оплачат в съда или в Съюза на артистите още тогава. Щом са мълчали значи са имали полза от тормоза. ИЗнасилванев буквалния смисъм - Кевин Спейски да скочи като тигър на някой млад мъж  и да го просне на кревата - не е имало. Имало е тормоз, а срещу такова поведение се подават сигнали. Ама някои хора тогава са се интересували от карирерата си, а сега със задна дата искат да ревизират поведението си.

Общи условия

Активация на акаунт