Как се решихте на трето дете? Нека претеглим плюсовете и минусите

  • 54 016
  • 687
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 430
Аз правих аборт ,3-тото дете беше на 3 месеца,бяхме решили,че ще имаме и 4-то,но и 2-то беше малко,на 2 г.и 3 м.Нямаше да има и годинка бебето , когато щях да родя.Много трудно решение беше.Гледам да не мисля за това и да не се обвинявам,разбрахме се с ММ като направи малкия годинка да действаме,така и направихме и 9 м по-късно забременях.Тъпо решение беше аборта,но така решихме.Аз принципно съм против него от морални съображения, затова при мен всичко се случи в много ранна седмица,дори плоден сак още нямаше.

# 601
  • Мнения: 5 468
Още не сме говорили сериозно. На 8-ми юни съм на лекар, за да порвърди бременност и после трябва да поговорим. Той е страхотен, няма да ме накара на сила да го махна, но знам, че не е ок с идеята и не искам да развалям отношенията ни. Много е лошо да се слага на кантар - бебе и мъжът до теб, но понякога се случва. По-скоро се притеснявам от трето износване, трето секцио и възстановяване.....😏

Честита бременност!

Ето това изречение, което болднах, не ми звучи никак добре. Такъв избор между бебе и мъжът до теб никога не трябва да има - вие сте семейство, партньори, а децата са си ваши, общи. Не е редно детето и мъжът ти да бъдат противопоставяни. Те не са конкуренция. Отделно, и мъжът ти е участвал в зачеването, не си си го направила сама. Ако не искахте още едно дете, предполагам, че щяхте да вземете мерки за да не се стига до там.

Ако все пак се стигне до аборт, трябва и ти самата да смяташ, че е правилното решение, а не да го направиш заради бащата, защото това неминуемо ще развали отношенията ви.

Надявам се реакцията на мъжа ти да е била моментна и да си промени мнението. Стискам палци да пишеш тук добри новини!

# 602
  • Мнения: 3 047
Аз не исках второ дете. Първото е още съвсем малко. Родих го след години опити и ходене по клиники. Той много искаше второто. Аз мислих, мислих и риших, че все пак ще се справя. Ами, все още не мога да се зарадвам на бременността, както трабва. Когато и двамата не са на едно мнение, е много кофти.

# 603
  • Мнения: 5 234
Eva Dimitrova, стискам палци за благоприятно развитие в полза и на бебето, и на семейството.
Тялото може да стане даже по-хубаво - при добро желание и достатъчно усилия. Simple Smile
_Bianka__, моля те поясни как се повлияха в положителна посока хормоните?

# 604
  • Мнения: 87
Не сме правили опити - просто стана. И преди девет месеца също - случайно. Явно съм станала супер продуктивна последната година, или часовникът ми тиктака бързо като за последно 🙂. Мъжът ми няма да ме накара на сила да го махна, няма и да се разсърди, просто преценява, че няма как да се справим физически и психически. Понякога мисля, че е прав, понякога мисля, че ще се справим. Но все още не мога да виждам в бъдещето...😂😂😂😂😂

# 605
  • Мнения: 3 047
Ще се справите естествено, но зависи с цената на какво. Ние не сме в завидно финансово състояние, но това е само един от факторите. Годините ми също не са съвсем малко. В същото време си казах аз ли точно да се отказвам от дете насила? Аз, която 10 г. очаквам да родя, аз ли която ходих по клиники, аз ли която изкарах толкова безсънни нощи и си задавах въпроса защо не се получава, аз ли която се подлагах на три стимулации, аз ли която изхарчих 20 000 лв. за процедури...

# 606
  • Мнения: 19 047
Fifiana, ами преди това като бях на 40 години, ми излязоха хормони като за менопауза - трагични. Цикълът ми идваше през няколко месеца. Бременността беше голям късмет, нямаше шансове за такава. След раждането изведнъж цикълът ми стана като по часовник и идваше 2 години супер редовно Simple Smile Лекарят каза, че отлично ми се е отразило и съм се подмладила с това раждане направо.

# 607
  • Мнения: 3 047
Явно и аз след раждането се подмладих. Цикълът ми също се подобри. Ами, 40 е новото 20. 😉 Поне за мен.

# 608
  • Пловдив
  • Мнения: 14 932
Аз пък на 20, както и на 30, си бях доста по-млада от сега. Wink

# 609
  • Мнения: 2 473
Ева, щастието  е дошло на краката ти! Не го изпускай...само това ще ти кажа! Възрастта ти е прекрасна, другото са предразсъдъци!
Виж ми подписа: сега са три, а щяха да са четири.... И последното е раждано на възраст, по- голяма от твоята. И съм подмладена, и съм слаба, и съм с леко отпуснат корем...обаче ми е хубаво да пея детски песнички всеки ден, да чета детски книжки всеки ден и да се смеем и обичаме всеки ден!

# 610
  • София
  • Мнения: 2 098
Ева, щастието  е дошло на краката ти! Не го изпускай...само това ще ти кажа! Възрастта ти е прекрасна, другото са предразсъдъци!

Абсолютно !!!

# 611
  • Мнения: 87
Звучи прекрасно! Благодаря за подкрепата.
Ева, щастието  е дошло на краката ти! Не го изпускай...само това ще ти кажа! Възрастта ти е прекрасна, другото са предразсъдъци!
Виж ми подписа: сега са три, а щяха да са четири.... И последното е раждано на възраст, по- голяма от твоята. И съм подмладена, и съм слаба, и съм с леко отпуснат корем...обаче ми е хубаво да пея детски песнички всеки ден, да чета детски книжки всеки ден и да се смеем и обичаме всеки ден!

# 612
  • Мнения: 4 888

Ето това изречение, което болднах, не ми звучи никак добре. Такъв избор между бебе и мъжът до теб никога не трябва да има - вие сте семейство, партньори, а децата са си ваши, общи. Не е редно детето и мъжът ти да бъдат противопоставяни. Те не са конкуренция. Отделно, и мъжът ти е участвал в зачеването, не си си го направила сама. Ако не искахте още едно дете, предполагам, че щяхте да вземете мерки за да не се стига до там.

те не са конкуренция и не би трябвало. Но.... Понякога не се случва онова, което трябва.
Моя близка роднина случайно забременя, мъжът въобще не го искаше, тя да. Големи дилеми какво да направят, защото буквално бяха на двата полюса. Много ми беше мъчно, защото отстрани лесно се виждаше как няма да се споразумеят. Е, задържаха го, мъжът не издържа на напрежението с още едно дете. Постоянно скандали и разправии, разделиха се още като новородено бебе. То беше ясно. Някак в такъв случай не виждам кой би трябвало да отстъпи, и двете страни са си прави за себе си. И двете страни правеха много голям компромис, ако се съгласят с другото мнение.
Много е неприятно. Тя си намери друг мъж, за него не знам.

# 613
  • Мнения: 3 047
Точно за това смятам, че едно дете независимо кое подред е за двойката трабва да бъде планирано, желано и от двамата, а не просто оставено да се роди. За всяка една двойка причините да желае или не дете са различни. За едни мотивите на други може да изглеждат странни и неоснователни, но важното е кой как го чувства. Причини за и против много.
Не трябва да бъдем съдници на чужди отношения, защото никога не можем да бъдем запознати в дълбочина с тях.

Последна редакция: сб, 06 юни 2020, 06:59 от Helinor17

# 614
  • Мнения: 5 468
Ако беше насочено към мен, не съдя никой, а изказвам мнение! Надявам се на добър развой на нещата.

Иначе съм съгласна, че едно дете трябва да е планирано и желано.

Ева, относно възрастта ти, особено за трето дете, възрастта си е идеална. Организмът ти вече е минал два пъти през това. И както сподели Бианка, хормоналната "бомба", която получава жената по време на бременност, е много полезна за тялото. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт