Много висок холестерол

  • 83 520
  • 371
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 54 816
И обикновения Натаспин намалява холестерола. Хора, които го пиха покрай КОВИД са споделяли.

# 286
  • Мнения: 471
След 3 месечна употреба на масло от бял трън на капсули и 1 опаковка ресвератрол общият ми холестерол, който беше висок, както и триглицеридите влязоха в норми и то доста под горна граница.асат, алат и ггт също паднаха под 20. Препоръчвам тази комбинация.
Livorno написахти лично съобщение но кутията ти пълно може ли да кажеш каква комбинациятати по точно кои продукти?Благодаря ти

# 287
  • Sofia
  • Мнения: 6 147
И аз се интересувам, така че ако можеш тук да споделиш точната схема.

# 288
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета! Нова съм, моля за мнение и съвети! Качих доста кг от година. Ходих на ендокринолог, пусна ми изследвания. С висок холестерол съм, висок МАТ.... Във вторник съм на преглед, да видим... Исках да кача изследванията, но незнам как става.

# 289
  • Варна
  • Мнения: 974
Здравейте,
от 3 месеца съм на Кето, правих си изследвания на кръвта профилактично, и излезе много висок холестерол.
Моля за съвет, и дали да правя други изследвания?
Наднормено тегло нямам BMI около 20, спортувам активно 3-4 пъти в седмицата.
Семейна анамнеза, при баба ми е имало такъв период около 50 годишна възраст, като се е саморегулирал с времето.
 

# 290
  • Мнения: 147
Здравейте мами,
Дали някой от вас е ползвал Sytrinol 300мг на Натурал Факторс и дали има ефект от него?За висок холестерол съм пила 2пъти по 2 таблетки Липомезин на фирма Дойч и съм се чувствала съвсем като убита на следващия ден.Дано някой е ползвал Ситринол,за да се престраша да го почна.

# 291
  • Мнения: 744
Здравейте, пуснах си изследвания полупрофилактично (мисля, че имам екстрасистоли - леки, но всекидневни и през септември и октомври ще търся причините при ендокринолог, кардиолог и където още ме пратят). Както и да е, всичко, което изследваха е в норма, с изключение на холестерола, който е разбутан.

Общият ми е 5.69, LDL е 3.85 при норма под 3.36, HDL ми е 1.56 при норма над 1.68, и триглицеридите са 1.24 (при норма под 1.71, но знам, че е добре да са под 1, затова ги споменавам и тях).

Глюкозата е 5.24, така че и там има място за подобряване (преди 3 години беше стигнала до 6 на гладно, така че имам някакъв напредък).

Хормони на ЩЖ ще пусна идната седмица, въпросът ми обаче е свързан с Омега 3-6-9 на Джеймисън. Прикачвам снимка на състава, не мога да се ориентирам по колко капсули е добре да пия в терапевтична, не само поддържаща доза (пише по 2, но ми се струва, че трябва да са повече, обаче не знам кои числа да гледам и колко милиграма трябва да бъдат).

Имам много мегдан за отслабване - BMI ми беше стигнал 30, в момента е 28.4 (от месец полагам усилия в тая посока, като имах криввания, но сега като видях изследванията, съм мотивирана да направя нужните промени в дългосрочен план).

На 38 години съм, не спортувам активно, но всеки ден ходя по над 10 000 крачки (айде, не абсолютно всеки, но примерно 300 дни в годината), няколко дни в седмицата пролетта/лятото сутрин правя по 40 минути максимално бързо ходене, половината от които - по непрекъснато нагорнище, другата половина съответно, по надолнище. Не пуша и никога не съм пушила, твърд алкохол не съм пила сигурно поне от година, вино или бира - много рядко, не помня за последно кога, но със сигурност са месеци вече. Кафе пия само по едно на ден, допреди 6 месеца и с него прекалявах. Газирано не пия от 7 или 8 години.

Много ми допада intermittent fasting, и учудващо се оказа, че ми е адски лесно да спазвам 16-часов фаст, и дори ми е приятно (аз, дето от непрекъснато тъпчене с боклуци и захар, се докарах дотук). Напоследък ям бъркани яйца в масло (по две на ден, но не всеки ден), огромни салати от селски розови домати, краставици, печени чушки, червен лук, маслини, зехтин и малко сирене плюс филийка или две хляб Вита (знам, че сигурно трябва и него да го махна), филийка с намачкано авокадо и яйце на око отгоре, някакви такива неща. Месо не ми се поглежда в тия горещини, иначе не съм вегетарианка. Сигурна съм, че има много какво да се желае, но храненето ми последните 6-7 години беше абсолютно катастрофално (и като количества, и като качество), чак ме е срам от мен самата. Няма да се впускам в подробности, но включваше много боклуци, адски много захар и постоянно дъвчене на нещо. За 6 години качих приблизително 22 килограма, за последната година съм свалила 7 от тях и продължавам (тенденцията е постоянно надолу, но имах периоди на задържане поради споменатите криввания в тоя период).

Съжалявам за огромния ферман, даже не знам защо изписах толкова нещо, но имате ли идея по колко капсули Омега да пия, и какво друго мога да добавя за вкарване на холестерола в нормални граници (майка ми е със сериозно сърдечно заболяване, и се стреснах като видях изследванията)
Благодаря!

Последна редакция: нд, 27 авг 2023, 13:21 от Country Strong

# 292
  • София
  • Мнения: 713
Здравейте,
от 3 месеца съм на Кето, правих си изследвания на кръвта профилактично, и излезе много висок холестерол.
Моля за съвет, и дали да правя други изследвания?
Наднормено тегло нямам BMI около 20, спортувам активно 3-4 пъти в седмицата.
Семейна анамнеза, при баба ми е имало такъв период около 50 годишна възраст, като се е саморегулирал с времето.
 

Напълно нормално за Кето. Игнорирайте холестерола. Съдейки по триглицеридите ви, личи се, че сте на кето.

# 293
  • Мнения: 295
Здравейте! И моят холестерол и триглицеридите са малко завишени. Холестерол - 5,84, норма до 5, LDL- 4,10,  норма до 3,30,   HDL- 0,58, норма до1,56,  триглицериди - 2,55, норма
до 1,77. Пушач съм и обичам мазничко и пържено. Знам, че ще ми кажете да мина на диета, но трудно ще стане това, пък и цигарите - трудна работа. Иначе ходя пеша всеки ден по 3, 4 километра.Л.Л. ми изписа Аторвистат 10 мг. по 1 на ден. Пил ли го е някой, много странични ефекти, както всички статини. Леко закръглена съм, но не пълна. Кръвното ми е в норма, но пия лекарства за високо кръвно.

Последна редакция: сб, 07 окт 2023, 20:27 от maca-niki2008

# 294
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 064
Недейте да пиете нищо изписано от личният лекар,а отидете на качествен кардиолог,той да направи преглед и да ви изпише подходящите статини.

# 295
  • Мнения: 54 816
Преди статините е добре да се спрат цигарите и алкохола.

# 296
  • Мнения: 4 821
На каква възраст сте? Леко завишени са резултатите и си мисля , че  по- добре да вложите сили и воля в диета, движение,отказ от цигари и алкохол , отколкото да се тъплете с химия.

# 297
  • Мнения: 54 816
Триглицеридите е добре да са под 1. Нормите са доста завишени.

# 298
  • Мнения: 4 821
Може би си права, аз гледам референтните, които е посочила .

# 299
  • Мнения: 54 816
Тя дори не е висока тази норма, има лаборатории, които дават норма до 2+. Това имах предвид.

Общи условия

Активация на акаунт