възможна ли е проверка в агенцията по вписване

  • 4 997
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 518
Цитат
Апартаментът, който трябваше да наследим със голямата ми сестра (апартаментът, в който сме пораснали) беше продаден и с парите от него майка ми довърши къщата, така че и ние може би имаме право да правим сметкаджийски схеми.
Не съм чела другите ти мнения и нещо не разбирам - майка ви е продала апартамента си и с парите е довършила къща, принадлежаща на втория и мъж, която съответно ще иде само при най-малката и дъщеря? Щото ако е така... нямам думи, лично аз.
Да, точно така. Продадоха апартамента и с баща ми си разделиха парите. Баща ми ги инвестира, а майка ми направи къщата годна за живеене. Защо нямате думи. Донякъде виждам несправедливост, но майната му. Какво, да искаме процент от къщата ли? За какво ми е? Знам, че сестра ми никога няма да ме остави на улицата, защото така е възпитавана, което е много по-важно отколкото колкото и процента от къщата. Още повече родителите ни са живи, сестра ми е на 11 години. Както казах, не може да се смята наследство при живи родители. Знам, че е прехвърлена така, че сестра ми да я наследи. Голямото важно Simple Smile

# 31
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ами за мен лично като майка това, което вашата майка е направила е брутално и немислимо. Умишлено е ощетила едното си дете (или дори двете, ако сте три общо) за сметка на другото. Никога не бих го направила и никога не бих позволила на мъжа ми да го направи (в случая той има две деца, като първото е от първия му брак). Би ме било срам да ощетя дъщеря му, дори за да "намаже" моето дете. Сестра ти сега е на 11, много ясно, че парите са силно абстрактно понятие за нея. Касички ще разбива, колко мило. След години не е сигурно кой на какъв хал ще е и как ще разсъждава. И да, цяла къща си е "голямо важно". Но не виждам смисъл да дискутирам повече точно тук, щом вие го приемате - супер.

# 32
  • Мнения: X
След години не е сигурно кой на какъв хал ще е и как ще разсъждава. И да, цяла къща си е "голямо важно". Но не виждам смисъл да дискутирам повече точно тук, щом вие го приемате - супер.
  Peace
Замислям се дали нейната майка и баща не са спомогнали за онези 30%(1/2) самоучастие при закупуването на жилище с ипотечен кредит.
След това има ремонти и т.н.
А, май и автомобил...
  Hug

# 33
  • Мнения: 4 518
Пав1, не съм сигурна какво точно имате предвид под "Замислям се дали нейната майка и баща не са спомогнали за онези 30%(1/2) самоучастие при закупуването на жилище с ипотечен кредит.", но майка ми и баща ми финансово не са помогнали за апартамента, който купихме с мъжа ми. Помогнаха с подкрепа, закачане на бойлер, чистене и такива неща. Тате ще ни даде миялна машина, която не използва. Автомобил- нов не. Карам колата на баща ми, която не използва, тъй като си купи нова, а моята буквално умря. Наистина е голямото важно. Знам, че след 20-30 години сестра ми няма да е същия човек, но както аз съм възпитавана, че сестра ми е по- важна и от родителите ми, така и тя е възпитавана. За мен е важно след 20 години да ѝ звънна и да ѝ кажа, че отивам, а тя да сложи още 1/2/3 стола на масата.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
След смъртта на дядото,лелята изтеглила всички пари от сметката и я блокирала.Нищо не даде на мъжа ми.
За да се изтеглят пари от сметката на починал, всички наследници трябва заедно да отидат в банката, не може само единият да изтегли парите, освен ако няма пълномощно от останалите.

# 35
  • Плевен
  • Мнения: 1 613
След смъртта на дядото,лелята изтеглила всички пари от сметката и я блокирала.Нищо не даде на мъжа ми.
За да се изтеглят пари от сметката на починал, всички наследници трябва заедно да отидат в банката, не може само единият да изтегли парите, освен ако няма пълномощно от останалите.
Парите са изтеглени от банкомат.И са изтеглени след смъртта на дядото.Това ни каза служителката от банката.Така че,може!Всичко може ако си решил да присвоиш!Че даже и закона те пази.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
С адвокат посъветвахте ли се относно това? Според мен не е много законно това. И е лесно доказуемо, че парите са теглени след смъртта.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 25 236
С адвокат посъветвахте ли се относно това? Според мен не е много законно това. И е лесно доказуемо, че парите са теглени след смъртта.
Точно това щях да напиша. Стига с това, че законът пазел, изобщо не е така. Кое му е законното на това един наследник да изтегли всички пари от сметката на починал? Къде в закона пише, че е редно и законно? А с карта можеш да изтеглиш пари от всеки банкомат, дори да не си собственик на картата. Има и сума крадци, които го правят. Това не значи, че е законно.

# 38
  • Плевен
  • Мнения: 1 613
С адвокат посъветвахте ли се относно това? Според мен не е много законно това. И е лесно доказуемо, че парите са теглени след смъртта.
Да,имаме адвокат.По негово настояване в момента мъжа ми е подал заявление за приемане на наследство.Трябваше за срок от 1 седмица да подадем цялото наследство на дядото към момента на смъртта му.А то е само банкова сметка от която са изтеглени 700 лева след смъртта му.Апартамента е бил"продаден" за без пари на лелята,а декарите(всичките обаче,няма значение че и мъжа ми има част там)са дарени пак на лелята.Можем да оспорим само дарението на декарите,и то само 3 декара(защото бабата е още жива).За апартамента нищо не можем да направим,защото е минал давностния срок от 5 години.А мъжа ми не е знаел за апартамента,защото е бил държан в неведение нарочно.За да мине давност,и да не може и "гък" да каже..И го постигна!Ограбиха го яко,а сега даже му е сърдита,защото,цитирам "Вие,всичко ми взехте цялото наследство"!Това какво се нарича,че не се сещам?

# 39
  • Мнения: 2 887
С адвокат посъветвахте ли се относно това? Според мен не е много законно това. И е лесно доказуемо, че парите са теглени след смъртта.
Да,имаме адвокат.По негово настояване в момента мъжа ми е подал заявление за приемане на наследство.Трябваше за срок от 1 седмица да подадем цялото наследство на дядото към момента на смъртта му.А то е само банкова сметка от която са изтеглени 700 лева след смъртта му.Апартамента е бил"продаден" за без пари на лелята,а декарите(всичките обаче,няма значение че и мъжа ми има част там)са дарени пак на лелята.Можем да оспорим само дарението на декарите,и то само 3 декара(защото бабата е още жива).За апартамента нищо не можем да направим,защото е минал давностния срок от 5 години.А мъжа ми не е знаел за апартамента,защото е бил държан в неведение нарочно.За да мине давност,и да не може и "гък" да каже..И го постигна!Ограбиха го яко,а сега даже му е сърдита,защото,цитирам "Вие,всичко ми взехте цялото наследство"!Това какво се нарича,че не се сещам?
А възможно ли е с тези 700 лв. лелята да е платила погребение (всъщност, няма и да стигнат), или направени медицински разходи или нещо друго за стареца? И апартаментът да е прехвърлен с фиктивна продажба заради положените грижи от страна на дъщерята? И това се случва - докато възрастни родители боледуват и години наред имат нужда от грижи, само един наследник да е наоколо, когато починат - всички изведнъж се сещат, че са роднини!?

# 40
  • Мнения: 297
Пав1, не съм сигурна какво точно имате предвид под "Замислям се дали нейната майка и баща не са спомогнали за онези 30%(1/2) самоучастие при закупуването на жилище с ипотечен кредит.", но майка ми и баща ми финансово не са помогнали за апартамента, който купихме с мъжа ми. Помогнаха с подкрепа, закачане на бойлер, чистене и такива неща. Тате ще ни даде миялна машина, която не използва. Автомобил- нов не. Карам колата на баща ми, която не използва, тъй като си купи нова, а моята буквално умря. Наистина е голямото важно. Знам, че след 20-30 години сестра ми няма да е същия човек, но както аз съм възпитавана, че сестра ми е по- важна и от родителите ми, така и тя е възпитавана. За мен е важно след 20 години да ѝ звънна и да ѝ кажа, че отивам, а тя да сложи още 1/2/3 стола на масата.
Никой не може да избира родителите си или роднините, но приятелите може. И аз с сестра ми (полу сестра, ако трябва да съм точна) избрахме на светло да решим проблемите и да си останем приятелки, независимо от това как се дърляха родителите ни. Едно разумно решение може да спести много негативни емоции, защото парите са важни, но не най-важното нещо на този свят

# 41
  • Мнения: 297
С адвокат посъветвахте ли се относно това? Според мен не е много законно това. И е лесно доказуемо, че парите са теглени след смъртта.
Да,имаме адвокат.По негово настояване в момента мъжа ми е подал заявление за приемане на наследство.Трябваше за срок от 1 седмица да подадем цялото наследство на дядото към момента на смъртта му.А то е само банкова сметка от която са изтеглени 700 лева след смъртта му.Апартамента е бил"продаден" за без пари на лелята,а декарите(всичките обаче,няма значение че и мъжа ми има част там)са дарени пак на лелята.Можем да оспорим само дарението на декарите,и то само 3 декара(защото бабата е още жива).За апартамента нищо не можем да направим,защото е минал давностния срок от 5 години.А мъжа ми не е знаел за апартамента,защото е бил държан в неведение нарочно.За да мине давност,и да не може и "гък" да каже..И го постигна!Ограбиха го яко,а сега даже му е сърдита,защото,цитирам "Вие,всичко ми взехте цялото наследство"!Това какво се нарича,че не се сещам?
При продажба между раднини без доказан банков превод се води дело за "симулация". Срокове за такива дела няма. ОСВЕН АКО НЕ СА МИНАЛИ 10 години. Тогава тя може да каже, че е придобила имота по давност, че го е владяла необезпокоявана от никого за този период. Потърси друг адвокат, този според моя опит, е некомпетентен при положение, че ти дава такива съвети.

Последна редакция: ср, 15 ное 2017, 10:50 от ast2017

Общи условия

Активация на акаунт