"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 33

  • 34 621
  • 769
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 645
Имам един въпрос относно Дуфастона (видях, че Brayda е коментирала в друга тема, но никой не е писал там от половин година за това питам тук)
Всеки месец след доказана Ову ми назначават дуфастон за 10 дни и док. ми казва, ако няма цикъл до 3-4 дни след спиране на дуфастона си направи тест  - и сега се питам (и чета), ако евентуално е станало забременяване и аз спра дуфастона и нивото на прогестерон падне - има риск да се загуби бебето, а ако направя тест на 10-ия ден след Ову още ще е рано да отчете бременност, ако продължа да го пия повече от 10 дни , а пък няма бременност ще се удължи изкуствено цикъла .... как да процедирам с този дуфастон , едва ли и на УЗ ще се види нещо толкова рано ?!
до кога да го пия като ми е изписан за 10 дни и кога да правя тестове или УЗ ?!

За това на мен са назначили прогестерона по др начин. 2-3дни след О да го почна за 10 дни, след това тест, след това спиране и идване на цикъла. По принцип е хубаво да мине 1-2 дни поне от О, а не веднага след нея, защото то не може и да се изчисли чак с такава сигурна точност кога е това - точно след О.
п.п. В репродуктивната клиника, в която ходя ми го назначават 2 дни след О

# 16
  • Мнения: 1 472


За това на мен са назначили прогестерона по др начин. 2-3дни след О да го почна за 10 дни, след това тест, след това спиране и идване на цикъла. По принцип е хубаво да мине 1-2 дни поне от О, а не веднага след нея, защото то не може и да се изчисли чак с такава сигурна точност кога е това - точно след О.
п.п. В репродуктивната клиника, в която ходя ми го назначават 2 дни след О
[/quote]
да, мисля че и при мен е така, вика ме на контрола и като види, че е спукан фоликулът ми казва от утре започвай (в някои месеци вижда жълтото тяло и тогава); конкретно този месец го започнах на 2-ри ден от ову (засичах е и с тестове и с УЗ)...притеснява ме това, че ме кара да го спра, да чакам 3-4 дни,ако няма Ц. тогава да правя тест,а през тези дни прогестеронът ще си падне....
Освен да направя един кръвен като свърша дуфастона (той нали засича хормона по-рано от домашния тест)..ще са минали около 12 дни от ову....?!
Какъв е твоят съвет? Нали не греша, че в този интервал на изчакване има риск, ако е станало нещо да изчезне ?!

# 17
  • Мнения: 1 083
И защо не трябва да се пие кафе? До две на ден може при бременните. Въобще не е вярно, ако нямаш някакви заболявания не пречи. Безкофеиновото е много по-вредно.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 645
Ако дуфастона се почне на 3-ти ден от О, т.е. минава О, чакаш 2 дни и почваш на 3-тия сутринта, пиеш го 10 дни и на 11-ти ден сутринта преди да пиеш хапчето си направиш тест, то този тест ще е направен реално на 12-13 ден от О, което ще даде категоричен отговор.

Ето по-просто:
Овулация ---->2 дни -----> 3-ти ден почване на дуфастона за 10 дни ----> 13-ти ден тест (ако има черта продължаваш, ако няма не пиеш и до няколко дни идва цикъла)

Няма смисъл от кръвни.

Няма как да ти кажа ако има Б и спреш дуфастона какво ще стане. Има примери и за проблем и за липса на такъв.
Принципно дуфастона е доста слаб препарат, както се казва с него и без него, но нямам представа какви са твоите нива на прогестерона на 7-ми ден с Дуфастон и без Дуфастон, за да се сравни положението и да ти гарантирам, че проблем няма да имаш и ако изчакаш както ти е казал доктора.


Скрит текст:
Мога да кажа лично за мен какво е положението, но то може да е коренно различно при теб. Аз дори не пия дуфастон, защото при мен той самостоятелно качва прогестерона много много малко от моето си ниво, за разлика от утрогестана.

Но аз съм пробвала и без и само с дуфастон и дуфастон+утрогестан и само утрогестан и дуфастон+кринон и само кринон и т.н.т. (сега да не мислиш, че си правя сама експерименти, просто след различните процедури в клиниката сменяхме подхода, защото виждахме, че прогестерона ми не е ок)
Единствено съм си изследвала прогестерона на 7-ми ден без и с прогестеронов препарат. Дори мога да кажа, че не винаги прогестерона ми е зле и без да взимам прогестеронови таблетки. Това зависи много и от овулацията. Всичко е доста комплексно.

# 19
  • Мнения: 6 309
И аз съм на прогестеронова терапия за по 10 дена. В денят в който трябва да ги спра, или на следващия пускам кръвен и така. По принцип ако ти се наложи да ги пиеш 1 ден повече заради теста например не мисля че е чак такъв проблем.
    На мен ми казаха при положителен тест да удвоя дозата на прогестерона. Не знам защо на тебе са ти казали да го спираш и да чакаш закъснение  newsm78
     Ох, сега се присетих че при мен е малко по-различно, тъй като ЛФ е 12 дена

Последна редакция: вт, 26 сеп 2017, 17:18 от geizer

# 20
  • София
  • Мнения: 7 645
И защо не трябва да се пие кафе? До две на ден може при бременните. Въобще не е вярно, ако нямаш някакви заболявания не пречи. Безкофеиновото е много по-вредно.

По принцип в първите седмици (до 8-9-та) е много тънка линията между провала и успеха, т.е. това е периода в който се случват повечето аборти.
Кафето специално би било вредно ако човек има проблем с кръвоносните съдове, кръвното, кръвосъсирването, тромбофилии, жлъчката и т.н.т. Естествено всяко правило си има изключение, т.е.  може да имаш всички тези проблеми, да пиеш кафе и да не се случи нищо.
Ако имаш проблеми и пиеш кафе, то кафето няма да ти предизвика аборта, а по-скоро може да спомогне.
Има адски много статии и инфо в нета за кафето по време на бременност. Когато тя напредне - така след 12-та седмица, то даже има доказателства, че може да е полезно за плода. Тук си говорим за малко количество еднократно на ден естествено.

Лично аз когато бях бременна не пиех кафе до 10-та седмица. В началото имах 2-3 дни в които ми беше по-кофти, но с мляко с какао ефекта "събуждане" беше абсолютно същия, както и с чай. Оказа се, че просто ми трябва топла напитка Simple Smile
След това минах на много малко кафе с мляко и не съм имала проблеми.

Безкофеиновото кафе е много по-вредно заради обработката, която му се прави, за да му се извлече кофеина.
Това е Simple Smile
Ако можете без кафе поне в началото - не пийте, това за мен е по-доброто решение. Ако не можете - консумирайте много малко и само 1 път на ден.

# 21
  • Мнения: 791
Ще взема трети за всеки случай,но наистина не знам възможно ли е забременяване почти веднага след спонтанен аборт...Open Mouth
Размазаната черта обикновено е невалиден тест. Ако искаш пусни снимки да го видим. Това ако са били различни марки, ако са една и съща явно резултатът е отрицателен.
https://---shortener8712-n1keG5 това е теста ..шуър чек са и двата.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 645
Този е положителен според мен, но повтори

# 23
  • Мнения: 31
И според мен е положителен ☺

# 24
  • Мнения: 394
И защо не трябва да се пие кафе? До две на ден може при бременните. Въобще не е вярно, ако нямаш някакви заболявания не пречи. Безкофеиновото е много по-вредно.

По принцип в първите седмици (до 8-9-та) е много тънка линията между провала и успеха, т.е. това е периода в който се случват повечето аборти.
Кафето специално би било вредно ако човек има проблем с кръвоносните съдове, кръвното, кръвосъсирването, тромбофилии, жлъчката и т.н.т. Естествено всяко правило си има изключение, т.е.  може да имаш всички тези проблеми, да пиеш кафе и да не се случи нищо.
Ако имаш проблеми и пиеш кафе, то кафето няма да ти предизвика аборта, а по-скоро може да спомогне.
Има адски много статии и инфо в нета за кафето по време на бременност. Когато тя напредне - така след 12-та седмица, то даже има доказателства, че може да е полезно за плода. Тук си говорим за малко количество еднократно на ден естествено.

Лично аз когато бях бременна не пиех кафе до 10-та седмица. В началото имах 2-3 дни в които ми беше по-кофти, но с мляко с какао ефекта "събуждане" беше абсолютно същия, както и с чай. Оказа се, че просто ми трябва топла напитка Simple Smile
След това минах на много малко кафе с мляко и не съм имала проблеми.

Безкофеиновото кафе е много по-вредно заради обработката, която му се прави, за да му се извлече кофеина.
Това е Simple Smile
Ако можете без кафе поне в началото - не пийте, това за мен е по-доброто решение. Ако не можете - консумирайте много малко и само 1 път на ден.
Точно така,всъщност за кафето са доста противоречиви мненията вреди или не.В моя случай имам изключително завишени ТАТ и МАТ и ако не бях тръгнала да търся причини за неуспешните си бременности нямаше да знам  че имам проблеми с щитовидната.Също и не знаех че имам антифосфолипиден синдром и в момента съм на аспирин тук за кафето не съм се замисляла може и в случая да не е препоръчително ще питам генетичката ми следващия път.Чакам резултат от тромбофилиите та кой знае какви ли не неща имаме без да знаем вече се чудя....

# 25
  • Мнения: 1 083
И аз смятам, че теста е положителен. Но повтори го утре пак.

Брайда напълно съм съгласна с теб. Аз повръщах до пети месец и още в шеста седмица го спрях по тази причина. От 20 седмица взе да ми се пие отново кафе. Само по едно  на ден пия с повече мляко.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 645
Всички тези изследвания не се правят масово от хората, макар че ЩЖ си е задължително по 1 път в годината поне и без бременност, но това е друга тема.
Така че, тъй като няма как да знаем точно какви генетични или придобити проблеми имаме, не може да се конкретизира - "ДА може кафе" или "НЕ, не може кафе".
Всеки да си премери рисковете и да си реши за себе си.

# 27
  • Мнения: 1 472
добре, да си довърша аз въпроса с дуфастона -  за вбъдеще ще гледам да са минали 3-4 дни преди да започна да го взимам, но конкретно сега за този месец - на 11-12 ден дали ще покаже реален резултат теста или ако е отрицателен да пия още ден-два дуфастона и пак да направя - освен да се забави идването на Ц. може ли да навреди нещо .... ако отида на док. на УЗ нищо няма да се види освен удебелената лигавица, нали ?
Не знам защо ми казват да го спирам и да чакам и чак тогава тест - и то репродуктивен специалист, вече съм по тази схема една година и честно казано не знам какви са ми нивата на прогестерона без дуфастон.

# 28
  • Мнения: 6 309
Не знам дали ще ти забави цикъла. Аз имам опит само с утрогестан, и за него мога да кажа че ми  забавя цикъла само когато го прилагам вагинално. Когато го пия си ми идва точно на датата, дори тя да се пада по време на приема.
    Не знам дали е добре да взимаш дуфастона чак 3-4 дни след О. От мойта док знам че 1-2 дена не са проблем, но ако са повече .... Все пак прогестеронът подготвя лигавицата за евентуална имплантация..
    Престо би трябвало да ти покаже на 12ти ден , или  ако очакваш М на 14ти ден след О, може да направиш теста на 13ти ден сутринта, и ако е отр. да спреш дуфастона.

# 29
  • Мнения: 1 472
Не знам дали ще ти забави цикъла. Аз имам опит само с утрогестан, и за него мога да кажа че ми  забавя цикъла само когато го прилагам вагинално. Когато го пия си ми идва точно на датата, дори тя да се пада по време на приема.
    Не знам дали е добре да взимаш дуфастона чак 3-4 дни след О. От мойта док знам че 1-2 дена не са проблем, но ако са повече .... Все пак прогестеронът подготвя лигавицата за евентуална имплантация..
    Престо би трябвало да ти покаже на 12ти ден , или  ако очакваш М на 14ти ден след О, може да направиш теста на 13ти ден сутринта, и ако е отр. да спреш дуфастона.
еми ще го пия 11 дни тогава (какво толкова да стане) и ще направя един тест и се приключва въпросът  Wink

Общи условия

Активация на акаунт