Разделно хранене 56

  • 28 758
  • 170
  •   2
Отговори
# 150
  • Мнения: 369
Четене, книги и самообучение.

# 151
  • Мнения: 1 779
Аз по принцип съм слаба, но понеже имам колит слабея още тъй като не разграждам правилно хранителните вещества, дали мога да ползвам разделното хранене, но не за да слабея още, а да оздравея. Някой да е попадал на такава статия за съчетание на храните. Разбрах, че не трябва да ям ориз с месо и картофи с хляб и въобще хляба да го ям отделно, така ли е.

# 152
  • Мнения: 369
Прочетете книгата Съчетаване на храните за здраве по системата на доктор Хей. Най-доброто ръководство.

# 153
  • Мнения: 20
Имам един въпрос относно комбинирането на тофу.
Ние го правим на тиган оваляно с оризово или царевично брашно, става супер.
Със салати ок, със зеленчуци на пара ок.
Но става ли например с извара, прясно сирене котидж, пилешко месо, пълнозърнест хляб, картофи, кафяв ориз?
Какво ще кажат спецовете?

# 154
  • Мнения: 369
Принципът на разделното хранене е прост:
 

   основните две хранителни групи – въглехидрати и протеини НЕ се комбинират помежду си.
 

   Зеленчуците са съвместими и с двата типа храни,
 

   мазнините също, но в по-малки количества.
 

   Мястото на плодовете е по възможност отделени от всички други видове хранителни продукти.
 

   Особено внимание обръщам на въглехидратните храни със съдържание на нишесте.
 

   Такива са не само всички зърнени продукти и картофи, а и бананите.
 

   В този смисъл, ако решите да приготвите някое екзотично ястие, като например ориз с банани, можете да сте спокойни, тъй като различни по вид нишестени храни се комбинират без проблеми. Което обаче не се отнася за протеините.
 

   Различни по вид белтъчни храни НЕ се съчетават добре.
 

# 155
  • Мнения: 20
Въпросът ми бе следният:
Тофу с хляб
Тофу с картофи
Тофу с пилешко
Тофу с ориз
Тофу с прясно сирене
Тофу с извара

ОК или не?

# 156
  • Мнения: 369
"Основните две хранителни групи – въглехидрати и протеини НЕ се комбинират помежду си."

# 157
  • Мнения: 20
Въпросът е дали тофуто се счита за протеин или за зеленчук, понеже си е ферментирал соев продукт. Не са го вкарали никъде в диаграмите и затова не е ясно. Но след като е заместител на месото явно има повече белтъчини отколкото въглехидрати.
Благодаря!

# 158
  • Мнения: 369
За нищо. Минава за протеин. Аз не харесвам продукти със соя, защото 85% е гмо. Предпочитам продукти, които ги виждам и "имат майка", за да имам изчистено хранене. Усвояването на разделното хранене е истинско предизвикателство и остава като навик завинаги.

# 159
  • Мнения: 20
Аз взимам био тофу, доколкото може да се вярва. Освен това може да си го направи сам човек, от био соево мляко. Основният недостатък на животинските продукти е, че при разграждането им се отделя арахидонова киселина. Тя спомага възпалителните процеси в тялото, а и всичките хормони, антибиотици и т.н.
Препоръката е да не се консумира ежедневно, а макс. 3 дни в цедмицата. Но аз правя и 1 ден гладуване, 1-2 дни риба вместо месо. В малки количества мисля не е фатално.
Идеално щастие няма!

Последна редакция: ср, 14 фев 2024, 12:44 от keleme555

# 160
  • Мнения: 20
Пак зациклих, помощ: боб или леща яхния или чорба може ли да се яде с пълнозърнест хляб или картофи?
Тази кръглата диаграма е тотално непълна, нито хляб, тофу и др. неща ги няма. Нямам идея кое е въглехидрат, кое протеин, май ще е по-лесно да мина към зоната...

# 161
# 162
  • Мнения: 31 709
Аз пък знам, че леща с хляб, боб с леща не е ок. Въглехидрат с въглехидрат - велико, няма що.
Това е рецепта за освинване е май.
Ей с такова хранене хормоните ми отидоха на кино и станах над 100 кила.

# 163
  • Мнения: 5 675
Всъщност е допустима комбинация но не е желателна. Но пък зависи и от количеството.

# 164
  • Мнения: 20
Благодаря за отговорите, трудно начало хем от 2-3 седмици се мъча.
Мариела, в тази схема не са сложили изварата при протеините, интересно.
В крайна сметка има ли някаква финална диаграма без грешки, която да може да си разпечата човек?
Като ми изнася гледам да наваксам 20%, които не се спазват. Примерно след вечеря си сипвам червено вино, обаче без мезе не става. Малко мазничък кашкавал към него независимо каква е била вечерята и готово.
Мисля, че при мен главния проблем са мазнините, не спазвам никакви количества там. Зехтин и Омега3 в салатата, грана падано с виното, маслини, понякога кебапчета, пилешки пържоли от бут и т.н. Поне свинското и сиренето отказах, с исключение на прясното и изварата.
Не е лесно, направо си е мъка...
Confounded

ПС: Интересното е, че от месец успявам да държа теглото след гладуването. Малко е ниско кръвното, но не е фатално. Явно този начин на хранене е правилния, това е извода за мен.

Последна редакция: пн, 26 фев 2024, 14:37 от keleme555

Общи условия

Активация на акаунт